2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
N Neva su insallah hersey dahada duzene gircek ❤️❤️❤️ Sarilik icin bol bol emzirmelisin zaten biliyosun eger sutun cok az geliyorsa mama takviyesi yapabilirsin sutun cogalana kadar:) eger pompa vars evde onunlada sag iyice cogalir insallah

Kızlar bişey sorcam 🙄 hala ilişkiye girenler var mı .. yani ben eşimi özledimde bir aydır fln askerlik arkadaşı gibiyiz birdaha yapmam diyordum ama şimdi üç hafta sonra doğum kırk günde lohusa .. ne bilim son bi kaçamak yapsammı ? Risklimi acaba sizce ?? 🙃
Doktor bana bir sıkıntı yok dedi hatta 37 e kadar sancılar gelmezse günaşırı iliskiyi deneriz dedi 😆

Hatta eşim biraz geri çekti kendini. Psikolojimi bozuyor. Beni beğenmiyor musun ? Şişman miyim diye basının etini yiyorum. Bilmym ama boğa kadını olarak libidom çok yüksek 😂😂
Bizdede durum ayni
Ben yazik benden kacmasina izin vermiyorum hala susleniyorum kacmasin diye ama koca göbeklede suslenmek cekici gelmiyor bana 😂😂😂😁

Bizdede durum ayni
Ben yazik benden kacmasina izin vermiyorum hala susleniyorum kacmasin diye ama koca göbeklede suslenmek cekici gelmiyor bana 😂😂😂😁
Sorma bugn nöbetçi sabah gelecek. Saçlarımı duzlestirdim güzelce hazırlığımi yaptım. Ama ilişki sırasında da gülmekten birşey yapamıyorum çünkü kocaman engel var aramızda 😂😂😂 valla 40 gün zaten olmayacak. Ssvd istediğim için de ilişkiye sinir koymadım doktor yasak diyene kadar devam 😬

Kızlar bebek emmek istiyor ama sütüm az ne yapabilirim çoğalması icin
Süt sağma makinen varsa bebek emmediği zamanlar sık sık sağabilirsin. Kendini asla strese sokma. Sütüm az da deme kesinlikle. Memelerini küstürürsün. O düşünceyi aklından atıcaksın öncelikle. Bol bol emziriceksin, bol su iç.

Ya ben gusül abdesti alirken çok zorlanıyorum desem🙄
Her hastaneden gelince de alirim mesela ama baya zor oluyor artık. İlişkiye de 1ayi geçti noktayı koyduk hem zorlandigimdan hem enfeksiyon korkumdan.
Daha da olmaz bizim galiba

Canım sarılık zor biliyorum.
Altını açınca ayaklarının altını kasiyinca da uyanmıyor mu? Ben böyle uyandırıyordum. Zaten sariligi arttıkça uyur ama şükür düşmüş sizin.
Bende mama alıp gidicem hastaneye zaten cok sütlü değildim bunda da riske girmek istemiyorum
Cnm benim yapmadığım bir şey kalmıyordu açmıyor bir gün yıkadım inan kolu bir yere basi bir yere gidiyor aklıma her sey geliyordu o yıkadım gün bile acmadi ilkkez böyle bir şey gördüm obur bebeklerinde sarılık oldu ama asla bu denli değildi

Hatta eşim biraz geri çekti kendini. Psikolojimi bozuyor. Beni beğenmiyor musun ? Şişman miyim diye basının etini yiyorum. Bilmym ama boğa kadını olarak libidom çok yüksek 😂😂
Benim kalça kasık ağrılarım yüzünden hiç bana yaklaşmıyor bizimki korkuyor😝 ilk aylarda bi iki kez oldu galiba hala arkadaş takılıyoruz 🤣 birde yataklarda ayrı, benim horlamalarım sayesinde. artık seneye bir ara müsait olursak falan nasip kısmet 🤣

Cnm benim yapmadığım bir şey kalmıyordu açmıyor bir gün yıkadım inan kolu bir yere basi bir yere gidiyor aklıma her sey geliyordu o yıkadım gün bile acmadi ilkkez böyle bir şey gördüm obur bebeklerinde sarılık oldu ama asla bu denli değildi
Doktora gösterdiğinde birşey önermiyor mu peki normalmiymiş sarılığına göre bu kadar uyuması?

Merhaba kızlar yeni doğum yapanların gözü aydın olsun giremedim Bebeğimin sarılığı arttı Bugün tam 8 gün oldu doğum olalı zor geçti hala ödemelerim var aşırı derecede şiş ayakta kalmaktan doğum yaptığım kilodayım kollarım yüzüm ayaklarım balon gibi Tansiyonum düşmüyor ama şükür şu anda bebeğim iyi sarılığı gerilemeye başladı biraz sıkıntılı oldu ama hamdolsun İkimiz de iyiyiz şimdiden hayırlı bayramlar hepinize sağlıklı bebeklerinizi kucağınıza alın inşallah
Canım ayağının altını topuktan parmak uçlarına doğru tırnağınla çizgi çiziomuş gibi yap. Öyle dene uyandırmayı. Bebeğin kanındaki bilirubin maddesi doğumdan sonra yavaş yavaş artar, bunu kakayla atıp, düşürmek lazım. 2 saatte bi mecbur emzirmen lazım. Emip karnı doysun, kaka yaptıkça sarılığı azalır.

Son düzenleme:
Sorma bugn nöbetçi sabah gelecek. Saçlarımı duzlestirdim güzelce hazırlığımi yaptım. Ama ilişki sırasında da gülmekten birşey yapamıyorum çünkü kocaman engel var aramızda 😂😂😂 valla 40 gün zaten olmayacak. Ssvd istediğim için de ilişkiye sinir koymadım doktor yasak diyene kadar devam 😬
Doktor sana yasak demez artık erken doğumuda atlatmak üzereyiz gelecekse gelsin moduna gir bencede sen😍

Kızlar bebek emmek istiyor ama sütüm az ne yapabilirim çoğalması icin
Canim e bebekte humana cayi var o ise yarıyor bir de kayisi suyu da süt yapar. Eve gidince de tahin pekmez ye bol bol birde bulgur çorbası yapsın yanında kim varsa o da sütü arttırıyor. Dereotu çok ye. Aklima geldikçe yazarım
Bol bol da su iç.

Masaj yapıyorum ve bol.bol emziriyor doymayınca ağlıyor sıcak suyu deniycem çok sagol
Cnm.hic üzülme . 3 cocuk.annesiyim hep emzirdim
Hele ilk başlarda 3 4 saat memeden hic ayirmadim bir sag bir sol.surekli cevirerek emzir, vazgecme. Bol.bol sütün olacak. Sen annesin, bebegine yetersin.

Doktor sana yasak demez artık erken doğumuda atlatmak üzereyiz gelecekse gelsin moduna gir bencede sen😍
Cuma gittiğimde rahim duvarin güzel kalın fln dedi. O incelirse normal doğum yapamiyormusuz sanırım demi. 😁 37 de belli olur dedi. Hurmaya spor a başlamak istiyorum ama ne zaman başlayacgim bilmiyorum. Erken mi olur şuan başlasak 😑

Cuma gittiğimde rahim duvarin güzel kalın fln dedi. O incelirse normal doğum yapamiyormusuz sanırım demi. 😁 37 de belli olur dedi. Hurmaya spor a başlamak istiyorum ama ne zaman başlayacgim bilmiyorum. Erken mi olur şuan başlasak 😑
Yok bence sana ilişki yeter haftada 2 3 ise🤣 37de belli olunca şu kalınlık o zaman Allah ne verdiyse uygularsın inş😍 doktorların asıl korktuğu 7 kat dikişimiz var içeridekilerde incelip yırtılma olursa içerde kanamaya başlar senide bebeğide tehlikeye sokar. Tabi doktorlar bunu böyle korkutarak demiyor bekleyelim görelim diyor😝

Bu arada 2 gündür kuyruk kemiği üstünde ara ara kemiklerim citirdiyor normal mi ya 😂 beden beden olmaktan çıktı çok başka belirtiler vermeye başladı.

Kızlar bişey sorcam 🙄 hala ilişkiye girenler var mı .. yani ben eşimi özledimde bir aydır fln askerlik arkadaşı gibiyiz birdaha yapmam diyordum ama şimdi üç hafta sonra doğum kırk günde lohusa .. ne bilim son bi kaçamak yapsammı ? Risklimi acaba sizce ?? 🙃
Ben sezeryan olacagım canı 36 ya kadar serbest dedi doktor 😂ben de boğa kadını olarak bu durumu kullanıyorum 😂

Kızlar uzun süredir girmemiştim girince aşırı heyecan yaptımmm 😱🥳🤓 doğum yapan tüm annelere hayırlı olsunn bol sütünüz olsunn ❤️ Kendinizi ihmal etmeyin arada hava alın duş alın saçınızı tarayın ❤️ İnşallah geriye kalan herkes kolaylıkla ve hayırlısıyla doğurur 🙏🏻😍 herkesin bayramı kutlu olaun bu arada

Kızlar doğum oldu çok şükür sağ salim kavuştuk oksijen aliyo biraz emzirdim sezeryanim ilkine göre çok daha kolay ve hızlıydı bekleyen tüm annelerin sağlıkla kavuşması dileğiyle hepinize hayırlı dogumlar
Hayırlı olsun Allah uzun ömürler versin canım 🧿🧿

X