2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Kuru soğan mı😲1 bck aydır hasretim kurunsoğana gaz yapıyor diye yiyemiyorum benn börülce de gaz yapar diyorlardı
Bende yaptı canım kuru soğan da yemiyorum yapıyor gaz bende de kızda da soteleyip yiyin diyorlardı bir ara onu deneyeceğim süt de yapıyormuş çünkü

1 aylık bebek 2 saatte bir 120 cc anne sütü içse yeter diyen de var 60 cc icse yeter diyen de birine göre sütüm yetiyo digerine göre yetmio sizce nasıl hesaplicaz ya da hesaplamicam salcam gitcek
Kim diyor bunu 🤔
Bizim dr ilk zamanlar için ( ilk bir iki ay ) bebek ağlıyorsa açtır diyordu . Biberon ile veriyorsan biraz ısıt, baktın biten biberonu hala emmeye çalışıyor biraz daha ısıt. O şekilde emmeyi bırakana kadar devam edebilirsin 🍀

Kızlar sleepyde 3 numara kullanıyoruz şimdi sipariş vereceğim bide 3+ var onun farkı ne

1 aylık bebek 2 saatte bir 120 cc anne sütü içse yeter diyen de var 60 cc icse yeter diyen de birine göre sütüm yetiyo digerine göre yetmio sizce nasıl hesaplicaz ya da hesaplamicam salcam gitcek
hesaplama bence. bebeğinin durumuna göre hareket et. valla ben hiç hesap yapmıyorum. 1ay kontrolünde bakcaz bakalım kiloya

Kizlar her emzirmeden sonra sağsam artarmı sütüm.bu mama bizde kabızlık yapmaya başladi yaa..benim bu işe bi el atmam lazım artık bi sekilde artacak bu süt.. emmiyo doğru düzgün çünkü bu çocuk böyle artmıcak sütüm..şimdi bide pompa almam lazım bana tavsiye de bulunun hangisi én.güzel çekiyor
Canım Philips avent in yeni çıkan süt sağma makinasını aldım. Çok memnunum, diğer modeli sebebiyle mastit olmuştum, bu göğüste ki bütün sütü çıkarıyor ve teknolojik açıdan çocuğun ağız şeklinde yaptıkları için sağma yerini, sürekli meme uyarılıyor sanki bebek emiyormuş gibi sütün artıyor. 🍀

Bende yaptı canım kuru soğan da yemiyorum yapıyor gaz bende de kızda da soteleyip yiyin diyorlardı bir ara onu deneyeceğim süt de yapıyormuş çünkü
sabah kahvaltıda yedik dün. ince ince doğradı eşim az yağ az su az salça iyice pişti. karabiber ve kırmızı toz biber de koydum. ama yarım ekmek yedim onunla 🤣🤣🤣🤣

Evet cnm soğanı kavurup yiyebiliyorsun sıkıntı olmuyo ben öle yapıyorum patates salatasını bile kavurarak yaptım 😊

Bence bu kadar hesap yapma canım. Bazen bebekler daha çok emebiliyorken, bazen daha az emebilirler. Ben mama vermiyorum ama, saatte tutmuyorum, kaç cc içtiğini de bugüne kadar ölçmedim. Aylık kontrollerine bakıcaksın, ona göre az veya iyi geldiğini anlarsın. Ben meme istedikçe veriyorum. Bazen 1 dk bile emmiyor.
Sagınca sütüm az cıktıgı İcin yetmio gbi geliyo o yüzden hesaba düştüm

Küçük Bi operasyon oluomus bnmki 1 aylık masajla falan Bi düzelme yok hala
Benim oglumda da vardi duzenli masaj yaptim cok sukur bir hafta falandir gecti iyi simdi acildi kanali.
Buyuk kizimda da vardi ona masaj yapmaya korkardim 1 yasina kadar cekti surekli goz damlası enfeksiyon gecmeyince ameliyat icin randevuya gittik o gun kontrol icin bir damla yaptilar acitiyormus galiba o anda cok ağladı ve operasyona gerek kalmadan açılmıştı.

Benim oglumda da vardi duzenli masaj yaptim cok sukur bir hafta falandir gecti iyi simdi acildi kanali.
Buyuk kizimda da vardi ona masaj yapmaya korkardim 1 yasina kadar cekti surekli goz damlası enfeksiyon gecmeyince ameliyat icin randevuya gittik o gun kontrol icin bir damla yaptilar acitiyormus galiba o anda cok ağladı ve operasyona gerek kalmadan açılmıştı.
Bn bayadır masaj yapıorum ama düzelmio ya masajı mı yanlış yapıyorum acaba

sabah kahvaltıda yedik dün. ince ince doğradı eşim az yağ az su az salça iyice pişti. karabiber ve kırmızı toz biber de koydum. ama yarım ekmek yedim onunla 🤣🤣🤣🤣
Afiyet olsun bende korkuyorum artık
Hamilelikte almadığım kiloları emzirirken alıcam süt olsun diye yiye yiye fıçıya döndüm.

X