2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kaşıntı var demişsin ya dışardan mı? Bende antibiyotik kullanıyorum ve dışardan kaşıntı var sertlik olan yerlerde ama hala sertlik var. Küçüldü ama yok olmadı.
İçerden kaşıntı canım özellikle emerken böyle çok tatlı kaşıntı.diyorum içeriye bişey soksam çevirsem.Renklerinde açılmalar oldu Mora yakındı göğüslerim 😞 sertlikler geçti ama yan taraftan koltuk altıma doğru uzanan bir sertlik var iki parmak kalınlığında ön taraflardaki sert bölgeler yumuşadı.Ne içiyordun largopen içiyorum ben 1 g 16 tablet günde iki kere.Ateşimde çıkıyordu benim o da yok çok şükür gece göğüslerim sıcaklanıyor arada inşallah geçer çok ağrılı bişey

Benim ki de misafir gelince bi uslu uslu. Gelenler yalan söylüyorsun bu çocuk mükemmel daha ne istiyorsun diyolar 🤦‍♀️
tabıkı misafirlerim geldikten 5 dk sonra uzuun bır uyku uyudu😅😅neyseki o zaman rahat ettim ya hiç uyumassydı canm oğlum😂
Hahahah bizde de butun gun uyumayan bebe her pazar babaya kiyak geciyor butun gun uyuyor.. paketledim attim kendimi disari 😂
tabı bır de o var benm eşim vardiyalı çalışıyor akşam geliyorsa bebe akşam sakin gündüz evdeyse gündüz sakin 😅eşimin doğumgünüydü geçen ay hazırlık yaparken sus pus uyuyordu ama başka zaman tövbee bismillah akşamları eşime bırakıyorm hazırlık yaptığım sıralarda eşim huni takacak az daha baksa😂hiç ses etmiyorm bir yandan da kulağım eşimde böylr diyor napıyım oğlum annende gelmiyor açsın ama emzirmiyor süt vermiyor sana kapandı mutfaga çıkmıyor sanırsın 5 saat mutfakta geçirdim 😀 emzirip gidiyorm yarım saat sonra başlıyor eşim aç bu cocuk aranıyor dıye😂

İçerden kaşıntı canım özellikle emerken böyle çok tatlı kaşıntı.diyorum içeriye bişey soksam çevirsem.Renklerinde açılmalar oldu Mora yakındı göğüslerim 😞 sertlikler geçti ama yan taraftan koltuk altıma doğru uzanan bir sertlik var iki parmak kalınlığında ön taraflardaki sert bölgeler yumuşadı.Ne içiyordun largopen içiyorum ben 1 g 16 tablet günde iki kere.Ateşimde çıkıyordu benim o da yok çok şükür gece göğüslerim sıcaklanıyor arada inşallah geçer çok ağrılı bişey

Kırmızıydı benim geçti kırmızılık. Sağ göğsümde 2 parça sertlik var ama küçüldüler dediğim gibi. Ateşim 40’ı buluyordu benimde geçti o da. Antibiyotiğin adını bilmiyorum ama 500 mg/125 gr Co ile başlıyor adı. Günde 3 kere alıyorum. Göğüslerim deli terliyor benim de. Duşta masaj yapıyorum ama benim bu bebeyle duş almam 10 dkdan fazla olmuyor tabi. İnş kurtuluruz benim 2. sefer zıpladı bu mastit zıkkımı😬

Kızlar biz de bugün yürüyüş yaptık ilk açık hava gezisi.Benim kız eve gelince öğürdü bir kere sallanmaya alışkın değil arabada biraz sarsıldı tabi ben sarsıldığından öğürdü diye düşünüyorum umarım üşütmedim tedirgin oldum 😔

Biogaia damla kullanıyorduk ama gaz sancılarımız ağlayarak geçiyordu.Nurse harveys aldım dün kullanmaya başladım şimdi daha rahat gaz çıkarıyor denemediyseniz tavsiye ederim.

Eklentiler

• IMG_20200301_171154_261.jpg
    IMG_20200301_171154_261.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 53
Kızlar biz de bugün yürüyüş yaptık ilk açık hava gezisi.Benim kız eve gelince öğürdü bir kere sallanmaya alışkın değil arabada biraz sarsıldı tabi ben sarsıldığından öğürdü diye düşünüyorum umarım üşütmedim tedirgin oldum 😔

Erende sallanmayı seviyor. Hele otobüse binince falan mest oluyor 🤣

Biogaia damla kullanıyorduk ama gaz sancılarımız ağlayarak geçiyordu.Nurse harveys aldım dün kullanmaya başladım şimdi daha rahat gaz çıkarıyor denemediyseniz tavsiye ederim.
çıkar çıkar alışır benım bebe tüp bebek istanbul a 3 saat mesafedeyiz git gel yollarda oldu cocuk hamileyim hiç durmadan fıldır fıldır gezdim oda karnmda gezdi doğum olacak yine yollarda bulunduğum şehirde değil gölcük e sevk edilmiştim oraya. doğdu kontroller şu bu yine yolda o yuzden seviyor sanrm hep uyuyor sakin birkaç kere huysuzlandı sadece😂😂göbek bağı evde duruyor kendı gezgin oldu😅alışık olmadığı içindir benm yeğenim ilk defa eşimin kullandığı arabaya binmişti cocuk 2 yasında yolda kusa kusa bir hal oldu halbuki anası hep arabayla gezdiriyordu ama eşim fazla sarstı galıba oda alışık olmadığı için olmuştur birdahaki sefere birşey olmaz 😊

E eekk P pelinsamet06
Zoenka diye bi marka. Çeşitleri var, ben incesinden aldım, air model. Hep yazı düşünüyorum ve düşlüyorum nedense😂 bi de tabi taşıma kolaylığı, bebek arabası sepetine, bebek çantasına sığması açısından. Şimdi bilet aldık, Mayıs başında Dalyan Göcek Köyceğiz Marmaris turlayacağız inş. Biraz iş biraz gezme. Nisanda Balıkesir Erdek Gönen. Edremit’e de Temmuz gideriz inş. Bütün yazı dolduruyorum kızlar. Hiç çalışmaya başlamayacakmışım gibi😂😂😂 çalışmaya başlamazsam nasıl gideceğim bunca yere bilemiyorum. Cep delik cepken delik🤣🤣🤣
Amasra’ya da balık yemeye gitmeye niyetimiz var ama bakalım o ne zaman olacak. Yarın hastaneye yatalım da, bi tedavi başlasın, sonra da gezmeler başlasın. Havalar güzelleşince heyecanlanıyorum.

R refikaaydin bende senın gibi yazı beklıyorum valla sankı özgürlüğüme kavusacakmışım gibi heyecanlanıyorm😅😅
bizde nasipse hazıranda antalya ya gidiyoruz mert i denize havuza atacağım bakalım onada cok heyecanlanıyorm nasıl tepki verecek sevecek mi diye😍 guzel mayo bezler sortlar alayımda hayallerimdeki bogum bogum bacaklar bır guneş görsün😂

R refikaaydin bende senın gibi yazı beklıyorum valla sankı özgürlüğüme kavusacakmışım gibi heyecanlanıyorm😅😅
bizde nasipse hazıranda antalya ya gidiyoruz mert i denize havuza atacağım bakalım onada cok heyecanlanıyorm nasıl tepki verecek sevecek mi diye😍 guzel mayo bezler sortlar alayımda hayallerimdeki bogum bogum bacaklar bır guneş görsün😂

Bende hazirani bekliyorum.. mini mini elbiseler aliyorum. Sisme havuz alicam deniz kiyisina koymalik. Bide denize sokarken icine koyabilecegim bisey almam lazim

Kızlar sünnet sürecini anlatıyorum. 2 gün önce çocuk 57 günlükken sabah 10da genel cerraha yaptırdık. Ben içeriye girmedim. Babası yanındaydı. Uyuşturucu iğne ile lokal anestezi yapılmış. İğne yapılırken ağlamış, bir de deri çıkarılırken. Yanına gittiğimde çok sakindi. Yaklaşık bir saat sonra uyuşmanın etkisi geçince kıyamet koptu tabii. İlk 8 saat çok zordu. Karşılıklı ağladık durduk. Keşke 6 yaşından sonra yaptırsaydım dedim kendi kendime. Ama akşam saatlerinde krizler geçti çok şükür. Gece normal rutinine göre daha sık uyandı. Gözünü açmadan birkaç dakika emip uyudu. Seslerden ürktü. Bugün ikinci günümüz çok çok daha iyiyiz. Bezini açıp pansuman yaparken falan ağlamıyor artık. Kucağıma almamda sakınca olmadığını söylediler ama yine de pek almıyorum ne olur ne olmaz diye.
Bebekken sünnet ettirmeyi düşünüyorsanız çok acele etmeniz lazım, çünkü bir aydan sonra çocuğun acıyı algılayan sinirleri gelişiyor artık. Şimdi ki aklım olsa 7 günlükken yaptırıverirdim. Büyükken yaptırılan sünnetlerle ilgili bir tane iyi yorum okumadım. İyi ki aradan çıktı çok şükür. Bize dua edin de çabucak iyileşiverelim.
Özetle yaptırmayı düşünen acele etsin, ilk günün zorluğuna kendinizi hazırlasın.
Bir de bizim kullandığımız hazır bezler iyileşmeyi geciktiriyor dedi kayınvalidem (kendi doğum dikişlerimde benzer bir deneyim yaşamıştım, haklı olabilir diye düşünüyorum) Bu yüzden yıkanabilir bezleri deneyeceğim akşam. Sonuçları yazarım

Kırmızıydı benim geçti kırmızılık. Sağ göğsümde 2 parça sertlik var ama küçüldüler dediğim gibi. Ateşim 40’ı buluyordu benimde geçti o da. Antibiyotiğin adını bilmiyorum ama 500 mg/125 gr Co ile başlıyor adı. Günde 3 kere alıyorum. Göğüslerim deli terliyor benim de. Duşta masaj yapıyorum ama benim bu bebeyle duş almam 10 dkdan fazla olmuyor tabi. İnş kurtuluruz benim 2. sefer zıpladı bu mastit zıkkımı😬
Canım benim bir arkadaş var bir yıl kontrol ettirdi hergün bir defa sağıyorum diyordu ameliyat olacakmış az kalsın 😟 Benim ilaç hemen etkisini gösterdi çok şükür keşke daha erken gitseydim doktor çok ağrım oluyordu

Benim de hayalim! Denize atıcam, birlikte yüzücez. kocaman şapkalar aldım güneşten kapkara olmasın diye, şimdiden Karadeniz diye seviyorum😂

Muezzaa Muezzaa cok cok geçmiş olsun inşallah 1 haftada tamamen geçecek evet ilk gün zor hele ki ilk çişler yakarmış ondandır huysuzluğu aradan cıktı gitti bende cok istiyorum demiştim zaten normal zamanda doğsaydı hemen 2 hafta içinde düşünüyordm ama şimdi gecikti mecbur olsun ya cokta geç olmadı tam vakti seninki benım 1 ayı daha bulur. iyi doktor bulcam sıra alcam falan inşallah atlatırız bizde tatile gitmeden baya önce yaptırayım tam iyileşsin de mikrop falan kapmasn 😊

Muezzaa Muezzaa cok cok geçmiş olsun inşallah 1 haftada tamamen geçecek evet ilk gün zor hele ki ilk çişler yakarmış ondandır huysuzluğu aradan cıktı gitti bende cok istiyorum demiştim zaten normal zamanda doğsaydı hemen 2 hafta içinde düşünüyordm ama şimdi gecikti mecbur olsun ya cokta geç olmadı tam vakti seninki benım 1 ayı daha bulur. iyi doktor bulcam sıra alcam falan inşallah atlatırız bizde tatile gitmeden baya önce yaptırayım tam iyileşsin de mikrop falan kapmasn 😊
Ay acele et canım ya, hem bebek hem kendin için ne kadar erken o kadar iyi. Şimdi bırakınca sırt üstü yatıyor bakımı kolay. Bir ay sonra acıyı daha fazla hissedeceğini unutma. Ya da hiç yaptırma boşver evlenmeden önce kendi kendine yaptırsın 😁 İstanbulda yaşıyorsan doktor önereyim sana

Ay acele et canım ya, hem bebek hem kendin için ne kadar erken o kadar iyi. Şimdi bırakınca sırt üstü yatıyor bakımı kolay. Bir ay sonra acıyı daha fazla hissedeceğini unutma. Ya da hiç yaptırma boşver evlenmeden önce kendi kendine yaptırsın 😁 İstanbulda yaşıyorsan doktor önereyim sana
bu hafta cocuk doktoruna kontrolümüz var bir görüşeyim sorayım bir sıkıntısı yoksa sünnet içiin niyetimiz var dıye bakalm hastanede iyi bir cerrah var mı bir an önce girişelim bakalm ramazandan önce halledersem süper olack istanbul da değilin malesef yoksa sorardm hangı doktor dıye iyi olurdu😊

Hanımlar bugün mert in eşyalarını düzenlerken aklıma bir şey takıldı ne kadar da gereksiz başka takacak konu yokmuş gibi😅 şimdi benım ablam yeğenimin kıyafetlerinden verdi 3 6 da var 6 9 da yazlık kısa kollu sort,kısa kollu uzun alt tarzı şeyler kısa tulumlar falan 6 9 tam yaz dönemi ancak 3 6 mevsim geçişi ya kısa kollu mu alsam üst yoksa uzun kollu ince birşeyler mi alsam aslında bakıyorm eski resimlere nisanda herkes kısa kollu giymiş cocuklar vs 😀ya da kendıme para harcayacak cocuga alışveriş yapacak yer arıyorm

çıkar çıkar alışır benım bebe tüp bebek istanbul a 3 saat mesafedeyiz git gel yollarda oldu cocuk hamileyim hiç durmadan fıldır fıldır gezdim oda karnmda gezdi doğum olacak yine yollarda bulunduğum şehirde değil gölcük e sevk edilmiştim oraya. doğdu kontroller şu bu yine yolda o yuzden seviyor sanrm hep uyuyor sakin birkaç kere huysuzlandı sadece😂😂göbek bağı evde duruyor kendı gezgin oldu😅alışık olmadığı içindir benm yeğenim ilk defa eşimin kullandığı arabaya binmişti cocuk 2 yasında yolda kusa kusa bir hal oldu halbuki anası hep arabayla gezdiriyordu ama eşim fazla sarstı galıba oda alışık olmadığı için olmuştur birdahaki sefere birşey olmaz 😊
Içın rahatladı sen öyle diyince 1 kez daha midesi bulandı çunkü neyse alışacak prenses yapacak bir şey yok 🤣 beşiğinde de bir keresinde salladığımda midesi bulandı sallanmayı sevemedi 🤣

X