2015 Şubat Anneleri

Günaydıııııın güzel analar.. inşallah çok uyuduğumuz ve çabuk biten yemek tabaklarının olduğu bir hafta olur. Acil zayıflamam lazım beniiiiim! Ne oldu bana yaa durmadan yemek istiyorum. Demir bağlamam düşük çıktı ilaç aldım acaba ondan mı böyle iştahım açıldı? Psikolojik de olabilir. Çünkü sağolsun canım kv kan ilacı kilo yapar iştah açar amaa diyerek güzel destek olduydu bana.. ne acayip ya.. direk kiloya odaklı kadın. Vah yavrum kanın mı azaldı demiyor da..

Umay villa diye bi kadın var Detox programı yapıyormuş katılacaktım ama günde üç saate yakın spor yaptırıyor ve baş ağrısı yapıyormuş programı. Vazgetim o sebeple. Biri beni motive etsin ne yiyip içiyim napıyım sizce? İncecik belli sütun bacaklı olmak istiyorum artık yahu! Boyum 1.63 kilom 66 ay inanamıyorum!!
kayınvaliden de olaymış resmen he. hey allahım :)

benim annemde var demir eksikliği. doktora demişti kullanmak istemiyorum kilo aldırıyo diye. doktor da demişti ki kilo aldırmıyo iştahını açıyo, boğazını tutarsan kilo almazsın demişti :)) ama o iştah açılmasını biliyorum bende de var. sanırım emziriyorum diye almıyorum ama acaip yiyorum. kendimi frenlemek için yoğurtla yulaf gevreği var onu yiyorum eşim kendine almıştı. tok tutuyor. ara öğünlerde yiyorum.

ya da sürekli bişey atıştırasım oluyo meyve yiyorum ya da fındık vs. abur cubur bulundurmuyorum evde. kızartma pilav yapmamaya çalışıyorum ve tabiiki hamurişi. bunları başarırsan kilo verirsin bence canım. ekmeğini de kepek ya da çavdar tercih et. ve havalar güzelleşince yürüyüş yap Tuna'yı da alıp.

Merhaba hanımlar,ben geldim sonunda.Geçmişin hepsini okuyamadım ancak anladığım kadarıyla uyku ve iştah problemleri almış başını gitmiş.Biz de çok farklı değiliz iştah sorunu pek olmasa da uyku sorunumuz artarak devam ediyor.Küçükken daha güzel uyuyordu benimki büyüdükçe iyice sapıttı.Yazacak çok şey var da hangisinden başlasam bilmiyorum :) Doğumgününde ev şehirdışından misafirlerim geldi 1 hafta kadar bizdelerdi bakamadım buraya hiç.Sonra oğlum hasta oldu hem de be hastalık.10 gün yüksek Ateş Boğaz Ağrı'sı iştahsızlık derken öylece geçti.ilk ciddi hastalığıydı o yüzden belki de çok yıprandık.Yine bakamadım buralara.Sonra da şehir dışı tatilimiz,dönünce en yakın arkadaşımın düğünü derken koptum buralardan.
MaRaL_ MaRaL_ Hakan yüksek ateşten rahatsızlanmış çoook büyük geçmiş olsun,Allah bir daha da yaşatmasın inşallah.Bir de salgın var burda demişsin büyük oğlun için,iyi mi şimdi? @mery60 cnm geldim yazamasam da hep aklıma geliyorsunuz.Burası ayrı bir bağımlılık yapıyor insanda.Kader arkadaşı gibiyiz hepimiz.Yazdıklarınızda çoğu Zaman kendimi görüyorum.Tuna da uyku konusunda hala aynı galiba uyku düşmanı bunlar :KK43:
gelincikgibi gelincikgibi Yazdıkların çok aydınlatıcı oluyor,bilgileniyorum sayende.Ayazın dışarıyı sevmemesi çok garip geliyor bana ama.Sokak delisi bir küçük adamım var benim,sitenin kapısından girince eve girmemek için başlıyor mızırdanmaya.Acayip bişey saatlerce dışarda olsa gıkı çıkmaz,böylesi de çok yorucu oluyor çünkü evde oyalamak inanılmaz zor.Bunların bir ortası yok,en iyisi Ayazla Mustafayı karıştırıp ikiye bölelim:) Az normale dönerler belki :)
yeb4 yeb4 cnm nasılsın? En son yeni bir Bebek arabası aldığını okumuştum hayırlı olsun bile yazamadım o dönem.Begüme de maşallah,iştah sorunu da azalarak geçer inşallah.
vahide1204 vahide1204 geçici çözümler belki ama çok çok bunaldığında çocukları yatırıp ılık bir duş al,bikaç sayfa içinde Bebek ve çocuk kelimesi geçmeyen bişeyler oku,ama en önemlisi kendini hafife alma.Herşey mükemmel olmak zorunda değil sen elinden geleni yapıyorsun zaten.Oğlun için belki bir uzmana danışmak iyi gelebilir,psikolojik tarafı da varsa ki sen fiziksel olarak sorun yok demişsin yaralı olabilir yardım almak.Yine de sen en iyisini bilirsin.İnşallah en kısa zamanda atlatırsınız bu sorunu,biraz rahatlamaya çalış yalnızca.Herşey güzel olacak geçecek bu günler de.

Kilodan bahsetmişsiniz ben de son 15 gündür kilo almak için çabalıyorum,2 günde bir makarna yemeye çalışıyorum,ekmek tatlı falan.Hamile kalmadan önce 55 kg dım,şimdi 50:KK43: daha fazla zayıflamak istemiyorum kıyafetlerim olmuyor,sinirlerim bozuluyor.Bana da kilo alma taktikleri verin ne olur.

Ayy kusura bakmayın ne kadar uzun yazdım.Daha yazacaklarım var da birden bunaltmayayım sizi de,alıştıra alıştıra yazayım bari:)
hoşgeldin tatlım merak etmiştik bizde seni. geçmiş olsun bayağı uzun sürmüş hastalık eminim çok yıpratıcı olmuştur ben iki gün yaşadım yüksek ateş mahvolduk resmen. üst solunum yolu enfeksiyonu falan mı oldu? bi daha olmaz inşallah canım çok geçmiş olsun.

iştahsızlık uyku problemleri bi nebze daha iyi olsa da devam. tam düzeliyor diyorum yine aynı oluyor. bir düzen beklememeyi öğrenmek bence en hayırlısı olacak. parmaklarını sonuna kadar ağzına sokuyor ısırıyor dişlerinden çok derdi var. altta iki üstte iki dişi var şu an. çok zor oluyo diş olayı bizde.

onun dışında evet pratik bi baston araba aldım hava güzelken sürekli geziyoruz. ufak bi park keşfettim iki sokak yukarda oraya gidiyoruz hava alıyoruz falan. ama şu aralar çok soğuk.

sende merynin dediği gibi sağlıksız kilo almamaya dikkat et. öğünlerini atlama. yemiyor musun yoksa yediğin halde mi kilo almıyorsun?

Kızlar napıyorsunuz yahu giremez oldum aklım hep burda durumlar Nasıl iyiy misimiz
Fındıklar büyüdü hergün ayrı bir yaramazlık
Gonul83 Gonul83 canım gözün aydın hamileymişsin çok sevindim MaRaL_ MaRaL_ bacım nasılsın evlatçıklar Nasıl Hakan paşa Nasıl yeb4 yeb4 kız sen napıyon insan şu çocuğun resmini koyar ig ye göreyim taktırdın mı spiral ben daha bugün yaptım o işi

Merhaba hanımlar,ben geldim sonunda.Geçmişin hepsini okuyamadım ancak anladığım kadarıyla uyku ve iştah problemleri almış başını gitmiş.Biz de çok farklı değiliz iştah sorunu pek olmasa da uyku sorunumuz artarak devam ediyor.Küçükken daha güzel uyuyordu benimki büyüdükçe iyice sapıttı.Yazacak çok şey var da hangisinden başlasam bilmiyorum :) Doğumgününde ev şehirdışından misafirlerim geldi 1 hafta kadar bizdelerdi bakamadım buraya hiç.Sonra oğlum hasta oldu hem de be hastalık.10 gün yüksek Ateş Boğaz Ağrı'sı iştahsızlık derken öylece geçti.ilk ciddi hastalığıydı o yüzden belki de çok yıprandık.Yine bakamadım buralara.Sonra da şehir dışı tatilimiz,dönünce en yakın arkadaşımın düğünü derken koptum buralardan.
MaRaL_ MaRaL_ Hakan yüksek ateşten rahatsızlanmış çoook büyük geçmiş olsun,Allah bir daha da yaşatmasın inşallah.Bir de salgın var burda demişsin büyük oğlun için,iyi mi şimdi? @mery60 cnm geldim yazamasam da hep aklıma geliyorsunuz.Burası ayrı bir bağımlılık yapıyor insanda.Kader arkadaşı gibiyiz hepimiz.Yazdıklarınızda çoğu Zaman kendimi görüyorum.Tuna da uyku konusunda hala aynı galiba uyku düşmanı bunlar :KK43:
gelincikgibi gelincikgibi Yazdıkların çok aydınlatıcı oluyor,bilgileniyorum sayende.Ayazın dışarıyı sevmemesi çok garip geliyor bana ama.Sokak delisi bir küçük adamım var benim,sitenin kapısından girince eve girmemek için başlıyor mızırdanmaya.Acayip bişey saatlerce dışarda olsa gıkı çıkmaz,böylesi de çok yorucu oluyor çünkü evde oyalamak inanılmaz zor.Bunların bir ortası yok,en iyisi Ayazla Mustafayı karıştırıp ikiye bölelim:) Az normale dönerler belki :)
yeb4 yeb4 cnm nasılsın? En son yeni bir Bebek arabası aldığını okumuştum hayırlı olsun bile yazamadım o dönem.Begüme de maşallah,iştah sorunu da azalarak geçer inşallah.
vahide1204 vahide1204 geçici çözümler belki ama çok çok bunaldığında çocukları yatırıp ılık bir duş al,bikaç sayfa içinde Bebek ve çocuk kelimesi geçmeyen bişeyler oku,ama en önemlisi kendini hafife alma.Herşey mükemmel olmak zorunda değil sen elinden geleni yapıyorsun zaten.Oğlun için belki bir uzmana danışmak iyi gelebilir,psikolojik tarafı da varsa ki sen fiziksel olarak sorun yok demişsin yaralı olabilir yardım almak.Yine de sen en iyisini bilirsin.İnşallah en kısa zamanda atlatırsınız bu sorunu,biraz rahatlamaya çalış yalnızca.Herşey güzel olacak geçecek bu günler de.

Kilodan bahsetmişsiniz ben de son 15 gündür kilo almak için çabalıyorum,2 günde bir makarna yemeye çalışıyorum,ekmek tatlı falan.Hamile kalmadan önce 55 kg dım,şimdi 50:KK43: daha fazla zayıflamak istemiyorum kıyafetlerim olmuyor,sinirlerim bozuluyor.Bana da kilo alma taktikleri verin ne olur.

Ayy kusura bakmayın ne kadar uzun yazdım.Daha yazacaklarım var da birden bunaltmayayım sizi de,alıştıra alıştıra yazayım bari:)
Hoş geldin canımm özledik seni yaa :)

çok geçmiş olsun inşallah iyisinizdir şimdi.. Ben hastaydım şimdi ayaza bulaştı bakalım umarım çok ilerlemez..

Parka alıştı artık Canm ilerleme var, sadece benek arabasında iki dk dahi durmuyor ve normal arabada hemen biner binmez sıkılıyor ağlıyor ilk günden beri böyle uyuması lazım durması için :)) alışacak o da.. Bak ne güzel şanslısın mustafa bu konuda iyi ama tabi evde oyalamak zor olur.. Ben ev kuşuyum evde olmayı severim, ayaz da bana benzemiş bu konuda galiba :))

Ben kararlıyım bakalım kilo verme konusunda ama kaç gün sürecek merak ediyorum :)) senin o kadar zayıflaman da ilginç.. Kilo almak galiba daha zor, en azından öyle diyorlar hep.. Benim bir kaç arkadaşım diyetisyense gidip kilo aldılar eczaneden özel kilo aldırıcı besinler tavsiye etmiş onlarla.. Tabi ne kadar sağlığa yararlı bilemiyorum.. Ben hep kilo verme endeksli olduğum için alım içşn ne yapmak lazım hiç bilmiyorum :))

Ay ne güzel tesadüf :) birbirimize destek olalım, bende sabahları yulaf ve yumurta yemeyi düşünüyorum. Ama ben öğlene kadar asla duramam bişey yemeden. O ara bi meyve yerim artık yada meyve kurusu. Benim asıl meselem öğleden sonra başlıyor. Ne yesem doymuyorum, işin kötüsü ekmeğe bayılıyorum. Bide spor şart. Tuna öğlen uyurken tembellik etmeyip pilates yapsam çok güzel olacak ama gel de bunu içimdeki şişko Mery e anlat :))
Aynen destek olabilirs bugün okulda da iki öğretmen etkilendi ben yemeyince sen herşeyi silip süpürürdün sen yapıyorsan biz de yaparız dediler :)))

Ben henüz spor yapmayı düşünmüyorum, önce vermem gereken en az 8 kilo var sonra yaparım spor.. Eskiden sporcu olduğum içşn vücudum sıkı hala sadece yağ oranım çoğaldı et yığını oldum :))

BRBM BRBM canım çok geçmiş olsun çok mu kötü dudağı :KK43: kıyamam Nasıl acımıştır..ayaz da iki gün önce suratını Çekmece'ye vurdu açmaya çalışırken üst dudağı dişine değdi hafif açıldı ve kanadı ama yememexlik yapmadı şükür sen de hemen en kötüsünü düşünme bu bebişler sandığımızdan daha dayanıklı maşallah

Bizim süt ürünleri tuketemeyen bidiga badem sutu yaptım.daha önceden de denemiştim.net bu yonden buyuk nimet.yoksa nerden aklima gelsin.ama badem çok pahalıydı.neyseki babannede varmış.haftasonu kırdılar.bizi biraz idare eder.burda birinin daha süt alerjisi vardı kimdi hatırlayan var mi.

Oooo konu almış basını gitmiş ben yine taşınma
Telaşında :KK43:
Kızımın dişler sonunda patladı tam 13. Ayını doldurmuştu :) şimdi oturduğu yerden ayağa kalkıyor tutunmadan bakalım ne zaman olacak yürümesi çok bekletecek mi bizi :)
Kilo derdi bitti sivilce derdi başladı bende de bir taraftan da erkek tipi kestiğim saclarımı uzatma derdi
Gerçi bunlarda dert değil diyeceksiniz ama o kadar çok düşüyorum ki çocuklarımın üstüne 22 yasında çoktum resmen uç sene önceki bebek gibi suratım kalmadı heryeri sivilce ve ilk defa bu kadar ergenlikte ya bir tane çıkmıştır ya iki :KK43:
Kendimi düşünmem lazım biraz da :KK43: bu konuda güzel cilt kremi tavsiyesi olan var mi :KK43:

Kızlar napıyorsunuz yahu giremez oldum aklım hep burda durumlar Nasıl iyiy misimiz
Gonul83 Gonul83 canım gözün aydın hamileymişsin çok sevindim MaRaL_ MaRaL_ bacım nasılsın evlatçıklar Nasıl Hakan paşa Nasıl yeb4 yeb4 kız sen napıyon insan şu çocuğun resmini koyar ig ye göreyim taktırdın mı spiral ben daha bugün yaptım o işi
Evet istiyorduk oldu inşallah güzel geçer şimdilik herşey yolunda:KK66:

selam kızlar
pek giremiyorum ama aklım hep burda nasılsınız kuzucuklar nasıl zaman su gibi akıp geçiyor hızına yetişilmiyor
dün çocuk eğlence yerine gittik oyuncaklar çok dikkatini çekti anlar mı anlamaz mı bi bindirsekmi dedik beyimizin pek hoşuna gitti trene bindi sallanan arabaya bindi hiç yadırgamadı
eşime diyorum artık buralar mekanımız olacak
merhaba canim

ee buyyolar artik , ben eve zor sokuyorum benimkini ;, ayakkabiyi montunu gordumu absliyor pis pis gulmeyee

karatay nasil gidiyor zayifladinmi

Kızlar berat yürürken yüz üstü mutfak kaleboduruna düştü ve alt dudağı patladı şişti kanadı çok üzüldüm içim yandı ya hem de benim yüzümden oldu daha doğrusu ben arkasındaydım ama tutamadım onu yürümeyi yeni öğreniyor yürüyor ama dengesiz hep arkasından gidiyorum düşerse tutayım diye yine arkasındaydım ama bir anda düştü ve tutamadım ne yapacam düşmelerini nasıl engellicem artık hep tutayım diyorum hiç kendi başına yürütmeyeyim diyorum ama o da nasıl olacak tutmamı istemiyor bazen bi bakıyorum yürüyüp uzaklaşmış benden iki saniyede :KK43::cry:
geçmis olsun canim
alisacak zamanla uzulme nolur
dudagida yarina bisey kalmaz çok çabuk iyilesiyor dudak içi

ho$geldin canim
evet konu bi macera yasadik ates yuzunden , iyyiz sukur simdu
oglumda da ilerlemedi karin agrisiyla kaldi sonrada ates falan dustu iyilesti iki gunde

iyyiz canim saol
hakan pasa su an balon oynuyor yakalamaya çalsiyor isirmaya çalisiyor debeleniyo ha bire :) iyyiz sukur bi yaramazlik yok

siz nasilsiniz,islerin nasil
insytagramda giryorum yaptigin cicileride evdenmisatiyon dukkani açtinmi

BRBM BRBM canım çok geçmiş olsun çok mu kötü dudağı :KK43: kıyamam Nasıl acımıştır..ayaz da iki gün önce suratını Çekmece'ye vurdu açmaya çalışırken üst dudağı dişine değdi hafif açıldı ve kanadı ama yememexlik yapmadı şükür sen de hemen en kötüsünü düşünme bu bebişler sandığımızdan daha dayanıklı maşallah
Sağol canım dişi yırtmış alt dudağını şu an çok kırmızı ve şiş duruyor yayla çorbası yapmıştım içti bir kase çok şükür dediğin gibi yemesini etkilemedi şükür size de geçmiş olsun canım kıyamam öyle öyle büyüyecekler mecburen ne kadar dikkat etsekte olan oluyor engelleyemiyoruz Allah beterinden korusun hepimizin bebişlerini

geçer geçer
haturliyonmu ben buraya ayzmistim ust disleri alt dudagini kesmidti, en az 15 dk kani dindirememistim oluk gibi akiyordu
ertesi gune iz bile yokdu :)
Evet canım hatırlıyorum begüşün de dudağı kanamıştı galiba

X