2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de geceleri yulaf süt, gündüzleri litrelerce su, bitki vs. hiçbir şey işe yaramadı aylardır. Doktora da söyledim ne yapsam olmuyor diye. Şurup verdi, demir ilacından oluyo dedi bana.
Bu arada rahim ağzı uzunluğu 31 mm çıktı ayrıntılıda, normal mi?
Canım merhaba baya olmuş aslındada inşallah görürsün ☺️ Benimde detaylı da rahim ağzı uzunluğum 31 mm geldi doktor birşey demedi ama ben biraz evhamlandım senin sürecin nasıl geçti acaba ? Uzunluğun ileriki haftalarda nasıl gitti

Canım merhaba baya olmuş aslındada inşallah görürsün ☺️ Benimde detaylı da rahim ağzı uzunluğum 31 mm geldi doktor birşey demedi ama ben biraz evhamlandım senin sürecin nasıl geçti acaba ? Uzunluğun ileriki haftalarda nasıl gitti
Benim de hep o civarlardaydı bazen yanlış ölçüm de oluyor vajinal bakildiginda en dogrusu çıkıyor, bi gidiyordum 40 mm bi gidiyordum 30 mm cok degisken birsey o ama doktorum 25 mm altında takip ediyoruz demisti bunlar senlik bilgiler degil diye de azarlamisti biraz cok sorunca 🤣 Fazla ayakta kalma en guzeli yatmak dinlenmek bu durumlarda, o zaman uzuyor ölçü, evham yapma boşuna, her birimiz doğurana kadar neler yaşadık 9 ay boyunca lekelenme, kasılma vs.. şükür bir şekilde kucağına alıyorsun sağlıkla, tabi her zaman doktor kontrolu altında. Doktoruna güveniyorsan sorun yok.

Arkadaşlar merhaba... sizlerin fikrine desteğine gerçekten çok ihtiyacım var... Oğlummm bi saniye oturmuyor bir saniye yatmıyor doğduğu günden beri bi kere şöyle sarılıp yatmamışızdır keyifli keyifli sürekli hareket halinde olmak istiyor. Otursam ya da 2 dk yatsam hemen gördüğü an elimden tutup kaldırıyor.. sürekli kucakta gezmek istiyor sürekli kucak istiyor. Sabah kalkıyoruz kahvaltıyı çığlık çığlığa hazırlıyoruz sebebi kucakta durmak istemesi. Akşam da aynı. Gerçekten o kadar yorgunum ki akşamları sabah olacak yeni gün başlayacak diye korkar oldum. Oyuncaklar ilgisini en fazla 5 10 dk çekio... tek biz mi böyleyiz anlamadım ben ne yapabilirim bilmiyorum... her şey bi yana varlığına bin şükür çok şükür ve onu çok seviyorummm... sadece siz de durumlar nasılll yalnız olmadığımı duymak istiyorum sanırım sadece

Benim de hep o civarlardaydı bazen yanlış ölçüm de oluyor vajinal bakildiginda en dogrusu çıkıyor, bi gidiyordum 40 mm bi gidiyordum 30 mm cok degisken birsey o ama doktorum 25 mm altında takip ediyoruz demisti bunlar senlik bilgiler degil diye de azarlamisti biraz cok sorunca 🤣 Fazla ayakta kalma en guzeli yatmak dinlenmek bu durumlarda, o zaman uzuyor ölçü, evham yapma boşuna, her birimiz doğurana kadar neler yaşadık 9 ay boyunca lekelenme, kasılma vs.. şükür bir şekilde kucağına alıyorsun sağlıkla, tabi her zaman doktor kontrolu altında. Doktoruna güveniyorsan sorun yok.
Teşekkür ederim açıklaman için canım inşallah o zamanları görürüz sağlıkla 🤲🏻🥰 işte çalışıyorum hemşireyim bölümümde çocuk servisi olunca çok oturamıyorum doktorum da birşey demedi çocuk sağlıklı Deyincede sorgulayamadan sevinçten çıktık 😅🙈 bende çalıştığım kurumda bi doktora alttan baktırayım bi saolasın

Teşekkür ederim açıklaman için canım inşallah o zamanları görürüz sağlıkla 🤲🏻🥰 işte çalışıyorum hemşireyim bölümümde çocuk servisi olunca çok oturamıyorum doktorum da birşey demedi çocuk sağlıklı Deyincede sorgulayamadan sevinçten çıktık 😅🙈 bende çalıştığım kurumda bi doktora alttan baktırayım bi saolasın
Allah yardimcin olsun hele tam cocuklarin hastalik zamani tabi yoğundur 😑 Saglikla al kucagina insallah bebegini 🌼

Çocuğum bugün o kadar kötü düştü ki, yarın uyutulup yüzüne dikiş atılacak ömrümden 10 sene gitti. Allah gözünü ve burnunu korudu. Çok kötü bir gündü. Kenar köşe için işe yarar koruyucu tavsiyeniz var mı, çocuğun çıkaramadığı bir şeyler olmalı. Kaydırmaz çorap bile olsa parkeler katıyor dikkat edin.

Çocuğum bugün o kadar kötü düştü ki, yarın uyutulup yüzüne dikiş atılacak ömrümden 10 sene gitti. Allah gözünü ve burnunu korudu. Çok kötü bir gündü. Kenar köşe için işe yarar koruyucu tavsiyeniz var mı, çocuğun çıkaramadığı bir şeyler olmalı. Kaydırmaz çorap bile olsa parkeler katıyor dikkat edin.
çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm Allah korusun bebeklerimizi

Çok geçmiş olsun canım, Allah beterinden korusun 🙏 biz sivri köşelere koli bandı ile sünger yapıştırdık, bizimki çok düşüyor, köşe koruyucuları cikartabiliyorlar ama bunu çıkartması imkansız fakat mobilyalar biraz deforme olacak artık.

Kızım önce meme emiyor arkasindan ayagimda sallayarak uyutuyorum normalde. Dün gece yine meme emdi, sonra ağzında gevelemeye başlayınca ağzından çektim her zamanki gibi ama ciglik cigliga aglayip kendini arkaya dogru kasmaya basladi, bir türlü uyumadi, calpol verdim acaba agrisi mi var diye, sonra göğsüme kafasini koyup öyle uyudu kucagimda. Tüm gece de her uyandiginda aynıları oldu. Yaşayan var mi boyle bi durum? Köpek dişleri mi geliyor başka bir sorun var anlayamadim 🤷🏼‍♀️

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun.. Nasıl düştü öyle kuzucuk 😢 dün benim kızda düştü kafayı gümletti bayaa bir ağladı ufaktan da şişti ama hasarsız atlattık çok şükür

Çok geçmiş olsun, hemen iyileşsin umarım. Ne kadar yükseklikten nasıl düştü? Bizimki hep düşüyor ama kendi hızında, biraz da kontrolü de öğrendi. Şimdiye kadar sadece bir kere dudağı patladı hafif.
Tekrar çok geçmiş olsun, üzmeyin kendinizi.

Biz köşeye ne taktıysak durmadı, kendi çıkardı genelde, öyle saldık köşeleri.

Arkadaşlar merhaba... sizlerin fikrine desteğine gerçekten çok ihtiyacım var... Oğlummm bi saniye oturmuyor bir saniye yatmıyor doğduğu günden beri bi kere şöyle sarılıp yatmamışızdır keyifli keyifli sürekli hareket halinde olmak istiyor. Otursam ya da 2 dk yatsam hemen gördüğü an elimden tutup kaldırıyor.. sürekli kucakta gezmek istiyor sürekli kucak istiyor. Sabah kalkıyoruz kahvaltıyı çığlık çığlığa hazırlıyoruz sebebi kucakta durmak istemesi. Akşam da aynı. Gerçekten o kadar yorgunum ki akşamları sabah olacak yeni gün başlayacak diye korkar oldum. Oyuncaklar ilgisini en fazla 5 10 dk çekio... tek biz mi böyleyiz anlamadım ben ne yapabilirim bilmiyorum... her şey bi yana varlığına bin şükür çok şükür ve onu çok seviyorummm... sadece siz de durumlar nasılll yalnız olmadığımı duymak istiyorum sanırım sadece
Merhaba, kolay gelsin arkadaşım. Sakin bebek bile yorucu ki böyle ekstra hareketli bebek oy oy.. Ya her şeyi uykuya bağlıyor gibi oluyorum ama, şöyle söyliyim: uykusunu alamayan çocuk huzursuz oluyor, o zaman da ya yapışıyor bize, ya aşırı hareketleriyle, atıyor saçıyor.. uyku eğitimiyle çözülecek bir şey olabilir mi?

Anneler bu kadar yorulmasa keşke..

Dyson v15 23 bin olmuş 😄 tek stok. Kim iade ettiyse onarıp satışa sürüldü diye düşündürdü
ben 2 ay önce aldım . başta memnun degildim benim boyum cok uzun degil agır geldi. keşke v 12 alsaydım dedim.
sonrasında alıştım 5 dk da işten gelince evi süpürüyorum çok iyi oluyor. halı başlığıyla tüm evi. sadece büyük salon hariç orayı kışın kullanmıyoruz.
parasının hakkını veriyor. ben 14 bin e almıştım . benim gibi kolu güçsüz boyu kısa insanlar v12 daha mantıklı gibi

Kizlar 16.ay olcumlerine gittim saglik ocagina. Normalde hastanede dr.da yaptiriyoduk herseyi ama dr.muz ayrildi hastaneden 1yasindan beri takip etmiyor belli bir dr. Cok sukur henuz bir sorun yasamadik. Simdi size birsey sorucam. biz 8.ve 10.ayda bexsero menenjit asilarini yaptırmıştık, 3.doz icin bir turlu gidemedik. Simdi 16.ayda yani bu ay yapilacagini soyledi saglik ocagi. Siz ne zaman yaptirdiniz? Nimenrix yaptirmadim ben 1 doz da ondan yaptirabilirsiniz dediler. Vakti gecmis cunku 2 doz icin. Siz nasil yaptiniz bu menenjit asilarini?

Kizlar 16.ay olcumlerine gittim saglik ocagina. Normalde hastanede dr.da yaptiriyoduk herseyi ama dr.muz ayrildi hastaneden 1yasindan beri takip etmiyor belli bir dr. Cok sukur henuz bir sorun yasamadik. Simdi size birsey sorucam. biz 8.ve 10.ayda bexsero menenjit asilarini yaptırmıştık, 3.doz icin bir turlu gidemedik. Simdi 16.ayda yani bu ay yapilacagini soyledi saglik ocagi. Siz ne zaman yaptirdiniz? Nimenrix yaptirmadim ben 1 doz da ondan yaptirabilirsiniz dediler. Vakti gecmis cunku 2 doz icin. Siz nasil yaptiniz bu menenjit asilarini?
Biz 5. 7 ve 13 ya da 14 Tü yaptırdık
12. Ay demişti ama kontrolde diş belirtileri fazla olunca yormayalım diye bir sonraki kontrole kalmştı canım.
Bexsero ve menveo ikisi de yapıldı

o konuda geç kalınmış bişey di,ye düşünmeyin . doktorlar cocuklara göre ayarlıyor. biz de 2 doz bexsero yaptrıdık. 3 uncu doz nimenrix olacak. ama bizim k kontrollerimiz oldugu için cok kan alındı. kaldı cok yoruldu diye . son kontrolden sonra yaptıracagız. 16 aylık suan muhtemelen ocak basında yapılcak

Kızlar bebişler neler yapabiliyor. Benim bebiş pek konuşma yanlısı değil. Şuan babanneyi öğrendi sürekli onu söylüyor öbür kelimeleri unuttu. Ve hiç anne demiyor😏 bu beni üzüyor açıkçası. Baba dede havhav su mama babasının adını çat pat söylüyor bazen. Ama yeni kelime öğrenince eskiler gidiveriyor. Saçın nerde burnun nerde deyince gösteriyor. Bardaktan su içmeyi öğrendi dökmeden içebiliyor, kendi çatalı ile makarna yiyor meyve yiyor tabi tam anlamı ile tutamıyor yamuk yumuk tutuyor bazen ağzına götürürken düşürüyor falan. Kaşığı ile yoğurt yiyor tabi saçlarına kulaklarına falan yediriyor. Göbüş nerde deyince gösteriyor. Fazla yemek seçmeye başladı severse hemen yiyor sevmezse asla sürekli kafa çeviriyor. Ve 2 yaş sendromuna başladık sanki kendini yere atıyor . Öpmek için eğildiğimde hemen vuruyor babasına bir gıcıklaştı adamı sürkeli dövüyor. Yan yana görsün bizi yeter çığlıklar kıyametler gelip vurmalar aramıza oturmalar babasının elini tutmalar hani erkek bebeler anneye düşkün olur du😁 bizimki babayı benden kıskanıyor. Boya kitabını karalıyor öyle boyama falan yok favorisi duvar kaç defa duvar sildim bilmiyorum. Ve gece uykuları hala çok kötü en az 5 kez uyanıyor. Bazen keseyim memeden diyorum Ama kıyamıyorum da , ne olacak bilmiyorum sizde durumlar nedir?
tamamen aynıyız. sadece benş kıskanıyor babasından . bence normal gayet gelişimleri.
zamanı gelince herseyi yapacaklar normal bir gelişimi seyir ediyorsa . ben elimden geldiğince kitap okuyorum , kule tak çık oyuncakları yaptırıyorum . sayılar matı vardı onu sericem yere . sayıları ögreticem. annemler bakıyor gğndüz calışıyorum öglen görmeye gidiyorum . elimizden gelenin en iyisinş yapıyoruz anne olarak . gece uykusu bizim de bozuldu ama cidden dişten . gündüz uykusu var şuan . hem bakan insana hem kendisi için önemli gündüz uykusu .
ben başlarda çok didikliyordum . ıeksik yaptıgım bişi var mı diye . bazen cok güzel gelişim gösterip bazen durabilir.
endişelerime kenara bırakınca şaşırtıyor beni.,
en basitinden örnek vereyim bi ara süpheleniyırdum . hastalıkları da var acaba zekasal bişey var mu diyeç. cocuga gözün nerde dedigimde bana göstermiyordu. anneannesin ve dedesi babası sorunca cevap veriyordu.
başkaların cocukları veya basklarının yaptıgı ile kıyaslamayın kendinizi ve cocugunuzu .
ona en iyi anne olacak kişi sadece sizsiziz. <3

Çok geçmiş olsun, hemen iyileşsin umarım. Ne kadar yükseklikten nasıl düştü? Bizimki hep düşüyor ama kendi hızında, biraz da kontrolü de öğrendi. Şimdiye kadar sadece bir kere dudağı patladı hafif.
Tekrar çok geçmiş olsun, üzmeyin kendinizi.

Biz köşeye ne taktıysak durmadı, kendi çıkardı genelde, öyle saldık köşeleri.

çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm Allah korusun bebeklerimizi

Çok geçmiş olsun canım, Allah beterinden korusun 🙏 biz sivri köşelere koli bandı ile sünger yapıştırdık, bizimki çok düşüyor, köşe koruyucuları cikartabiliyorlar ama bunu çıkartması imkansız fakat mobilyalar biraz deforme olacak artık.

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun.. Nasıl düştü öyle kuzucuk 😢 dün benim kızda düştü kafayı gümletti bayaa bir ağladı ufaktan da şişti ama hasarsız atlattık çok şükür

Ya Yürürken ayağı takıldı ya da salyası akıyor o ayağını kaydırdı
😢
yavaş yürüyordu

Allah korusun hepsini tüm gün peşindeyim olacak olan oluyor galiba yine de. Pamuklara sarıp sarmalama deyimi sanırım buradan çıkmış. Panik birine dönüştüm çocuğun gelişimi için hiç iyi değil bu tavır ama yerden kaldırırken kurban olduğum kanını görmek, gözü burnu yerinde bulma ümidiyle kaldırma korkusu… kimse yaşamasın

X