Zor zamanlar .

sKsEsLsEsBsEsK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
1.417
1.237
Merhaba hanımlar biraz duygusal biraz sinirli birazcık endişeliyim içimi kimseye dökemedim siz beni dinleyin akıl verin İstedim ..

Öncelikle salı günü oğlumu kucağıma aldım malesefki mecburi sezeryanla . ( oğlum tersti çok bekledim döner diye masajlar yaptım dönsün diye yürüyüşler yaptım ama nafile ) 40 hafta kontrolümde suyum azaldığı için hemen epidural sezeryana aldılar ..
Mecburi olmadığı sürece sezeryan kesinlikle tavsiyede etmiyorum başım ağrıyor ama normal bir baş ağrısı değil kafamı kaldıramıcak derecede bir ağrı dikişlerimden oğlumu hemen ağladığında kucağıma alamıyorum onun burukluğu ve üzüntüsünü zaten tarif edemem bile dile getirrince bile göz yaşlarım durmuyor .

He yanlızda değilim şükürler olsun annem kız kardeşim ve eşim hep yanımda ama genede onlar diğer odadan gelene kadar bile olsa oğlumun ağlayarak bana bakması tarif edilemez ..

Bu arada gögüslerimi sağolsunlar ben kendime gelene kadar sezeryandan yarım saat sonra yengemler sütün gelmiyor diyip her gelenin ay yazık sütün gelmiyor aç bu çocuk demeside ayrı bir konu zaten ( gece hastaneden süt pompası istedim hemşirenin emzirerek süt gelmesini bekle yara yaparsın demesini dinlemeden ısrarlar üzerine getitirdim ve tek gögsümü 2 saat patlayana kadar ağlaya ağlaya sağdım) bu arada bebeğimin şekeri düştüğü için mama verildi bebeğim uyanmadığı için her yerini sıktılar bu arada benim ailem dışında kimse yoktu yanımda gecenki konumdan bilen bilir sezeryandan 2 saat sonra kaynanam aradı ve nasılsın demeden küçük kaynıma iş bulmamızı artık bizde kalmasından felan basseti telefonu kapattım eşime durumu anlatıp onun üstüne gittim bu ne emri vaki bu ne saçmalıktır diye benim nasıl olduğumu sormayı bırakın bebek nasıl bile demedi direk pat pat diyiceğini diyip kapattı eşim 6 kardeş bu arada bir tanesi bile nedense ne aradı ne sordu bide benden şu halimle destek bekliyorlar küçük kaynım bende kalsınmış ben lohusayken ben kendi ailemle kalıyorum bu arada eşimde yanımda birdaha kayınvalidem ararsa ağzıma geleni sayıp kapatmaya niyetliyim ..

Şükürler olsun şuanda lansinoh diye bir krem kullanıp kanasada bebeğimi emziriyorım ama ağrılarım hele baş ağrılarımdan ölücem sanıyorum bugün dayanamayıp 3 tane parol sonrası hastaneye gidip ağrı kesici vuruldum sürekli kahve içiyorum bol su içiyorum ama nafile bunun çözümünü bulan varsa lütfen neler yapabiliceğimi söylesin ..

Sizce normal şeylermi yaşıyorum sürekli ağlamalarım tutuyor bu sıcakta hırka giydirmek isteyen yengemede yeter artık her gelen bişey yap diyor ben kendimi biliyorum terliyorum dediğimde cahil diye bana çıkıştı son yaşadığım şuanda kafamı taktığım olayda bu maalesef .

Öncelikle şunu yazmak istedim bugün okuduğum birbirine benzer 2 konu. Burdada diğer konudada sezaryen çok kötü anlatılmış. Sizinde dediğiniz gibi insanlar sezaryen olmak zorunda kalabiliyorlar keşke bunu ölüm gibi anlatmasanızda insanlar korkmasa daha fazla. Yengenize gelicek olursak istemediğiniz kimseyi evinizde tutmak zorunda değilsiniz ihtiyacınız olmadığını söyleyin kibar bir dille.

O baş ağrısı bende de oldu normal Doğum benimki. Tam net olmamakla birlikte 3 kadar sürdü. Hep aynı şiddette değil tabi ki azalarak bitti.

Diğerlerine asla taviz vermeyin kim ne derse pat pat söyleyin içinizde kalmasın.
Sağlıkla büyütün hayırlı olsun.

Merhaba hanımlar biraz duygusal biraz sinirli birazcık endişeliyim içimi kimseye dökemedim siz beni dinleyin akıl verin İstedim ..

Öncelikle salı günü oğlumu kucağıma aldım malesefki mecburi sezeryanla . ( oğlum tersti çok bekledim döner diye masajlar yaptım dönsün diye yürüyüşler yaptım ama nafile ) 40 hafta kontrolümde suyum azaldığı için hemen epidural sezeryana aldılar ..
Mecburi olmadığı sürece sezeryan kesinlikle tavsiyede etmiyorum başım ağrıyor ama normal bir baş ağrısı değil kafamı kaldıramıcak derecede bir ağrı dikişlerimden oğlumu hemen ağladığında kucağıma alamıyorum onun burukluğu ve üzüntüsünü zaten tarif edemem bile dile getirrince bile göz yaşlarım durmuyor .

He yanlızda değilim şükürler olsun annem kız kardeşim ve eşim hep yanımda ama genede onlar diğer odadan gelene kadar bile olsa oğlumun ağlayarak bana bakması tarif edilemez ..

Bu arada gögüslerimi sağolsunlar ben kendime gelene kadar sezeryandan yarım saat sonra yengemler sütün gelmiyor diyip her gelenin ay yazık sütün gelmiyor aç bu çocuk demeside ayrı bir konu zaten ( gece hastaneden süt pompası istedim hemşirenin emzirerek süt gelmesini bekle yara yaparsın demesini dinlemeden ısrarlar üzerine getitirdim ve tek gögsümü 2 saat patlayana kadar ağlaya ağlaya sağdım) bu arada bebeğimin şekeri düştüğü için mama verildi bebeğim uyanmadığı için her yerini sıktılar bu arada benim ailem dışında kimse yoktu yanımda gecenki konumdan bilen bilir sezeryandan 2 saat sonra kaynanam aradı ve nasılsın demeden küçük kaynıma iş bulmamızı artık bizde kalmasından felan basseti telefonu kapattım eşime durumu anlatıp onun üstüne gittim bu ne emri vaki bu ne saçmalıktır diye benim nasıl olduğumu sormayı bırakın bebek nasıl bile demedi direk pat pat diyiceğini diyip kapattı eşim 6 kardeş bu arada bir tanesi bile nedense ne aradı ne sordu bide benden şu halimle destek bekliyorlar küçük kaynım bende kalsınmış ben lohusayken ben kendi ailemle kalıyorum bu arada eşimde yanımda birdaha kayınvalidem ararsa ağzıma geleni sayıp kapatmaya niyetliyim ..

Şükürler olsun şuanda lansinoh diye bir krem kullanıp kanasada bebeğimi emziriyorım ama ağrılarım hele baş ağrılarımdan ölücem sanıyorum bugün dayanamayıp 3 tane parol sonrası hastaneye gidip ağrı kesici vuruldum sürekli kahve içiyorum bol su içiyorum ama nafile bunun çözümünü bulan varsa lütfen neler yapabiliceğimi söylesin ..

Sizce normal şeylermi yaşıyorum sürekli ağlamalarım tutuyor bu sıcakta hırka giydirmek isteyen yengemede yeter artık her gelen bişey yap diyor ben kendimi biliyorum terliyorum dediğimde cahil diye bana çıkıştı son yaşadığım şuanda kafamı taktığım olayda bu maalesef .
Normal seyler yasiyorsun epidural oldugun icin basagrisi normal cogu kisinin sütu hemen gelmez hemsireyj dinleseydin keske goguslerin yara olmazdi dikislerinde tabiki agriyacak bir sure kolay bir ameliyat degil bebeginde hemen agladigi saniyede almak zorunda degilsin ki aglamaktan birsey olmaz hastanede bebekler agliyor bende ebeyim ordaki bebekleri agladiklarinda kucagimiza almiyoruz kendileri susuyorlar hepsini agladiginda kucagimiza almaya kalksak :) mama konusunda da sutun gelince emzirmeye devam edersin bol bol emzirmeye calis ve sivi tuket

Gözünüz Aydın .Rabbim anali babali büyütsün insallah. O cahil yengeleriniz cenelerini tutsunlar hele bir. Sanki süt dogumdan sonra hemen pat diye geliyor. Kayininiza kayinvalideniz kendi baksin. Elalem ne merakli cocuklarini kardeslwrin üstüne atmaya. Hic kabul etmeyin. Ne alaka yani. Su zamanlarda önemli olan siz ve bebeginiz. Digerleri önemli degil. Uzak dursunlar

Keske yengeniz gelmeseymis ve sizde gercekten asil ve hanimefendi birisiymissiniz düşünüyorum da bana boyle seyler soylese o halde döverdim herhalde onu. Ya da kovardim. Biraz yabani ve asabiyim de... Allah bagislasin bu arada kaynana ve kayniniza tavrinizi kesinlikle koyun yeni dogum yapmis bebegi olan bir kadinin evine oyle gelip yerlesilmez ne dusuncesiz insanlar var su hayatta ya

Çocuğun sağını solunu sıkmalarına gerek Yok bezini açarsan direk uyanır zaten. Sana çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm durumuna ama yapabileceğin birşey Yok biraz sabır benimde omzuma vurmuştu ağrı ama onada yapacak birşey Yok ilaçlarını düzenli kullan sadece. Eşinede söyle kaynına başka bi yer bulsunlar İnan çocukla çok çok zor benim kızım 8 ayı doldurana kadar sabaha karşı 5 7 ve öğlene doğru uyuyordu gece hep ağlıyordu İnan psikolojin daha da bozulur yemek yapamıyorsun banyo yapamıyorsun sürekli ağlıyor. İnşallah senin kuzun uslu olur Allah yardımcın olsun

Bitter çikolata ye bol bol. Soda iç. Zaten bol su içiyorsundur. Bir hafta sonra baş ağrın geçecek inşallah. Hırka giymek ne alaka onu anlamadım. Ben kışın doğum yaptım kısa kol dolaşıyordum evde hem de çıplak ayak . Bana da gelenler üzerini giyin lohusalıkta üşüten ilerde sıkıntı çeker derdi. Sorun yok çok şükür .Allah yardımcın olsun. Cahil insanlar uğraşmak zor.

X