2020 Şubat Anneleri

Ah ah n’oluyo bunlara bir günleri diğerine uymuyor.
Allahtan eşin evdeymiş benim o da yoktu 😔 sabaha kadar yat kalk yat kalk sersem oldum iyice
Ağlıyor mu siZinki
aglamazmi durmuyorki hanfendi sallasamda bi yere kadar ya hoplatcan ya gezdircen
Yapis yapis olmuyo mu 🙄 benim sutum koluma falan fiskirdiginda hemen silmiyim emzirme sirasinda kuruyunca yapisiyo hemen bal dokulmus gibi bi de hep sut tadini merak ederdim bi kere tadina baktim sutumun cok tatliydi 🙈🙈
zeyf yaa cik guldum😂😂 sut tatli olur anne sütü yani bende arkadasm tatmis ordan biliyorum bebeler keyfinden mi mamayi begenmez pis kokuyo tadi tuhaf🙄
Kızlar merhaba ben burada yeniyim ilk kez yorum yapıyorum. 30 ocak doğumlu 86 günlük oğlum var 😊 oyüzden şubat annelerine daha yakınım 😊 34haftalık sezeryan la doğdu Batuhanım. 23 gün küvözde kaldı eve çıktıktan 10 gün sonra boğulmuş fıtııktan hastaneye yattık ve ameliyat oldu. Çok şükür onuda atlattık 🤲 Ama maalesef ki en büyük problemimiz uyumuyoruz 😔😔 günün 20 saati uyanık kalan bebek olur mu oluyormuş 😔 Buarada bu birkaç gün olan bişey değil hep böyle 24 saatin toplamında 4 saat uyusa şükrediyorum ki oda Bi seferde değil 😔 Aranızda benim gibi olan var mı lütfen yardım edin artık bittim resmen 😔
rabbim yar ve yardimcin olsun canim gerckden cok zor bir bebek büyütuyorsun benim kizim da uyumaz ama 1 saat kestirir bazen gun icinde gece de devamli salliyorum dalmazsa dalarsa 1 saat daha uyuyo ondada ben uyuyamiyorm artik salaklastigim icin ne zaman duzelir dersen düzelmez cnm arkadasimin oglu da seninki gibiydi ne zaman büyüdü 1 2 yasina geldi o zaman biraz nefes aldi bende o yüzden umudumu kestim 1 sene uyku yok belki 2 yani oglum da gordigimi kizimda görüyorum
Ay Kızlar moralim acaaaayip bozuldu şuan 😔
82 ile hamile kaldım 83 ile doğum yaptım. Eve gelip tartıldığımda 76 77 filan gelmiştim
Kilo aldım tabiki sonradan eski kiloma döndüm.
Demin bir tartıldım 85 (SEKSENBEŞ)
Yıkıldım
Ben ömrü hayatımda bu kiloya gelmedim
Yarından tezi yok diyete başlıyorum 😃
85 le doguma gittm geldim 79 sonra 81 çıkış yapmisim hemen geri vites yaparak 😂 spor esliginde 77 düştüm 65le hamile kaldm azimle devam edip kilo vercem insallah🙄

Evet canim cok sukur aglama krizlerimiz yok artik masaAllah diyeyim gunduzde gecede uyuyo tamamen bitmedi gazi yine oluyo ama oyle surekli aglamasi yok gaz cikarinca agliyo sonra geciyo siz ne durumdasiniz ?
Ya canim bizimde 60. Gunde gaz sancilari bitmisti. Cok guzel 2 gun yaşadık. Sonra 2. Ay aşısı olduk ve yine eski huysuzluguna döndü. Eskisi gibi öyle gürültülü gazlari yok ama yine cok ağlıyor. Gündüzleri uyumuyor. Acaba aşı mi huysuzlastirdi. 3 gün gaz ilacini bile birakmistik öyle guzeldiki. Ama cok şükür kolik aglamari gecti. Artik koligi tutmuyor. Belkide aşıdan dolayıdır bilmiyorum 😕

Bende en fazla 30 gördüm şimdiye kadar gerçi 7-8 dk sağabiliyorum en fazla vaktim olmuyor pek sağmaya ama benimde sanki artmaya başladı özellikle sol göğsümde çok azdı bugün üstüm süt olmuştu bayağı g🙏 Ona rağmen 40 cc çıktı :KK43: inşallah daha da artar
Kiminin sütü geliyor bebek memeyi almıyor. Kiminde de bizim gibi süt yetersiz bebişler emmeye uğraşıyor😇 benim de annem yanımdayken kere 60’ı görmüştüm ama şimdi en fazla 30 cc çıkıyor 😞 kuzum sürekli mücadele halinde göğsümle. Çoğu kimse sırf emzirmek için bi daha doğururum diye bundan keyifle bahsediyor ama benim için Büyük problem 😞
2960 doğdu 34 haftada şuan 86 günlük 6000 kilo. Baş çevresi 41 boyu 57 cm. Aç değil çünkü 1. aydan beri sütüm kesildiği için mama alıyor. Bende sizin gibi düşünüyorum uyku da onun için beslenme kadar önemli gelişimi için.Buara hastalanmaması adına 2--3 günde bir yıkıyorum. Ama uyumuyor işte. Uyanıkken öyle ağlayarak kıyameti kopartmıyor. Sadece uyumuyor artık bende perişan oldum. Belki benim gibi olan vardır Bi çözüm bulmuştur diye umud ediyorum
bir sayfada okumuştum humananın iyi gecelrt çayı varmış. Ama anne mi içiyor bebek mi bilmiyorum. bir de ek gıda döneminde mi veriliyor onu da öğrenmek lazım 😉

Bende almayi dusunuyodum ama korktum kolyesini takamam uyurken bogazini sıkar gibi geliyo bana bilekliginede guvenemedim koparda agzina falan kacarsa diye biraz fazla evhamliyim cocuk konusunda :KK43: ama ayak bilegine takmak cok mantiklica hic aklima gelmemisti.
Dis kasiyici icin erken sanirim tecrubeli anneler bize yardimci olursa guzel olur :KK16:
4. aydan itibaren bebekler elleriyle nesneleri tutmaya başlarlar. oral dönemde oldukları için de her şeyi ağızlarına sokabilirler. bu dönemlerde diş hazırlıkları da başladığı için diş kaşıyıcı rahatlatabilir ama şu an erken, tutup götüremez zaten. ama bu diş öyle hemen çıkmıyor kaşınsa da. 3. aydan itibaren salyalar başlamıştı kızımda, ilk dişini 8 aylıkken çıkarmıştı.

canimbenim bende cok ozledim ya cok fazla giremiyorum artik dogru duzgun yazamiyorum sanada ,kesinlikle katiliyorum tek cocukluyken bunun farkinda degildik ama gercekten kolaymis ,2 cocukla kac parcaya bolunuyoruz ,allahtan eşler evdede yardimci oluyolar ,bu virus olayina uzulsemmi sevinsemmi bilemiyorum ☺
bende yazamıyorum ya, hiç bitmiyor işim hiç 😭 sabahın köründe kalkıyor Mete, öyle uykusuzum ki, üç dilek hakkın ne diye sorsalar hepsine uyku derim 😂 bi kaç gündür çok da huysuz. geçen artık hayata bi mola vermek istiyorum dedim, Begüm de diyo ki anne olmak çok zor di mi 😂 ha şunu bileydin kızım :KK70: çok zor ama çok güzel dedim tabii 🤭

eşim evde yardımcı ama yine de keşke salgın olmasa da işe gitse diyorum. kapımızın önündeki parka gitmek bile ne büyük lüksmüş :KK43: çok bunalmaya başladım artık, kendimi tutuyorum dayanıyorum, bir bıraksam bunalıma girerim herhalde :KK70:

senin kuzucuklar nasıl 🥰 uykular, gazlar ne alemde?
gaz problemimiz bitti sayılır çok şükür. bizde gündüz uykusu problem. asla 20 dakikadan fazla uyumuyor. kolikken sallanmaya da alıştı. hemde şiddetli sallanma 😂 önce bi hızlı sallayacaksın sersemleşecek ondan sonra bir saat sallıcaksın ki uyucak. onda da 15 dk. gündüz sürekli onunla ilgilenen biri olması gerek bunun için. gece de büyük insan gibi 11-12 de dalıyor gece uykusuna. uyumayı çok özledim 😢

4. aydan itibaren bebekler elleriyle nesneleri tutmaya başlarlar. oral dönemde oldukları için de her şeyi ağızlarına sokabilirler. bu dönemlerde diş hazırlıkları da başladığı için diş kaşıyıcı rahatlatabilir ama şu an erken, tutup götüremez zaten. ama bu diş öyle hemen çıkmıyor kaşınsa da. 3. aydan itibaren salyalar başlamıştı kızımda, ilk dişini 8 aylıkken çıkarmıştı.

bende yazamıyorum ya, hiç bitmiyor işim hiç 😭 sabahın köründe kalkıyor Mete, öyle uykusuzum ki, üç dilek hakkın ne diye sorsalar hepsine uyku derim 😂 bi kaç gündür çok da huysuz. geçen artık hayata bi mola vermek istiyorum dedim, Begüm de diyo ki anne olmak çok zor di mi 😂 ha şunu bileydin kızım :KK70: çok zor ama çok güzel dedim tabii 🤭

eşim evde yardımcı ama yine de keşke salgın olmasa da işe gitse diyorum. kapımızın önündeki parka gitmek bile ne büyük lüksmüş :KK43: çok bunalmaya başladım artık, kendimi tutuyorum dayanıyorum, bir bıraksam bunalıma girerim herhalde :KK70:

gaz problemimiz bitti sayılır çok şükür. bizde gündüz uykusu problem. asla 20 dakikadan fazla uyumuyor. kolikken sallanmaya da alıştı. hemde şiddetli sallanma 😂 önce bi hızlı sallayacaksın sersemleşecek ondan sonra bir saat sallıcaksın ki uyucak. onda da 15 dk. gündüz sürekli onunla ilgilenen biri olması gerek bunun için. gece de büyük insan gibi 11-12 de dalıyor gece uykusuna. uyumayı çok özledim 😢

bizim 2 numaralarada uyku egitimi vermemiz sart oldu canim ,bizdede durum farkli degil butun gun ya memede ya ayagimda salliyorum ,elayla nerdeyse hic ilgilenemiyorum,ece ayagimda uyurken elaya kitap okumaya calisiyorum ,oda beni istiyor yazik onada uzuluyorum ,gece ece her aglasiyinda ozellikle sabaha karsi elada uyaniyor ,6bucuk 7 de kalkiyoruz sonra , vallahi saglik olsun da diyorum bayagi bunaldim bende ,
gecen firina ekmek almaya gidiyim dedim, parise gitsem bukadar mutlu olurdum hahahha hay allah ya su yasadiklarimiza inanamiyorum ,eve tikildik kaldik,ela ile begum okula gitse hersey duzene girecek bizde bir nefes alicaz ama iki cocukla butungun evde cok yorucu oluyormus ,gecemiz gunduzumuz karisti

bizim 2 numaralarada uyku egitimi vermemiz sart oldu canim ,bizdede durum farkli degil butun gun ya memede ya ayagimda salliyorum ,elayla nerdeyse hic ilgilenemiyorum,ece ayagimda uyurken elaya kitap okumaya calisiyorum ,oda beni istiyor yazik onada uzuluyorum ,gece ece her aglasiyinda ozellikle sabaha karsi elada uyaniyor ,6bucuk 7 de kalkiyoruz sonra , vallahi saglik olsun da diyorum bayagi bunaldim bende ,
gecen firina ekmek almaya gidiyim dedim, parise gitsem bukadar mutlu olurdum hahahha hay allah ya su yasadiklarimiza inanamiyorum ,eve tikildik kaldik,ela ile begum okula gitse hersey duzene girecek bizde bir nefes alicaz ama iki cocukla butungun evde cok yorucu oluyormus ,gecemiz gunduzumuz karisti
evet bende ilgilenemiyorum eskisi gibi çok üzülüyorum. ayağımda sallarken oyun oynuyoruz. babası daha çok ilgileniyo. dediğin gibi okul olsa onlar da enerjilerini atardı. çok sıkılıyorlar evde. huysuz oluyor sıkılınca da.

4. ayımız dolsun uyku eğitimi vericem ben, böyle dayanmak mümkün değil çok zor. umarım başarılı olabiliriz.

ay hepimiz öyleyiz demekki geçen hafta markete pazara gitmiştim nasıl heyecanlandım sorma :KK70: bi yandan korkuyorum, eve gelip kendimi banyoya soktum hemen. allahım ya hiç iyi halimiz yok, bitse şu kabus, eski günlere dönmek biraz zaman alacak ama 😭

Tesekkurlerr 😊

zeyf yaa cik guldum😂😂 sut tatli olur anne sütü yani bende arkadasm tatmis ordan biliyorum bebeler keyfinden mi mamayi begenmez pis kokuyo tadi tuhaf🙄
Bu kadar tatli oldugunu bilmiyodum 😂 hep merak ediyodum merakimi giderdim canim nolceekk 😂😂
Ya canim bizimde 60. Gunde gaz sancilari bitmisti. Cok guzel 2 gun yaşadık. Sonra 2. Ay aşısı olduk ve yine eski huysuzluguna döndü. Eskisi gibi öyle gürültülü gazlari yok ama yine cok ağlıyor. Gündüzleri uyumuyor. Acaba aşı mi huysuzlastirdi. 3 gün gaz ilacini bile birakmistik öyle guzeldiki. Ama cok şükür kolik aglamari gecti. Artik koligi tutmuyor. Belkide aşıdan dolayıdır bilmiyorum 😕
Asidan dolayi olabilir yeni mi oldunuz ?

Bugün aşının 5. Günü. Internette baktim karma aşı 4-6 gün huzursuzluk yapar. Insallah aşıdandır ve geçer.
Bu aşılar 🤦🏻‍♀️ 1. Ay aşısından sonra o emen uyuyan bebek gitti gaz sancılarımız başlamıştı 🥴
2. Ay aşısı bizdede huzursuzluk yapmıştı sonrası güzel ilerlemişti gaz sorunu azalmıştı hatta sabır canım

tahlil yaptirmadik canim ama var bunda da biseyler ablasi gibi, sen tahlil yaptirdin mi?
Yok canım yaptırmadım kakasında kan çıktı bi kere sonra 10 gün sonra yine çıktı ara ara kaka da kan oluyor bende süt ürünleri yemiyorum 11 gün oldu ama yine çıktı yumurta ayedim ertesi gün yine kan çıktı dün salçalı Yemek yedim bugün kan çıktı çok canım sıkılıyor 🥺🥺🥺

Bende o övgülere güvendim valla canım ama gelene kadar bi acabamı oluyo hoş nasıl anlıcaksak😒 tuzlu su testi oluyomuş ona bile baktım denerim belki 🤪
Yusuf efe nasıl oldu kan alerji için miymiş geçmiştir inşallah 😞
Kehribar nasıl kuzum bi etkisi oldumu gerçekten 😒
Kehribar az da olsa salyayı azalttı kuzum 🤗 alerji işi benim canımı aşırı sıkıyor kakasında nokta kadar kan çıktı yine doktora d gidemiyorım moralim aşırı bozuk ağlamaktan mahvoldum inşallaj geçer dün salçalı Yemek yedim bugün yine kaka da kan çıktı uzun bi süre bişey yemicem çok zor bi durum canımı çok sıkıyor 🥺🥺🥺

evet bende ilgilenemiyorum eskisi gibi çok üzülüyorum. ayağımda sallarken oyun oynuyoruz. babası daha çok ilgileniyo. dediğin gibi okul olsa onlar da enerjilerini atardı. çok sıkılıyorlar evde. huysuz oluyor sıkılınca da.

4. ayımız dolsun uyku eğitimi vericem ben, böyle dayanmak mümkün değil çok zor. umarım başarılı olabiliriz.

ay hepimiz öyleyiz demekki geçen hafta markete pazara gitmiştim nasıl heyecanlandım sorma :KK70: bi yandan korkuyorum, eve gelip kendimi banyoya soktum hemen. allahım ya hiç iyi halimiz yok, bitse şu kabus, eski günlere dönmek biraz zaman alacak ama 😭

aynen oyle canim ,birde gunduzleri soyle bir handikapimiz var ,ben eceyi uyutuyorum ela gelip bilerek cocugu uyandiriyor ,bagirip cagiriyor fln gunduz surekli boyleyiz ,ben uyutuyorum ela uyandiriyor,sonra ben elaya kiziyorum sonra uzuluyorum fln filan

Yok canım yaptırmadım kakasında kan çıktı bi kere sonra 10 gün sonra yine çıktı ara ara kaka da kan oluyor bende süt ürünleri yemiyorum 11 gün oldu ama yine çıktı yumurta ayedim ertesi gün yine kan çıktı dün salçalı Yemek yedim bugün kan çıktı çok canım sıkılıyor 🥺🥺🥺
salca domatesten yapiliyor ya canim domates en alerjik besinlerden biri ,
cikolata yumurta sut peynir yogurt baklagiller ,corbalar hicbisey yemiyorum 🙄

Kiminin sütü geliyor bebek memeyi almıyor. Kiminde de bizim gibi süt yetersiz bebişler emmeye uğraşıyor😇 benim de annem yanımdayken kere 60’ı görmüştüm ama şimdi en fazla 30 cc çıkıyor 😞 kuzum sürekli mücadele halinde göğsümle. Çoğu kimse sırf emzirmek için bi daha doğururum diye bundan keyifle bahsediyor ama benim için Büyük problem 😞

bir sayfada okumuştum humananın iyi gecelrt çayı varmış. Ama anne mi içiyor bebek mi bilmiyorum. bir de ek gıda döneminde mi veriliyor onu da öğrenmek lazım 😉
Bitki çayları da 7.aydan sonra verilebilir diye okumuştum. Ben milupa gece çayı içiyorum. Bebeklere 100cc ye kadar verilebiliyor.

İnşallah çoğalır ben umutluyum olmasa da olduğu kadar sağlıklı olsunda bende seviyorum emzirmeyi hiç olmamasından iyidir

X