2015 Şubat Anneleri

of yaa gunduz çok karbonhidrat tukettil diye aksam yemek yemedim
sut içtim kuur yemis falan eydim ama artik açlikdanmidem bulaniyor
gidip yatayim da sabah olsun kahvalti olsun bari :)))

benim buyuk oglan çok kipirdardi karnimdzayken, her seferinde degisk dr hemsire bakrdi eko ya , son haftalrda sorunlar gorduler surekli takibe almislardi , hepsi ayni seyi soylerdi çok hareketli gorulmemis sey falan diye ben o kdr çok hissetmiyordum ama nedense

su an hareketi bence yasina gore normal
yani nerde bi yukseklik gorse atlar ordan, versem bi kursa derse uzun atlamaci bile olbailir , ben yururken agirdan alir en son kosup yetisir onume geçer hizli kostum diye :) ama çok hareketli demedim hiç ben onun için hatta 15 aylik yuruudu ... bi yerde okumustum :hareektsiz çocuk hasta çocuktur yaziyordu ... ozelliklede erkek çocugunun benimki gibi olmasi normal herhalde
kizim oyle deildir bak ama iki numara boyle
hakan en erken yuruyen oldu uçunun arasinda bakalim beni neler bekliyorrr:KK31::KK31::KK31::KK31:

bilmem sana demismiydim 8.5 aylik yurudugunde ama erken yuruyen çocuklar çok asiri hareketli olurmus
komsumun kiiz i 8 aylik yuurumus, simdi 9 yasinda asla oturmuyormus :) illa kipirdaycak diyor :)))

hiçde iç açici konusmadim ama piyangodan sana bu çikmis gibi gorunyor:KK70:
kaderin yani musti:KK70:
Yandım desene :KK57:
O zamana ben pert olurum herhalde.
Bana da hep soruyorlar hamileyken nasıldı diye,demek ki az da olsa alakası var.
Hakan Nasıl peki,Büyüklere göre daha mı hareketli?Bir de enerjilerini doğru yere kanalize etmek gerekiyor biraz da o konuya takılıyorum,neler yapmam lazım diye.Off anne olmak ne zormuş yav.

Aslında bi dermatoloğa gitsen daha iyi olur, her krem iyi gelmeyebilir yüzüne canım. Bide sebebi neymiş, belki vücudunda bişey eksikliği olmuştur diyet sırasında.
Ya 4 aydır var belki 5
Ama ilk defa yasadım böyle birşey taşınma ısı doktor sigorta değişikliği derken benim doktora gitmem bir seneyi bulur :) duşun ki kızım sadece ilk ay asilarini oldu daha yeni yarın eksik asilarini yaptırtmaya goturcez

Hakan Nasıl peki,Büyüklere göre daha mı hareketli?Bir de enerjilerini doğru yere kanalize etmek gerekiyor biraz da o konuya takılıyorum,neler yapmam lazım diye.Off anne olmak ne zormuş yav.
Bence de alakası var benim kızım da coook hareketliydi su an hem çok bilmiş hem çok hırslı hem çok hareketli

Normal kilom 55 di.hamileyken 12 kg aldım üstüne.Şimdi ise 50 kiloyum maalesef :KK43: Bu duruma dur demezsem daha da veririm,o yüzden çabalıyorum kilo almak için.Bu çocuk eritti bitirdi beni.Beni eskiden tanıyanlar ne olmuş sana böyle diyorlar.Sonra Mustafa'yla biraz Zaman geçirince çok da şaşırmamak lazım bu kadar zayıflamana diyorlar.Kuduruk bu çocuk ya:mad:

Bir de bişey sorucam,hamile arkadaşlarım soruyor bazen bana.Ben hamileyken de mustafa hep kıpır kıpırdı karnımda.Çok hareket ederdi.Hatta eşimle o Zamanlar kıpırdak diye isim takmıştık.Gerçekten alakalı mı sizce hareketli olması? Anne karnında nasılsa büyüdükçe de öyle mi oluyorlar ki?
Şahsen benim ilk hamileliğim son ana kadar çok sakin ve çok güzel geçmişti aynen de oğlum çok uslu maaşallah yani tabi yaramazliklari var hergün bi dusmemiz vukuatimiz var ama burda okuduklarına ve çevreden gördüklerime ve insanlarında dedikleri bu yönde uslu sakın bir çocuk benim bebeklegim gibi bende hep oyunxaklariyla oynayan ama müthiş mizmiz çocukmuşum :)) Bu öyle zırt pırt ağlamıyor olgun benim herifim:))

@seherabdula sor diycemde oda nick degisti yeniisni unuttum, ikisini emziryordu galiba o :)
senden baskasina zarari olmaz tabiki ezmirmenin
iyi beslen ,meyvasi sebzesi eti sutu afzla fazla ye
yapabiliyorsan ekmek yele kimseye faydasu yok malum :)

Allah tamamina erdirsin insallah
içimden buda erkek diye geçti bi an sankimmm :)

gecen haftalarda sinfin birinde 5 oggrenci kalis 20 si hasta :) bizim ogretmen iki hafatdir raporlu çok adi bi virus yaa kirdi geçirid millleti ben hiç boyle oldugumuzu hatirlamiyorum ilk defa boyle genis salgin gordum

geçmis olsun diycemde geçmis zaten :)
Tr de olsa kesin bronsit tedavisi gorurdunuz, isini dogru yapan dr un gozunu seveyim
bizde çok hasta olduk dr un birine inanmayip digerine goturyordum herkes ayni seyi soyluyor
virus bu 1 hafta surecek ve gececek
burnunu temzile agri kesici ver yallah :)

seherabdul K Kafkanistan olmu$ bakk gelmis yazmis bilee yakinda
Valla iyi yemeğe çalışıyorum turkiyedekiler çok üstüme geliyor bırak emzirmeye diye kv ler teyzeler falan çocuk olur yok kemikleri erir hasta olur gelisemez zehirlenir daha bir sürü şey ama gördüm ki Avrupa'da çok destekliyorlar ikisini bir emziren çok burdaki doktor ve ebeler emzirebilirsin dedi bende öyle yapiyorum. Türkiye'de bi hastaneye gitmiştik hasta olmuştu adam kotkarimki bu alerjik dedi bir sürü ilaç verdi tabi antibiyotik de vardı bide acilde hava verdiler iyi para kazanıyorlar valla yalandan işler ilaçları hiç düzenli kullanmadım öyle böyle iyileşti burdaki doktora dedik diyor ki yetişkin doktorunami gittiniz alerji falan değil dedi bu çocuk bide burda 2Yasin altında pek ilaç vermiyorlarmış. K Kafkanistan sen nasıl yaptın emzirme isini

Valla iyi yemeğe çalışıyorum turkiyedekiler çok üstüme geliyor bırak emzirmeye diye kv ler teyzeler falan çocuk olur yok kemikleri erir hasta olur gelisemez zehirlenir daha bir sürü şey ama gördüm ki Avrupa'da çok destekliyorlar ikisini bir emziren çok burdaki doktor ve ebeler emzirebilirsin dedi bende öyle yapiyorum. Türkiye'de bi hastaneye gitmiştik hasta olmuştu adam kotkarimki bu alerjik dedi bir sürü ilaç verdi tabi antibiyotik de vardı bide acilde hava verdiler iyi para kazanıyorlar valla yalandan işler ilaçları hiç düzenli kullanmadım öyle böyle iyileşti burdaki doktora dedik diyor ki yetişkin doktorunami gittiniz alerji falan değil dedi bu çocuk bide burda 2Yasin altında pek ilaç vermiyorlarmış. K Kafkanistan sen nasıl yaptın emzirme isini
yasak canim o tur ilaçlar iki yasin altinda AVRupa ulkelerinde
iyi etmisin vermemekle
ben emreyu ognreigimde hamileligi iki aylik hamileydim bi kaç hafta içinde kestim , çevredekileri dinleyip
ama kizim hiç aramadi bile ben meme vermeyince, gunduz hep isteydim ememeiyordu , çocuk unutmusmus zaten bi gece emerdi beni sorun olmamisti yani

nasip kismet isten bazen aklima geliyor en az onu emzirmis oldum tabi daha hakanin sonucu belli deil ama acaba hak geçmis olurmuki çocuklar arasinda :KK43:

karindaki halini bilmemde erken yuruyen çocuk hareketli oluyor o kesin elinim :)

valla hakan oturup onune oyun oynadinmi sarki turku soyleidnmi ne biliyim kucakda gezdirdinmi giki çikmaz
oyle çok hareketli deil
buldugu her delige giriyor tabi merak basa bela ogrenmesi lazim ne var ne yok :)))
1 yasindaki çocuk asiri olarak ne hareket yapabilir ben onuda bilmiuorum kii:KK45:

evet canım daha da kötü olmuştu dudak değil damağını kesmişti ve kanamıştı. ikigüne bişey kalmadı üzülme çabuk iyileşiyo :)
Çok geçmiş olsun.Düşe kalka büyüyorlar,hiç kendini suçlama.Dudağı da hemen düzelir merak etme,çabuk iyileşiyor bebekler.İçini rahatlatır mı bilmiyorum ama bizim doktorumuz kendi boyunda düşmelerden korkmayın demişti.Sivri bir yere çarpmadığı müddetçe tabi.
Sağolun kızlar bugün şişliği inmiş kırmızılığı var sadece allahtan çabuk iyileşiyor kendi boyunda düşmelerden bişey olmamasına sevindim çok suçluyorum kendimi çok kafaya takıyorum çünkü ben işteyken bişey olmuyor ben evdeyken düşüyo sürekli ben de kendimi suçluyorum ben mi bakamıyorum acaba diye

hopppalaaaaaaaa :KK70::KK70::KK70::KK70:
demekki belgeseli birden izlemeyeckeisn az sindire sindire izlyecekisn boylece unutmamis hatirlamis olacaksin :KK48::KK48::KK48:
ben bu nutellayi sevemedim gitti yaaa

gecen gun arkadas bebde tartildi geldi 66 kg , ben 60 kg yum
olamaz sen benden az olamazsin yeni dogum yaptin deyip duruyor
o çok sever nutellayi biliyorum , naptin dedim birakdinmi nutellayi
yok dah az once kahvalti yaptim diyor:KK70::KK70::KK70::KK70:
yani onun için kahvalti =nutellaa:KK70::KK70::KK70::KK70:

daha once bana" sen zayiflayamazsin bu gobek gitmez 2 çocukdan sonra "demisti , zayiflayip tukurdugunu yalatmistim ona :KK70:

neyse o nutella gununden beri diyetteyim bende
ama bugun bozdum esim evde olunca diyet yalan oluyor yaaa niyeyse

aç karnina geldigim kiloya tok karnina geliyorum simdi yani 1 kg cuk verdim 1 haftada
ama onemli deil zaten 3-4 kg versem yeter yavas uavas gitsin

bideee yogurt zerdeçal zencefil li bi kur var onu yapicam
bugun bakdim bitmisti marketde ilk firsatda alip denemem lazim gobegi eritiyormus diyetin yaninda onuda yapinca
Ben çok seviyorum çikolata nutella. Gerçi acı da severim tuzlu da severim. Her şeyi yiyorum kısaca :) bence kilonun çocukla bi ilgisi yok. Yani elbette doğumda kilo alıyotuz ama yine yediklerimize dikkat ederek ve sporla göbek filan kalmaz. O kadında benim kafadaysa biraz zor kilo verir.

Neymiş bu yoğurt zencefil filan nasıl yapıyoruz bende yapıyım. Bu arada teşekkür ederim canım kitap için.

Ya 4 aydır var belki 5
Ama ilk defa yasadım böyle birşey taşınma ısı doktor sigorta değişikliği derken benim doktora gitmem bir seneyi bulur :) duşun ki kızım sadece ilk ay asilarini oldu daha yeni yarın eksik asilarini yaptırtmaya goturcez
Amanın nasıl durdun kız aşı yaptırmadan bi sakıncası yok muymuş?

Evet cnm Adenovirüs denilen bişey.Ateşi 39 dan aşağı inmedi nerdeyse,çok zordu geçti gitti Allah'a şükür.

Diş bizde de sıkıntılı çıkıyor hep,ne yapalım bizimkiler de böyle.Hastalık olmasın da katlanırız bu sıkıntılara.

Arabanız hayırlı olsun,güle güle kullanın.Havalar da düzelecek gitgide,sürekli çıkarırsın Begümü artık.

Yemiyor değilim ama çok da düzenli yemiyorum.Bizimkinden bana fırsat kalırsa öyle.Genelde 2 öğün yiyorum,bir de fazlasıyla yakıyorum oğlum sağolsun.Ama taktım kafaya kilo almam lazım çok zayıfım şu an.

Bir de Regl olmayan bir ben mi kaldım ya? Herkes olmuş galiba.Sıra bende :)
Ben de varim canim bi olur gibi oldu ama vazgecti:)

@b
dadera dadera kız ikimiz kalmışız Regl olmayano_O
Ay evet bir de düzensizlik olacak heralde vücut alışana kadar.Her ay böyle olmaz bence,olmasın yani.Sen heray test yapar durursun artık:KK66:
evet canim bi ikimiz kaldik. Allah kolaylik versin canim eritmis seni Mustafacik. Duru cok hareketli degildi anne karninda. Su an hareketli ama asiri degil. Yeni ogrendigi icin galiba. Ayni mi oluyo ki anne karniyla:)

Ben de emziriyorum doktorum doğuma kadar emzirebilirsin dedi ama hamileliğim yolunda gitmiyor kalp atışını alamadık çok korkuyorum:KK61: Sanki çok zaman geçmiş gibi hatırlamıyorum oğlumda nasıldı acaba :110: 18 haftalik hamileyken burayı takibe başlamıştım

Nasıldı 'diyetli' ilk günün :))
Bu gün başladım cnım ben, dün temizlik yapınca akşama makarna yaptım pratik diye. Şu n da iyi gidiyor okulda pek bişey yemek fırdatım o
Nasıldı 'diyetli' ilk günün :))
ben bugün başladım Can'ım, dün temizlik yaptığım için akşama pratik makarna yaptım o yüzden ilk gün yedim diyeti :)) şimdilik iyi gidiyor. Mesela şu an önümde bi tabak yaprak sarma ve açma var ama yemedimmmmm:mad: sadece kokluyorum ve aklıma ince belli sütun bacaklı hatunları getiriyorum:p

Ben de emziriyorum doktorum doğuma kadar emzirebilirsin dedi ama hamileliğim yolunda gitmiyor kalp atışını alamadık çok korkuyorum:KK61: Sanki çok zaman geçmiş gibi hatırlamıyorum oğlumda nasıldı acaba :110: 18 haftalik hamileyken burayı takibe başlamıştım
Yine beceremedim cevaplama işini

X