2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Güncelleme: dün yemediği kurufasülyeyi bugün itirazsız yedi: ) market fasülyesinin günahını almışım.
Organik olayını ben de azaltarak bitirme niyetindeyim. Sadece yumurta ve tavuk konusunda çok rahatlamam heral..
Afiyet olsun kuzucuğa 💓 evet özellikle yumurtada bende hiç rahatlamayacağım

Bugün çok saçma bir şey okudum ..
Beynim error veriyor
Saçmalama öyle bir şey mümkün mü salak mısın diyorum kendi kendime ..
Bir yandan da ulan olabilir mi acaba yaaa
diye sorguluyorum:)

18. ay aşısından sonra çocuklarda otizm belirtileri ortaya çıkıyormuş

yok ebesinin nikahı …

Yoktur dimi ? Hurafe :)

Beynim error veriyor

yok ebesinin nikahı …

Karma hepatit falan değil mi 18. Ay aşıları
Onları yeni doğan zamanı ilk 3 ayda da oldular sanki sonraki dozlar bunlar
Aşı karşıtları tüm aşılar için benzer riskleri oranlıyor ama hiç o denize girmiyorum açıkçası aşılamayı destekliyorum ☺️

Beynim error veriyor

yok ebesinin nikahı …

Hurafe canım
Otizm sonradan olan birşey değil doğuştan gelen bir hastalıktır
Yani aşıdan veya beslenmeden kaynaklı değil
O okudugunuz bebek zaten otizmlidir doğuştan ama yeni belli olmuştur( cunku hemen kolay anlasılan bir hastalık değil) aşıya bağlamışlardır

Beynim error veriyor

yok ebesinin nikahı …

eğer otizm spektrumundaysa çocuk tam da o aylarda, işte 2 yaş civarı anlaşılıyor zaten. aşı karşıtları güzel atmışlar: )

Beynim error veriyor

yok ebesinin nikahı …

tıp bilim neyi öneriyorsa onu yapacağız hiç bunlarla kafanızı bulandırmayın. Aşı karşıtları kadar yoran bi kitle var mı? Düz dünya savunucuları olabilir 😅

Beynim error veriyor

yok ebesinin nikahı …

Yanlışsam söyleyin, ilk otizm vb. yok demek için 18. Ay bekleniyor. Hatta gelişme gerilikleri vs için de hep 18.
Yani öncesinde otizmden şüphe etseler bile doktorlar, 18. Ayda diyorlar otizm olabilir diye ( tabii ki kişi özelinde değişiyordur, benimki genel bilgi)
Bebekler için 18. Ay büyük bir dönüm noktası. Muhtemelen buna bağlı bir konudur.

Aşı tabii ki yan etkisi olan bir şey, dünya üzerinde mutlaka aşı olduğu için sıkıntı yaşayan oluyordur ama aşı olmayınca beklediğimiz tehlike daha fazla oluyor. O yüzden ben de aşı forever!

Benim kızda aynısı saçını çekiyor tırmık atıyor habire çimdikliyor istediğini yapmadığımda yere yatıyor bağırıyor alıyor

Benim kızım da öyle önüne gelene ah diye yapıştırıyor
aynı sinir kendini sıkma bizde de var dişlerini sıkıyor resmen ve harbi harbi zevk alıyor bunu yaparken 🤤😂

Benim kızımda aynıydı. Sinirlenince yere çarpıyordu elinde ne varsa ben de şey diyordum şu an sinirlendin sanırım. Biraz sakin olmayı deneyelim mi hadi 5 e kadar sayalım deyip sayıyorum. Biz de bir de anne tarafından genetik ailede herkes agresif. 😭 Bir de sinirlenince ısırmaya çalışıyordu hayır canım acıdı deyip ağlama numarası yapıyordum. Saçımı çekince de aunısını yapıyordum. Öp iyileşiyim mutlu olayım filan diyordum.

Vurma olmadı bizde ama kendini yere atma vardı özellikle istediği bir sey olmayınca sırt üstü dümdüz atardı hatta 😳
Aynalama iyi geliyor şuan cok sinirlisin, şuan çok üzgünsün biliyorum gibi cümlelerle duygularını yansıtma. Biz kendini yere atınca ilgilenmedik
Başta canı acıyarak atıyordu kontrolsüz olarak canı açıldığı içinde ağlyodu tabi. kendin düştün, istersen bana sarılabilirisn vs diyordum sadece
Sonra kontrollü atmaya başladı hatta önce yastık koyup sonra atıyordu cok komikti 😂 ozman hiç ilgilenmedim tepki vermem gerekirse sadece aaa düştün mü hadi kalk diyordum bıraktı baktı bi işe yaramıyor 😅

Bizimki de asiri sinirli. Önde 4 tanecik dişi var sıka sıka yamuk yumuk yapti dislerini. İsirma, kafaya arabayla vurma, kendini yere atip aglama, kafasini yere vurma vs vs🤦🏼‍♀️ Hatta esimin ailesi rutin olarak beni sucluyor bizim ailede boyle sinirli yok diye(ben sinirliyimdir malesef). Karsi tarafa zarar verdigi noktada hayir dedik. Ama kendini yere atma durumlarinda görmezden geldik. Simdi isirma kaldi basedemedigimiz onu da o kadar hirsli yapiyoki rahatlamak icin isiriyor resmen. Bu arada oglumla ayni gun dogumluyuz. Yani aslan burcu teorinize asiri katiliyorum😂
Ayy sağolun kızlar valla içimi rahatlattınız bende sürekli bu çocuk nerden görüyor kimden görüyor acaba ben mi birşeyi yanlış yapıyorum diye kafayı yemek üzereydim. Demekki bu aylarda bebişler hep aynıymış 😁

Evett canım düşüremiyoru ısıyı malesef, ben de o.5 tog düşündüm hangi markayı kullandınız ve içine ne giyiyordu
Ben tesadüfen Dolap tan Slumbersac markasını görüp almıştım. Bu markayı uyku tulumlarına bakarken önerilerde okumuştum. Çok iyi tulumlar. İhracat ürünleri paketli, sıfır tabi ki. Şu modelini kullanıyorum çok memnunum. Yeşil 0.5 , aynı tarzın bir de 1 togu var bende. Bir de Owli nin şunu kullanıyorum ara ara bu da güzel.
Asklı olan 1 togu kullanıyorum şuan oda ısısı 21 civarı. İçine sadece uzun kollu çıtçıtlı altına da ince bir alt.

Eklentiler

• 1034E8C1-7D1D-49A0-A240-2B05A38FE6FA.png
    1034E8C1-7D1D-49A0-A240-2B05A38FE6FA.png
    109,6 KB · Görüntüleme: 28
  • EB6FC307-33DC-4142-99AF-D3615844E64B.png
    EB6FC307-33DC-4142-99AF-D3615844E64B.png
    140 KB · Görüntüleme: 26
Kızlar ben yaklaşık 2 aydır doğalgazı açtım
çocuktan kaynaklı ..
Odanın ısısı sürekli 25 drc kafayı yicem.
Petekleri kapatıyorum 24 e düşüyor..
Termometre mi bozuk acaba diye düşünüyorum
25 ne ya çok sıcak 😂

Kızlar ben yaklaşık 2 aydır doğalgazı açtım
çocuktan kaynaklı ..
Odanın ısısı sürekli 25 drc kafayı yicem.
Petekleri kapatıyorum 24 e düşüyor..
Termometre mi bozuk acaba diye düşünüyorum
25 ne ya çok sıcak 😂
Bizde de durum aynı kızımın odasının hep kapalı peteği o nedenle. Kapalıyken ancak 24-25 e düşüyor 30 a kadar yolu var açarsam 😂
Doktorda 21 derece de uyumalı diyip duruyor
Soğumuyor napim diyorum cam açık kalsın diyor 🤨
Yatırmadan önce 1 saat camı açık tutuyorum serinlesin diye tabi yatarken kapatıyorum ama sabaha hamam loading🤣

Bizde de durum aynı kızımın odasının hep kapalı peteği o nedenle. Kapalıyken ancak 24-25 e düşüyor 30 a kadar yolu var açarsam 😂
Doktorda 21 derece de uyumalı diyip duruyor
Soğumuyor napim diyorum cam açık kalsın diyor 🤨
Yatırmadan önce 1 saat camı açık tutuyorum serinlesin diye tabi yatarken kapatıyorum ama sabaha hamam loading🤣
Ay evet ya cam açmakta çözüm değil ki …
Hayır her türlü nem ve sıcaklık arttıkça artıyor doğalgazı kapatyrum o da çözüm değil kapatınca da 24 e düşüyor max yani ..
Ne yapacağımı şaşırdım
nem almış başını gidiyor zaten %60-67 lerde sıcaklık desen min 24.7 😂 Nasıl bu oda ısısını 22-23 de sabit tutuyorlar ben anlamıyorum valla

Biz beceremiyoruz demekki 😒

Beynim error veriyor

yok ebesinin nikahı …

Ben bunu duyduğumda korktum 9. Aydaki kızamık aşısı var biz de yaptırdık ve dediğiniz gibi 18. Ay aşıları. Eşime sordum. O da dedi ki otizm zaten 1 yaşında belirti verir ilk belirtiler bu yüzden 9. Ay aşılarını buna bağlıyor bu cahiller🫡🤐 1.5 yaşında da artık dışarıdan fark edilebilir oluyor yani çok net gelişimsel gerilemeler oluyor bu sebeple yine 18. Ay aşısı sebep olduğu iddia ediliyor diyor. Çok mantıklı geldi bu cevap bana ben de korkmuştum çünkü biz de 9. Ayda yaptırdık ve 18. Ayda tekrar yaptırıcaz

Kızlar bişi sorucam ctesi günü doktora gittikte kızım 12 tane diş çıkarmış yani cok fazla dişi var doktor şok oldu. Bu bir problemmi dediğimde de bebeğin yapısıyla alakalı olduğunu söyledi. Yani 7 yaşında cıkarması gereken dişlerini de 5 yasında cıkarıcak demekki sizinki yapısal dedi. Ama aklıma takıldı siz böyle bişi yaşadınızmı? Bir iki tane dişi de çürük gibi lekeli onun içinde gece emzirmeyi kes veya cocuk diş hekimine bir gösterin dedi.

Kızlar kızımın oda ısısı 24.9 ile 25.4 arasında gidip geliyor yani sıcak hello babynin 1 tog uyku tulumu vat sadece kolsuz çıtçıtlı body ile giydiriyorum ama sıcaklıyo sanki her zaman değil ama bazen terliyor 0.5 tog mu almam lazım? Yani cok ara derece 0.5 tog için 26-29 derece arası 1 tog için 21-24 arası için iyi deniyor sanırım bzm odanın ısısı ikisinede uymuyor ne yapmam lazım 😂 birfe marka önerisi verirmisisnz
Woolnat markasının tulumları da cok güzel bi göz gezdirmeni tavsiye ederim ıkı komşum kullanıyor. Ben alamadım daha stok bekliyorum. Bizim odanın ısısı da aynı tek katlı woolnat tulum almayı düşünüyorum

Kızlar bişi sorucam ctesi günü doktora gittikte kızım 12 tane diş çıkarmış yani cok fazla dişi var doktor şok oldu. Bu bir problemmi dediğimde de bebeğin yapısıyla alakalı olduğunu söyledi. Yani 7 yaşında cıkarması gereken dişlerini de 5 yasında cıkarıcak demekki sizinki yapısal dedi. Ama aklıma takıldı siz böyle bişi yaşadınızmı? Bir iki tane dişi de çürük gibi lekeli onun içinde gece emzirmeyi kes veya cocuk diş hekimine bir gösterin dedi.
Oğlumun daha fazla dişi çıktı, niye sorun olsun ki.. Doktorun şok olmasına şok oldum: )

Diş fırçalama benzeri bişeyler yapıyoruz biz, fırçayla çok eğlendiği ve onu yemek istediği için tam fırçalama olmuyor. Ben de alt dişlerinin iç tarafında sararma gördüm. Yatmadan önce bir şekilde ağız temizliği yapmaya çalışıyorum.

3 ağustos doğumlu.

Oğlumun daha fazla dişi çıktı, niye sorun olsun ki.. Doktorun şok olmasına şok oldum: )

Diş fırçalama benzeri bişeyler yapıyoruz biz, fırçayla çok eğlendiği ve onu yemek istediği için tam fırçalama olmuyor. Ben de alt dişlerinin iç tarafında sararma gördüm. Yatmadan önce bir şekilde ağız temizliği yapmaya çalışıyorum.

3 ağustos doğumlu.
Ayyy iyi bari sevindim yanlız değiliz:) yani en son 1 yaşında gittiğimizde 4 dişi varmış birden bire çok fazla çıkarmasına şok oldu bende sordum erken cıkarması kötü mü diye yık bebeğin gelişimiyle alakalı dedi. Ama ben kendimce endişe ediyordum. Köpek dişleri azı dişleri vs hepsi cıktı. Hiç birşey yemiyor ama dişlerden dolayı çok canı yanıyor sanırım sizinki de öyle mi bir kaşık alsa oturup göbek atıyorum 😀

Kızlar bebeğinize süt tavuk hangi markalar tercih ediyorsunuz? Ben daha hiç süt ve tavuk vermedim tavsiyelerinizi alırım

Kızlar bebeğinize süt tavuk hangi markalar tercih ediyorsunuz? Ben daha hiç süt ve tavuk vermedim tavsiyelerinizi alırım
Henüz hiç süt vermedim,
Tavukta köy tavuğu bulabilirsem ne alaa, bulamazsam kasaptan aldığım bizim yediğimiz tavuktan ona da yapıp yediriyorum valla artık :)

Geçtim o organik işlerini.. Allah ne verdiyse 😀
Zaten yemeyen iştahsız bir çocuk, ne yese kar gözü ile bakıp ağzına tıkmaya çalışıyorum..
Bu zor süreçte bir de yok organik yok değil davasına hiç girmiyorum valla 😀

Çocuğu iştahsız olan anneler beni anladı 😅

X