P90x30 serüvenime hoşgeldiniz

neandertallerden biri

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2020
83
66
30
Merhabalar arkadaşlar. 165 boyunda maalesef ki 70 kiloya dayanmış bir ağırlıktayım. Dayanmış değil tam 70 kiloyum 🤭 zayıflamaya karar verdiğimde Chloe ablamızla başladım evet dedim harika ama tam bir yemek düzeni oturtamadım açıkcası. 2 haftalık sürecinde karnım biraz düzleşti ama yok dedim böyle olmayacak boşuna emek harcıyormuşum gibi geldi. Daha iyi bir şey bulmam lazım dedim başladım araştırmaya P90x30 diye bir program varmış yeni gördüm ben.
Bu arada sekreterlik yapıyorum özel bir ofiste tüm gün Toto üstünde oturuyorum aşırı hareketsiz bir işteyim sadece 15 dk işe yürüyorum akşam da bir o kadar sürede eve geliyorum tek hareketim bu anlayacağınız.
Neyse yapabilir miyim acaba falan derken günah benden gitti dedim satın aldım vallahi.
Aldıktan sonra hemen başlamadım tabi önceki spor deneyimlerinden bilgim gibi kafamda tam oturtmadan olmayacaktı. Üç dört gün geçtikten sonra yani bugün baktım beslenmeyi yapabiliyorum olacak gibi işten geldikten sonra başladım ilk videosunu açtım yarım saat süresi zaten.
Amaaan yarabbim nasıl güzel ve eğlenceli. Yemin ederim yorumlarında okuyordum nasıl bittiğini anlamıyorum diye yok artık diyordum. Şimdi ful eğlence çok basit değil bazı hareketleri yapamadım yarım yamalak yaptım. Atıyorum o hareketin süresi 1 dk ise ben yarısında dilim dışarda bekledim falan 🤣Ama harbiden eğlenceli zorlana zorlana da olsa bırakmadım. Helal kız dedim yürü be 🤩
Gün ve gün burda paylaşım yapıcam hem kendime motive olsun bırakmayayım sorumluluk hissederim bir de merak edenler varsa gün ve gün gelip burayı okuyabilsin diye.
6 gün üst üste proglanmış 7. Gün yatıııışşşş 😅😅
Buna devam edicem sonuçta para verdim yani bırakmamam lazım demi ama
2. Günde görüşmek üzereee 💃💃

Merhabalar arkadaşlar. 165 boyunda maalesef ki 70 kiloya dayanmış bir ağırlıktayım. Dayanmış değil tam 70 kiloyum 🤭 zayıflamaya karar verdiğimde Chloe ablamızla başladım evet dedim harika ama tam bir yemek düzeni oturtamadım açıkcası. 2 haftalık sürecinde karnım biraz düzleşti ama yok dedim böyle olmayacak boşuna emek harcıyormuşum gibi geldi. Daha iyi bir şey bulmam lazım dedim başladım araştırmaya P90x30 diye bir program varmış yeni gördüm ben.
Bu arada sekreterlik yapıyorum özel bir ofiste tüm gün Toto üstünde oturuyorum aşırı hareketsiz bir işteyim sadece 15 dk işe yürüyorum akşam da bir o kadar sürede eve geliyorum tek hareketim bu anlayacağınız.
Neyse yapabilir miyim acaba falan derken günah benden gitti dedim satın aldım vallahi.
Aldıktan sonra hemen başlamadım tabi önceki spor deneyimlerinden bilgim gibi kafamda tam oturtmadan olmayacaktı. Üç dört gün geçtikten sonra yani bugün baktım beslenmeyi yapabiliyorum olacak gibi işten geldikten sonra başladım ilk videosunu açtım yarım saat süresi zaten.
Amaaan yarabbim nasıl güzel ve eğlenceli. Yemin ederim yorumlarında okuyordum nasıl bittiğini anlamıyorum diye yok artık diyordum. Şimdi ful eğlence çok basit değil bazı hareketleri yapamadım yarım yamalak yaptım. Atıyorum o hareketin süresi 1 dk ise ben yarısında dilim dışarda bekledim falan 🤣Ama harbiden eğlenceli zorlana zorlana da olsa bırakmadım. Helal kız dedim yürü be 🤩
Gün ve gün burda paylaşım yapıcam hem kendime motive olsun bırakmayayım sorumluluk hissederim bir de merak edenler varsa gün ve gün gelip burayı okuyabilsin diye.
6 gün üst üste proglanmış 7. Gün yatıııışşşş 😅😅
Buna devam edicem sonuçta para verdim yani bırakmamam lazım demi ama
2. Günde görüşmek üzereee 💃💃
Ya bende odedim aldim ama o yatis günü sonra kaldi hep 🙊

Aslinda birlikte yapilinca Devam edilir
Haydi Bende bastan baslayim
Yarin 1. Ve 2. Günü yapayim ki beraber bitsin
Yaa harika olur motive ederiz hem birbirimizi süper olur 👏👏 2 günü üst üste yapmak zor gelmesin bari birini sabah diğerini akşam yap zaten 3. Gün pilates günü rahatlatır

Eveeet bugünün kısa bir özetini geçiyorum sabah 9 gibi uyandım bir bardak suyumu içtim ve 15 20 dk sonra da spora başladım. Bugün hareketlere ayak uydurmaya çalıştım sadece hangi ayağı nereye koyuyor diye bulmaktan çok zaman harcadım buna rağmen bacaklarım ağrıyor kollarımda ve hatta karın kaslarım.
12 gibi de omlet yanına biraz peynir ve yeşillik yedim. Günde 2 öğün ana çok da acıkırsam 1 ara öğün yediğim için saat 7 olmadan da akşam yemeğimi yedim. Bol su ve akşam yatmadan önce bir bardak yeşil çay içicem. Valla sevdim ben baya bu spor yapma sağlıklı beslenme işini. En azından şimdilik 🤭😅

3. Gün pilates
Bugün sporu biraz geç yaptım evdeki işleri ancak bitirebildim.
Artık geceden 1.5 litrelik sürahiye 1 salatalık koyuyorum bitene kadar suyumu ondan içiyorum. Ben günlük hayatımda çok su içen birisiyim zaten. Çok yoğun olduğum günlerde bile 2lt rahatlıkla içerim.
Pilates çok rahattı ilk iki güne göre. Chloe Thing in 2 WEEKS shred porgramında ki her güne koyduğu ABS videosuna çok benziyor. 2 3 hareketi tamamen farklı geri kalanlara aynı diyebilirim. Yarın işe gidicem sabah mı yaparım yoksa işten gelince mi bilmiyorum. Tam bir düzen oturtamadım saatlerle ilgili buna da bir çözüm bulmak lazım sanırım

4. Gün
Bu sabah geç uyandığım için spor yapamadım uyanınca hazırlanıp işe gittim.
Sabah kahvaltımı 12 de bir yumurta biraz peynir domates ve bir tam buğday ekmeğiyle yaptım.
Bir de ara öğün yaptım saat 3 gibi. Bir fincan yeşil çay 2 tane ceviz yedim
Akşam yemeğini saat 6 gibi haşlanmış tavuk yanına ufak bir salata ve yoğurtla yedim.
Eve gelince de 1 saat sonra 7 buçukta bugünün sporuna başladım. En hoplamalı zıplamalı olan gün bugündü sanırım. Bir sağa bir sola öne arkaya kaç tane yön varsa hepsine döndüm valla yüzüm kıpkırmızı her zerremden ter attım resmen. Öldürdü beni yaa neyse değdi gerçekten.
Yemek kısmında bir değişiklik yapmak istiyorum kafama göre değilde aylar önce bir diyetisyenle 7 kilo vermiştim yarım yamalak uyarak. Sanıyorum artık o listelere geri dönücem.
Menüdeki ofiste olmayan yemekleri evde yapıp, gerisini orda hazırlamayı düşünüyorum. Mesela ofiste tavuk olmuyor buzdolabı öyle iyi bir buzdolabı değil bozuyor o yüzden onun gibi şeyleri evde yapıp yanımda taşırım bence bu çok güzel bir fikir
Hadi koçum benim bu gazla devam her türlü hallederim bu 15 kiloyu. Nelerle mücadele ettin be kızım kilo mu veremicen ben arkandayım senin valla devam 💪💪😅

5. Gün
Sabah 7 de uyandım. Kalktım sade bir Türk kahvesi içtim saat 8 gibi spora başladım. Dynamic başlıklı bir sporu yaptım. Bugüne kadar başından sonuna kadar hepsini tamamlayabildiğim ilk sporun oldu bu programda. Aşırı güzel çoğunlukla karın kaslarına ağırlık veren bir spordu.
9.30 ta ofise geldim saat 11 gibi de yarım tost yedim yanında çay. Yanımda ara öğün var sadece. Bugün eve erken gideceğim için akşam yemeğini evde yicem. Bu günlük de böyle olsun bakalım

6. Gün
Önce biraz dünden bahsedeyim birazcık. 5. Günkü yazımda demiştim ya diyet listerine başlicam diye. Demez olaydım bunu her dediğim de neler oluyor neler akşam işte bir aksilik oldu evde değil işte yedim yemeği ve lavaş arası kuşbaşı yedim bir tane değil yarım yedim ama yedim gerçekten. Her diyete başlıyorum dediğimde başıma gelmeyen bi yılbaşı hindisi kalıyo ya peeff.
Bu sabaha gelecek olursak 6 da kalktım bir karecik bitter çikolata ve hindistan cevizi yağlı bir sade kahve içtim (bunu da Instagram da deli gibi spor yapan bir adamda gördüm de :) )
Sonra ilk haftanın son sporunu yaptım. O kadar şınav çektirdi ki aman yarabbim gram şınav çekemeyen ben 20. dakikalarda da 2 tane ıkına ıkına çekebildim gerisini siz düşünün.
Her yerim sırılsıklam oldu ya böyle bir spor yok gerçekten.
Saat 11 gibi yumurta peynir ve yeşillikli bir kahvaltı yapmayı planlıyorum e hadi inşallah diyelim kesin yapcam deyince illa bir sıkıntı çıkıyor da o yüzden 😅

Bugün off gün dinlenme günüm. Biraz üzgünüm iyi ki de offmuş bugün. Yoksa yapabilir miyim bugünün sporunu bilemiyorum. Bugün için belki bi 10 dklık abs çalışırım diyordum ama yapamayacağım. Yemeği aşırıya kaçırmadığım sürece sıkıntı yok yatış bugün. İş yerinde de nasıl yatış olacaksa. Yarın görüşmek üzere

Dün yoğunluktan yazamadım bugün de yazmayı unuttum şimdi aklıma geldi vallahi 😅 sabah normal bir kahvaltı yaptım ne çok aşırıya kaçtım ne de çok sağlıklı denebilecek kadar yedim doyduğum an kalktım.
Bol su içmeli bir gündü saat 15 gibi bugünün yani 2. Haftanın 2. Videosunu da yaptım bu sefer 5 kiloluk dambılla yaptım kollat bacaklar pert pefff ilk yaptığımda 1 ltlik şişe vardı elimde çok bi ağrı olmamış djdjdhdh neyse bu da geçer.
Gerçekten çok sevdim ya bu spor işini bıkarım diye düşünüyordum ama aşşırı sevdim maşallah diyim okuyanlarda dilinizi ısırın kurban oliyim 😅😅

2. Hafta 3. Gün
Bugün kahvaltıda biraz fazla kaçırdım ama markete gidip alışveriş yaptık. Hatta marketleri neredeyse 1 buçuk saat yürüdük. Şimdi eve geldik birazdan saat 16 gibi başlarım spora. Bugün de pilates günüüüü💃💃
Adamlar biliyo bu işi var ya. Bacak kol ağrılarını dayıyorlar 2 gün sonra bi pilates esne bakalım diyo rahatla 😅 hadi bakalım bugünü de yapıcaz çok şükür

Yaa çok iyi bence fireye rağmen devam etmek 👏👏 ben çoğu zaman bıraktım geri dönmedim diğer sporlar da 😅 ama bu sefer tam gaz devam çok sıkıldım bir şeye başlayıp başlayıp bırakmaktan kendime inancım kalmadı resmen. Ama bu sefer tamamdır bu kilo işi. 2. Haftamda hiç fire vermedim bundan sonra da versem bile devam 🌼🤗🤗

2.hafta 5. Gün
Sabah uyanıp hindistan cevizi yağlı sade kahve içtim. Sonra da spora başladım en sevdiğim spor bugün yaptığım sanırım yarını yapınca değişebilir. Bugün de sağlıklı beslenme çabalarıma devam tabii ki 2. Haftadayım hâlâ tartılmadım. Perşembe günü off günü ya o gün tartılır yazarım. 🌼🌼

2.hafta 5. Gün
Sabah uyanıp hindistan cevizi yağlı sade kahve içtim. Sonra da spora başladım en sevdiğim spor bugün yaptığım sanırım yarını yapınca değişebilir. Bugün de sağlıklı beslenme çabalarıma devam tabii ki 2. Haftadayım hâlâ tartılmadım. Perşembe günü off günü ya o gün tartılır yazarım. 🌼🌼
Süper devam

bn de regl olcm deli gibi üşüyrm dün yapamadım ama akşam inş regl olmazsam yapcam

X