2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim dogum hikayem hatirladikca üzüyor malesef. Epidural sezeryan olarak karar vermistim. Pandemiden dolayi esimi doguma almadilar, refakatci disindakilerin odaya girmesi yasaktı dolayisiyla doguma giderken bir annem ugurladi. Ameliyathaneye indirdiler yarim saat koridorda sedye ustunde odanin temizlenmesini bekledim. Bitti mi asla daha bölüm sonu canavari var. Anestezi doktoru guya beni sakinlestirmek icin geyik yaparken epidural tutmadigi icin ilk kesigi oldugu gibi hissettim. Korku filmini yasadim resmen. Cok canim yaniyo diyip kollarimi tutanlarin eline yapismisken bastilar sedasyonu. Tabi ben bir uyandim bebis cikmis, beni dikmisler ameliyat bitmis🤦🏼‍♀️ Neden boyle oldu dedim, bazen stresten olabiliyor dediler ama ben daha ince iki sezeryan ameliyati olmus biri olarak eminim epiduralin tutmadigina cunku ayak parmaklarimi komple hareket ettirebiliyodum ilk kesik oncesi. Allah düşmanımin basina vermesin.

Kizlar menenjit asisinin son dozunu yaptirdik sali gunu, bacagindan yaptilar, hafif kizariklik ve şişlik oldu hala gecmedi, daha once boyle olmamisti, ne kadar zamanda gecer, ne yapmam lazim acaba?

Evet sürekli alıyorum en son astronot mont aldım hatta dün geldi. Şu şekilde mesela bedenleri
Sadece o üründe olabilir mi yanlışlık, başka bir şeye baksanız belki düzgündür bedenler? Bende de normal görünüyor.

Kızlarda öyle çıktığını sonradan okudum. Çok ilginç. Ben de oğlan anasıyım, sipariş verirken sorun olmadı bedenler normaldi.

Kizlar menenjit asisinin son dozunu yaptirdik sali gunu, bacagindan yaptilar, hafif kizariklik ve şişlik oldu hala gecmedi, daha once boyle olmamisti, ne kadar zamanda gecer, ne yapmam lazim acaba?
2-3 güne bür şey kalmıyor canım. Pek bir şey yapmana gerek yok zaten istesende dokundurtmuyor. Bizimkinde hem ödem hem kızarıklık hem şişlik vardı. 2 gün yürüyemedi hatta. Kolonyalı pamukla ödemi dağıtmaya çalıştık. Ama izin vermedi. Sonra yavaş yavaş düzeldi.

Öyle yapayım, umarım yanlış gelmez :) şu an güncel vergi ne kadar biliyor musunuz, en son %30du sanırım. biraz fazla soru sordum kusura bakmayın ya ilk kez alışveriş yapıcam burdan, şunu alıp bir denemek istiyorum, ona göre alacak epey şey var ahshdhs
Tabi ki sorun 🌸 %30 evet, son aldığımda TR deki gümrük firması değişmiş sanırım biraz uzun sürdü ama hiç problem yaşamadım. Gelen onay maillerinde felan kafanız karısırsa yine sorabilirsiniz❤️

Kızlar kızımın oda ısısı 24.9 ile 25.4 arasında gidip geliyor yani sıcak hello babynin 1 tog uyku tulumu vat sadece kolsuz çıtçıtlı body ile giydiriyorum ama sıcaklıyo sanki her zaman değil ama bazen terliyor 0.5 tog mu almam lazım? Yani cok ara derece 0.5 tog için 26-29 derece arası 1 tog için 21-24 arası için iyi deniyor sanırım bzm odanın ısısı ikisinede uymuyor ne yapmam lazım 😂 birfe marka önerisi verirmisisnz

Kızlar kızımın oda ısısı 24.9 ile 25.4 arasında gidip geliyor yani sıcak hello babynin 1 tog uyku tulumu vat sadece kolsuz çıtçıtlı body ile giydiriyorum ama sıcaklıyo sanki her zaman değil ama bazen terliyor 0.5 tog mu almam lazım? Yani cok ara derece 0.5 tog için 26-29 derece arası 1 tog için 21-24 arası için iyi deniyor sanırım bzm odanın ısısı ikisinede uymuyor ne yapmam lazım 😂 birfe marka önerisi verirmisisnz
Canım bizimde odası 25 derece 1 tog aynen sıcak geliyor terliyor uykuya dalmasını bile etkiliyor uyumaya çalışırken zaten hareketli su içinde kalıyor 🙈
0.3 kullanıyorum içinde sıfır kol çıtçıtlı üzerine uzun kollu tulum oluyor en rahat bu şekilde ediyor. Marka owli uyku gurusu

2-3 güne bür şey kalmıyor canım. Pek bir şey yapmana gerek yok zaten istesende dokundurtmuyor. Bizimkinde hem ödem hem kızarıklık hem şişlik vardı. 2 gün yürüyemedi hatta. Kolonyalı pamukla ödemi dağıtmaya çalıştık. Ama izin vermedi. Sonra yavaş yavaş düzeldi.
Daha once boyle olmamisti hic, hep dr asi yapmisti bu defa saglik ocaginda yaptirdim, kendimce hemşireyi sucladim, demek olabiliyormus 😢 cok sagolun, kolonya denicem🥰

Sadece o üründe olabilir mi yanlışlık, başka bir şeye baksanız belki düzgündür bedenler? Bende de normal görünüyor.

Kızlarda öyle çıktığını sonradan okudum. Çok ilginç. Ben de oğlan anasıyım, sipariş verirken sorun olmadı bedenler normaldi.
Kiz anneleri hic almadi mi acaba next directten😅

Canım bizimde odası 25 derece 1 tog aynen sıcak geliyor terliyor uykuya dalmasını bile etkiliyor uyumaya çalışırken zaten hareketli su içinde kalıyor 🙈
0.3 kullanıyorum içinde sıfır kol çıtçıtlı üzerine uzun kollu tulum oluyor en rahat bu şekilde ediyor. Marka owli uyku gurusu
Eveet gecede sık uyanıyor bende onunla alakalı olablr diye düşündüm buarada 0.5 tog nie almadınız?
owli pahalı ama kaçış yok sanırım bikaç markanın 0.5ine onlarda müslin gibi ince göründü gözüme

Bende 1 tog kullanıyorum, kolsuz model ama oda sıcaklığını 22 yi geçirmemeye çalısıyorum yoksa terliyor. 21-22 derecede içine de sadece uzun kollu çıtçıtlı body giydiriyorum. Mesela yaz sonu odamız 24-25 civarıydı 0.5 tog kullanıyordum. Gece sıcaklığınız düşmüyorsa 0.5 kullanabilirsiniz
Yaa cok tesekkur ederim🥰 ne kadar surede geldi size urun☺️
18 günde gelmiş. Çok geç değişilmiş sanırım, yurtdışı olduğunu düşününce normal😌

Kızlar oğlum sürekli bize vurma çabası içinde. Bazen emerken yapıştırıyor bir tane. Bende hemen cici diyorum geri okşuyor kafamı. Bu tür bi davranış nedir ben çözemedim. Kavga gürültülü bi ortamda da bulunmadı, ve çok sinirli telefonumu alıyor elinden alırsam kendini sıkıyor sinirden ve yere yatıyor ayaklarını vuruyor. Başka bir çocukta yok ki bu hareketleri ondan gördü desem. Bütün aslan bebeleri böylemi 😁 ben burcuna yoruyorum

Kızlar oğlum sürekli bize vurma çabası içinde. Bazen emerken yapıştırıyor bir tane. Bende hemen cici diyorum geri okşuyor kafamı. Bu tür bi davranış nedir ben çözemedim. Kavga gürültülü bi ortamda da bulunmadı, ve çok sinirli telefonumu alıyor elinden alırsam kendini sıkıyor sinirden ve yere yatıyor ayaklarını vuruyor. Başka bir çocukta yok ki bu hareketleri ondan gördü desem. Bütün aslan bebeleri böylemi 😁 ben burcuna yoruyorum
Benim kızda aynısı saçını çekiyor tırmık atıyor habire çimdikliyor istediğini yapmadığımda yere yatıyor bağırıyor alıyor

Kızlar bir derdim var ya ..
Bizim gibi bebesi henüz hiç konuşmayan gram bişey söylemeyen var mı ?
Tek söylediği şey köpek sesi yani hav
bir de inek o da möö yerine böö
bir de aba (abla) ne alaka bilmiyorum 😂

Kızıma göre herkes abla
her şey abla ..

Herkesi tanıyor dede anneanne baba anne teyze hepsini biliyor gösterıyor ama konuşmaya gelen de asla ..
Sohbet ediyoruz konuşuyoruz pür dikkat dinliyor ama asla bir şey söylemiyor :)
Her söylediğimizi anlıyor, yap dediğimiz her şeyi yapıyor ama asla anne baba dahi demiyor :)

Endişelenmeli miyim ?
Dil gelişimi için ne yapmalıyım ne yapabilirim bilmiyorum .. 17- ay a girmek üzere ufak tefek birşeyler söylemesi gerektiğini düşünüyorum.

Benim kızım da öyle önüne gelene ah diye yapıştırıyor
aynı sinir kendini sıkma bizde de var dişlerini sıkıyor resmen ve harbi harbi zevk alıyor bunu yaparken 🤤😂

Benim kızımda aynıydı. Sinirlenince yere çarpıyordu elinde ne varsa ben de şey diyordum şu an sinirlendin sanırım. Biraz sakin olmayı deneyelim mi hadi 5 e kadar sayalım deyip sayıyorum. Biz de bir de anne tarafından genetik ailede herkes agresif. 😭 Bir de sinirlenince ısırmaya çalışıyordu hayır canım acıdı deyip ağlama numarası yapıyordum. Saçımı çekince de aunısını yapıyordum. Öp iyileşiyim mutlu olayım filan diyordum.

Eveet gecede sık uyanıyor bende onunla alakalı olablr diye düşündüm buarada 0.5 tog nie almadınız?
owli pahalı ama kaçış yok sanırım bikaç markanın 0.5ine onlarda müslin gibi ince göründü gözüme
Ben dereceye göre 0.3 almıştım ama öyle incecik değil pamuklu kumaş Müslin gibi değil yapısı
Owli fiyatı yüksek ama uzun kullanımlık ben Yenidoğanken almıştım kundak şekliyle de kullandım. 3-4 yaşa kadar gider gibi

Vurma olmadı bizde ama kendini yere atma vardı özellikle istediği bir sey olmayınca sırt üstü dümdüz atardı hatta 😳
Aynalama iyi geliyor şuan cok sinirlisin, şuan çok üzgünsün biliyorum gibi cümlelerle duygularını yansıtma. Biz kendini yere atınca ilgilenmedik
Başta canı acıyarak atıyordu kontrolsüz olarak canı açıldığı içinde ağlyodu tabi. kendin düştün, istersen bana sarılabilirisn vs diyordum sadece
Sonra kontrollü atmaya başladı hatta önce yastık koyup sonra atıyordu cok komikti 😂 ozman hiç ilgilenmedim tepki vermem gerekirse sadece aaa düştün mü hadi kalk diyordum bıraktı baktı bi işe yaramıyor 😅

X