2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Merhaba arkadaslar hic takip edemedim dogum yapan arkadaslara gecmis olsun @yesa1 dogum ysptinmi nasilsin ? Bu arada bisey sorucam ben normal dogum cok istemistim sancilarim 3 dk da bire kadar dustu 12 saatten fazla sanci cektim aciklik yok dediler sabah doktorum geldi 3-4 cm aciklik var istersen suni takip deneyelim dediler ama ben daha fazla dayanamayacgim diye sezeryan olayim bari dedim simdi de doktorum aslinda normal yapabilirdin vs dedi , zaten sezeryan oldugumdan beri normal yapabilirmiydim diye surekli kendimi sucluluk duygusu yasiyorum bu halde olan var mi ?

Merhaba arkadaslar hic takip edemedim dogum yapan arkadaslara gecmis olsun @yesa1 dogum ysptinmi nasilsin ? Bu arada bisey sorucam ben normal dogum cok istemistim sancilarim 3 dk da bire kadar dustu 12 saatten fazla sanci cektim aciklik yok dediler sabah doktorum geldi 3-4 cm aciklik var istersen suni takip deneyelim dediler ama ben daha fazla dayanamayacgim diye sezeryan olayim bari dedim simdi de doktorum aslinda normal yapabilirdin vs dedi , zaten sezeryan oldugumdan beri normal yapabilirmiydim diye surekli kendimi sucluluk duygusu yasiyorum bu halde olan var mi ?
Gecmiiiiis gitmiiiiis bu dakikadan sonra öyle mi boyle mı diye düşünmenin hiç faydasi yok. O an o doğruymuş demekki... bebeğinle mutluluklar :)

Kızlar bnde bgun annemi ugurladım o kadar üzüldüm ki şimdi nasıl yapacagım cok yalnız hissediyorum kendimi :KK43:

Anladım canım, baya zorlamış bu durum seni, önemli olan bebek ve sen iyi olun da, ben de benzer durumu yaşayabilirim. Dr suyun şimdilik iyi ama pazartesiye kadar yetmez büyük ihtimal dedi. Pazartesi günü önce suni deneyecek, inşallah yeterli olur. Sen 48 saat deyince aralıksız sandım en azından ara verilmiş. Bebeğin nasıl şimdi ?
Suni sancı bende işe yaramadı ama hastanede başka bı bayan 4 saatte dogurdu. İyi düşün iyi olsun Bebegim maşallah bende iyiyim psikolojim cok etkilendi ama bebeğimi gördüğüm andan beri hepsi geçti.gun boyunca bez değiştirme emzirme arası mekik dokuyoruz.

Bütün herkese selam kızlar ben kavuştum bebeğime genel anestezi sezaryen oldum mecburen sezaryen olacak olanlar varsa hiç korkmayın ilk saat az bir sıkıntı oluyor o da normal herşey gelip geçiyor doğum konusunda endişe etmeyin doğum öncesi merak ettikleriniz varsa da cvp verebilirim ben yürüdükçe kendime geldim çokk şükür rahat uykulu geceler hepinize
Gozun aydin canim

Günaydın arkadaşlar bbenim kızım da doğdu çok şükür dün sabahar 6 gibi uyandım hiçbir belirti yokken suyum geldi hastaneye gittigimde 3 santim açılma vardı saat 3 kadar deli gibi sancı çektim 3 te doguma aldılar 5 20 gece zar zor doğdu bebeğim ama o kadar zorlandım ki kendimden geçmişim sadece bağırıp durdum ne kadar ikindiysam bebek çıkmadı karnima o kadar bastılar ki mosMor gobegim kaburgalarim kırılmış gibi agriyor bebeğimde iki gün yoğun bakimda kalacak da çok zorlandı oksijensiz kaldı dua edin sağlıkla çıkarım kızımı
Gecmis olsun canim bebeginle evine mutlu bir sekilde gidersin insallah

canım benim geçmiş olsun rabbim bebeginin tez zamanda sifasini versin inşallah inşallah iyi olur evinize gidersiniz ..
allahim analı babalı büyütsün inşallah sağlıkla musmutlu büyütün inşallah... miss kokulunu biran once iyi olup koklarsin inşallah
Amin inşallah canım çok sağol inşallah cümlemiz saglikla buyuturuz yavrularimizi yarın kucağıma verecekler kısa sureli de olsa onun için içim içime sığmıyor çok mutluyum bugünde gördüm ama dokundurmadilar :anne:

O zaman normalmiş bütün bu davranışlar ben tedirgin olup duruyordum
Beni en cok dusunduren sey yutma sesini her zaman duymuyo olmam emzik emer gibi emiyo cogu zaman o zaman sut yutuyomu doyuyomu dusunduruyo iste doktora gidince anlicam artik

Herseyin Hayırlısı olsun canım ya benim normal oldu ama bu kadar acı sancı çekeceğimi bilseydim sezeryanla doğururdum çok yalvardim son ana kadar doktora sezeryana almadı iki saat dogumhanede can cekistim anam ağladı bence artik düşünme bu konuyu olan olmuş allah sana bebeginen sağlık versin :anne:

Herseyin Hayırlısı olsun canım ya benim normal oldu ama bu kadar acı sancı çekeceğimi bilseydim sezeryanla doğururdum çok yalvardim son ana kadar doktora sezeryana almadı iki saat dogumhanede can cekistim anam ağladı bence artik düşünme bu konuyu olan olmuş allah sana bebeginen sağlık versin :anne:
Iste belki de normal yapabilirdim belki suniyi cekerken yine sezeryan isterdim bence bunlar lohusa psikolijisinden sanirim.. zaten daha o gece cektigim sanciyi unutmus degilim ki siddetlisini cekeceksin dediler di

Hayirli aksamlar
Bugun saat 15 te kontrolum vardi. Bebegin suyu azalmis hareketlerini takip et dedi. Nst te sancim 50 civarinda cikti. 3 gun sonra gel dedi. 5 ten beri duzenli kasilmalarim son 1 saattir 18 dk falan arasi. 5 dk düsene kadar beklesem mi ?

Hayirli aksamlar
Bugun saat 15 te kontrolum vardi. Bebegin suyu azalmis hareketlerini takip et dedi. Nst te sancim 50 civarinda cikti. 3 gun sonra gel dedi. 5 ten beri duzenli kasilmalarim son 1 saattir 18 dk falan arasi. 5 dk düsene kadar beklesem mi ?
Csnım bekleme git bence

X