Size art niyet var mı??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konuyu açarken linç yiyeceğimi biliyordum aslında kendi kendimin başını yaktım :) Arkadaşlar eleştirilerinizde haklısınız ama benim de böyle olmamım bazı sebepleri var. Geçmişte çok kötü travmalar yaşadım. Eski erkek arkadaşım tarafından hep aldatıldım hem dayak yedim. Elinden zor kurtuldum hatta şimdiki erkek arkadaşım sayesinde kurtuldum. Yani psikolojim çok normal değil ben de düzelmeye çalıyorum. Lütfen kırıcı yorumlar yapmayın.
Nasıl düzelmeye çalışıyorsunuz mesela?

Çok mu öz güvensiniz? Bana öyle geldiniz çünkü. Kendinizi beğenmiyor musunuz? Çok mu çirkinsiniz veya fiziğiniz güzel değil mi? Kendinize değer vermiyor musunuz? Çok kaprisli, düşüncesiz ve oldukça çocuksu davranışlara mensupsunuz burdan okuduğum kadarı ile.

Herkes sevgili olduğunuzu bilse ne bilmese ne? Hareketleriniz insanı sogutan cinsten. Özellikle kendinize saygınız olsaydı “fotoğraf koy instaya” demezdiniz diye düsünüyorum. Koyarsa koyar koymazsa koymaz. Adam nasıl davranıyorsa, nasıl ilerliyorsa sizde öyle ilerleyin. Koymayın instagrama fotoğraf falan.

Nasıl düzelmeye çalışıyorsunuz mesela?
Bir süre terapi aldım ama maddi durumum sıkışınca bıraktım. Bir iki aya tekrar başlıycam. Onun dışında kişisel gelişim kitapları aldım. Şu an okuyorum bitanesini. Arada kendi kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Videolar izliyorum bu sorunla alakalı. Bilmiyorum bişeyler yapmaya çalışıyorum. Ben hala rüyalarımda eski yaşadığım şeyleri görüyorum. Herkes kızıyor şu an bana ama gerçekten çok kötü şeyler yaşadım bu yüzden çok büyük bir özgüven ve güvensizlik problemim var.

Çok mu öz güvensiniz? Bana öyle geldiniz çünkü. Kendinizi beğenmiyor musunuz? Çok mu çirkinsiniz veya fiziğiniz güzel değil mi? Kendinize değer vermiyor musunuz? Çok kaprisli, düşüncesiz ve oldukça çocuksu davranışlara mensupsunuz burdan okuduğum kadarı ile.

Herkes sevgili olduğunuzu bilse ne bilmese ne? Hareketleriniz insanı sogutan cinsten. Özellikle kendinize saygınız olsaydı “fotoğraf koy instaya” demezdiniz diye düsünüyorum. Koyarsa koyar koymazsa koymaz. Adam nasıl davranıyorsa, nasıl ilerliyorsa sizde öyle ilerleyin. Koymayın instagrama fotoğraf falan.
Evet özgüvensizim. Eski erkek arkadaşımdan yediğim hakeretler ve gördüğüm şiddetten dolayı kendime olan tüm özgüvenimi kaybettim. Yoksa aksine çoğu insan beni çok güzel bulduğunu söyler. Ama elimde olmayan bir özgüvensizliğim var maalesef.

Bu konuyu açarken linç yiyeceğimi biliyordum aslında kendi kendimin başını yaktım :) Arkadaşlar eleştirilerinizde haklısınız ama benim de böyle olmamım bazı sebepleri var. Geçmişte çok kötü travmalar yaşadım. Eski erkek arkadaşım tarafından hep aldatıldım hem dayak yedim. Elinden zor kurtuldum hatta şimdiki erkek arkadaşım sayesinde kurtuldum. Yani psikolojim çok normal değil ben de düzelmeye çalıyorum. Lütfen kırıcı yorumlar yapmayın.
Travmalarınız varsa bununla ilgili destek alsanız daha iyi değil mi? Yaşadığınız şeylerin bedelini bir başkasına ödetmeniz hiç sağlıklı bir davranış değil

Bir süre terapi aldım ama maddi durumum sıkışınca bıraktım. Bir iki aya tekrar başlıycam. Onun dışında kişisel gelişim kitapları aldım. Şu an okuyorum bitanesini. Arada kendi kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Videolar izliyorum bu sorunla alakalı. Bilmiyorum bişeyler yapmaya çalışıyorum. Ben hala rüyalarımda eski yaşadığım şeyleri görüyorum. Herkes kızıyor şu an bana ama gerçekten çok kötü şeyler yaşadım bu yüzden çok büyük bir özgüven ve güvensizlik problemim var.

Spor salonuna para var, güzellik merkezine para var ama terapiye yok. Peki...

Keşke kendi ruh sağlığınızı düzeltmeden yeni bir ilişkiye başlamasaymışsınız. Belki güzel gidecek bir ilişkinin canına okumuşsunuz. İnsanlar sizin sorunlu psikolojinizin ceremesini çekmek zorunda değil ki. Çok katlanmaz kimse bu duruma.

Evet özgüvensizim. Eski erkek arkadaşımdan yediğim hakeretler ve gördüğüm şiddetten dolayı kendime olan tüm özgüvenimi kaybettim. Yoksa aksine çoğu insan beni çok güzel bulduğunu söyler. Ama elimde olmayan bir özgüvensizliğim var maalesef.
Bunu siz degil binlerce insan yasıyor. Gecmisten kalan yaralar, travmalar karsımızdaki insanın bize yasattıkları. Zira bende yasadım bu durumu. Öyle bir sey ki dipsiz bir kuyu icinden cıkması zor ama caba gerek. Cabaladım, cıktım.
Çabalayın, kendinizi sevin kimseyi hedef haline getirmeyin. Enerji ve auranız çok çok önemli. Özellikle bu kız güzel mi değil mi kıskançlık olaylarına girerseniz auranız tamamen yok olur.

Su an olarak tamamen haksızsınız, adam haklı üstüne gitmeyin.

Zor şeyler yaşamışsınız evet ama travmalarınızın da geçmişinizin de sorumlusu şimdiki erkek arkadaşınız değil. Madem kendinizin farkındasınız iyi olmadan hayatınıza kimseyi almamanız gerekirdi. Herkesin bir takım sorunları, travmaları var ama yaptığımız her yanlışa da psikolojim iyi değili kalkan olarak kullanamayız. Bu şekilde devam ettiğiniz sürece sağlıklı, mutlu bir ilişki yaşama ihtimaliniz sıfır. Bir yerden sonra kimse çekmez sizin bu tavırlarınızı

Bu adam yakında terk eder sizi.

Sen benden çok çok iyisin. İstediğin an benden iyisini bulursun. Bütün kadınlar seni istiyor. Benimse sana sahip olmaktan başka hiçbir özelliğim yok o yüzden herkes bana ait olduğunu bilmeli.

Adama verdiğiniz mesajlar bunlar. Yakında "e ben niye bununlayım ki" deyip gider.

Ortamda bir kadın gördüğü an sevgilisinin/eşinin koluna yapışan kadınlara çok gülüyorum ben kusura bakmayın. Neyi, neden yaptığınız çok net anlaşılıyor çünkü. O an ne kadar komik göründüğünüzü bilseniz adama elinizi sürmezsiniz bir daha.

Bence erkek arkadaşınız sizden ayrılmadan siz ondan ayrılın. Kimse sizin travmalarınızı düzeltmek için bunları çekmek zorunda değil. Bu işi çok iyi yapan bunun için okumuş insanlar var zaten. Ruh sağlığınızı düzeltmek için psikolog ve psikiyatriste gitmelisiniz erkek arkadaşınıza değil

Bunu siz degil binlerce insan yasıyor. Gecmisten kalan yaralar, travmalar karsımızdaki insanın bize yasattıkları. Zira bende yasadım bu durumu. Öyle bir sey ki dipsiz bir kuyu icinden cıkması zor ama caba gerek. Cabaladım, cıktım.
Çabalayın, kendinizi sevin kimseyi hedef haline getirmeyin. Enerji ve auranız çok çok önemli. Özellikle bu kız güzel mi değil mi kıskançlık olaylarına girerseniz auranız tamamen yok olur.

Su an olarak tamamen haksızsınız, adam haklı üstüne gitmeyin.
Teşekkür ederim anlayışlı yorumunuz için. Zaten aslında amacım buydu haksız olduğumu öğrenmek ve daha fazla üzerine gitmemek. Kendimi de daha çabuk düzeltmeye çalışmak.

Spor salonuna para var, güzellik merkezine para var ama terapiye yok. Peki...

Keşke kendi ruh sağlığınızı düzeltmeden yeni bir ilişkiye başlamasaymışsınız. Belki güzel gidecek bir ilişkinin canına okumuşsunuz. İnsanlar sizin sorunlu psikolojinizin ceremesini çekmek zorunda değil ki. Çok katlanmaz kimse bu duruma.
Spor salonuna çok cüzzi bir rakam veriyorum. Güzellik merkezi de sahibi arkadaşımız olduğu için PRP ve varis işlemlerini ücretsiz yapıyor. Zaten öncesinde saç ekimi için erkek arkadaşım fazlaca bir para vermiş ve birçok arkadaşını da buraya saç ektirmek için getirdi. O yüzden bizden para almıyorlar. Ama psikolog ücretleri çok fazla, karşılayamıyorum şu an.

Sorunlarınız varsa tedavi olun.
Sevgiliniz dahil kimse sizi idare etmek sürekli şüphelerinizin yersiz olduğunu ispat etmek için saçma sapan tavırlara girmek zorunda değil.

Kendinizi ne kadar küçük düşürdüğünüzün farkında değilsiniz herhalde.

Sevgilinizin işini, gücünü, sosyal ilişkilerini bilerek birlikte oldunuz sonuçta değil mi?

Bana aşkım de, elimi tut, niye çünkü güzel bir kız gördük 🤦

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X