Uzun süreli ilişki ardından evlilik

Ama siz evlenmek istememissiniz, ne yapacakti ki baska? Senelerce sizin fikir degistirmenizi mi beklemesi gerekiyordu? Evlenmek istediginizi soyleseniz sizi secerdi belki de..
O bana bir şeyler teklif etti de ben uzak durdum değil. Elbette ki şu zamanda evleniriz, şunu şunu yaparız gibi konuşmalar geçiyordu aramızda ama ikimizde de icraate geçirecek cesaret yoktu demek daha doğru olacak

Yıllarını almış gibi düşünme sende o ilişkiyi istedin ve devam ettin. Birlikte geçirdiniz ve bitti. Ben senden sonra o kızı bulup evlendiğinde inanmıyorum. Hangi kız 4 ayda tanıdığı biriyle evlenmek ister ki? Sonuç ne olursa olsun sen ondan kurtulmuşsun böyle kıskanç ve kişiliksiz biriyle evlenip ne yapacaktın ki? Azıcık karakteri olsa ayrılır ayrılmaz bile başka ilişkiye geçemezdi bu evlenmiş
Diğer kadın çoktan vardır.

Yıllarını almış gibi düşünme sende o ilişkiyi istedin ve devam ettin. Birlikte geçirdiniz ve bitti. Ben senden sonra o kızı bulup evlendiğinde inanmıyorum. Hangi kız 4 ayda tanıdığı biriyle evlenmek ister ki? Sonuç ne olursa olsun sen ondan kurtulmuşsun böyle kıskanç ve kişiliksiz biriyle evlenip ne yapacaktın ki? Azıcık karakteri olsa ayrılır ayrılmaz bile başka ilişkiye geçemezdi bu evlenmiş
Duyduğuma göre kız uzun süreli ilişkinin yeni bittiğini biliyor ama üstünde durmuyor, evlilik amacıyla ve bunu dillendirerek ilişkiye başlıyor zaten. Şöyle söyleyeyim, daha önce erkek arkadaşı olmamış okulu bittiği ay biriyle tanışıp/tanıştırılıp evlenen birisi. Nasıl diyeyim, vardır çevrede örnekleri işte ideal evliliği denilebilir. Evleneyim, çocuklarım olsun onları yetiştireyim, bekar hayatımda ki günahlarımı unutayım evliliği sanırım. Enterasan olan da benim onun böyle biri olduğunu hiç anlamamış olmam. Ailelerimiz farklıydı ama o bu kadar zıt kutupta biri olduğunu hiç sezdirmedi bana. Benimleyken böyle biri değildi

Neden ayrıldınız kim ayrıldı bu 1. Sorum.2. Side ıplerı kımsenın elıne vermıceksın.Arkadasınla bişey ıcmek neden luks olsun.Bu bence fesatlık
Son zamanlarda kavgalarımız çok artmıştı. Ben de pek çaba göstermez olmuştum. Yine bir kavga sonrası o tercih etti ayrılmayı.
Zaten şimdi olsa asla öyle bir şey yapmam ama işte dediğim gibi çocuktum. Sonra da ayrılsam bile gitmediğini fark ettikçe artık kabullenme mi denir ne denir bilmiyorum, kapılıp gittim. Tam olarak ipleri ellerine verdim

Hayatınızin ipini kimseye vermemeniz gerektiğini, arkadaşlarinizla buluşmanın bile lüks olduğu bir baskiyi kabul etmemeniz gerektiğini öğrenmişsiniz umarım ama pekte öyle gelmedi bana.

Ayrıca yıllarımi almak nedir? Siz isteyip devam etmissiniz bu ilişkiye sonra da evliliğe sicak bakmamissiniz, bitmiş. Süreç kısa olsa da evlenmesi kendi bileceği iş.
Hayır kesinlikle öğrendim. Farkındayım yaptığımın hata olduğunun ama dediğim gibi bende o zaman 15 yaşındaydım ve herkesten farklı olduğunu düşündüğüm biri tarafından böyle bir sevgi görmek hoşuma gitmişti.
Yıllarımı aldı dedim çünkü ben çok denedim bir şeyleri değiştirmeye, bitirmeye. Devam etmek isteyen, her yerde karşıma çıkan, ağlayan sızlayan hep oydu.
Şimdi de bu kadar hayatımın merkezi olduğu için belki de hastalıklı da olsa beraber büyüdüğümüz için, hayatımın iplerini onun eline verdiğim için ben daha kendime yol çizememişken böyle olması üzüyor daha doğrusu kendime kızıyorum. Bir de ben çok karakterli biri diye düşünürdüm, hayal kırıklığı diyelim yani.

Hayır kesinlikle öğrendim. Farkındayım yaptığımın hata olduğunun ama dediğim gibi bende o zaman 15 yaşındaydım ve herkesten farklı olduğunu düşündüğüm biri tarafından böyle bir sevgi görmek hoşuma gitmişti.
Yıllarımı aldı dedim çünkü ben çok denedim bir şeyleri değiştirmeye, bitirmeye. Devam etmek isteyen, her yerde karşıma çıkan, ağlayan sızlayan hep oydu.
Şimdi de bu kadar hayatımın merkezi olduğu için belki de hastalıklı da olsa beraber büyüdüğümüz için, hayatımın iplerini onun eline verdiğim için ben daha kendime yol çizememişken böyle olması üzüyor daha doğrusu kendime kızıyorum. Bir de ben çok karakterli biri diye düşünürdüm, hayal kırıklığı diyelim yani.
Neden hayal kırıklığı?
Siz ayrıldıktan birkaç ay sonra hayatına biri girmiş, ondan 4 ay sonra da evlenmiş.
Bu sırada sizinle görüstü mü?

Farkli olduğunuzu yazmışsınız, netice olarak bu farklılıklardan dolayı ileriye dönük sağlıklı bir ilişki yaşayamayacağinizi kabullendi belki o da son kavgalarınizda. Hayatına yeni bir yol çizdi.

Kendi hayatı için bu evlilik kararı doğru mudur yanlış mıdır bilemeyiz ama size yapılmış bir kötülük görmedim ben yazdıklarınızda ilişkiniz bittikten sonra.

Neden hayal kırıklığı?
Siz ayrıldıktan birkaç ay sonra hayatına biri girmiş, ondan 4 ay sonra da evlenmiş.
Bu sırada sizinle görüstü mü?

Farkli olduğunuzu yazmışsınız, netice olarak bu farklılıklardan dolayı ileriye dönük sağlıklı bir ilişki yaşayamayacağinizi kabullendi belki o da son kavgalarınizda. Hayatına yeni bir yol çizdi.

Kendi hayatı için bu evlilik kararı doğru mudur yanlış mıdır bilemeyiz ama size yapılmış bir kötülük görmedim ben yazdıklarınızda ilişkiniz bittikten sonra.
Hayır görüşmedi. Zaten ‘hala onun kötü biri olduğunu düşünemiyorum’ diye yazmıştım. Hayal kırıklığım da bundan dolayı zaten. Bir insanı 6 ay- 1 yıl tanırsın kusura bakma deyip hayatından çıkabilirsin. Ama farklılıkları defalarca dillendirmeme rağmen 10-11 yıl ısrarla hayatımda kalmak isteyip, hayatımın merkezinde yer almak istemesi ve benim yaptığım tüm fedakarlıklara hayatımı ona endekslememe rağmen kusura bakma deyip gitmesini saçma buluyorum. Daha ayrıldığımız gün buluşmuştuk o gün bile sürekli beni çok sevdiğini dillendirip ben konuşurken gözlerini üstümden ayırmayan bir adamdı. Evet gidebilir, aklına yatmamıştır onu da anlarım ama dediğim gibi bir insan gerçekten dillendirdiği kadar çok seviyorsa biraz fedakarlık göstermeli biraz savaşmalı ondan sonra olmadı ne yapayım demeli bence. Her şey anlatılmıyor burada ama şöyle diyeyim adam ailesinin yanına döndü, mesleğe başladı bir kaç ay sonra benden ayrıldı. Benim ailemi bile tanıma çabasına hiç girmedi ki. Benim düşündüğüm karakterde bir adam olsaydı, biraz da olsa çaba gösterirdi direkt seninle evlilik olmayacak deyip ilk karşılaştığı kişiyle evlenmezdi diye düşünüyorum. Üstelik benden çok farklı birisiyle. Resmen insanlara dair inançlarım sarsıldı. Hangi duygusu gerçek?.. ve bu öyle bir hayal kırıklığı yaratıyor ki, o bile bunu yaptıysa kime güvenilir ki diyorum.

Hayır görüşmedi. Zaten ‘hala onun kötü biri olduğunu düşünemiyorum’ diye yazmıştım. Hayal kırıklığım da bundan dolayı zaten. Bir insanı 6 ay- 1 yıl tanırsın kusura bakma deyip hayatından çıkabilirsin. Ama farklılıkları defalarca dillendirmeme rağmen 10-11 yıl ısrarla hayatımda kalmak isteyip, hayatımın merkezinde yer almak istemesi ve benim yaptığım tüm fedakarlıklara hayatımı ona endekslememe rağmen kusura bakma deyip gitmesini saçma buluyorum. Daha ayrıldığımız gün buluşmuştuk o gün bile sürekli beni çok sevdiğini dillendirip ben konuşurken gözlerini üstümden ayırmayan bir adamdı. Evet gidebilir, aklına yatmamıştır onu da anlarım ama dediğim gibi bir insan gerçekten dillendirdiği kadar çok seviyorsa biraz fedakarlık göstermeli biraz savaşmalı ondan sonra olmadı ne yapayım demeli bence. Her şey anlatılmıyor burada ama şöyle diyeyim adam ailesinin yanına döndü, mesleğe başladı bir kaç ay sonra benden ayrıldı. Benim ailemi bile tanıma çabasına hiç girmedi ki. Benim düşündüğüm karakterde bir adam olsaydı, biraz da olsa çaba gösterirdi direkt seninle evlilik olmayacak deyip ilk karşılaştığı kişiyle evlenmezdi diye düşünüyorum. Üstelik benden çok farklı birisiyle. Resmen insanlara dair inançlarım sarsıldı. Hangi duygusu gerçek?.. ve bu öyle bir hayal kırıklığı yaratıyor ki, o bile bunu yaptıysa kime güvenilir ki diyorum.
Evlilik yolunda ve evlendikten sonra sizinle hiç iletişime geçti mi geçer mi

Ailesine uygun biriyle evlenmistir bunu anlamak zor değil.
Sizi de olduğunuz gibi kabul etmeyip değiştirmeye çalışıyormus ya zaten.
Değiştirmeye gerek kalmayacak biriyle bulmuştur ailesi büyük ihtimalle.
Sizden farklı olmasına şaşırmanizi anlayamadım o yüzden.

Ayrıca sizden çok farklı olduğuna kılık kıyafetinden mi karar verdiniz sadece? Bu kıyasa girmenize de gerek yok diye düşünüyorum.

Netice olarak sizin için iyi olmuş, güzel olmuş, ayrılması gereken asıl kişi sizmissiniz ama olsun.

Evlilik yolunda ve evlendikten sonra sizinle hiç iletişime geçti mi geçer mi
Tanışmalarından sonra yazmıştı hayatında biri olan bir erkekle görüşmeyeceğimi söyledim. Sonra internet üzerinden sürekli takipte olduğunu fark ettim bir kere de mesaj attı nasılsın diye. Ben sanıyordum ki ayrılmıştır. Ama nişanlıymış o zamanlar, söylemedi.
Bana sorsanız bunu asla yapmazdı o yüzden bir daha iletişime geçmek ister mi bilmiyorum ama ben karşılık vermem.

Tanışmalarından sonra yazmıştı hayatında biri olan bir erkekle görüşmeyeceğimi söyledim. Sonra internet üzerinden sürekli takipte olduğunu fark ettim bir kere de mesaj attı nasılsın diye. Ben sanıyordum ki ayrılmıştır. Ama nişanlıymış o zamanlar, söylemedi.
Bana sorsanız bunu asla yapmazdı o yüzden bir daha iletişime geçmek ister mi bilmiyorum ama ben karşılık vermem.
Zaten karşınıza sizin düşündüğünüz gibi dürüst bir insan yokmuş ki. Olmadığı size yaptığı baskılardan da belliymiş ama siz onları farklı yorumlamışsiniz.

Ben sizin gibi kızlara cidden çok kızıyorum. Ben 10 yıllık kocama bu kadar taviz vermiyorum arkadaş, nedir sizin derdiniz böyle? Adamlar sizle evlensin, bırakmasın diye resmen hayatınızı paspas ediyorsunuz.
Bakın size bir abla tavsiyesi kulağınıza küpe olsun; erkekler kendileri için sürekli kendinden taviz veren kızları değil, kendilerine onunla evlenmek için taviz verdirecek kadar dik durabilen kızları tercih ederler eninde sonunda. Bir insanın, başkasının keyfi öyle istiyor diye, hiçbir mantıklı açıklaması ya da sebebi yokken hayatını kısıtlaması kadar saçma birşey var mı? Size demek istediğim diğer birşey de Allah herkese akıl, fikir vermiş, yok en güzel yıllarımı aldı, öyle yaptı böyle yaptı diye karşı tarafı suçlamaktan vazgeçin. İkili ilişkilerde ortada şiddet ve tehdit olmadığı sürece kimse kimseye birşey yapamaz, insan ne yaparsa kendi kendine yapar. Keşke yıllar önce dik durmayı becerebilseydiniz, zaten bunu yapabilseydiniz, en güzel yıllarınız heba olmazdı. Bence kararlarınızın sorumuluğunu alın ve bu yaşadığınızı bir tecrübe olarak görüp önünüze bakın.

Son düzenleme:
Ailesine uygun biriyle evlenmistir bunu anlamak zor değil.
Sizi de olduğunuz gibi kabul etmeyip değiştirmeye çalışıyormus ya zaten.
Değiştirmeye gerek kalmayacak biriyle bulmuştur ailesi büyük ihtimalle.
Sizden farklı olmasına şaşırmanizi anlayamadım o yüzden.

Ayrıca sizden çok farklı olduğuna kılık kıyafetinden mi karar verdiniz sadece? Bu kıyasa girmenize de gerek yok diye düşünüyorum.

Netice olarak sizin için iyi olmuş, güzel olmuş, ayrılması gereken asıl kişi sizmissiniz ama olsun.
Tabi ki sadece kılık kıyafet değil ben insanları dış görünüşüne göre ayıran biri değilim. Ama belli ki dünyaya bakışımız farklı mesela ben böyle bir evlilik yapmak istemezdim. Asla şimdiki eşiyle bir sorunum olamaz zaten. Ama bu kadar hızlı hareket edince kıyas ihtiyacı hissediyor insan. Bunca yıl benimle düşünemezken ne oldu ki onunla düşündü evliliği diye.

Çok haklısınız ben de farkındayım. Yine de kabullenmek zor oluyor. Ama elbet geçecektir bunlar da.

Yapmış
İlerde de yapar
Valla ben de sizden çok evlendiği kıza üzüldüm. Onun aklında siz kalacaksınız. Sizinle evlenseydi neler olduğunu düşünecek az değil 10 yıl karısını sizinle karşılaştırarak ve daha yeni ayrılıp evlenmis. Karısına çok uzuldum

Siz de kendi yolunuza gidin kendinize zaman tanıyıp unuttuktan sonra daha sağlıklı bir ilişki kurup evlenirsiniz ve onun aksine sizin aklınızda o kalmaz hayırlısı olsun :)

Ben sizin gibi kızlara cidden çok kızıyorum. Ben 10 yıllık kocama bu kadar taviz vermiyorum arkadaş, nedir sizin derdiniz böyle? Adamlar sizle evlensin, bıtakmasın diye resmen hayatınızı paspas ediyorsunuz.
Bakın size bir abla tavsiyesi kulağınıza küpe olsun; erkekler kendileri için sürekli kendinden taviz veren kızları değil, kendilerine onunla evlenmek için taviz verdirecek kadar dik durabilen kızları tercih ederler eninde sonunda. Bir insanın başkasının keyfi öyle istiyor diye, hiçbir mantıklı açıklaması ya da sebebi yokken hayatını kısıtlaması kadar saçma birşer var mı? Size demek istediğim diğer birşey de Allah herkese akıl, fikir vermiş, yok en güzel yıllarımı aldı, öyle yaptı böyle yaptı diye karşı tarafı suçlamaktan vazgeçin. İkili ilişkilerde eğer ortada şiddet ve tehdit olmadığı sürece kimse kimseye birşey yapamaz, insan ne yaparsa kendi kendine yapar. Keşke yıllar önce dik durmayı becerebilseydiniz, zaten bunu yapabilseydiniz, en güzel yıllarınız heba olmazdı. Bence kararlarınızın sorumuluğunu alın ve bu yaşadığınızı bir tecrübe olarak görüp önünüze bakın.
Bende kızıyorum. Şimdiki aklım olsa asla. Zaten artık bu tavizleri vermediğimi fark ettiği için tartışmalar çok arttı. Ama dediğim gibi küçüktüm. İlk defa bu kadar ilgi görmüştüm. Ki o zamanlar ayrılırsan şunları yaparım, intihar ederim gibi tehditler de vardı. Ve ben böylelikle sustum, içime kapandım, herkesten uzaklaştım taviz tavizi doğurdu. Yıllar geçti ben akıllandım, taviz vermek istemedim, karşılık verilsin istedim böyle oldu.
Günlük konuşmalarım da da dillendiriyorum, şimdi bir erkek bana nasılsın dese neden hesap soruyorsun diyecek kıvama geldim.

Tabi ki sadece kılık kıyafet değil ben insanları dış görünüşüne göre ayıran biri değilim. Ama belli ki dünyaya bakışımız farklı mesela ben böyle bir evlilik yapmak istemezdim. Asla şimdiki eşiyle bir sorunum olamaz zaten. Ama bu kadar hızlı hareket edince kıyas ihtiyacı hissediyor insan. Bunca yıl benimle düşünemezken ne oldu ki onunla düşündü evliliği diye.

Çok haklısınız ben de farkındayım. Yine de kabullenmek zor oluyor. Ama elbet geçecektir bunlar da.

Niye kıyaslıyorsun kendini arkadaşım niye böyle bir ihtiyacın olsun. Tanımadığın etmediğin bir kadın sonuçta. İlla kıyaslayacaksan kadınla kendini, ben daha şanslıymışım diye düşünebilirsin tek yapabileceğin kıyaslama bu olabilir ancak tanımadığın biri üzerinden. Evlenesi varmış onu bulup evlenmiş, o olmasa bir başka kadınla evlenecekti. İnsanların gerçek yüzünü tüm gerçekliği ile ayrılık sonrası görürüz. Buldumcuk derler bizim burada böylelerine

Karısı sizin aksinize hayatınızın iplerinin onun eline vermemiş. Giyimini, kuşamını o istiyor diye değiştirmemiş örneğin. Kimseyi memnun etmek için değişmeyin, kıskançlık sağlıklı bir duygu değil. Bu ilişkiden çıkarttığınız dersler bunlar olsun. Üzüleceğinize şükredin ki bu işin sonu evlilikle bitmedi

X