Yapamıyorum fikirlerinize ihtiyacım var

Bunları yaşamamış birine yazmıyorsunuz.
23 yaşımda ilk eşimden ayrıldım. 4,5 yaşında kızımı yeri geldik beraber aç uyuduk ama yanımdan ayırmadım. Babası asla babalık yapmadı gün geldi arayıp yalvardım kızını ara sor diye. Ama hiç birşey değişmedi. 15 yaşında annesine kızgın babasına kinli bir birey oldu. Benim kızım için değil hepsi için geçerli bir yerlerinde eksikliği ömürleri boyunca hissedecekler açığa vursalarda vurmasalarda.
boşanmak yada babasız büyütebilmek değil mesele. Allahın izniyle yaptım yine yaparım ama kızımın içinde o boşluğu asla dolduramam.

Aslında tam tersi açıdan bakdı. O boşanmak istemiyor zaten benim ilk evliliğimden boşanırken kızım için verdiğim mücadeleyi bildiği için bana kızımızı vermeyeceğini söyleyerek baskı kurduğunu ve kızım için ayrılmayacağımı düşündü.

Diyeceğim son şey ne karar verırsenız verin.
Allah yardımcınız olsun

Hayır o kadar değil yani saygısız sorumsuz değil. Anlayışsız olduğunu düşündüğüm zamanlar oldu ama saygısız ve kötü değil ne dediğini bilmiyor bazen

Kiziniz size kizgin degil
Hayata kizgin
15yasinda tam ergen caginda
Neden onunda digerleri gibi hicbirzaman babasi olmadi yaninda neden birgun basini oksayip opmedi okuluna gelmedi nazlamadi pof poflamadi bunlara kizgin
Ama sizin onun icin yaptiginiz fedakarliklari gormesi icin biraz daha sabretmeniz gerekir. Biraz buyusun hayati gorsun anlasin farkli yaklasacak size
Bende hep icimden anneme kizginim ama hayatindaki en buyuk destekcisi benim. Neden bizi bu hale dusurdu diyorum sonrada kendimi onun yerine koyup affediyorum iste kizinizda oyle yapacak hele birde anne olsun. Dunyanin en iyi annesi sizin oldugunuzu dusunecek.

Hayır inanın öyle olmuyor. Bir kızım var tecrübe ettim biliyorum. 15 yaşında. Ne kadar dili ile anne iyki ayrılmışsın dese bile.
bunun daha doğrusu şöyle oluyor. Birlikte olan ( beklentilerini kesmiş ve elindekilerle mutlu olmayı öğrenmiş anne + baba )= mutlu çocuk
Taki çocuklar evden uçana kadar.

Maalesef. Cocuk 10 gundur anneden uzak babanne evinde falan ama adam biraz akillanmis gibiymis ama cocugu babasiz buyumesin diye bosanmiyor
Ya yorum yapmak zorunda değilsiniz. Anlamak da zorunda değilsiniz. Aşağılamak da zorunda değilsiniz.
ama eğer ihtiyaç hissediyorsanız kibarca yanlış perspektiften baktığımı söyleyebilirsiniz. Bunun çözüm olmadığını gösterebilirsiniz. Hatta akıl bile verebilirsiniz.
eminim buraya derdini yazan pek çok kadının içini açabileceği güvenebileceği kimsesi yoktur da buraya yazıyordur. Neden baltalıyorsunuz?
hımm çok kızdım neden çocuğunu verdin bakamaz o çocuk perişan olur diyeceğinize neden aşağılıyorsunuz? Ben buraya yazdıklarımda gerçekten bir şeylerin olduğundan farklı anlaşılmasını istesem zaten açık açık herşeyi yazmam ki.

Bakin asagilamiyorum kesinlikle, oyle anlasildiysam ozur dilerim. Sadece elestiriyorum ve tam da sizin yazdiginiz sebeple. 10 gun icinde hic akliniza gidip almak gelmedi mi? Cocuk ordayken, yaninda siz yokken Psikolojisi bozulmuyor mu? Karar sizin, bu konuda daha fazla yazamayacagim, yukarda diger arkadaslar da yazdi, ben de fazlasiyla yazdim. Once siz ne yapmak istediginize, nasil yasamak istediginize karar verin sonra harekete gecersiniz, halkinizda hayirlisi olsun

Gözdağı vermek mi? Görmezden gelinmek nasıl birşey biliyor musunuz? Benim eşim bana göre 4 yıldır beni görmüyor duymuyor. Şuan eminim ben boşandığımda da zaten ne anlam ifade ettiğini anlamayacak. Bu şiddetin başka bir türü. Ben de doğru yada yanlış ona şimdilik onun istediğini vererek savunma geliştirmiş oldum. Yani anlaması güç olabilir belki ama eşim konuşmadığı için böyle gelişti. O çocuğu isteyerek boşanmak istemediğini bende çocuğu vererek boşanmak da böyle giderse ciddi olduğumu ifade etmiş oldum. Durum emin olun kızım için o kadar vahim değil telefonda konuşuyoruz görüntülü anne dedeme geldim diye gülüyor. Ama şimdilik tabi bu uzarsa zaten anlayacak tatile gitmediğini. Bu yüzden dün geri getirmesini istedim getireceğim dedi ama en kısa sürede diyor işi varmış. Bir kaç gün içinde getirmezse gidip alacağım elbette.

Teşekkür ederim

Eşim çok iyi kazanıyor. Ben ortalama bir gelire sahibim. Aldatılıyor olduğumdan şüphe ediyorum ama hiç bir delil bulamıyorum. Aslında şöyle düşününce ilk eşimden şiddet ve ailesinin beni sürekli dışlaması nedeni ile ayrıldım. Kızıma anlattığımda büyüdüğünde bide onları iyice tanıyınca anne iyki ayrılmışsın dedi.
şimdi bu evliliğimden ayrılsam kızım büyüyünce baban işkolikti ve aldatıldığımdan şüphe ediyordum desem demez mi anne bunun için mi ayrıldın? Bunun için mi ben babasız büyüdüm diye? Evet dayanamıyorum sürekli şüpheyle yaşamak dul gibi yalnız bırakılmak aşağılanmış önemsizleştirilmiş gibi hissediyorum . Ben babasız büyüdüm bu yüzden kendiliğinden hep koruma ve savunma mekanizmam gelişti kendimi. Bu yüzden eşimin bu davrnaışları benim ruhuma ağır geliyor. Ama makul bir neden değil bunlar bir çocuğu babasından ayırmak için.

Sen versen bile mahkeme bebeği babasına vermez herturlu alırsın. Evlide kalsan zaten varlığı yok adamın evde ayrılmak en doğru karar gibi sana karşı ilgi sıfır. Evle alakası bile yok

Psıkolok evlılık danışmanı fln sıcak bakmıyormu ?Eşiniz ıyı kazanıyor pekı sızde kazancındanndıledıgınızce faydalanabılıomudunuz???Biraz daha fazla delil toplamaya bak

Psıkolok evlılık danışmanı fln sıcak bakmıyormu ?Eşiniz ıyı kazanıyor pekı sızde kazancındanndıledıgınızce faydalanabılıomudunuz???Biraz daha fazla delil toplamaya bak
Delil melil yok maalesef ben bir şehirdeyim o başka şehirde . Nasıl delil bulabilirim ki

Hayır maalesef kendi kazancından asgari düzeyde eve katıkısı oluyordu

Ben aile sevgisi olmadan büyüdüm. Kızımın bu hayatta bir kardeşi olmasını çok istedim. Bu eşimle uzun zamandır görüşüyorduk asla ve asla böyle tanımadım onu. Evet çok büyük bir sorumsuzluk yaptım ama böyle olacağını tahmin bile edemezdim. Safım saf iki gülen yüze ilgiye aldandım hep iyi niyetli diye düşündüm. Ah allah hiç bir kadını babasız bırakmasın ne kadar güvenmeyeceğim desem de ne kadar şüpheci yaklaşsamda son raddede babacanlığı koruyuculuğu içimde bir yerlerde boşlukları tamamladı.

Sen versen bile mahkeme bebeği babasına vermez herturlu alırsın. Evlide kalsan zaten varlığı yok adamın evde ayrılmak en doğru karar gibi sana karşı ilgi sıfır. Evle alakası bile yok
Teşekkür ederim yorumunuz için. Peki ben şimdi gidip alsam vermezse olay çıkarırsa ki büyük ihtimalle öyle yapacak yada boşanmamak için sonrasında olay çıkaracak. Ne yapmalıyım. Adresi bile yok. E devletinden baktım çok eski bir adres kayıtlı. Herhangi bir yerde çalışıyor gözükmüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…