2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
özelde de yapsan doğumun başlaldığında gündüz veya gece doktorun gelir doğumunu yaptırır
Canım normal doğuma özelde kolay kolay gelmiyor kendi doktorun,bizim burda öyle en azından

Satımı dr. 4 nisandan 8 nisana değiştirdi ama ultrasona göre tahmini doğum 11 ocakken 23 ocak oldu böyle birşey olan var mi? 11 ocaginda 15 ocak olarak değişmesi gerekmiyor mubu durumda...dr. Herşey normal dese de ben pimpiriklendim bu duruma...[/QUOTE
caanım hıc takma kafana son haftalar belli olur dogum tarıhı hepınıze soyluyorum arkadaslar cocugunuza kucuk gec dollenme var lafları hıkaye son haftalarda cocuk bi şekilde yakalıyor normali benım kızıma 9 ay boyu bu cocuk haftasından kucuk dediler kilosunuda hıc sormadım 6aydan sonra devlete basladım hep geri cıkıyordu doguma g ıttı40+4 te doktor bu cocuk kırk haftalık degil diyor ki 4cm acılmam var peki ne oldu kızım dogdu 3200 51 cm :) doktorlar yanılıyor bazen soyle bırsey var kızım iri bi cocuk degil yasıtlarından dil zekası cok onde herseyi cok iyi ama minyon sayılır ama anne babası uzun bızde kucukken yavas gelişmisiz oyle dombili asla degilmişiz ben ortaokulda geliştim esımde lisede oyle dusunun korkmayın...bu cocuguma da gelişimi önde diyor doktorlar kız veya erkek olması cok etkili boy kilo da hıc umrumda degil normal olsunda

Satımı dr. 4 nisandan 8 nisana değiştirdi ama ultrasona göre tahmini doğum 11 ocakken 23 ocak oldu böyle birşey olan var mi? 11 ocaginda 15 ocak olarak değişmesi gerekmiyor mu bu durumda...dr. Herşey normal dese de ben pimpiriklendim bu duruma...
Canım o hesaplama öle olmuyo son adet tarıhınden 10 veya 15 gün sonra hesaba baslıyolar.. Böle yaparsak 23 ne denk geliyo
Bak ben senin için hesaplamayı arastırayım bakayım

İnt adam gibi bişi yok ki.. Hayrunnisa canım zaten usg sonucları ister istemz oynar bebegın saglıklıysa problm yok
Sende sıkıntı yapma..

Canım pozitif düşün iyi geçecek de kendine sürekli, inşaallah bunda sıkıntı olmaz tansiyonun normal gider

çok güzel canım güle güle kullanın beyaz her zaman asil duruyor

iyi bari canım idrar sıkıntı biliyorsun, öksürüğüde geçer inşaallah annesi anlıyorum seni çok zor oluyor, siyah turp ve balla şurup yaptın mı canım emire hep ondan yaparım ben ya da zencefilli bal veririm, keçiboynuzu pekmezi birde limonlu ballı su veririm öksürük olunca

canım sende pozitif düşün iyi olacak neden zor olsun güzel geçecek inşaallah kalan zamanımız, iyi olmana sevindim

çok güzeller güle güle kullanın

maşaallah kuzuna, sana da geçmiş olsun canım

canım devletten memnun kaldıysan hiç bulaşma özele derim, devletin kadın doğum servisi nasıl tek kişilik odalar var mı bunu araştır önemli olan devlette o bence yoksa dediğin gibi normal doğum devlette daha kolay kesinlikle

saol eflalim

Arkadaşlar merhaba.şimdi bnm bi sorum olacak inşallah bana cevap veren olur .şimdi ben öğretmenim ve 32. Haftada yasal iznimi kullanmak istiyorum. Bu şekilde olursa marttada doğumdan sonraki iznimle 10 mart gibi yasal iznim bitmiş olacak.yaza kadar tabikide bebeğimle olmak istiyorum :KK43: 3,5 ay gibi izin alman gerekiyor.40 gün rapor hakkımı kullansam. Ben 2,5 aylık heyet raporuyla tamamlayabilirmiyim.yani bu nasıl oluyor heyet raporu olayı anlamadığım.bu konuda bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirirse çok sevinirim.:KK25:

Merhaba cnm. bende öğretmenim şimdiden zorlanmama rağmen 32. haftada izne ayrılmamayı allah kısmet ederse 37. haftama kadar calışmayı düşünüyorum ki o 5 haftayı da doğum sonrası iznime ekleyeyim. 27 ocak doğum görünüyor. subar mart ve nisanı izinle kapatıp mayıs ayında 5er günlük raporlar almayı düşünüyorum ki hakka girmeyeceğimi düşünüyorum. haziranda da seminer fln derken okulda biraz idare eder başlamayı düşünüyorum en azından bir iki saat gider gelirim sonra da yaz tatili zaten . açıkcası bende heyet raprunu helal görmüyorum. çünkü rheyetlik bir durum olmadan 40 gün hastalık raporu sağlıklı değil ama küçük küçük raporlar sorun olmaz bence ayrıca iki ay ya da 3 ay da ücretsiz izin alabiliyorsun.

Canım bana 2 kere üst üste heyet raporu alamazsin dediler bunun hakkinda bilgin var mi bi de 2 aylık ücretsiz izin oluyormu ben hic duymadim oluyorsa bu cok iyi bende ocakta dogum dogum izni bitince de temmuza kadar ücretsiz izin alirim:KK66:

iki ay ya da 3 ay da ücretsiz izin alabiliyorsun.

Bende ogretmenim ben izne cikmadan once 2 hafta rapor dusunuyorum cunku 1 ay onceden ailemin yanina gideceğim dogum orda olacak 1 ay 1 hafta onceden ucaga binmek icin 2 hafta rapor 3hafta izin dunusuyoru.m.mayisi raporla geçirip haziran giderim diyorum ben de.umarim sıkıntı olmaz.

caanım hıc takma kafana son haftalar belli olur dogum tarıhı hepınıze soyluyorum arkadaslar cocugunuza kucuk gec dollenme var lafları hıkaye son haftalarda cocuk bi şekilde yakalıyor normali benım kızıma 9 ay boyu bu cocuk haftasından kucuk dediler kilosunuda hıc sormadım 6aydan sonra devlete basladım hep geri cıkıyordu doguma g ıttı40+4 te doktor bu cocuk kırk haftalık degil diyor ki 4cm acılmam var peki ne oldu kızım dogdu 3200 51 cm :) doktorlar yanılıyor bazen soyle bırsey var kızım iri bi cocuk degil yasıtlarından dil zekası cok onde herseyi cok iyi ama minyon sayılır ama anne babası uzun bızde kucukken yavas gelişmisiz oyle dombili asla degilmişiz ben ortaokulda geliştim esımde lisede oyle dusunun korkmayın...bu cocuguma da gelişimi önde diyor doktorlar kız veya erkek olması cok etkili boy kilo da hıc umrumda degil normal olsunda

Ayni benim durumum ilk cocugum kizim icin ayni seyleri yasadim...simdide ayina gore minyon baba ve anne olarak uzun olsak ta...bende oyle diyorum akli gelisimi yasitlarinin cok onunde (masallah)boyu yerine akli onde olsun ergenlikte mutlaka uzayacaktir...genetik olarak ben ve esimde oyleymisiz zaten:))))Rabbim dermansiz dert vermesin diyelimm

Bu arada iyi aksamlar kizlar bu hafta kizim gripti yorucu bi haftaydi antibiyotige basladi maalesef....benimde dun kontrolum vardi oglus 38 cm...1320kg olmus tekmeleri kaburgami sizlatiyor artik nefesim yavastan daraliyor gibi...8.aya dogru giderken 6 kilo da kaldim toplamda 67 yim 70 le tamamlamak niyetim...bu aralar acilan istahimi zaptedebilirsem tabii:))))

Allah razı olsun Merve peki beşiği erken mi almışım? Birde yatak odasına kurduk erkenden galiba...:-(
Yok be gülüm az kaldı zaten iyi yapmıssın.. Gözünüz alıssın hem..
Bence gayet zamanı.. Bnde beşigimi kurdum canım.. Bundan sonra hazırlıklarımız tam olsun.. Artık erken dogum riski olan haftalardayı.. İnş öle bişi olmaz ama.. Tedbiri alalım.. Güle güle tepinsin içinde yawrun

Kizlar 2 gün önce anlamla aliaverise ciktik o kadar zorlandim ki gezerken. 10 kilo aldigim için ayak bileklerim çok AĞRIDI durmadan tuvalete gitme isteği geldi. Çok cabuk Yoruldum zor gezdim.
İyiki hazirliklari tamamlamisim erken deneyip. Bubsaatten sonra geçmek çok zor.

Yok be gülüm az kaldı zaten iyi yapmıssın.. Gözünüz alıssın hem..
Bence gayet zamanı.. Bnde beşigimi kurdum canım.. Bundan sonra hazırlıklarımız tam olsun.. Artık erken dogum riski olan haftalardayı.. İnş öle bişi olmaz ama.. Tedbiri alalım.. Güle güle tepinsin içinde yawrun
Amin.Ecmain

iyi akşamalar herkese ben sanırım yine iltihap olmuşum s irkeli su kullanıyorum bol bol inş hemen geçer
dün kv duvar kağıdı için glmişti yemeğe kaldılar sonra ama bende bittim bugün tüm gün uzandım
yarında moilya için gelicek yandık:KK17:ama yarın kalmaz inş işi bitince gider:KK20:
artık iyice kendimi dobiş gibi hissediyorum :KK70:

Kizlar tansiyonum 13e 4 napabilirim sekerli su ictim ama fatda etmedi.. bide bugun seker yuklemesi yaptirdim 75gr..korkuyorum bi akil verin kizlar

iyi akşamalar herkese ben sanırım yine iltihap olmuşum s irkeli su kullanıyorum bol bol inş hemen geçer
dün kv duvar kağıdı için glmişti yemeğe kaldılar sonra ama bende bittim bugün tüm gün uzandım
yarında moilya için gelicek yandık:KK17:ama yarın kalmaz inş işi bitince gider:KK20:
artık iyice kendimi dobiş gibi hissediyorum :KK70:
Ahhh canim bende çok hevesliydim. Mobilya bakiyordum bebeğin odasina.ama.simdi sadece beşik almaya karar verdik
İnşallah 7. Ayda atanacagim şehir degistirecegiz. 6 ay için mobilya kurmak.istemedik gittiğimiz yerde alacagiz inşallah.

Ahhh canim bende çok hevesliydim. Mobilya bakiyordum bebeğin odasina.ama.simdi sadece beşik almaya karar verdik
İnşallah 7. Ayda atanacagim şehir degistirecegiz. 6 ay için mobilya kurmak.istemedik gittiğimiz yerde alacagiz inşallah.

hayırlısı olsun canım rabbim gönlünüze göre versin
bende formasyon alıyorum şuan inş hayırlısıyla atanırız ama daha çalışmaya başlamadım bile kpss ye:KK12:

Bogaz agrısıyla baslayan soguk algınlıgım griple devam ediyor:KK43:cok pis grip oldum yatak yorgan yatiyorum yarin doktora gidicem hic ilac kullanmak istemiyordum ama mecburen kullanicam sanirim:KK43:kızlar cok dikkat edin kendinize soguk almamaya çalışın öpüyorum hepinizi...

X