Yeni bir yola girmek üzereyim...

Ber ra

Kanadım ol...
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2018
3.008
3.758
(Düzenlenmiştir)

Bugün kayinvalidem bizi çağırdı yemek için ramazanın başından beri defalarca çağırıp iptal etmişti
İstemeyerekte olsa gittim
İlk olay mutfakta kv demle oldu oruç münasebetiyle geç saatlerde uyanmamdan ötürü yat bakalım öğleye kadar dedi durup dururken ses etmedim
2.olay eltim oğlumu ağlatmış oğlum diğer odaya küsüp gitti
O esnada biz içerde oturuyorduk ve eltim muhabbet açtı

Eltimin burnu kırık abisi kırmış kaynimla konuşuyor diye bekarken

Eltim eşini kastederek bana ne dedi biliyormusunuz diye konuya girdi
Eltim: ben senin burun ameliyatı na para vereceğime yeniden evlenirim dedi
Ve devam etti öyle kolay ya evlenmek vs dedi (kaynım o sırada salonda uyuyor )

Kayinvalidem : kolay tabi bak dayınız 2. yle mutlu vs dedi ( eşimin dayisi boşanmadan 2 evlilik yaptı 2.esi gitti vs )
Ben hiç konusmadim
Sonra nasıl oldu bilmiyorum
Eşim : (eltinin adını söyleyerek)
bizim ailenin yaramazı senin kocan merhametsizi en küçük kaynin merhametlisi benim merhametli olmasam bende 10 kere evlenirdim başıma ne geldiyse merhametimden geldi dedi

herkes gülmeye başladı
Bir kac saniye sonra
bende: taş bana geldi dedim gülerek
Eşimle kaynim diğer odaya geçti
Kv gurur ve kibir içinde sırıtarak bana bakıyor o esnada
ama ben tutamıyorum kendimi ağlamaya başladım
ben lavaboya gidince kaynanam eşimi çağırmış eşimle mutfağa geçtik tartışıyoruz
Tabi kapıyı kaynanam dinliyor camdan görüyoruz
Eşim şaka yaptım dedi sarıldı
Biz çıktık mutfaktan
kaynanam ne dedi bilmiyorum (tek duyduğum ne var böyle dediyse Çocuğu da aglattin zaten dediği)
Eşim yeniden üstüme geldi
ve beni kovdu ben can havliyle oğlumu kapıp çıktım
Bana çocuğu alacağız senden diye bağırıp kapıyı içerden kitlediler

Beni asla kabullenmediler eşya düğün ve yapılmadı gibi birşey eşyalarımı ikinci elden borçla aldık

Şimdi bana sıkı bir avukat lazım böyle süründurmek istiyorum
Şimdi eşyalarımı topladım
Konya ya ailemin yanına gideceğim
Çalışmıyorum param yok barodan ücretsiz avukat verirler mi ?
Oğlum 3 saattir ağlıyor baba diye en son bitkin düşüp uyudu
Oğlum için ne yapabilirim ?

Son düzenleme:
Durumunuz müsait mı bilmiyorum ama bence dişli bir avukat tutun ,eğer surundurmek istiyorsanız . Baroda hem üzüyor hep takibi sizi perişan ediyor .Allah yardımcınız olsun
Sağolun teşekkür ederim
Durumum malesef iyi değil
Şuan çok çok kötüyüm
Kaynana ayiracagim sizi deyip durdu 9 10 yildir ayırdı şimdi

Sağolun teşekkür ederim
Durumum malesef iyi değil
Şuan çok çok kötüyüm
Kaynana ayiracagim sizi deyip durdu 9 10 yildir ayırdı şimdi
Benimki de öyle . Elimden geleni yaptı dava açalı üç ay olacak benim de . Ama baro avukatı pek iyi denk gelir mi bilmiyorum . Ama kadın hakkı çok . Nafaka dan tutun tazminata kadar koruma kararına kadar .

Ah Ber ra Ber ra ....sen eşinin ailesinin seni istemediginin,eşinin de senin üzerinden "erkeklik" yaptığını abuk subuk temizlik ögütlerinden farkindaydin.Keske evinizde konussaydin eşinle.O kendini iyice destekli görmüş bol keseden sallamis.Kendi evinde misin ailenin evine vardın mi?

183’ü arayın, durumunuzun olmadığını ve boşanacağınız söyleyin.Onlar sizi bulunduğunuz ildeki baroya ve kadınlarla ilgili yardım alabileceğiniz yerlere yönlendireceklerdir.Fakat baronun vereceği avukat uğraşmaz öyle süründürmeyle falan.

183’ü arayın, durumunuzun olmadığını ve boşanacağınız söyleyin.Onlar sizi bulunduğunuz ildeki baroya ve kadınlarla ilgili yardım alabileceğiniz yerlere yönlendireceklerdir.Fakat baronun vereceği avukat uğraşmaz öyle süründürmeyle falan.
Anladım teşekkürler

Ah Ber ra Ber ra ....sen eşinin ailesinin seni istemediginin,eşinin de senin üzerinden "erkeklik" yaptığını abuk subuk temizlik ögütlerinden farkindaydin.Keske evinizde konussaydin eşinle.O kendini iyice destekli görmüş bol keseden sallamis.Kendi evinde misin ailenin evine vardın mi?
Evdeyim oğlumu uyandiramadim gideceğim ailemin yanına kayınvalide eşimi ağlıyor bu diye cagirmasa kavga olmayacaktı ben lavaboda ağlıyordum kimse farketmemiş ti bile

Çocuğunuz kaç yaşında? Dediğiniz gibi ailenizin yanına dönün ve hemen çalışmaya başlayın bir yerde. Bu arada eşiniz sizi annesinin evinden kovmuş, kendi evinizden değil. Eşyalarınızı toplayıp gitmeniz sizin aleyhinize olur mu bilemedim. İyi bilen bir avukat açıklar umarım. Keşke demenin bir faydası yok ama 9-10 yıldır bunları yaşıyormuşsunuz, boşanacağınız belliymiş zaten, keşke çalışıp biraz para biriktirseydiniz kendinize bu sürede. Artık yapılacak bir şey yok tabii. Bundan sonra önünüze bakın, donuna kadar alın sizi ağlattığı, yıllarınızı çaldığı için. Hadsiz kendini bilmez, merhametliymiş ha! Sen kimsin ki merhamet edesin, o senin karın, sokak kedisi değil! Merhametli lafını da yedirin ona, pişman olup peşinizde köpek gibi dolaşacak belli ki!

Eşimle kavga ettik ve beni annesinin evinden kovdu velayet davasını unutma diye arkamdan bağırdı kapıyı kapatırken birde şaka gibi kapıyı kitlediler

Bugün kayinvalidem bizi çağırdı yemek için ramazanın başından beri çağırdı iptal etti çağırdı iptal etti vs.
Beni asla kabullenmediler eşya düğün ve yapılmadı gibi birşey eşyalarımı ikinci elden borçla aldık

Eltim 2. evlilikten laf açtı (kaynım ben senin burun ameliyatı na para vereceğime yeniden evlenirim falan demiş) elt im öyle kolay ya evlenmek vs dedi
Kayinvalidem kardeşini kastederek kolay tabi bak dayınız 2. Yle mutlu ve dedi
Ben hiç konusmadim
Sonra nasıl oldu bilmiyorum Eşim bizim ailenin yaramazı senin kocan merhametsizi en küçük kaynin merhametlisi benim merhametli olmasam 1O kere evlenirdim başıma ne geldiyse merhametimden geldi dedi herkes gülmeye başladı bende taş bana geldi dedim
Eşimle kadınlarım diğer odaya geçti ama ben tutamıyorum kendimi ağlamaya başladım ben lavaboya gidince kaynanam eşimi çağırmış kavga ettik
Tabi kapıyı kaynanam dinliyor camdan görüyoruz
Eşim şaka yaptım dedi sarıldı
Biz çıktı kaynanam ne dedi bilmiyorum
Eşim beni kovdu
Bende Oğlumu alıp çıktım...
Şimdi bana sıkı bir avukat lazım böyle süründurmek istiyorum
Şimdi eşyalarımı topladım
Konya ya ailemin yanına gideceğim
Çalışmıyorum param yok barodan ücretsiz avukat verirler mi ?
Oğlum 3 saattir ağlıyor baba diye en son bitkin düşüp uyudu
Oğlum için ne yapabilirim ?
Barodan ücretsiz avukat talep edebilirsiniz. Kadın olmasına dikkat edin, öttürür onu. Allah yardım etsin.

Çocuğunuz kaç yaşında? Dediğiniz gibi ailenizin yanına dönün ve hemen çalışmaya başlayın bir yerde. Bu arada eşiniz sizi annesinin evinden kovmuş, kendi evinizden değil. Eşyalarınızı toplayıp gitmeniz sizin aleyhinize olur mu bilemedim. İyi bilen bir avukat açıklar umarım. Keşke demenin bir faydası yok ama 9-10 yıldır bunları yaşıyormuşsunuz, boşanacağınız belliymiş zaten, keşke çalışıp biraz para biriktirseydiniz kendinize bu sürede. Artık yapılacak bir şey yok tabii. Bundan sonra önünüze bakın, donuna kadar alın sizi ağlattığı, yıllarınızı çaldığı için. Hadsiz kendini bilmez, merhametliymiş ha! Sen kimsin ki merhamet edesin, o senin karın, sokak kedisi değil! Merhametli lafını da yedirin ona, pişman olup peşinizde köpek gibi dolaşacak belli ki!
İnanın sarılarak uyuduk gece evde aksama kadar sohbet ettik ta ki kaynanamgile gidinceye ve onlar kavgayı ateşleyene kadar bir anda herşey tersine döndü
5 yaşında oğlum şuan
Çalıştım bir dönem yine çalışırım
Şimdi tek gayem kaynanama da dava açmak esimi süründurmek

X