2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Cok tatlilar canim kv demgil ayni böyle kutuya civciv koymus evinde gecen gittik oglana gostericez kutuyu actik o kadar civciv hic dikkatini cekmedi kutunun kapagini kapativerdi üstüne cikmaya calisti kutunun yeterki az bi yükseklik gorsun dayanamiyor cocuk:)
hadi ya o kadar civcivi geç sen kutuya odaklan alemmjs paşan:-) yükseklik görünce tepesine çıkmak koşullandi demekki:)

Aynen anca çekmece dolap karıştırın o:)
Canim gecen tv de bi cocuk doktoru vardi bi anne baglandi bebegim cok huysuz huzursuz falan dedi 14 aylikmis bebegi daha yurumuyormus dr da oncelikle nörologun bakmasi lazim dedi 14 aylik bebegin yürümesi gerekir istisnai bir durum yoksa dedi
o doktor saçmalamİş iki yaşına kadar yürümeyen var , eymen tutunur yürüyor tek başına da bir kaç adım atıyor olduğu yerden tutunmadan kendi kalkıyor , abisi de 15 aylık yürüdü, benim için sorun değil canım, uyku problemi iştahsızlıgı derdim.

canım oda koşullarında saklayın diyor balık yagini bende dolaba koymuyorum hic veriyorum çok seviyor nutrigen sormuş tüm..sial cisim haftasonu gidiyor misafirler ben sevmem pek korkarım baycan dan..ördek arkadasin kızı beslemisti kocaman olmustu çok pis kokuyor bide alerjiye müsait oluyorlar..bizim oğlanda iştahı sifirladi hele benim elimden hicmi yemez öğlene kadar ac bakıcıyi bekliyor benden meme istiyor yoruldum artik alt köpekler çıkıyor sanırım

Nego Nego hobbaaa diyisini yerim yaa sıpa ya çok tatlıydı özledim keratayı yürümüyor mu yaramaz :-)
Evet canım çabuk büyüyorlar büyüyünce de sorun oluyo tabi :) Ama o yan yan kafasını kırıp bakışları paytak paytak insanı takip etmeleri bitiriyor beni :KK200: Balım yağında açılana kadar oda sıcaklığı açıldıktan sonra buzdolabı yaziyodu bizimkinde ondan kaçmış gözümden sen de bi bak istersen garanti olsun
Cok tatlilar canim kv demgil ayni böyle kutuya civciv koymus evinde gecen gittik oglana gostericez kutuyu actik o kadar civciv hic dikkatini cekmedi kutunun kapagini kapativerdi üstüne cikmaya calisti kutunun yeterki az bi yükseklik gorsun dayanamiyor cocuk:)
Hahaha tırmanmaya programlanmış gibi :)

o doktor saçmalamİş iki yaşına kadar yürümeyen var , eymen tutunur yürüyor tek başına da bir kaç adım atıyor olduğu yerden tutunmadan kendi kalkıyor , abisi de 15 aylık yürüdü, benim için sorun değil canım, uyku problemi iştahsızlıgı derdim.
Benim oğlum da yurumuyor daha.

Benim oğlum da yürümüyor kızlar ama bence de panik yapacak bi durum yok eşim 19 aylık ben 18 aylık yurumusuz :) 7 aylikken siraliyodu her gören erken yürüyecek diyodu, oğlumdan baya sonra sıralayanlar şimdi koşuyorlar ondan garibime gitti biraz. Adım atıyo ben zorlarsam koltuktan koltuğa yuruyo ama istegi yok korkusundan yurumuyo gibi geliyo bana. Dra da hiç sormadım açıkçası normaldir diye düşündüğüm için

Daha büyük icraatlar yapacağını bilse durmadan koşar ,:-) ya benim yeğenimde 14 aylıkken yürüdü geç yürüyebiliyor cocuklar

Benim oğlum da yürümüyor kızlar ama bence de panik yapacak bi durum yok eşim 19 aylık ben 18 aylık yurumusuz :) 7 aylikken siraliyodu her gören erken yürüyecek diyodu, oğlumdan baya sonra sıralayanlar şimdi koşuyorlar ondan garibime gitti biraz. Adım atıyo ben zorlarsam koltuktan koltuğa yuruyo ama istegi yok korkusundan yurumuyo gibi geliyo bana. Dra da hiç sormadım açıkçası normaldir diye düşündüğüm için
Benim iki oğlumda 9 aylıkken sıralamaya başladı, bütün motor gelişimleri diş çıkarma dönemleri aynı, kopyala yapıştır olmuş :) iki paşam da:)
Hiç bir zaman endiselenmedim çünkü genel anlamda motor gelişiminde sıkıntı yol ,niye yürümüyor diye aklıma bile gelmedi çünkü hiç yürümüyor değil adım atmayı ayakta durmayı kendi kendine kalmayı biliyor:)
Benim en büyük derdim uykusu , yemesi iyi kötü idare ediyor artık kilo alıyor mu yok:) küçücük kaldı yüzü ama mama diye istemesi bile benim için büyük gelişme :)
Daha büyük icraatlar yapacağını bilse durmadan koşar ,:-) ya benim yeğenimde 14 aylıkken yürüdü geç yürüyebiliyor cocuklar
ahh o icraatlar abisine benziyor ama yaramazlık da huysuzluk da ikiye katlar:) abisi hayır deyince alıyordu bu inadına yapıyor :)
Erken döndü erken konuştu, bu da geç olsun:) gerçi bana göre geç değil, yürüyünce canıma okuyacak:)

Sabah emir dedi abisine:)

Benim iki oğlumda 9 aylıkken sıralamaya başladı, bütün motor gelişimleri diş çıkarma dönemleri aynı, kopyala yapıştır olmuş :) iki paşam da:)
Hiç bir zaman endiselenmedim çünkü genel anlamda motor gelişiminde sıkıntı yol ,niye yürümüyor diye aklıma bile gelmedi çünkü hiç yürümüyor değil adım atmayı ayakta durmayı kendi kendine kalmayı biliyor:)
Benim en büyük derdim uykusu , yemesi iyi kötü idare ediyor artık kilo alıyor mu yok:) küçücük kaldı yüzü ama mama diye istemesi bile benim için büyük gelişme :)
ahh o icraatlar abisine benziyor ama yaramazlık da huysuzluk da ikiye katlar:) abisi hayır deyince alıyordu bu inadına yapıyor :)
Erken döndü erken konuştu, bu da geç olsun:) gerçi bana göre geç değil, yürüyünce canıma okuyacak:)

Sabah emir dedi abisine:)
Haha valla ven Ahme te geç yapsın dedim hic durmadı :KK70:yerim o emir deyişini yürüyünce daha çok zayıflıyor :KK43: bizimkide yemek konusunu:KK53: aşsa iyi olacak birde gece boyu emmese birde meme beğenmiyor hep diğer memeyi açtırıyor:oops:

Haha valla ven Ahme te geç yapsın dedim hic durmadı :KK70:yerim o emir deyişini yürüyünce daha çok zayıflıyor :KK43: bizimkide yemek konusunu:KK53: aşsa iyi olacak birde gece boyu emmese birde meme beğenmiyor hep diğer memeyi açtırıyor:oops:
Ah canım meme konusunda aynı :KK43: emin tek dedim de bu kadar değil :) gece boyu memede , hadi senin ki seni özlüyor benimkini ne oluyor:) bir saat olmadı şimdi yine emiyor

Bebekler adam kullanmayı çok sever.

Biberonunu siz tutarsanız size tuttururlar kendileri tutabilecek bile olsa tutamazlar, elinden tutup yürüten varsa da enerji harcamazlar, kendilerini yormazlar.

Bizim kız yürümeyi bıraktı, koşup top oynuyor maş. Eylülden bu yana nerdeyse tek başına yürüyor, ama yürütece koymadım elini tutmadık vs. Mesafeleri uzattık.

Şimdi her şeyi aç diye getiriyor, sen aç diyoruz mesela. Biz açmıyoruz, bi bakıyoruz kendi açıyor.

Bu kısım da hastane notlarımdan:) Yürümeyen bebekler çoraplı veya çıplak ayakla adımlamaları daha kolay olur. Birkaç adım atan bebek aslında yürüyordur ama ihtiyacı olan şey cesaretlendirilmektir. Anne baba bebek birlilte oyunla çalışabilirler.

Selam canlarim
okuyrum bir turlu yazamadım uzun zamandır
ana ogul hastayiz rapor almaya gidicez birazdan....abdullah alt ust azi ve yan disleri hepsi gorunuyo patlamak uzere ama mahvetti yavrumu grip oluyr surekli direnci düşüyor ondan diye düşünüyorum....
saglik olsun da kizlar yuruyunce de ayri zormus bizde yaşımizi yürüyerek karsiladik hizlandi kosuyr simdi ama öyle yatak sehpa sabdelye koltuk cikamiyr inemiyr da benden istiyo koltuga cikar diye minik....
istah sif i r malesef yemeden yaşıyoruz
Girlboymom un dedigi gibi sadece meme diyo bende elimden bir yudum su zor iciyor....aslinda biz su da icmiyruz normal mi bilmiyrum bi tatli k asigi iciyr ikinciyi reddediyr eline veriyrum yine icmiyo oyun oynuyo..yemiyr ondan susamiyr diyorum kendimce

Selam canlarim
ana ogul hastayiz rapor almaya gidicez birazdan....abdullah alt ust azi ve yan disleri hepsi gorunuyo patlamak uzere ama mahvetti yavrumu grip oluyr surekli direnci düşüyor ondan diye düşünüyorum....
saglik olsun da kizlar yuruyunce de ayri zormus bizde yaşımizi yürüyerek karsiladik hizlandi kosuyr simdi ama öyle yatak sehpa sabdelye koltuk cikamiyr inemiyr da benden istiyo koltuga cikar diye minik....
Girlboymom un dedigi gibi sadece meme diyo bende elimden bir yudum su zor iciyor....aslinda biz su da icmiyruz normal mi bilmiyrum bi tatli k asigi iciyr ikinciyi reddediyr eline veriyrum yine icmiyo oyun oynuyo..yemiyr ondan susamiyr diyorum kendimce
Canım ikinizede geçmiş olsun dün aklımdan geçtin bugün yazdın :)

Selam canlarim
canım gecmiş olsun su8 icmesi lazım canım yetmez hic farklı bardak pipet dene birde bende seni dsüünüyrodum

Canım ikinizede geçmiş olsun dün aklımdan geçtin bugün yazdın :)
aynen canım bende soracaktım nerde bu kız calıstrı bizi unuttun diye

A101 de kitap var almak isteyenler:) iki tane aldım Ayse Kulin veda ve nefes nefese
yaa a almıcam kendimi tutcam ders calısmam lazım kıtap sevdasına baslamadım 16-17nsiana sınavalr var bu döneöm cakacam sanırım 3kıtap bıtırdım gecen hafta benım adam onlarada konusuyor bizle ılgılenmıyor kıtap okuyor dıye:110:

canım gecmiş olsun su8 icmesi lazım canım yetmez hic farklı bardak pipet dene birde bende seni dsüünüyrodum

aynen canım bende soracaktım nerde bu kız calıstrı bizi unuttun diye

yaa a almıcam kendimi tutcam ders calısmam lazım kıtap sevdasına baslamadım 16-17nsiana sınavalr var bu döneöm cakacam sanırım 3kıtap bıtırdım gecen hafta benım adam onlarada konusuyor bizle ılgılenmıyor kıtap okuyor dıye:110:
Benimkide kitap almama taktı ama ben onu takmiyorum:)

Dersine çalış canım önce kitap geliyor tekrar tekrar

Merhabalar.. teyzeleri benim oglus capkinliga simdiden basladi isim var benim bu cocukla :KK70:

Eklentiler

• Screenshot_2016-03-31-15-45-17.png
    Screenshot_2016-03-31-15-45-17.png
    324,7 KB · Görüntüleme: 53
X