2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Güzel annelerim merhaba 🌞
Benim kız bu dönem iyice bana düştü. Kreşe gittiği ve daha az zaman geçirdiğimiz için olabilir tabi ki ama beni yoran kısım, hep kucağımda olmak istemesi. Evde kovalamaca oynuyoruz ama dışarda yürümüyor hep "anne kucak" Kucağıma almazsam da çok ağlıyor. Oturduğumuz bina da asansör yok ve dik merdivenleri 3 kat kucağımda çıkıyor. Çok yoruluyorum artık. Tahammülüm azalıyor, kızınca da pişman olup vicdan yapıyorum. Dün akşam bir çorbayı bile zor yaptım. Yanından ayrıldığımda ağlayarak koşup geliyor yanıma. Sanki odadan çıkıp mutfağa girmedim de, onu terkettim.
Siz neler yaşıyorsunuz? Geçici bir dönem mi bu?

Benim kız bu dönem iyice bana düştü. Kreşe gittiği ve daha az zaman geçirdiğimiz için olabilir tabi ki ama beni yoran kısım, hep kucağımda olmak istemesi. Evde kovalamaca oynuyoruz ama dışarda yürümüyor hep "anne kucak" Kucağıma almazsam da çok ağlıyor. Oturduğumuz bina da asansör yok ve dik merdivenleri 3 kat kucağımda çıkıyor. Çok yoruluyorum artık. Tahammülüm azalıyor, kızınca da pişman olup vicdan yapıyorum. Dün akşam bir çorbayı bile zor yaptım. Yanından ayrıldığımda ağlayarak koşup geliyor yanıma. Sanki odadan çıkıp mutfağa girmedim de, onu terkettim.
Mervecim selam, benim kızım da bu aralar bana yapıştı. Ve herşeye no diyor, sinirli, kızınca bulduğu herşeyi yere atıyor. Bunun kresle ilgisi yok, çünkü bir arkadsimin kızı da aynısını yapıyor bu aralar ve kreşe gitmiyor. Belli ki yeni bir güncelleme geliyor🥴

Benim kız bu dönem iyice bana düştü. Kreşe gittiği ve daha az zaman geçirdiğimiz için olabilir tabi ki ama beni yoran kısım, hep kucağımda olmak istemesi. Evde kovalamaca oynuyoruz ama dışarda yürümüyor hep "anne kucak" Kucağıma almazsam da çok a Oturduğumuz bina da asansör yok ve dik merdivenleri 3 kat kucağımda çıkıyor. Çok yoruluyorum artık. Tahammülüm azalıyor, kızınca da pişman olup vicdan yapıyorum. Dün akşam bir çorbayı bile zor yaptım. Yanından ayrıldığımda ağlayarak koşup geliyor yanıma. Sanki odadan çıkıp mutfağa girmedim de, onu terkettim.
Benim kızımda bana çok düştü babası tatildeydi dolayısıyla onunla vakit geçiriyoruz evde bir güzel oyun oynuyor onunla ama dışarı giderken pusetimi annem ittirsin kıyafeti annem giydirsin, tuvalete giderken peşimden geldi bir hafta ikinci hafta yapmadı .Ama taşınan arkadaşımla buluştuk onunla asla konusturmadi hep ağladı.Birde dil konusu bazen sürekli baba baba ne dedi diyerek bana cevirttiriyor bazen normal ama bazen endişeli ağlamaklı neyse ben bir çocuk psikiyatri arkadaşıma sordum çünkü arkadaşım uzakta kaç ay sonra buluşup konusamamak yordu videolarını gönderdim vs dediği oyun yerine gidin meme ve yatağı ayır baba ve ya başka biri senden devralsin konuşurken ağlayınca konuşmaya devam et.Benim bir sikintimda bulunduğumuz yer çok soğuk ve insan bulamıyorum kışın sosyallesecek komşuya gitme huyumda yok kafaya göre biride pek yok ama yine hava uygun olunca parkta bahçede konuşuyorum insanlarla işte bunları anlattım arkadaşıma.Neyse bu hafta yeni güncelleme parkta ve oyun yerinde çocuklara sırayla oynamak gerektiğinde yüzlerine curmik atma gibi ağlayarak ittirme önceden yoktu bu . Velhasıl bugün Türkiye'ye geldik uçakta ve otobüste tanımadığım insanlarla sohbet ettim aglamadi kendide yaşlı teyzeler ile sohbet etti sevindim uyudu uyandı aynı teyzelere bağırdı 🥴🤯Siz bize verilen tavsiyeleri zaten yaptınız sanırım belki baba ve ya başka biri devralsin kısmı uyarsa Inşallah bu huylar dönemsel ve geçicidir.❤️

Ahh benim sarı Papatyam 😍😍😔 kreşe gittiği için ekstra özlüyor olabilir diye düşünüyorum canım ama bence suanki dönemin de etkisi var. Bizimki de sürekli kalkıp yanıma geliyor ve kendi yatağına gitmek istemiyor. Defalarca götürüyorum yine uyanıp geliyor, sürekli yorganı tekmeleyip üzerimi açtığı için iyileşmek yerine daha da hasta oldum. Sanki bu dönem iyice bize düştüler, gün içinde sarılmak isteme, ille de anne diye tutturma bizde de mevcut. Umarım kısa zamanda geçer 😐 Tahammülünün düşmesi o kadar normal ki canım, sakın kendini suçlama hepimiz zaman zaman bunları yaşıyoruz inşallah gecicek hepsi 🙏

Sizin anneye düşkünlük artmış ama benimki hiç öyle değil hep babaya düşkün. Öyle kendiliğinden sarılıp öpmesi sevgi göstermesi yok ama Bi tercihte bulunsa mutlaka babasını seçiyor. Tabi babası akşam 7de geliyor birbirlerini özlüyolar ve çocukla hareketli oyunlar oynuyor ilgileniyor. Bense o kadar mutlu sevecen oynamıyorum çocukla malesef. Dışarda da hep babasıyla takılmak istiyor. Sanki beni sevmiyor gibi geliyor bazen hatta üzülüyorum. Canı acıdığında babayı bırakıp bana gelmek istiyor allahtan

Influenza salgını ile aranız nasıl kızlar ben Fransa'da hasta olmuştum Inşallah burada tekrar olmam annem babam hasta şu an.
Ben Ağustos'ta oldum aman Allahım dedim bu ne biçim bir şey. Ben com ağır geçirdim ve iyileşmesi de çok uzun sürdü. Geçen aydwn beri de 2. kez hasta oluyorum, hayatım boyunca hiç bu kadar sık hasta olmamıştım. Ailecek sürekli hasta oluyoruz, etrafınızdaki herkes öyle. Buranın havasından suyundan salgınındwn bıktık.

Çözüm bence kütüphanelerde oyuncak odası olmalı zenginlerde eski oyuncakları oraya bırakacak herkes gidip oynayacak.bu ludothèque zaten sürekli açık değil haftada bir kaç saat açık.

yurtdışında öyle yerler var sanırım çok keyifli olur, kaliteli zaman geçirilir hakikaten.
Yurtdışında Noel ve diğer zamanlarda bebekler için ücretsiz etkinlik çok var büyüyünce her etkinlik paralı olsa da en azından çocuklar için ücretsiz yerler düşünmeleri güzel Noel öncesi ata bindi paten yaptı Noel Baba resmi çekildi vs.hepsi ucretsiz ve ikinci el oyuncak pazari.simdi bayraklı da şekilli kurabiye yapılışı için bu hafta sonu 350 TL istiyen yer var biz evde yaptık zaten şekilli kurabiye tabii amac sosyalleşme insan arkadaş içine girme ne denli yanlizsak hepimiz adamlar bunu paraya çeviriyor.yazin parkta bahcedeyiz ama kışın bu zor oluyor işin kötüsü kapalı alan aktivite sonrası hastalık garantili.neyse biz dün gece acildeydik annemlerden bulaştı bir haftanın sonunda kızıma antibiyotik verdi ege çocuk acile gittik.neyse bizim ülkenin en güzel yani sağlık sistemi en azından pediatr bulabiliyoruz istediğimiz zaman 💖 birde çocuk ağladıginda muayene olurken manyak misiz bakışı atmiyorlar hemşire ve doktorlar.cikolata ve eti puf sevimli dostlar açan hemşire hepsi var 🥰 hepinize sağlıklı günler arkadaşlar.

Kızlar selam,
Söyle bir durum var bir.kac haftadır evimiz soguk biraz çok ısınamıyor merkezi sistemle alakalı. Geceden sabaha kuru kalkmaya.baslamisti çoğunlukla havalar güzelleşsin bahara doğru çiş kaka olayına.girerim demiştim fakat 2 haftadır falan sabah bir çiş yapıyor bezinin onu.full.dolu halde şişmiş.bez üst üste çiş yapmaktan. Acaba idrar yolu enfeksiyonu falan mı? Yoksa üşütüyor.mu uyurken salıyor mu o yüzden açaba sizce? Aile hekimi bi test yapamayız dedi.yprumda getiremedi geçmezse dr giturcem valla

3-4 ay önce saatlik 1000-1200 isteyen yerler vardı saçma gördüğüm için gitmedim.
Çok saçma. 1 saatte ne yapacaklar da o kadar para istiyorlar... Kızım tüm gün kreşte, kahvaltı, öğle yemeği, uykusu, ikindi kahvaltısı, oyunu, etkinliği daha yeni aylık ücreti 8.600 oldu. Oyun evlerinin de bir standartı olmalı. Çok vicdansızlar.

Çözüm bence kütüphanelerde oyuncak odası olmalı zenginlerde eski oyuncakları oraya bırakacak herkes gidip oynayacak.bu ludothèque zaten sürekli açık değil haftada bir kaç saat açık.
Çocuk kütüphaneleri oluyor aslında burda da. Kızımı hiç götürmedim gerçi. Çok yaygın olmasa da her semtte oluyor. Bence her mahallede olması lazım. Hem kitaplarla aralarının iyi olması için, hem de akranlarıyla oyun oynayarak sosyalleşmeleri için. İzmir de daha yaygındır aslında çocuk kütüphaneleri.

Kızlar selam,
Söyle bir durum var bir.kac haftadır evimiz soguk biraz çok ısınamıyor merkezi sistemle alakalı. Geceden sabaha kuru kalkmaya.baslamisti çoğunlukla havalar güzelleşsin bahara doğru çiş kaka olayına.girerim demiştim fakat 2 haftadır falan sabah bir çiş yapıyor bezinin onu.full.dolu halde şişmiş.bez üst üste çiş yapmaktan. Acaba idrar yolu enfeksiyonu falan mı? Yoksa üşütüyor.mu uyurken salıyor mu o yüzden açaba sizce? Aile hekimi bi test yapamayız dedi.yprumda getiremedi geçmezse dr giturcem valla
Bence idrar yolu iltihabı olsa ateş ve bol ağlama olur. Bunlar yoksa ciddi bir durum değildir.

X