2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Geçmiş olsun cnm bu son 3 ay problemsiz olmayacak herhalde herkes yavaş yavaş dökülüyor ama şifa Allah tan ,hepimize sağlık versin inş.
Preeklamsi demişsin bu hastalık senin ilk gebeliğinde mi oluşmuştu ve sonucu ne oldu ? şimdi benim karaciğer enzimlerim tahlillerde yüksek çıkıyor alt ve ast hormonları bunlarında az veya çok yükselmesine göre tansiyonda yükseliyormuş preeklamsi oluşuyor yani tansiyonun fazla yükselmesi de erken doğuma kadar gidiyor.Şimdi 15 günde 1 tahlil yaptırıp o hormonlara baktırıyorum. Evde akşam sabah tansiyonuma bakıyorum eskiye göre daha yüksek ama bakalım 15 gün sonra sonuçlar ne gelecek korkuyorum daha doğrusu tedirgin oluyorum bu durumdan belki hafif düzeyde geçecek ama ya artarsa diye:110:
Cnm sanada geçmiş olsun bana böyle Detaylı bir inceleme olmadı belki Altın'da yatan farklı bir şeydir ama bnm annemde yüksek tandıyon var ilk gebeliğimde son 2 yükselmişti idrarda proteın atımına baktık sürekli ilaç vermişti doğumdan sonra geçti sonra bu gebeliğimde BAŞINDA ilk üç ayda Yükseldi tuzsuz yedim perhiz yaptım 4 gündür Şiş uyanıyodum ölçünçe küçük 90 olduğu vakti benı cok sarsıyor bende sürekli ölçüyorum ama 14\90 üstüne ilaç başlanıyor dedi doktor bnm 12/90 oluyo yani cok dikkat edicem bundan sonra allahım erken dogumu yaşatmadın saglıklı sıhhati şekilde dogum yaparız inşallsh

Canım pozitif düşün iyi geçecek de kendine sürekli, inşaallah bunda sıkıntı olmaz tansiyonun normal gider

çok güzel canım güle güle kullanın beyaz her zaman asil duruyor

iyi bari canım idrar sıkıntı biliyorsun, öksürüğüde geçer inşaallah annesi anlıyorum seni çok zor oluyor, siyah turp ve balla şurup yaptın mı canım emire hep ondan yaparım ben ya da zencefilli bal veririm, keçiboynuzu pekmezi birde limonlu ballı su veririm öksürük olunca

canım sende pozitif düşün iyi olacak neden zor olsun güzel geçecek inşaallah kalan zamanımız, iyi olmana sevindim

çok güzeller güle güle kullanın

maşaallah kuzuna, sana da geçmiş olsun canım

canım devletten memnun kaldıysan hiç bulaşma özele derim, devletin kadın doğum servisi nasıl tek kişilik odalar var mı bunu araştır önemli olan devlette o bence yoksa dediğin gibi normal doğum devlette daha kolay kesinlikle
İmş cnm hepimizde sıkıntı yaşamada.n kucağımıza alırız inş saglıklı sıhhatli

Ayyy belime sıcaak bi agrı vurdu...kasıklarımdaa aynı böle ilk adet günüm gibi.. Bu arada eflalim evet benim bebek ters ayaklar asagıda a

Gunaydin kizlr..seker yuklemesine gidicem Uykudan gözüm açılmıyor. .tek gidecem inşallah bi sikinti olmaz..bu arada banada ablqmlar aldi park yatak krafy calipso kirmizi 300e aldi cokta büyük kurduk esimle dayanamadik :) icine de visko yatak aldi ablamlar oda guzel.sennkide hayrli olsun sagkikla gelsin bebislerimiz

arkadaşım merhaba bizde bebeğime kraft calipso park yatak aldık ama o ölçüde yatak ve uyku seti bulamadık henüz,siz nereden aldınız acaba?

Canm yataginuda besigi aldigimiz yerden aldik adanada salih bebe var neti varmi bikemem ama bak bi belki nette cikar biraz gezinsen vardir mutkaka o yataga uygun hi yatak

:anneadayı::nazar:iyi geceler annisler adet olcam gibi ağrı oldu bugün baya ara ara bebişim mi büyüyo acaba uyku bastırıyo iki gündür erkenden sol kaburgam batıyo nefes almak zor artık.o_O allahım zaman geçsede bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımiza alalım.:emir_bebek:

kızlar bebeğim yine normal pozisyonuna döndü
karnımda en sevdiği pozisyon sağ tarafta baş sol tarafta ayaklar şeklinde :KK70::KK70::KK70::KK70:

onun ayağını da başınıda ısırcam ama ben çok fena bitmiş yorgun durumdayım tüm gün yatmama rağmen hala halsizim ilk aylardaki halime geri dönmektenkorkuyorum:KK43:o_O:KK61::cry:

kızlar bu aralar bir uyku bir uyku 4 de uyudum 6 da uyandım şimdide inanılmaz geldiiiii ya demir ilacından olabilirmi sizce kızlar

Ya nolmus bu yazma yeri falan degişmiş.. Off gittikce telefonun bünyesi yawaslıyo yakaldıramıyo bu kadardegişkligi ili saatte zor yazdım sunu...
ne gıcık bişi ya ...

teşekkür ederim canm çok kolay yapabilirsin

canım kesin ters dönmüştür benimki öyle çok az hissediyorum alttan alttan tekmeliyo bazen ayakları yukarıda iken çok hissediyordum

en çok korktuğum şey bu:KK17:

hem geçmiş olsun hem gözün aydın çoook sevindim benimkinin de ayakları aşağıda :KK43:

maşşalh bebişe canım hepimizin bbekleri ters dönmüş demekki:KK17:

canım gül kolonyası vardı eyüpten ablam almıştı koyu pembe renginde
bende normal kolonya ile onu karıştırdım açık pembe oldu kokusu da çok güzel :KK68:

ptt ye verildiği zamanı internetten ali expres sayfamızdan takip edebiliyormuyuz peki canm
Evet canm ordaki numarayla sorgulama yapabilirsin :)

Saga dönsem olmuyo
sola dönsem hiç olmuyo
sırt üstü nefes alamıyorum
gelsin 2 yastık basımın altına napim...
Kızım şu zaöana kadar iyi ama daha nöbet saati gelmedi...
Allahım sen yardım et....

İnş becerebilmişimdir.. Hepsi buradada bi bebek bakım cantası gördüm .. 80 tl nasıl link atmaya calıscam...olmuyo ya delircem afff

image.jpg
image.jpg
image.jpg

Canim tamamen sahsi Görüşüm
Raporla değil ücretsiz izinle kal bebeğinin yanina
Rapor konusunda hassasim ben biraz
Hasta olarak rapor aliyirsun ve hasta değilsin calisan tun öğretmenlerin devletten maaş aldigin için tüm devletin kul hakkina gidiyorsun.
Bunu yapan çok diyeceksin belki evet benimde cevremde de var ama herkes yapıyor diye doğru değil.
Tamamen sahsi Görüşüm canim inşallah kirmamisimdir.
Bende inşallah kasim ayında ataniyorum, aralikta birkaç hafta calisip doğum iznine ayrilacagim. Martta da bebek bir yasina gelene kadar ücretsiz izin alacagim.
Eğer kadim ayında atamam olmazsa 7 ayda kesin atanurim diye bekliyorum. O zamanda ise baslangic yapip ücretsiz izin alacagim yine 5 ay kadar, bebek bir yasina gelene kadar.

Canım merhaba kesinlikle alınmadım fakat senin gibide düşünmüyorum.çünkü bana bebeğimle sadece iki ay olmam için süre ayrıca maaş almadan bebeğime nasıl bakıcam.ya bunları geçiyorum idare süt iznine bile izin vermiyor önümüze taşlar koyuyolar.bunuda geçiyorum.anaokulu öğretmeniyim hamile olduğumu gören veliler karşıma geçip aa hamilesniz siz gidince benim çocuğuma ne olacak,başka sınıfa vermek istiyorum diye benden alan veliler oldu.çok üstün körü anlatıyorum kimse hayırlı olsun demedi bile herkes kendi çocuğunu düşünürken bnm piskolojim bozuldu karnımdaki bebeğim sorunmuş gibi...ya bunu yaşamazsanız anlayamazsınız.ne çocuklar geldi geçti elimden anası babası bakmayan nelerle kimlerle uğraştım.2ay kendi bebeğimi düşünmekmi günah şimdi ki hastalık olmayabilir ama mecbur olduğum bir durum.o bebek bana muhtaç 2ayda ben paraya muhtaç sizin ihtiyacınız olmayabilir. Ailemden uzaktayım bakıcıya minnacık bebeğimi vermek istemiyorum.o yüzden daha işin içine girmeden bunu söylemek rahat size helal mi haram mı bana helal arkadaşım kendimi biliyorum.kimler neler yaparken bumu batıyo insanlara anlamıyorum.bunun helalliği haramlığı tartışacağım en son konu.bence buna karar vermiş birine akıl vermeyin.sende beni yanlış anlama olur mu arkadaşım allah kimseyi çıkmaza zor duruma sokmasın.göbeğim çatlıyor benim hergün 30 çocuk 60 veliyle.bu hamile halimle sırf paramı alabilim diye karnım ağrıya ağrıya okula gidip eğitim vermeye çalışıyorum.bizede yazık..2 ay mı çok geliyo.yaptığım işe göre bana verilen değer de yetersiz bence her anlamda.neyse sende söylediklerimi yanlış anlama arkadaşım.

X