Uzun süreli ilişki ardından evlilik

En sonunda şükretmeniz gerekirken böyle düşünmeniz çok yanlış

ailesinin istediği biriyle evlenmiş galiba.
Herkesin her sözüne bel bağlamamak lazım.
İnsanlar sözlerini çabuk unuturlar. Aklının bir köşesinde bulunsun.
İşte hayal kırıklığı derken, üzüldüm derken anlatmak istediğim bu aslında. Farkındayım hastalıklı bir ilişkiden kurtuldum. Ama beraber büyüdüğün ergenlik hırçınlığını, öğrenciliğini, sınavları, ilk iş stresini beraber atlattığın ve hiç yalanına şahit olmadığın insan bile tüm sözlerini birkaç ayda unutursa kime güvenilir ki bu hayatta.

Ben de olsam sıkılırım. Uzun süreli ilişkileri sevmiyorum. Bi yerden sonra bayıyor. Hem sizinki hepten alışkanlık olmuş. Sevgi de değil aşk da değil. Karşıdaki kadınla da kendinizi kıyaslamayın. Kızlarla gezip tozup ailesinin bulduğu kızla evlenen çok erkek var. Sizinki ilk değil sonda olmayacak.

Sonr öyle biri çıkacak ki karşına bir anda kendini ruh eşini bulmuş ve evlenmiş olarak göreceksin...
Aslında şöyle sende onu saplantı yaptın seneler onunla geçti lise ünv vs ondan başkası olamaz hayatımda diye şartladın yaptıklarını yapacaklarını her zaman kabul ettin bunlar hep onsuz eksik kalacağındandı ama koca bir hiç bu düşünce. En güzel yıllarım dediğin nokta aslında senin baş eğmelerinle de gitti bir de bu açıdan bak...Unutmayacaksın yıllarının geçtiği bir tabi ki unutulmaz ama emin ol çok mutlu olacaksın. Karşına öyle biri çıkacak ki seneleri sorgulamadan aman biraz daha tanıyayım demexen kendini başka dünya da bulabilirsin. Zaten işim özü de bu çok tanımadan evlenmek bana kalırsa.. Doğru erkek olduğu illa belli oluyor ve uzatmanın bir anlamı yok. Vakit dediğin birbirni yıpratmak sadece. 👍🏻☺️

bkz.muhafazakar erkek protipi.. sevgili/ilişkide oldukları kadın tipleri vs.evlendikleri kadın tipleri.. buradan tez konusu çıkar.

Şükr edeceğine hala arkasından ağlıyorsun bacım.adamın ne mal olduğu ortada kendi hayatının hiç mi değeri yok.

O bana bir şeyler teklif etti de ben uzak durdum değil. Elbette ki şu zamanda evleniriz, şunu şunu yaparız gibi konuşmalar geçiyordu aramızda ama ikimizde de icraate geçirecek cesaret yoktu demek daha doğru olacak
Bana 2 tarafta da evlenme istegi yokmus gibi geldi. Hayiflanmak yersiz sanki. Esimle kendimi nisanlilik doneminde dusunuyorum da 1 an once evlenip yeni hayatimiza baslamak icin resmen saniyeleri sayiyorduk.
Isteyen erkek, kadini ikna eder ve evlenir. Zaten evlendigi esiyle tam da boyle olmus.
Size de sizi seven, isteyen 1 erkekle hayatiniza gercekci sekilde bakmanizi dilerim.

Bana 2 tarafta da evlenme istegi yokmus gibi geldi. Hayiflanmak yersiz sanki. Esimle kendimi nisanlilik doneminde dusunuyorum da 1 an once evlenip yeni hayatimiza baslamak icin resmen saniyeleri sayiyorduk.
Isteyen erkek, kadini ikna eder ve evlenir. Zaten evlendigi esiyle tam da boyle olmus.
Size de sizi seven, isteyen 1 erkekle hayatiniza gercekci sekilde bakmanizi dilerim.
Evet istediği zaman bir kaç ayda evlenebiliyormuş. Planlara göre o zamanlarda benimle evlenecekti, sadece kişi değişikliğine gitmiş

genelde çocuklukla başlayan uzun ilişkilerin sonu hep öyle bitiyor.
Çünkü insanın kendini tanıdığı bir yasta değilsiniz
O demek ki hayatına öyle birini almak istemiş ama siz alışkanlıkmışsınız ee bir alışkanlık bir düzen olunca da koparmamış
Sizi değiştirmek istemiş kıskançlık olduğuna göre
Bundan sonra sizde kimse için seneler harcamayın.

Benzer bir ilişkim vardı yıllar sürdü. Aynı meslek, aynı okullar, aynı çevre. Bir süre sonra aşk değil alışkanlık olduğunu, aslında konfor alanımdan çıkmamak için onunla kaldığımı farkettim ve ayrıldım. Başkasına deli gibi aşık oldum ve evlendim. Ama onunla geçirdiğim yıllardan asla pişman değilim. Her şey çok güzeldi. Senelerce 1 tane bile tartışmamız olmamıştı. O yıllar boşuna gitmedi, benim tercihimle ve onun tercihiyle beraber geçirdik. Ayrıldıktan sonra ilk sevgilş bulan o olmuştu. Şimdi evli değil ama sevgilileri var sürekli. Tanıdığım insan da değil artık. Zor evet ama normal bir süreç bana kalırsa. Ben de başkasını sevemem diyordum ama köpek gibi aşık oldum sonra. Boşver geçecek.

Benzer bir ilişkim vardı yıllar sürdü. Aynı meslek, aynı okullar, aynı çevre. Bir süre sonra aşk değil alışkanlık olduğunu, aslında konfor alanımdan çıkmamak için onunla kaldığımı farkettim ve ayrıldım. Başkasına deli gibi aşık oldum ve evlendim. Ama onunla geçirdiğim yıllardan asla pişman değilim. Her şey çok güzeldi. Senelerce 1 tane bile tartışmamız olmamıştı. O yıllar boşuna gitmedi, benim tercihimle ve onun tercihiyle beraber geçirdik. Ayrıldıktan sonra ilk sevgilş bulan o olmuştu. Şimdi evli değil ama sevgilileri var sürekli. Tanıdığım insan da değil artık. Zor evet ama normal bir süreç bana kalırsa. Ben de başkasını sevemem diyordum ama köpek gibi aşık oldum sonra. Boşver geçecek.
Çok sevindim gerçekten, umarım bir gün bende bu cümleleri kurabilirim

ayril baris giden hangi iliskiden kime fayda gelmis ki size gelsin,

aslinda hayirli bir durum olusmus.

Gecmise bakip uzulmeyin, o surede mutlu muydunuz, mutluydunuz, ne guzel,
simdi baska birileri ile ya da yanliz yeniden mutlu olursunuz umarim.

bir de ben de bu tarz uzun ilsikilerin bitmesni cok sasirarak karsilardim oncesinde, ya biter mi bitmez falan diye dusunurdum,
bir arkadasim kendisinin basina geldi, cok seviyordum cok asiktim ama bir gun icinde tum hislerim degisti ve o iliski tamamen bitti, nefret dahil hic bir duygu kalmadi demisti.
Hala bana uzak geliyor bu fikir dogrusunu soylemek gerekirse, ama olabiliyor demek ki.

O yuzden cok beni sevmedi mi, bana yalan mi soyledi, ya da simdiki esini ailesi sebebiyle mi secti diye dusunmeyin derim.
O gun oyleymis, bugun boyle.
Herkes icin hayirlisi olur umarim diyelim.

Biz bu hikayeyi çok duyduk. 2-3 sene sonra seni arayıp ben çok pişmanım, aslında seni seviyordum falan diyecek. Suçuda sana atacak. ,Eğer sen hayatına devam etmiş mutlu bir kadın olursan bugünün acısı çok pis çıkacak. Ama yok onu bekler ve kabul edersen, seni öyle pişman edecek ,öyle rezil edecek ki bugün ki halin için meğer ne kadar rahatmışım diyeceksin. Gerçekten en az 5 kere dinledim ben bu hikayeyi.

Herşeyde bir hayır vardır. Şimdi otur, düşün bakalım geçmiş yıllarda hangi konularda hatalıydın. Onun saplantısını sevgi sandın mesela. Bu sana bir ders , öğren , saplantı sevgi değildir. O seni bırakmak istemediği için sende onu bırakmadın. Ders 2, önceliği kendi düşüncelerine duygularına ver. Otur yaz planla. Hayatına kimseyi sokmak zorunda değilsin. Yeni özgürleştin. Keyfini çıkar önce.

Merhaba,
Benim bir ilişkim vardı. Lisedeyken tanışmıştık çocuklukla başladı her şey ama zamanla kopamaz olduk birbirimizden. Özellikle o, beni çok sevdiğini bensiz asla yapamayacağını söylerdi. Benim de o çocuk aklıyla böyle sevilmek çok hoşuma giderdi. Onun aldatmayacak, yalan söylemeyecek bir insan olduğunu düşünürdüm hep bir de beni çok seviyordu daha ne isteyeyim ki derdim. Zaman geçtikçe çok kıskançlaşmaya başladı bu sebeple bir kaç kez ayrılsakta hep karşıma çıktı düzeldiğini beni bir daha üzmeyeceğini söyledi ve barıştık. Gerçekten de değişiyordu eskisi gibi kıskançlığı kalmamıştı ama yine de ksıkançtı işte. Hem kıskançlık hem de uzun süreli ilişki olunca bende bir nevi hayatımın iplerini onun eline vermiştim. Kendime dair birşey kalmamıştı bir arkadaşımla oturmak bile benim için lükstü. Bazen çok anlayışlı olurken bazen beni ailemdeki erkeklerden bile kıskanacak boyutta deliriyordu. Sağlıklı olmadığının farkındaydım ama bitiremiyordum, bırakmıyordu peşimi bende kabullenmiştim artık. Bana duyduğu sevgiyle( sevgi değil saplantıymış) yetiniyordum. Yıllar böyle böyle geçti meslekleri aldık artık ciddileşmek gerekirken tartışmalar gittikçe artmaya başladı. Ben onun ailesinden çekiniyordum çünkü farklıydık bildiğim bir aile yapısı değildi ama o hiç sorun olmayacağını söylerdi hep. Ben bu yüzden hiç bir zaman tanışmak, ciddileşmek için ısrarda bulunmadım o da benim ailemle tanışmak istemedi. Günler tartışmalı barışmalı geçerken bir gün ayrıldık. Bir kaç ay sonra başkasıyla tanıştığını söyledi, 4 ay sonra öğrendim ki evlenmiş. Bir de karısı benden çok farklı eğitim olarak, giyim kuşam olarak. Hoşlandığı tip bensem nasıl öyle biriyle evlendi, ya da başından beri hayali öyle biriyle evlenmekse neden benim en güzel yıllarımı aldı. Biz beraber büyüdük üniversiteyi beraber okuduk mesleğimiz aynı çok paylaşımımız vardı. Bu kadar bencil biriyse yıllarca nasıl anlamadım. Tüm bildiklerim sarsıldı, sanırsınız ki dünya başıma yıkıldı. O evlenmiş ama ben hayatıma birini almayı hala düşünemiyorum. Biliyorum onunla benden sonra tanıştı hala eminim yalan söylemeyeceğine, hala onun kötü biri olduğunu düşünemiyorum. Ama bunu nasıl yaptı, beni çok sevdiğini düşündüğüm insan böyle bir anda unutursa bir daha kime güveneceğim, nasıl atlatacağım bilemiyorum. Kendimi çok değersiz hissediyorum. Yıllarca vakit geçirmiş ama evlenmeye uygun görülmemiş birisin diyorum. Bir gün bende mutlu olur muyum?

büyüdükçe fark edeceksin ki hayat, geçip giden yıllara yanacak süren olmayacak kadar kısa.
olmuş yaşanmış ve bitmiş. önüne bakıp, yaşadıklarından ders alıp, bundan sonra neler yapabileceğine ve hayatını nasıl güzel yaşayacağına bakarak planlamalısın.

Biz bu hikayeyi çok duyduk. 2-3 sene sonra seni arayıp ben çok pişmanım, aslında seni seviyordum falan diyecek. Suçuda sana atacak. ,Eğer sen hayatına devam etmiş mutlu bir kadın olursan bugünün acısı çok pis çıkacak. Ama yok onu bekler ve kabul edersen, seni öyle pişman edecek ,öyle rezil edecek ki bugün ki halin için meğer ne kadar rahatmışım diyeceksin. Gerçekten en az 5 kere dinledim ben bu hikayeyi.

Herşeyde bir hayır vardır. Şimdi otur, düşün bakalım geçmiş yıllarda hangi konularda hatalıydın. Onun saplantısını sevgi sandın mesela. Bu sana bir ders , öğren , saplantı sevgi değildir. O seni bırakmak istemediği için sende onu bırakmadın. Ders 2, önceliği kendi düşüncelerine duygularına ver. Otur yaz planla. Hayatına kimseyi sokmak zorunda değilsin. Yeni özgürleştin. Keyfini çıkar önce.
Evet çok büyük dersler aldım. Benim de tek isteğim çok daha güçlü ve mutlu olarak hayata devam etmek. Bir gün kendi yolumu bulmam için böyle olması gerekiyormuş iyi ki olmuş diyebilmek. Yorumunuz çok değerli çok teşekkür ederim

Yıllarını almış gibi düşünme sende o ilişkiyi istedin ve devam ettin. Birlikte geçirdiniz ve bitti. Ben senden sonra o kızı bulup evlendiğinde inanmıyorum. Hangi kız 4 ayda tanıdığı biriyle evlenmek ister ki? Sonuç ne olursa olsun sen ondan kurtulmuşsun böyle kıskanç ve kişiliksiz biriyle evlenip ne yapacaktın ki? Azıcık karakteri olsa ayrılır ayrılmaz bile başka ilişkiye geçemezdi bu evlenmiş
Bize akıllıca gelmiyor ancak var öyleleri. Tanışmanın üzerinden 1 haftada evlenme teklifi alıyorlar. 1 ay dolmadan nişan, 3 ay dolmadan evlenen var etrafımda da bu forumda da. Etrafımdakilerden bu şekilde mutlu olan görmedim duymadım. Bu forumda gördüklerim çok mutlu olduklarını söylüyorlar.

Bir de garip bir mantık var bazı insanlarda, ilişki hemen evliliğe dönmez uzarsa hiç evlenemezlermiş. Uzayınca mutlaka bir şey çıkıp ayrılırlarmış. Öyle diyorlar. Uzun ilişki yürütemiyorsanız evlilik nasıl yürüteceksiniz deyince aval aval bakıyorlar. Önemli olan uyumlu, mutlu, güzel, iki tarafı da her yanıyla tatmin eden bir ilişki değil. Önemli olan evlenmek. Koca olsun ister çamurdan olsun. Öbür yandan doğru kişiyi bulduğun anda anlarsın, doğru ilişki hızlıca ciddileşir diyen bir tayfa da var. Romantik buluyorlar bunu. Bense yangından mal kaçırma olarak adlandırıyorum. Tanıdığında uzaklaşacağın kişiler genelde tanımadan evlilik diye tutturuyor.

Bize akıllıca gelmiyor ancak var öyleleri. Tanışmanın üzerinden 1 haftada evlenme teklifi alıyorlar. 1 ay dolmadan nişan, 3 ay dolmadan evlenen var etrafımda da bu forumda da. Etrafımdakilerden bu şekilde mutlu olan görmedim duymadım. Bu forumda gördüklerim çok mutlu olduklarını söylüyorlar.

Bir de garip bir mantık var bazı insanlarda, ilişki hemen evliliğe dönmez uzarsa hiç evlenemezlermiş. Uzayınca mutlaka bir şey çıkıp ayrılırlarmış. Öyle diyorlar. Uzun ilişki yürütemiyorsanız evlilik nasıl yürüteceksiniz deyince aval aval bakıyorlar. Önemli olan uyumlu, mutlu, güzel, iki tarafı da her yanıyla tatmin eden bir ilişki değil. Önemli olan evlenmek. Koca olsun ister çamurdan olsun. Öbür yandan doğru kişiyi bulduğun anda anlarsın, doğru ilişki hızlıca ciddileşir diyen bir tayfa da var. Romantik buluyorlar bunu. Bense yangından mal kaçırma olarak adlandırıyorum. Tanıdığında uzaklaşacağın kişiler genelde tanımadan evlilik diye tutturuyor.
Kesinlikle katılıyorum malesef bazı insanlar sadece evlilik için yetiştiriliyor. Evlenmezse değer görmeyeceklerini sanıyorlar. İyi kötü düşünemeden hemen kapılıyorlar önlerine çıkana. Karşı cinste bakıyor sözümü dinler, gözü açılmamış sonuç hemen nikah. Mutluyum diyorlar bence buna mecbur hissediyorlar

İnsanlar birinden ayrılır, birinden ayrılmaz evlenir. Bunlar çok doğal şeyler. Kaç kişi ilk sevgilisiyle evleniyor ki?

X