2015 Şubat Anneleri

iyi canim biseyi yok canavar gibi :)
ates iki gund ebitti karin agriisda kayboldu donusmedi gastroya çok sukur
nesi vardi bilmiyorum iki gunde geçti gitti bende anlamadim :)

sen nasilsin hamilelik nasil gidiyor
emziryionmu
Çok sevindim iyilestiginize burda da herkes hasta salgın varmış bizde Türkiye'den dönmüş döneli yeni toparlaniyoruz hep hırıltılı öksürüğü vardı doktor ilaç vermedi bi tek burun açıcı sprey verdi bide ağrı ateş olursa surup birkaç kez verdim şurubu belki ağrısı vardır diye bizimde ilk hastalık tecrübesiz oldu çocuğun burnunu bile tecrubesizlikten zor temizledim sonra öğrendim Aman Allahım ne sümükler geldi :)) şimdi iyileşti çok şükür bende iyiyim hamilelik çok iyi geçiyor ilkteki gibi bi rahatsızlık vermiyor tabiki emziriyorum biraz azalttım tamamen kesmeyi düşünmüyorum bilmiyorum hiçbirimize bi zararı yok şuanda doğumdan sonra ikisini bir emziririm belki:))

Kızlar napıyorsunuz yahu giremez oldum aklım hep burda durumlar Nasıl iyiy misimiz
Fındıklar büyüdü hergün ayrı bir yaramazlık
Gonul83 Gonul83 canım gözün aydın hamileymişsin çok sevindim MaRaL_ MaRaL_ bacım nasılsın evlatçıklar Nasıl Hakan paşa Nasıl yeb4 yeb4 kız sen napıyon insan şu çocuğun resmini koyar ig ye göreyim taktırdın mı spiral ben daha bugün yaptım o işi
Kızlar napıyorsunuz yahu giremez oldum aklım hep burda durumlar Nasıl iyiy misimiz
Gonul83 Gonul83 canım gözün aydın hamileymişsin çok sevindim MaRaL_ MaRaL_ bacım nasılsın evlatçıklar Nasıl Hakan paşa Nasıl yeb4 yeb4 kız sen napıyon insan şu çocuğun resmini koyar ig ye göreyim taktırdın mı spiral ben daha bugün yaptım o işi
canım dHa bugün aklımdaydın kayboldu gitti diye. iş kadını oldun artık :)
kız koyuyorum ya fotoğraf. çok sık olmasa da koyuyorum daha yeni koydum öpücüklü fotomuzu :)

Kızlar berat yürürken yüz üstü mutfak kaleboduruna düştü ve alt dudağı patladı şişti kanadı çok üzüldüm içim yandı ya hem de benim yüzümden oldu daha doğrusu ben arkasındaydım ama tutamadım onu yürümeyi yeni öğreniyor yürüyor ama dengesiz hep arkasından gidiyorum düşerse tutayım diye yine arkasındaydım ama bir anda düştü ve tutamadım ne yapacam düşmelerini nasıl engellicem artık hep tutayım diyorum hiç kendi başına yürütmeyeyim diyorum ama o da nasıl olacak tutmamı istemiyor bazen bi bakıyorum yürüyüp uzaklaşmış benden iki saniyede :KK43::cry:
Çok geçmiş olsun.Düşe kalka büyüyorlar,hiç kendini suçlama.Dudağı da hemen düzelir merak etme,çabuk iyileşiyor bebekler.İçini rahatlatır mı bilmiyorum ama bizim doktorumuz kendi boyunda düşmelerden korkmayın demişti.Sivri bir yere çarpmadığı müddetçe tabi.

Hoşgeldin şekerim maşallah kokulu taşların aldı yürüdü. Allah bereket versin bol kazançların olsun :) Azra tontiği Nasıl bakalım

hoşgeldin tatlım merak etmiştik bizde seni. geçmiş olsun bayağı uzun sürmüş hastalık eminim çok yıpratıcı olmuştur ben iki gün yaşadım yüksek ateş mahvolduk resmen. üst solunum yolu enfeksiyonu falan mı oldu? bi daha olmaz inşallah canım çok geçmiş olsun.

iştahsızlık uyku problemleri bi nebze daha iyi olsa da devam. tam düzeliyor diyorum yine aynı oluyor. bir düzen beklememeyi öğrenmek bence en hayırlısı olacak. parmaklarını sonuna kadar ağzına sokuyor ısırıyor dişlerinden çok derdi var. altta iki üstte iki dişi var şu an. çok zor oluyo diş olayı bizde.

onun dışında evet pratik bi baston araba aldım hava güzelken sürekli geziyoruz. ufak bi park keşfettim iki sokak yukarda oraya gidiyoruz hava alıyoruz falan. ama şu aralar çok soğuk.

sende merynin dediği gibi sağlıksız kilo almamaya dikkat et. öğünlerini atlama. yemiyor musun yoksa yediğin halde mi kilo almıyorsun?

Evet cnm Adenovirüs denilen bişey.Ateşi 39 dan aşağı inmedi nerdeyse,çok zordu geçti gitti Allah'a şükür.

Diş bizde de sıkıntılı çıkıyor hep,ne yapalım bizimkiler de böyle.Hastalık olmasın da katlanırız bu sıkıntılara.

Arabanız hayırlı olsun,güle güle kullanın.Havalar da düzelecek gitgide,sürekli çıkarırsın Begümü artık.

Yemiyor değilim ama çok da düzenli yemiyorum.Bizimkinden bana fırsat kalırsa öyle.Genelde 2 öğün yiyorum,bir de fazlasıyla yakıyorum oğlum sağolsun.Ama taktım kafaya kilo almam lazım çok zayıfım şu an.

Bir de Regl olmayan bir ben mi kaldım ya? Herkes olmuş galiba.Sıra bende :)

Aynen destek olabilirs bugün okulda da iki öğretmen etkilendi ben yemeyince sen herşeyi silip süpürürdün sen yapıyorsan biz de yaparız dediler :)))

Ben henüz spor yapmayı düşünmüyorum, önce vermem gereken en az 8 kilo var sonra yaparım spor.. Eskiden sporcu olduğum içşn vücudum sıkı hala sadece yağ oranım çoğaldı et yığını oldum :))
Aaa sporcu muydun? Hangi dalda ay bende ne çok isterdim voleybolcu olayım.

Oooo konu almış basını gitmiş ben yine taşınma
Telaşında :KK43:
Kızımın dişler sonunda patladı tam 13. Ayını doldurmuştu :) şimdi oturduğu yerden ayağa kalkıyor tutunmadan bakalım ne zaman olacak yürümesi çok bekletecek mi bizi :)
Kilo derdi bitti sivilce derdi başladı bende de bir taraftan da erkek tipi kestiğim saclarımı uzatma derdi
Gerçi bunlarda dert değil diyeceksiniz ama o kadar çok düşüyorum ki çocuklarımın üstüne 22 yasında çoktum resmen uç sene önceki bebek gibi suratım kalmadı heryeri sivilce ve ilk defa bu kadar ergenlikte ya bir tane çıkmıştır ya iki :KK43:
Kendimi düşünmem lazım biraz da :KK43: bu konuda güzel cilt kremi tavsiyesi olan var mi :KK43:
Aslında bi dermatoloğa gitsen daha iyi olur, her krem iyi gelmeyebilir yüzüne canım. Bide sebebi neymiş, belki vücudunda bişey eksikliği olmuştur diyet sırasında.

Çok sevindim iyilestiginize burda da herkes hasta salgın varmış bizde Türkiye'den dönmüş döneli yeni toparlaniyoruz hep hırıltılı öksürüğü vardı doktor ilaç vermedi bi tek burun açıcı sprey verdi bide ağrı ateş olursa surup birkaç kez verdim şurubu belki ağrısı vardır diye bizimde ilk hastalık tecrübesiz oldu çocuğun burnunu bile tecrubesizlikten zor temizledim sonra öğrendim Aman Allahım ne sümükler geldi :)) şimdi iyileşti çok şükür bende iyiyim hamilelik çok iyi geçiyor ilkteki gibi bi rahatsızlık vermiyor tabiki emziriyorum biraz azalttım tamamen kesmeyi düşünmüyorum bilmiyorum hiçbirimize bi zararı yok şuanda doğumdan sonra ikisini bir emziririm belki:))
@seherabdula sor diycemde oda nick degisti yeniisni unuttum, ikisini emziryordu galiba o :)
senden baskasina zarari olmaz tabiki ezmirmenin
iyi beslen ,meyvasi sebzesi eti sutu afzla fazla ye
yapabiliyorsan ekmek yele kimseye faydasu yok malum :)

Allah tamamina erdirsin insallah
içimden buda erkek diye geçti bi an sankimmm :)

gecen haftalarda sinfin birinde 5 oggrenci kalis 20 si hasta :) bizim ogretmen iki hafatdir raporlu çok adi bi virus yaa kirdi geçirid millleti ben hiç boyle oldugumuzu hatirlamiyorum ilk defa boyle genis salgin gordum

geçmis olsun diycemde geçmis zaten :)
Tr de olsa kesin bronsit tedavisi gorurdunuz, isini dogru yapan dr un gozunu seveyim
bizde çok hasta olduk dr un birine inanmayip digerine goturyordum herkes ayni seyi soyluyor
virus bu 1 hafta surecek ve gececek
burnunu temzile agri kesici ver yallah :)

seherabdul K Kafkanistan olmu$ bakk gelmis yazmis bilee yakinda

Hoş geldin canımm özledik seni yaa :)

çok geçmiş olsun inşallah iyisinizdir şimdi.. Ben hastaydım şimdi ayaza bulaştı bakalım umarım çok ilerlemez..

Parka alıştı artık Canm ilerleme var, sadece benek arabasında iki dk dahi durmuyor ve normal arabada hemen biner binmez sıkılıyor ağlıyor ilk günden beri böyle uyuması lazım durması için :)) alışacak o da.. Bak ne güzel şanslısın mustafa bu konuda iyi ama tabi evde oyalamak zor olur.. Ben ev kuşuyum evde olmayı severim, ayaz da bana benzemiş bu konuda galiba :))

Ben kararlıyım bakalım kilo verme konusunda ama kaç gün sürecek merak ediyorum :)) senin o kadar zayıflaman da ilginç.. Kilo almak galiba daha zor, en azından öyle diyorlar hep.. Benim bir kaç arkadaşım diyetisyense gidip kilo aldılar eczaneden özel kilo aldırıcı besinler tavsiye etmiş onlarla.. Tabi ne kadar sağlığa yararlı bilemiyorum.. Ben hep kilo verme endeksli olduğum için alım içşn ne yapmak lazım hiç bilmiyorum :))
Hoşbulduk cnm,ben de özledim valla.
Size de geçmiş olsun,nezle gibi mi oldunuz?
Bebek arabasına da alışır inş.Çok uzun süre durmuyorlar ama yine de biyere giderken falan bir süre durması bile iyi oluyor.Oto koltuğuna da hiç taviz vermezsen alışır diye düşünüyorum.Bizimki ilk Zaman'lar ağlamaktan krize giriyordu o halde bile son ana kadar almadım hiç.Şimdi paşa paşa duruyor beyefendi,alıştı iyice.Dediğin gibi bize de benziyorlar,biz de evde duramayan tipleriz,oğlumu da tutamıyoruz evde.Ayazın evi sevmesi çok güzel bence,çok güzel aktiviteler yapabilirsiniz birlikte.
Kararlıysan verirsin bence,herşey beyinde başlıyor.Ama kilo almak gerçekten zor oluyormuş.O kadar yemeye çalışıyorum gr almadım daha.

Hoşbulduk cnm,ben de özledim valla.
Size de geçmiş olsun,nezle gibi mi oldunuz?
Bebek arabasına da alışır inş.Çok uzun süre durmuyorlar ama yine de biyere giderken falan bir süre durması bile iyi oluyor.Oto koltuğuna da hiç taviz vermezsen alışır diye düşünüyorum.Bizimki ilk Zaman'lar ağlamaktan krize giriyordu o halde bile son ana kadar almadım hiç.Şimdi paşa paşa duruyor beyefendi,alıştı iyice.Dediğin gibi bize de benziyorlar,biz de evde duramayan tipleriz,oğlumu da tutamıyoruz evde.Ayazın evi sevmesi çok güzel bence,çok güzel aktiviteler yapabilirsiniz birlikte.
Kararlıysan verirsin bence,herşey beyinde başlıyor.Ama kilo almak gerçekten zor oluyormuş.O kadar yemeye çalışıyorum gr almadım daha.
kaç kilosun canim
onceden nasildin dogumdan once
bende yeyip kilo almasamm

ama karatayin kitabini okuyunnca yemekden de sogurum bu sefer anoreksi olurum valla

mery60 mery60 merycim ben san kitap gondercekdim canim unuttum hatirlatmiyonda hiç
email adresi gonder ozelden de gondereyim istiyorsan karatayin kitabini

Evet cnm Adenovirüs denilen bişey.Ateşi 39 dan aşağı inmedi nerdeyse,çok zordu geçti gitti Allah'a şükür.

Diş bizde de sıkıntılı çıkıyor hep,ne yapalım bizimkiler de böyle.Hastalık olmasın da katlanırız bu sıkıntılara.

Arabanız hayırlı olsun,güle güle kullanın.Havalar da düzelecek gitgide,sürekli çıkarırsın Begümü artık.

Yemiyor değilim ama çok da düzenli yemiyorum.Bizimkinden bana fırsat kalırsa öyle.Genelde 2 öğün yiyorum,bir de fazlasıyla yakıyorum oğlum sağolsun.Ama taktım kafaya kilo almam lazım çok zayıfım şu an.

Bir de Regl olmayan bir ben mi kaldım ya? Herkes olmuş galiba.Sıra bende :)
biri daha avrdi ama dadera dadera miydiki

ben bugun 1 hafta gecikmeli oalrak ikinci reglimi oldum dogumdan sonrakiii
her ay boyle duzensiz olursa isim var vallaa :mad:

kaç kilosun canim
onceden nasildin dogumdan once
bende yeyip kilo almasamm

ama karatayin kitabini okuyunnca yemekden de sogurum bu sefer anoreksi olurum valla

mery60 mery60 merycim ben san kitap gondercekdim canim unuttum hatirlatmiyonda hiç
email adresi gonder ozelden de gondereyim istiyorsan karatayin kitabini
Normal kilom 55 di.hamileyken 12 kg aldım üstüne.Şimdi ise 50 kiloyum maalesef :KK43: Bu duruma dur demezsem daha da veririm,o yüzden çabalıyorum kilo almak için.Bu çocuk eritti bitirdi beni.Beni eskiden tanıyanlar ne olmuş sana böyle diyorlar.Sonra Mustafa'yla biraz Zaman geçirince çok da şaşırmamak lazım bu kadar zayıflamana diyorlar.Kuduruk bu çocuk ya:mad:

Bir de bişey sorucam,hamile arkadaşlarım soruyor bazen bana.Ben hamileyken de mustafa hep kıpır kıpırdı karnımda.Çok hareket ederdi.Hatta eşimle o Zamanlar kıpırdak diye isim takmıştık.Gerçekten alakalı mı sizce hareketli olması? Anne karnında nasılsa büyüdükçe de öyle mi oluyorlar ki?

biri daha avrdi ama dadera dadera miydiki

ben bugun 1 hafta gecikmeli oalrak ikinci reglimi oldum dogumdan sonrakiii
her ay boyle duzensiz olursa isim var vallaa :mad:
dadera dadera kız ikimiz kalmışız Regl olmayano_O
Ay evet bir de düzensizlik olacak heralde vücut alışana kadar.Her ay böyle olmaz bence,olmasın yani.Sen heray test yapar durursun artık:KK66:

Normal kilom 55 di.hamileyken 12 kg aldım üstüne.Şimdi ise 50 kiloyum maalesef :KK43: Bu duruma dur demezsem daha da veririm,o yüzden çabalıyorum kilo almak için.Bu çocuk eritti bitirdi beni.Beni eskiden tanıyanlar ne olmuş sana böyle diyorlar.Sonra Mustafa'yla biraz Zaman geçirince çok da şaşırmamak lazım bu kadar zayıflamana diyorlar.Kuduruk bu çocuk ya:mad:

Bir de bişey sorucam,hamile arkadaşlarım soruyor bazen bana.Ben hamileyken de mustafa hep kıpır kıpırdı karnımda.Çok hareket ederdi.Hatta eşimle o Zamanlar kıpırdak diye isim takmıştık.Gerçekten alakalı mı sizce hareketli olması? Anne karnında nasılsa büyüdükçe de öyle mi oluyorlar ki?
benim buyuk oglan çok kipirdardi karnimdzayken, her seferinde degisk dr hemsire bakrdi eko ya , son haftalrda sorunlar gorduler surekli takibe almislardi , hepsi ayni seyi soylerdi çok hareketli gorulmemis sey falan diye ben o kdr çok hissetmiyordum ama nedense

su an hareketi bence yasina gore normal
yani nerde bi yukseklik gorse atlar ordan, versem bi kursa derse uzun atlamaci bile olbailir , ben yururken agirdan alir en son kosup yetisir onume geçer hizli kostum diye :) ama çok hareketli demedim hiç ben onun için hatta 15 aylik yuruudu ... bi yerde okumustum :hareektsiz çocuk hasta çocuktur yaziyordu ... ozelliklede erkek çocugunun benimki gibi olmasi normal herhalde
kizim oyle deildir bak ama iki numara boyle
hakan en erken yuruyen oldu uçunun arasinda bakalim beni neler bekliyorrr:KK31::KK31::KK31::KK31:

bilmem sana demismiydim 8.5 aylik yurudugunde ama erken yuruyen çocuklar çok asiri hareketli olurmus
komsumun kiiz i 8 aylik yuurumus, simdi 9 yasinda asla oturmuyormus :) illa kipirdaycak diyor :)))

hiçde iç açici konusmadim ama piyangodan sana bu çikmis gibi gorunyor:KK70:
kaderin yani musti:KK70:

dadera dadera kız ikimiz kalmışız Regl olmayano_O
Ay evet bir de düzensizlik olacak heralde vücut alışana kadar.Her ay böyle olmaz bence,olmasın yani.Sen heray test yapar durursun artık:KK66:
test dedindee
benim jinekologum hormonlu spirale çok guveniyor
bakiri takdi bana gidip hamileym desem pis pis gulecek ben sana demistim diye, kormuyor diyor baska bisey demiyor

neysee

hormonlu spiral hakkinda hiç bilgin varmi
TR de yok galiba ama varsada yeni yeni çikiyor olmalii :KK43:

Ne şeker kadı ne ekmek gömüyorum nutellaya kaşığı ohh :)) sonra da pişmanlıklar içinde kıvranıyorum işte :)
hopppalaaaaaaaa :KK70::KK70::KK70::KK70:
demekki belgeseli birden izlemeyeckeisn az sindire sindire izlyecekisn boylece unutmamis hatirlamis olacaksin :KK48::KK48::KK48:
ben bu nutellayi sevemedim gitti yaaa

gecen gun arkadas bebde tartildi geldi 66 kg , ben 60 kg yum
olamaz sen benden az olamazsin yeni dogum yaptin deyip duruyor
o çok sever nutellayi biliyorum , naptin dedim birakdinmi nutellayi
yok dah az once kahvalti yaptim diyor:KK70::KK70::KK70::KK70:
yani onun için kahvalti =nutellaa:KK70::KK70::KK70::KK70:

daha once bana" sen zayiflayamazsin bu gobek gitmez 2 çocukdan sonra "demisti , zayiflayip tukurdugunu yalatmistim ona :KK70:

neyse o nutella gununden beri diyetteyim bende
ama bugun bozdum esim evde olunca diyet yalan oluyor yaaa niyeyse

aç karnina geldigim kiloya tok karnina geliyorum simdi yani 1 kg cuk verdim 1 haftada
ama onemli deil zaten 3-4 kg versem yeter yavas uavas gitsin

bideee yogurt zerdeçal zencefil li bi kur var onu yapicam
bugun bakdim bitmisti marketde ilk firsatda alip denemem lazim gobegi eritiyormus diyetin yaninda onuda yapinca

X