Popüler Konu Elhan ile MasterFit

Ancak geldim mutfağı bile toplamadim attım ne varsa iş bitmiyor şimdi toplarım
25.03.2023
Sahur:1yumurtadan maydonozlu omlet
2bardak çay
5zeytin
1parca peynir
Çeyrek tost

İftar:5 köfte
Salata
Çeyrek lavaş
1bardak ayran
1kucuk browni

10000adim
1saat eliptik
Zipzip- Zipzip- , Cordelia Cordelia , 60kiloyum 60kiloyum

Eklentiler

• Screenshot_2023-03-25-22-19-09-120_com.xiaomi.wearable.jpg
    Screenshot_2023-03-25-22-19-09-120_com.xiaomi.wearable.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2023-03-25-22-18-43-951_com.xiaomi.wearable.jpg
    Screenshot_2023-03-25-22-18-43-951_com.xiaomi.wearable.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 10
Günaydın kızlar. Telefonumda sıkıntı var, bütün mesajları düzgünce okuyamadım bile. Bir de her bildirime tıkladığımda reklam geliyor, virüs gibi kalıyor ekranımda 😒
Bütün takımımı, kilo veren, gayret gösteren, emek harcayan herkesi kutluyorum. İş güç arasında elimden geldiğince burda olmaya çalıştım, umarım herkesi memnun edebilmişimdir☺️ Martın bitmesine az kaldı, bahar kapıda… montları, hırkaları, kalın sweetleri, kazakları çıkarmaya hazırlayın kendinizi. Ben gençlik zamanlarında psikoloğa giderken bana çok güzel bir yöntem önermişti, uzun zamandır benimde rafa kaldırdığım bir yöntem. ‘Eline bir kalem ve kağıt al ve sayfayı ikiye böl. Bir bölümüne seni mutlu eden şeyleri, diğerine mutsuz eden şeyleri yaz.’ yazıp götürmüştüm ve memnuniyetsiz şekilde vermiştim. Bakmamıştı bile, hiç okumadı. ‘O kadar yazdım bir işe yaramadı sanırım’ demiştim. ‘Yoo… Ben, kendini ne kadar tanıdığın konusunda gözlem yapmak isterken senin de kendini hatırlamanı istedim.’ demişti. ‘İsteseydim sorabilirdim ama cevapların kendini ispatlamak için verilmişte olabilirdi, ben soruları senin kendine sormanı ve dürüstçe cevaplamanı istedim.’ demişti. Canım benim ya…
Bende aynı şeyi size tavsiye ediyorum. Elinize bir kağıt alın lütfen, sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yazın. Allah cümlemize uzun ömür versin ama lütfen, vaktimiz varken, sağlığımız yerindeyken ve bir şansımızın daha olmadığını bile bile çözümü elimizde olan şeyler için kırılmayalım, üzülmeyelim. İğneyi size, çuvaldızı kendime batırıyorum. Ben, beni mutlu edecek şeylerin peşinden koşmazsam bir başkasından bu özveriyi bekleyemem. En büyük şefkati kendimize gösteriyoruz tamam mı? ❤️
Kaptan yine yaptı yapacağını :KK9::KK9:

Afiyet olsun canım mücadele ediyorum inan bana. Bırakmak istemiyorum ve elimden geleni yapıyorum oruçken daha çok zorlanıyorum. Şeker ilacımı da kullanıyorum ama niye böyle oluyor anlamıyorum. 🥺
sen de insülin direnci mi vardı hatırlayamadım?
bak bende de reaktif hipoglisemi var. sahuru mutlaka karbosuz yap. ben ilk gün karbosuz yaptım. sonraki günler yulaf kepeği lavaşı ile. yulaf kepeğinin glisemik indeksi 15. kan şekerini oynatmıyor.
her sahurda yumurta, zeytin, ceviz, peynir ve yeşillik, söğüş salata tüket. ben kalkınca 1 bardak su içiyorum. sahuru hazırlıyorum. yedikten sonra dişimi fırçalıyorum. üstüne 2 bardak daha su içiyorum ezana kadar.

akşam iftarda da illa protein oluyor. salata, bir de belli oranda karbo. tabi 1 dilim tahıl ekmeği yesem çok daha iyi. ekmekte 1 dilimi geçme. akşam yatana kadar da su içmeye çalış. bakma ben de akşam ara öğün yaptım ama akşamki ara öğün baharatlı yoğurt veya 10 badem veya fındık olsa daha iyi olur. böyle rahat tutarsın.

İftar menümü yazayım ben

1 kase çorba
2 avuç içi kadar pide
1 avuç içi kadar lavaş
1 kk peynir
4 zeytin
Domates salatalık
2 kaşık yoğurt
5 kaşık barbunya
2 dilim kadayıflı muhallebi

Yazayım menümü dedim. 😭😭😭😭
iftarda insanlar masaya kahvaltılık koyuyorlar. anneannemler hep öyle yapardı, teyzemler hala öyle yapıyorlar. biz kahvaltılık koymayız masaya. önceden evet 1 adet zeytinle açardım orucu ama artık sadece suyla açıyorum. bizde iftarda yemek yenir. kahvaltılık ekstra kalori demek.
protein, sebze, salata, yoğurt olsun menülerinde. senin şu an kan şekerin perişan olmuştur bu menüyle.

hadi bak böyle dene. inan daha iyi olacak. yaparsın ben sana inanıyorum :KK60:

iftarda insanlar masaya kahvaltılık koyuyorlar. anneannemler hep öyle yapardı, teyzemler hala öyle yapıyorlar. biz kahvaltılık koymayız masaya. önceden evet 1 adet zeytinle açardım orucu ama artık sadece suyla açıyorum. bizde iftarda yemek yenir. kahvaltılık ekstra kalori demek.
protein, sebze, salata, yoğurt olsun menülerinde. senin şu an kan şekerin perişan olmuştur bu menüyle.

hadi bak böyle dene. inan daha iyi olacak. yaparsın ben sana inanıyorum :KK60:
Şekerim iyi canım. ilaç içtim. Tokluk şekerim yok benim. Ölçtüm 98 çıkmıştı. Açlık şekerim yüksek. Kahvaltılık bugüne özeldi yoksa ben de koymuyorum. tatlı ve ekmekte sapittim. Ekmeği resmen aşerdim. Sahur yapmayarak dengelemek istiyorum. Bol su çay devam. Çok tok hissediyorum inşallah bozulmaz durum.🙏🙏🙏🙏

Bende ölümden başka herşeyin bir çaresi olduğuna inananlardanım. İnsanlara çok değer veririm ama değer görmediğimi fark ettiğim an silerim, hemde hiç hayatımda olmamışlarcasına. Sevmediğim ortamda bulunmam, gerekirse tek başına uzun zaman mutluca kalırım çünkü yalnız olmadığımı bilirim. Kocamla mutsuzluğa sürüklendiğimizi ve bu durumu asla değiştiremeyeceğimi anladığım an boşandım. Küçük bir çocuğun her türlü sorumluluğunu, işi, evin idaresini tek başıma sürdürmeye çalışıyorum. Gardımın düştüğü zamanlar oluyor, kendimi sorguladığım zamanlar da oluyor ama her an aklımda bir cümle ‘ölüm var dombik, Allah ömür versin bu dert ne ki, aşılır!’ Birazda yapım gereği galiba, geçenlerde bir arkadaşımla konuşurken ‘keşke biraz bana benzeseydin, bu hayat senin gibi hassas insanlar için çok zor bir imtihan’ demiştim. Biraz gamsız olmak lazım. Ben lise zamanlarında çok melankoliktim. Bir gün bir arkadaşıma ağlarken ‘bitti mi?’ dedi sinirli sinirli. ‘Bitti’ dedim bende.
‘Senden birşey istiyorum. Şimdi kalkıyorsun, en yakın hastaneye gidiyorsun. Onkoloji servisini, çocuk yoğun bakım servisini şöyle bir gezip geliyorsun.’ dedi.
‘Anlamadım’ dedim, gerçekten bağlantı kuramadığım için anlamamıştım.
‘İnsanlar ne dertlerle uğraşıyor bir gör, sonra da yat kalk şükret’ demişti.
Bugün baya eski günlere döndüm, ne güzel insanlara temas etmişim ☺️
Yani canım, değişmez gözüyle bakma hiçbirşeye. Kendine güven, kendine saygı duy, kendini önemse. Karşındakine yada içinde bulunduğun duruma değer katan sensin; mutluysan ortalık güllük gülistanlık, sinirliysen cehennem, üzgünsen yağmur çamur…
Onkoloji ye gerek yok ne evlere gidiyorum. Aldığım her nefese uyandigim her sabaha hamd olsun.
Bende arkaya atamıyorum. Silemiyorum. Yaşadığım herşeyi sırtımda taşıyorum. Kural kitap önemli şeyler benim için. Şu sanalin bile ağırlığıyla eziliyorum
Dünyaya borçluyum gibi. Başkasına söylerken bende boşver diyorum ama bosveremiyorum
Aman neyse öyle biseyler iste

X