2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yalnız değiliz: ) az kaldı konuşacaklar. Benimki de geç emekledi, geç yürüdü. Canları sağolsun: )
Konuşmuyor oğlum ama bizimle dalga geçmeyi biliyor. Türlü türlü hareketleri, tepkileri var, çocuk değil komedyen..
evet cok garipler . bizimkisi roll on u alıp kendine sürmeye calısması ,
babası jole surerken aynaya bakarken . aynanın karsına geçip sacını eli ile düzeltmesi.
:KK70:
Sarıl diye kolumuzu acıp sarılıp bir daha gel dedigimizde koşup yarı yoldan dönüp gülüp dalga gecmesi:KK70:

Anneler ben yazmıştım bir ara belki hatırlarsınız yine aynı konu yemek yememe
Bugün oturdum ağladım bir biz mi böyleyiz benim kızım gerçekten zor bir bebek mi bilmiyorum. Gerçekten bittim tükendim artık. Hiç birşey beğenmeyen sevmeyen bir bebek olabilir mi derdim hep ,oluyormuş demek.
Günde onu yer mi acaba demekten çeşit çeşit yemek yapmaktan canım çıkıyor. Günüm verimsiz geçiyor. Yoruldum gerçekten
Sabah kahvaltımız yok öğlen yemeğimiz yok akşam yemeğimiz yok. 9 da emdi saat 12.30 ağzına bir lokma sokmadı.
2 öğle uykusunu uyudu emerek, uyandı 4te. Saat 6.30 oldu ağzına bir lokma sokmadı. Saat şuan akşam 8. 30 yarım muz ve yoğurt yedi 2 kaşık.
Hastalığımız olmadı kış boyu, kilomuz 10.600
Ama ben artık kahroluyorum. Kilo almasın hasta olmasın tamam ama her vitaminden uzak kalıyot ne A ne C ne kalsiyum ne demir.
Allah aşkına şunu uyguladık fayda etti dediğiniz be varsa paylaşın.
İnstagramda herşeyiyiyenbebek sayfasını takip ediyorum. Nerdeyse tüm postlarını ezberledim. Uygulamaya çalıştım. Ama yok yemiyor.

evet cok garipler . bizimkisi roll on u alıp kendine sürmeye calısması ,
babası jole surerken aynaya bakarken . aynanın karsına geçip sacını eli ile düzeltmesi.
:KK70:
Sarıl diye kolumuzu acıp sarılıp bir daha gel dedigimizde koşup yarı yoldan dönüp gülüp dalga gecmesi:KK70:
Bizimki de aynen öyle fake atıyor: )

Bugün oturdum ağladım bir biz mi böyleyiz benim kızım gerçekten zor bir bebek mi bilmiyorum. Gerçekten bittim tükendim artık. Hiç birşey beğenmeyen sevmeyen bir bebek olabilir mi derdim hep ,oluyormuş demek.
Günde onu yer mi acaba demekten çeşit çeşit yemek yapmaktan canım çıkıyor. Günüm verimsiz geçiyor. Yoruldum gerçekten
Sabah kahvaltımız yok öğlen yemeğimiz yok akşam yemeğimiz yok. 9 da emdi saat 12.30 ağzına bir lokma sokmadı.
2 öğle uykusunu uyudu emerek, uyandı 4te. Saat 6.30 oldu ağzına bir lokma sokmadı. Saat şuan akşam 8. 30 yarım muz ve yoğurt yedi 2 kaşık.
Ama ben artık kahroluyorum. Kilo almasın hasta olmasın tamam ama her vitaminden uzak kalıyot ne A ne C ne kalsiyum ne demir.
İnstagramda herşeyiyiyenbebek sayfasını takip ediyorum. Nerdeyse tüm postlarını ezberledim. Uygulamaya çalıştım. Ama yok yemiyor.
Bence emzirmeyi bırakın. Takip ettiğim bir youtube videoları çeken kız var, aynı şekilde bebek hiç bir şey yemiyor sadece emiyormuş, 13 aylık falan bebek, doktor emzirmeyi bırakmasını söylemiş. Bırakırdım şimdi yemeleri düzeldi demişti. Siz de olmazsa bie doktorunuza danışın. Çünkü hiç bisey yemiyormuş.

Ben son 1 haftada günde 1 e falan düşürdüm. gündüz uykusunda 1 kere .gece de uyumadan 1 kere ama . toplasan 10 dk i geçmiyor iki süre.
önceden olsaydı evde olduğum gün rahat 45 dk memede vakit geçiriyordu toplamda .
Bana baya iyi geldi azaltmak .
gece emzirmeyi de kestim . bazen çok meme diye ağladığında. mama gündüz vermediğim halde 1 ölçekle çok sulandırıp veriyorum. memede keyif yaparcasına tüm evi dolaşıp yavaş yavaş içiyor. memeyi uyutuyor.bir de şu ara çok ısırıyor.bildigin disi ile sıkıştırıp çekiyor memeyi öyle olunca kızıyorum bende .17 aylık ya kesmem lazım
25 26 aylıkken bırakan bebekler duyuyorum riske alamam ya o kadar uzun iyi degol gibime geliyir
Ben de kararlıyım gece emmesini bitirmeye . 2 gecedir uyandığında telkinlerle geri uyutuyorum ama ben bayaa uyanmış oluyorum tabi küçük adamı ikna etcem diye 🥹olsun buna da alışır ve bir süre sonra uyanmaz belki diye ikna ediyorum kendimi 😃 Processes Processes
Ben artık tükendim. Gece de 5-6 kere kalkıp emiyodu ve ben sabah o enkaz halimle işe gidiyorum

Arkadaşımın kızı aynı şekilde hem çok emiyor hem de katı gıdayı çok az yiyordu. Tuzu arttırdılar, çocuk yemeye başladı. İyi bir şey değil biliyorum ama denenebilir.
Ben emzirmeyi 12. ayda bıraktığım için anne sütü ve katı gıda nasıl kombinleniyor bilmiyorum. Ama mama veriyorum. O da doyurucu birşey tabi ki ama onu öğün olarak görmüyor bence, içecek olarak içiyor. Midesi artık katı, doyurucu bir şeyler istiyor. Yemek işi de alışma işi, yavaş yavaş artıyor katı yemek miktarı, e mideleri de büyüyor ve kendileri istiyorlar. Sizi maşallah güzel emdiği için katı yeme kapasitesi de daha yavaş ilerliyordur diye düşündüm..
Sizinki kilosuna göre yeterli besleniyor muhtemelen. Bana herkesin söylediğini söyliyim: eninde sonunda yiyecek bu çocuk.
Benimkine dün, o yemez diye kendimize yaptığım ıspanak yemeğinden vereyim dedim, yedi, nasıl mutlu oldum. Yavaş yavaş alışacaklar: )

Ben de kararlıyım gece emmesini bitirmeye . 2 gecedir uyandığında telkinlerle geri uyutuyorum ama ben bayaa uyanmış oluyorum tabi küçük adamı ikna etcem diye 🥹olsun buna da alışır ve bir süre sonra uyanmaz belki diye ikna ediyorum kendimi 😃 Processes Processes
Ben artık tükendim. Gece de 5-6 kere kalkıp emiyodu ve ben sabah o enkaz halimle işe gidiyorum
O uykusuzlukla iş hayatına katlanmak çok zor olur inşallah kolaylıkla bırakır rahat edersiniz. Benimki bu arada daha serin odada daha iyi uyuyor ve daha az emiyor belki sizde de işe yarar. Bi de azılar kızarmış onları hallederse gece emmesi belki azalır. Bir iki gün ailem geldi onlar olunca da daha az meme istedi sıkıntıdan da emiyor sanırım. Şey gibi olmuş dudak tiryakisi

Kızlar yemeyen bebek bende de var valla araları açtım öyle çözdüm ben mama vs vermiyorum özellikle min 4 saat acıkana kadar bekliyorum öyle öyle yemeye başladı.
Önüne koyuyorum döke şaka yiyor kaşık çatal kullanma becerisi de gelişti ben kaşıkla kovalamayı bıraktığımdan beri
Hoş zaten ağzını açmıyordu da 😂😂
Bi dönem çizgi filmle yiyordu sonra izleyip ağzını kitlemeye başladı bende izletmeyi bıraktım 🤷‍♀️
Önüne koyuyorum yemez ve yere atarsa kaldırıyorum mama da vermeyip bekliyorum.
Tekrar tekrar sunuyorum yani yemeği bi nokta da yiyor mecbur kalıyor
Çok isterdim iştahlı bir bebek olsun ama olmadı bende eşimde aynıymış cocuk kime çeksin tabi 🤣🙈 🤷‍♀️
Emzirme bizde yok 7. Ay gibi bırakmıştı meme diye tutturmama şansımız var tabi

Kizlar 17 buçuk aylik oğlum emmiyor beni biberonu da kendi birakti bir aydır ama emzige cok düstü emzigi biraktiran var mi nasil bir yol izlediniz

Kızlar daha öncede sordum ben sehırdısında bir ilçedeym eşimin memleketine geldık burda cocuk doktoru yok kendi doktorum izinde, aile hek. Afern ve zyrtec verdi balgamı ona baglı öksürüğü cok burnu tıkalı ama ateş yok. Bugn 5 gün oldu kullanıyorm ama içim hiç rahat değil bu ilaçlar bizim aydaki cocuklara kullanılıyormu? Yanş cocuk doktoru yazsaydı hiç sorgulamadan kullanırdım ama aile hekimi olunca emin olamadm size verdimi hiç doktorunuz bunları?

Kizlar benim kiz son 1 haftadir hic olmadigi kadar memeye dustu🥺 ben hep memeyi birakmak kolay, nasil olsa cok emmiyor diyordum. Gunduz asla aklina gelmezdi ama gece duskunlugu vardi ama onda da son aylarda gece 2, max.3uyanirdi ama 1haftadir zombi gibiyim. Surekli uyaniyo ve her defasinda meme meme meme...bagiriyor. Gunduzleri de memeye dustu, normalde istemezdi bir anda baglandi resmen. İlk azi disini cikarirken boyle bisey olmadi simdi 2.yi cikariyor acaba ondan mi diyorum ama sanmiyorum ya.
Birde dun tum ogunlerde o kadar cok yedi ki şok oldum, tamam dedim bu gece asla uyanmaz ama tum haftadan daha cok uyandi bir şok da oyle yasadim. Demekki aclik falan degil bu aliskanlik.
Simdi kesin kararliyim gece emzirmesini birakicam. Yontem arastiriyorum. Bu hafta da cumaya kadar beklicem disi iyice ciksin, ust uste gelmesin hersey. Sonrasinda birakcam.
Gece emzirmesini birakanlar nasil halletti acaba, kolay yontem var mi🥲

Kizlar benim kiz son 1 haftadir hic olmadigi kadar memeye dustu🥺 ben hep memeyi birakmak kolay, nasil olsa cok emmiyor diyordum. Gunduz asla aklina gelmezdi ama gece duskunlugu vardi ama onda da son aylarda gece 2, max.3uyanirdi ama 1haftadir zombi gibiyim. Surekli uyaniyo ve her defasinda meme meme meme...bagiriyor. Gunduzleri de memeye dustu, normalde istemezdi bir anda baglandi resmen. İlk azi disini cikarirken boyle bisey olmadi simdi 2.yi cikariyor acaba ondan mi diyorum ama sanmiyorum ya.
Birde dun tum ogunlerde o kadar cok yedi ki şok oldum, tamam dedim bu gece asla uyanmaz ama tum haftadan daha cok uyandi bir şok da oyle yasadim. Demekki aclik falan degil bu aliskanlik.
Simdi kesin kararliyim gece emzirmesini birakicam. Yontem arastiriyorum. Bu hafta da cumaya kadar beklicem disi iyice ciksin, ust uste gelmesin hersey. Sonrasinda birakcam.
Gece emzirmesini birakanlar nasil halletti acaba, kolay yontem var mi🥲
Bizimde bu aralar çok emiyor gündüz yoktu gündüz de emiyor 4 gün hastanede yattık orada hastanedeyiz diye emiyor sanmıştım şimdi evdeyiz yemek yiyip yemekten sonra da emiyor.Hastanede yorgunluk ve ilaçlardan herhalde gece uyanmadı pek zaten hemşireler ilaç için uyandırıyordu bir kere.

Kızlar daha öncede sordum ben sehırdısında bir ilçedeym eşimin memleketine geldık burda cocuk doktoru yok kendi doktorum izinde, aile hek. Afern ve zyrtec verdi balgamı ona baglı öksürüğü cok burnu tıkalı ama ateş yok. Bugn 5 gün oldu kullanıyorm ama içim hiç rahat değil bu ilaçlar bizim aydaki cocuklara kullanılıyormu? Yanş cocuk doktoru yazsaydı hiç sorgulamadan kullanırdım ama aile hekimi olunca emin olamadm size verdimi hiç doktorunuz bunları?
Bi keresinde çocuk için zyrtec şurup verdi bize pediastristimiz, 5 gün kullandık. bi de çocuk otrivine onu da sadece üç gün kullandık. Aferin hakkında fikrim yok.

Bi keresinde çocuk için zyrtec şurup verdi bize pediastristimiz, 5 gün kullandık. bi de çocuk otrivine onu da sadece üç gün kullandık. Aferin hakkında fikrim yok.
Cok teşekkür ederim enazından zyrtecden içim rahatladı. Yarım ölçek (2.5 ml) sabah akşam içir dedi . 3 kerede afern tam ölçek dedi. Çocuk doktorumuza cok kızgınım izinde olmak demek telefon açmamak demekmi yani? Ne kadar çaresiz kaldım 😞

Bizimde bu aralar çok emiyor gündüz yoktu gündüz de emiyor 4 gün hastanede yattık orada hastanedeyiz diye emiyor sanmıştım şimdi evdeyiz yemek yiyip yemekten sonra da emiyor.Hastanede yorgunluk ve ilaçlardan herhalde gece uyanmadı pek zaten hemşireler ilaç için uyandırıyordu bir kere.
Cok gecmis olsun, sanirim 18-20aylarda olan anne duskunlugune basladilar🥲

Cok teşekkür ederim enazından zyrtecden içim rahatladı. Yarım ölçek (2.5 ml) sabah akşam içir dedi . 3 kerede afern tam ölçek dedi. Çocuk doktorumuza cok kızgınım izinde olmak demek telefon açmamak demekmi yani? Ne kadar çaresiz kaldım 😞
Cok gecmis olsun, Aferin kullanmistim ben de, cok kucukken yarim olcek kullanmistim ama 2hafta once hastalandiginda dr tam olcek kullandirdi☺️

İçim paramparça. Bunu okuyun, nedir ne değildir henüz algılayamadım çok üzüldüm. Allah sabır versin.

İçim paramparça. Bunu okuyun, nedir ne değildir henüz algılayamadım çok üzüldüm. Allah sabır versin.
çok kötü oldum . kırmızı lekeler benim oglumda vardı . agladıktan sonra oldu diye düşünmüştüm . bundan 2 hafta önce de ateşlenmişti. 2 gün boyunca. doktora gittik . bogazları kötü calpol dolven dönüşümlü verin demişti.

X