2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Benim Bebeğimde 9,5 ayı bitirdi.Muhtemelen buradaki çoğu anneden önce doğum yaptığım için yazmak istedim.Fikir olsun diye.
Beslenmesi ana öğün ve dvam sütü arası 1,5 saat yaklaşık.
Sabah kahvaltı (lorpeynir-yumurta sarısı-ceviz - tereyağ- ekmek karışımı)- Devam sütü ,
öğlen çorba - devam sütü,
ikindi de yoğurt - devam sütü,
Akşam biz ne yiyorsak onu yiyor. Evet bizim yediğimiz coğu şeyi yiyor. Yemeklerimizi ona uygun az bahatlı ve az tuzlu yapıyoruz. Gaz yapacak şeyleri dikkat ederek herşeyi yiyor.
Yatmadan önce devam sütü ile yapılmış muhallebi. gece 10 gibi uyuyor 2 veya 3 saat arayla uyanıp devam sütünü içip uyuyor. Sabah 7 gibi uyanıyor.
hala dişi çıkmadı. damakta şişme,Salya kemirme vs. tüm belirtiler üst safhada ama diş yok ortada.
Yürüme konusunda artık yavaştan tutunduğu yeri bırakıp dengede kalıyor. Biryere tutnduğunda hadi oğlum gel diyip sevdiği bişeyi uzattığımızda tutunmayı bırakıp bir iki adımda atıyor ancak cok tedirgin. hemen tutunmak veya poposunun üstüne oturmak için atıyor kendini.
Konuşma konusunda yavaştan kendine göre dil uydurdu.Anne, anneanne, yenge, abi aba ya
Mamaya MAM, Suya BIĞ, arabaya Hın Hın, Babaya BAB, birde koyun ME ME, horoz ÜĞĞĞ, (Ali Babanın çiftliği şarkısından öğreniyor tabi:))
Alkış yapabiliyor, bi bi diyip işaret parmağıyla diğer elinin avucuna vuruyor. Topa ayakla vuruyor.
En sevdiğimiz çizgi filim kuzucuk, özellikle oradaki TIPIR tavşan hastasıyız.
Mabel Matiz hayranıyız. Klimpleri çok renkli severek izliyor dinliyor.
Uyku zamanı uyumaktan imtina ettiği zamanlarda internetten 3 dk uyutan ninni var onu dinletiyoruz gerçekten 3 dk uyuyor.
3 saniye olmadık ataklar yapıp başımızı belaya sokabiliyoruz. Çok hareketli yani.
masallah bebgine,seninki artik bebeklikten cikip abi olmaya bile baslamis :)beslenmeleri asagi yukari benim kizla ayni bizde 9 ayligiz.aksam 8 gibi uyuyor sabah 7.30da uyaniyor 2 beslenme yapiyoruz.geceleri biraz fazlami devam sutu aliyor acaba senin ki.cunku bana 2 beslenme bile fazla geliyor.cogu yerde okuyorum artik tek beslenmeye gecmesi gerekiyormus ki benim kizin kilosu falan iyi aliskanliktan uyandigini dusunuyorum..kac ml devam sutu veriyorsun.bu arada bende yemeklerimizi az baharat ve az tuz kullanarak yapiyorum ve veriyorum doktorumuz yavas yavas yediklerinizden veemeye basla demisti.

canim doktorumuz bez degistirirken direk diger beze gecme dedi.ben premiumdan aktife gectim.gecerken 1 ondan 2 ondan takarak degistirdim sorun yasamadim.3 fun boyunca oyle yaptim.sende bi dene istersen
Aynen bende boyle yapmayı düşünüyordum cnm. Inşallah memnun kalırız bizde

Bebegin ozel bi saglik sorunu yoksa 7. Aydan sonra gece beslenmesine ihtiyac duymaz dio doktorlar.

Cnm geçen hafta sleepy sipariş etmiştim bekle ki gelsin hala gelmedi l. Elimdeki primalar bitti yarın marketten gidip alacagim. Ama bu arada kizim pişik oldu o yüzden bez değişimine gitmeyede korkar oldum. Eninde sonunda premiuma gidip 185 tl vericez gibi duruyo.
Benimde aklımda sleepy var evdeki bez bitmeye yakın alıp bir prima bir sleepy deneyeceğim inşallah sorun olmaz canım bebişler iÇin benim kızım doğduğundan beri daha hiç pişik olmadı çünkü değiştirince ikisini bir kaç gün birer tane dönüşümlü kullanıcam belki pişik falan olmaz

Benimde aklımda sleepy var evdeki bez bitmeye yakın alıp bir prima bir sleepy deneyeceğim inşallah sorun olmaz canım bebişler iÇin benim kızım doğduğundan beri daha hiç pişik olmadı çünkü değiştirince ikisini bir kaç gün birer tane dönüşümlü kullanıcam belki pişik falan olmaz
Evet cnm bizim Bugün evdeki bezimiz bitmiş ben de ise gidiyorum takip edememişim sabah bir baktı bez yok:halay: evin aşağısında yerel bir market var kızımda tam pişik yaşıyor 2 gün bez degistirmeyelim diye acilen premium care aldik ordan tanesi 1.5 tl den :bicak: inşallah sleepye alışır bebislerimiz

Evet cnm bizim Bugün evdeki bezimiz bitmiş ben de ise gidiyorum takip edememişim sabah bir baktı bez yok:halay: evin aşağısında yerel bir market var kızımda tam pişik yaşıyor 2 gün bez degistirmeyelim diye acilen premium care aldik ordan tanesi 1.5 tl den :bicak: inşallah sleepye alışır bebislerimiz
İnşallah canım ya böyle giderse her gün zam gelecek zaten bu gidişle herkes prımayi bırakır güç yetmez hale geldi nerdeyse

Cnm geçen hafta sleepy sipariş etmiştim bekle ki gelsin hala gelmedi l. Elimdeki primalar bitti yarın marketten gidip alacagim. Ama bu arada kizim pişik oldu o yüzden bez değişimine gitmeyede korkar oldum. Eninde sonunda premiuma gidip 185 tl vericez gibi duruyo.
Sleepy siparis onayina donerlerse gonderiyorlar iletisim bilgilerinden ara yoksa 3 gun icinde mutlaka geliyor

İnşallah canım ya böyle giderse her gün zam gelecek zaten bu gidişle herkes prımayi bırakır güç yetmez hale geldi nerdeyse

Jokerden mail geldi indirim varmis indirim dedigide 175 napcaz boyle ya bi ara mecbur kalip komili kullanmistim bi kerede huggies ama yok alismisim primadan baskasi cok tuhaf geliyo :KK43: :KK43: :KK43:

Hastalık çok etkiliyor iştahlarını endişelenme çabucak toparlar inşallah. Kızım da ek gıda sürecinde iki hastalık atlattı, e dişler zorladı zaten. İştahsız başladık yani gıda serüvenine öyle de gidiyor. Bakalım.

Bende ek gidada annemi cok zorlamisim sanirim bebegimde bana benzedi muhurluyo resmen agzini :KK43: Bugun kara lahana sarmasi yedi ya sok oldum sofra yemegi yemek istio galiba en hassas oldugum sey tuz ve seker ama benimki biskuvi dondurma falan ooo bikac deneme yaptilarda nasil yapisti :KK43:

Jokerden mail geldi indirim varmis indirim dedigide 175 napcaz boyle ya bi ara mecbur kalip komili kullanmistim bi kerede huggies ama yok alismisim primadan baskasi cok tuhaf geliyo :KK43: :KK43: :KK43:
Aynen canım bankada geldi ama bu indirim bile çok az yani bende prima ya alışmışım nasıl yapıcam bilmiyorum evde 70 80 tane bez kalmış sıkıntı ya girdim bu bez yuzunden

Bende ek gidada annemi cok zorlamisim sanirim bebegimde bana benzedi muhurluyo resmen agzini :KK43: Bugun kara lahana sarmasi yedi ya sok oldum sofra yemegi yemek istio galiba en hassas oldugum sey tuz ve seker ama benimki biskuvi dondurma falan ooo bikac deneme yaptilarda nasil yapisti :KK43:
Aynen benimki de ben kendime kurallar koydukca çocuk tersine gidiyor

Hahaha ben de yemezmişim hiç. Hatta annem diyor ki “anası ne ki danası ne olsun” :) demek ki bebelerimizin bir suçu yok bütün suç genetik mirasın :KK66:

Hahaha ben de yemezmişim hiç. Hatta annem diyor ki “anası ne ki danası ne olsun” :) demek ki bebelerimizin bir suçu yok bütün suç genetik mirasın :KK66:
Gercekten genetik galiba benim esimde cok yemek secer bende herseyi yemem.Banada sizden cikan bu kadar olur diyolar ama uzucu oluyomus :KK43: iyice de memeye dustu sanirim artik sutumle de doymuyo

Kizlarr biraz okudum ayni dertlerdeyiz prima aktifciyim bende. Parayi bilmem onu esim hallediyoda kaka yapiyo dakkasinda disinda bende bu durumdan biktim bizimkininde masaaallahi var kaka sayimiz guzell. Bikere can bebe kullandim sadece pamuk yeri biraz kalindi yazin pisirmesin diye biraktim.
Birde yemek derdi tembel emeyip hep diyo. Sabah kahvaltilari bebe puskuvusu pekmez labne buna bazen yumurta sarisi giriyo bazen muz fln. Sonra en favorimiz tarhana et suyuna basladik. Sebze corbasinada burun kivirdi. Gecen ispanak pirinc yaptim bu cocuk ac kitabindan zorla yedirdim. Birde muhallebi yer meyveli gunde en fazla 3 ogunu var artik gec saatte vermiyorum cunku emerek uyuyo gece kusuyo bu sefer cunku gecede emiyo. Ne yapacagimi sasirdim. Sizinkilr neler yiyor. Birde kati ya gecmedik biz minik minik veriyorum cok kucuk bizim yemeklerin suyuna ekmek bandik yedi sabahta minnos yumurta tattridim 2. Minnos lokmada kitledi dudagi simdi neler yemeliler boyutlar nasil olmali ay ben yine cok konustum demi.birde biz emeklemeden kosanlardan olcaz galiba yuz ustu durmayi sevmiyo donuyo yada arka arka gidio koltuk altindan tutunca bir adim atisi var pitpit ay cok sevimliler.

Arkadaşlar doğumdan beri bir derdim var , var mi aranızda yaşayan çözüm bulan ben artık illallah ettim çünkü. Doğum yaptığımdan beri kanamam devam ediyor. Evet şaka değil 9 aydır toplasan 1 ayı parça parça kanamasız gecirmisimdir. Doktora gittim kaç kez en son rahim duvarı kalınlaşmış o yüzden kanama oluyor dedi. Progesteron iğne verdi kanama olup tamamen temizlensin dedi. Iğneden bir hafta sonra başladı ve tam 1 aydır yoğun bir şekilde kanama devam ediyor. Bugün tekrar gideceğim doktora ama sizden de yaşayan var mi çözüm bulan var mi fikir almak istedim. Is yerinde bir arkadaşın kızı 2.5 yaşında olmasına ragmen bu sebepten kürtaj bile olmuş aynı sorunu hala yaşıyormuş. Benimde az buz değil 9 ay oldu bu yolda gidiyorum gibi. Of var mi bu konuda bilgisi olan ya

Arkadaşlar doğumdan beri bir derdim var , var mi aranızda yaşayan çözüm bulan ben artık illallah ettim çünkü. Doğum yaptığımdan beri kanamam devam ediyor. Evet şaka değil 9 aydır toplasan 1 ayı parça parça kanamasız gecirmisimdir. Doktora gittim kaç kez en son rahim duvarı kalınlaşmış o yüzden kanama oluyor dedi. Progesteron iğne verdi kanama olup tamamen temizlensin dedi. Iğneden bir hafta sonra başladı ve tam 1 aydır yoğun bir şekilde kanama devam ediyor. Bugün tekrar gideceğim doktora ama sizden de yaşayan var mi çözüm bulan var mi fikir almak istedim. Is yerinde bir arkadaşın kızı 2.5 yaşında olmasına ragmen bu sebepten kürtaj bile olmuş aynı sorunu hala yaşıyormuş. Benimde az buz değil 9 ay oldu bu yolda gidiyorum gibi. Of var mi bu konuda bilgisi olan ya
Gecmis olsun canim bendede 9 aydir tik yok. Sistim bunaliyorum bazen ciglik atmak istiyorum yangin var diye bide 6. Disimiz cikti kizim biryandan kipir kipir hareketli bisey yemek istemiyor. Olsa bi dert olmasa bi dert desene. Dr una tekrar git bakalim benim muayenem.vardi ama gitmedim

Gecmis olsun canim bendede 9 aydir tik yok. Sistim bunaliyorum bazen ciglik atmak istiyorum yangin var diye bide 6. Disimiz cikti kizim biryandan kipir kipir hareketli bisey yemek istemiyor. Olsa bi dert olmasa bi dert desene. Dr una tekrar git bakalim benim muayenem.vardi ama gitmedim
Cnm doğum sonra uzuuun bir süre adet olmamak normal sayılıyor ama benim gibi sürekli kanama olması hiç normal değil. Artık ilelebet boyle olacak gibi hissediyorum. Çok sıkıntılıyım. Benimde kürtaja gidicek sanırım rahim temizlenecek gibi geliyor ama öyle geçmemiş arkadaşımın. Allahım hayırlısını versin inşallah sende biran önce adet olursun

Kızlar Bebeğim 9 aylık olacak ama benim sütüm yetmez oldu
Ek gıda alıyor her türlü şey yapıyorum
çorba pilav pankek meyve yoğurt vs gelişimi de gayet iyi sizce anne sütüne ilaveten devam sütü mu mama mı?
Hiç bir şey mama da devam sütü de gereksiz kilo alımı yeterli ise neden mama vereceksiniz ki zayeb ek gıdaya geçmiş boşuna zarar bebeğe bol bol emzirin bende de öyleydi bir ara sonra kendimi telkin ettim hayır sütün yetiyor var diye sizde İnan’ın buna

X