Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    18
Kızlar merhaba.Ben 6+5 haftalık gebeyim kalp atışınıda gördüm ama bugun kahverengi akıntım oldu.Korktum yaşayan var mı
Bnm de salı gün kanama oldu biraz.hemn dr.a gittik progestan fitil ve iğne başladık.sali gün ilk iğneyi vurunca kahve akıntı gelmeye başladı.progestan fitil günde 1 geceleri.igne de 3gunde 1. Buarada bizde 6+5 deyiz.

Ultrason resmi varmı burda görünmüyor
IMG_3121.jpeg

Benim daha önceden 21. Haftada kaybım var. İkizlere hamileydim erken doğum yaptım yaşamadı bebeklerim. Servikal yetmezlik varmış ondan dolayı bir anda açılmam olmuştu. Bu sebeple bu hamileliğimde eşim de bende çok korkuyoruz. Ben tüp bebek ile hamile kaldım , zaten transfer günümden beri yatıyorum evde. Hiç bir şey yapmıyorum sadece evin içinde arada bir yürüyüş yapıyordum. Dün kanamam oldu doktor 3 gün falan tuvalet harici kalkma dedi bu 3 gün de full yatacağım. Tüp bebek olduğu için benim kullandığım hormon ilaçları ve progestan fitil ve iğne var. Takviye olarak vinalac folik asit kullanıyorum. Magnezyum kullanıyorum, c vitamini içiyorum hafta 4 gün. Birde hafiften idrar yolu enfeksiyonu olduğu için doktor ilaç vermeyeyim gynobiotic kullan dedi. Onu aldım 5 gün onu içeceğim. ben şimdi tüp bebek doktorumla ilerliyorum 1 haziranda gebelik takibi yapacak olan perinatoloji uzmanına gideceğim ve onunla devam edeceğiz. 8-10. Haftada fetal DNA testi yaptırıp 12. Haftada da serklaj olacağım.
Bu şekilde ☺️
Sen neler kullanıyorsun, nasıl gidiyor 🌸
Kaybın için tekrardan çok üzgünüm 🙏🏻 başın sağolsun. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın🙏🏻🌸 benim de sürekli kanamam olduğu için yatıyorum. Evin içinde pek yürümüyorum da açıkçası. Biraz hareket edince ağrım oluyor. Progestan alıyorum ben de vajinal yoldan. Bir de dr elenatal 2 verdi vitamin ve folik için. Tüm gün yatıyorum kısacası. Radyasyon yaydığı için telefonu da elime pek almamaya çalışıyorum. Patlamama ramak kaldı 🥲

Bana elenatal 2 verdi dr. Mideme dokunur diye düşünmüştüm ama şimdilik yok bir şey memnun gibiyim. Size de doktorunuz versin mutlaka

gebelik öncesi için prowomen vermişti dr yumurta kalitesi artsın diye gidince vitamin isteyecegim çünkü basım çok dönüyor elenatal 1 i vermeden 2 yi vermiş nedenini söyledi mi dr un ?

Herkese merhaba. Aranıza2017 deki gebeliğimde katılmıştım. Kızım 6 yaşına girdi. Salı günü hiç beklemediğim anda sürpriz yumurtamı öğrendim :) gebelik planlamıyorduk ama adetimde 3 gün gecikmişti. Sırf negatifi görüp içimi rahatlatmak için test aldım. Tekçizgi çıktı. Aradan 10 dakika geçti ikinci çizgi çoook silik belirdi. Tamam dedim geliyor :) hemen gittim erken gebelik testi aldım ve direk ikinci çizgi net çıktı. Aynı gün kan verdim. 648.5 betayla öğrendim. Öğreneli 2 gün oldu hala şoku atlatamadım :) ama tabiiki başımın üstünde yeri var. Benim hikayemde bu şekilde işte. En çok şüphelendiren ara ara kasığımda gerilme gibi ciddi acılar hissetmemdi. Şimdi keseyi ve bebeği görmek için sabırsızlanıyorum. Bakalım haftaya doktora gitmeyi planlıyorum hayırlısı olsun. Rabbim bekleyen isteyen herkesin kucağını doldursun. 🌸

Arkadaşlar hamilelik takvimi yapmak isteyenler (mesajlarının altında görülmesini istiyorsanız ) Mesaj kısmının yan tarafında bulunan profil resminize dokunun ardından hesap detaylarına tıklayın en aşağıya inin orda bebeğin tahmini doğum tarihi kısmına girin ardından kaydet'e basın :anneadayı:

Selam kızlar. Ben de bugun idrar testi yaptım hayalet çizgi çıktı. Çok heyecanlandım ocak-şubat farketmez. Kan testinden hemen sonra doktor kontrolüne mi gittiniz
Ben öğrenir öğrenmez gitmeyecektim 6. Haftada gidecektim arkadaşımın yoğun baskılarına ne yazık ki engel olamadım ve gittim sıra aldım hatta ertesi günü doktora gideceğim zaman iptal edecektim fakat 2 hafta sonrasında en erken randevu alacağım görünce mecburen gittim bana kalsaydı 6 haftada giderdim hem keseyi görürdüm hem de kalp atışını görürdüm ama işte bu şekilde erken gidildiği zamanda hem sağlık açısından riske girmemiş oluyor sağlıklı bir gebelik mi değil mi onu öğrenmiş oluyorsun onun dışında bana kalsa benim 6 haftalık iken giderdim tabi bu 4 hamileliğim onun vermiş olduğu rahatlıktan da olabilir inş bu bebeğim de sağ salim kucağıma alırsam üçüncü bebişim olacak

Selam kızlar. Ben de bugun idrar testi yaptım hayalet çizgi çıktı. Çok heyecanlandım ocak-şubat farketmez. Kan testinden hemen sonra doktor kontrolüne mi gittiniz
Hayırlı olsun ben adetim bir kaç gün geçince test yapmıştım baya köyü çıkmıştı ertesi gün kan verdim sağlık ocağında sornada kadın doğuma gitttim kese hemen görünmedi bir kere daha kan verdim artışı görmek için sonra keseyi gördük☺️

Ben öğrenir öğrenmez gitmeyecektim 6. Haftada gidecektim arkadaşımın yoğun baskılarına ne yazık ki engel olamadım ve gittim sıra aldım hatta ertesi günü doktora gideceğim zaman iptal edecektim fakat 2 hafta sonrasında en erken randevu alacağım görünce mecburen gittim bana kalsaydı 6 haftada giderdim hem keseyi görürdüm hem de kalp atışını görürdüm ama işte bu şekilde erken gidildiği zamanda hem sağlık açısından riske girmemiş oluyor sağlıklı bir gebelik mi değil mi onu öğrenmiş oluyorsun onun dışında bana kalsa benim 6 haftalık iken giderdim tabi bu 4 hamileliğim onun vermiş olduğu rahatlıktan da olabilir inş bu bebeğim de sağ salim kucağıma alırsam üçüncü bebişim olacak

Hayırlı olsun ben adetim bir kaç gün geçince test yapmıştım baya köyü çıkmıştı ertesi gün kan verdim sağlık ocağında sornada kadın doğuma gitttim kese hemen görünmedi bir kere daha kan verdim artışı görmek için sonra keseyi gördük☺️

Bakalım benim de çok çok silik çıktı. Henüz belli belirsiz. Nasip. Kan testi aç karnı mı vermemiz lazım kızlar. Ben de haftaya verip kesinleştiricem

Bakalım benim de çok çok silik çıktı. Henüz belli belirsiz. Nasip. Kan testi aç karnı mı vermemiz lazım kızlar. Ben de haftaya verip kesinleştiricem
Siz yine de aç gidin. Baska değerlere de bakıyorlar. Hamileliğimin başından beri benden rahat 40 tüp kan almışlardır. Hatta daha fazladır eminim.

Öyle bir sorumluluk almazlar diye düşünüyorum. Ben yaptırırsam tekrar yerli firmaya yaptırırım
ya doğru diyorsunuz aslında birde fiyat olarak daha uygundur muhtemelen. Ben İzmirde yaşıyorum burada Gentan var. Bir de ona fiyat sorayım bakayım ne diyecekler

X