2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Mochi nin normal süt sağma makinelerinden farkı ne ? Ben hiç kullanmadım
canım mochi manuel ve elle sağılmıyor memeye yapıştırıyorsun bebek emerken yada göğsün çok doluyken kendi kendine sağıyor. Bir memede diğer memede mochi oluyor yani.

Senin bebişle benim bebiş boy kilo hemen hemen aynı. Biz 3 no kullanıyoz bezde siz 5 kullanıyomuşsunuz ben de 4 e mi geçeyim napayım 😂
Ben bebeğimin bol bezde daha rahat olduğunu fark ettim hatta bazen çıtçıtlarını daha da açıp öylece bırakıyorum çok güzel oynuyor altının açık olmasına bayılıyor ağlıyorken altını açarsam gülücükler saçmaya başlıyor hatta annemler sürekli bezini açık bırakıyorlardı oynuyor diye ama ben kızım çok dikkat ettiği için açık bırakamıyorum. Malesef cinsiyet farkı olunca özel bölge sıkıntsı yaşadık kızım sürekli pipim acıyor diyip duruyor🤪🤪🤪

öle öle sporumu yaptım. bazen ailemin genetiğine tüküresim geliyor. yiyip yiyip kilo almayan bir eşim var ve ben günlerce aç kalsamda düzenli sporumu yapsamda kilo alma potansiyeline sahibim. hayatım boyunca hep dikkat etmem dengelemem spor yapmam gerekecek. pandemi beni mahfetti yedim içtim yattım bol bol kilo aldım şimdide ölerek vermeye çalışıyorum resmen.🤪🤪🤪🤪

En fit halimde bile kocaman bir basenim olduğundan vücudum kiloyu hiç kaldırmıyor ve iki gün ekmek yesem tatlı yesem kilo alıyorum 😬 şu an 5 kilom kaldı gebelikten. Bu bile bana kendimi feci hissettiriyor. Türk kadını problemleri 😂
Annemin üst katında rus bir kadın oturuyor. Kadın benim ilkokuldaki kilomda bence. Ve bebeği var. İğrenç giyiniyor ama her giydiği yakışıyor. Kader diyorum 😂

En fit halimde bile kocaman bir basenim olduğundan vücudum kiloyu hiç kaldırmıyor ve iki gün ekmek yesem tatlı yesem kilo alıyorum 😬 şu an 5 kilom kaldı gebelikten. Bu bile bana kendimi feci hissettiriyor. Türk kadını problemleri 😂
Annemin üst katında rus bir kadın oturuyor. Kadın benim ilkokuldaki kilomda bence. Ve bebeği var. İğrenç giyiniyor ama her giydiği yakışıyor. Kader diyorum 😂
bazı kadınlara bakıp ben neyim diyesim geliyor harbiden. erkeklerden daha çok baktığıma eminim.😅

kızlar bugün kontrole götürdük asafı. üfürüm için dinledi çok çok az duyuyorum isterseniz götürün kardolojiye aklınızda kalmasın dedi. Gaz için ilaç istedim sizin probiyotik olandan verdi. ben demir ilacını kullanmıyordum mutlaka başla çocuk çarpık bacaklı olur düzeltemeyiz dedi ( ben kızımda kullanmamıştım ) bizde yine sizden duyduğum markayı aldık. kilo 7600 kafa 41 boy 63 çıktı boyunu ölçerken bacağını çok çekti bence tam ölçü alamadı. dedim bazen çok ağlıyor memeyide almıyor aç zannedip mama yapıyorum içmiyor dedi ki gazdan dolayı öyle. ilk önce masaj yap rahatlat sonra emzir. bizde durumlar böyle tam bir hafta sonra 3 aylık olacak kuzum.
Masallah kilosu iyi defnecik 6 kilo 62 cm boyu dogru düzgün emmedigi icin kilo alamiyor

Dün Defne ye uyuyor demiştim ya bugün uyumuyor kucakta geziyoruz 🤣🤣 kendi nazarım deydi çocuğa bir uyusa bende direk uyuyacagm😄😄

Kızlar bugün hep ayaktayız 5dk gülücük atıp tekrar kızgınlıkla elleri ağıza saldırıp çizmediği yer kalmadı yüzünde. Uyuyamadığı için kesemiyorumda düzgün. Sürekli mama istiyor ve içiyor ilk defa kustuğunu gördüm ufak da olsa her uyanık olduğunda kusuyor. Ne yapacağımı bilemediğim anlardayız yine 😒 sürekli uyutmaya çalışıyorum iyice dengesi şaştı çocuğun

Masallah kilosu iyi defnecik 6 kilo 62 cm boyu dogru düzgün emmedigi icin kilo alamiyor
inşallah biran önce düzelir canım. benim kızımda öyle mesela hala daha çok yemez bazen yememek için ağlar ne yapalım elimde olsa çok yesin iyi kilo alsın isterim ama biz ne yaparsak yapalım yapı meselesi. olmayınca olmuyor.

Sizin bebeler de sürekli kucakta gezmek istiyor mu kizlar🥴
Kollarım ağrıyor artik zaten boyun fıtığım da var .
Onu da anlıyorum surekli sırt üstü durmak sıkıcı ama napim bendeki de can😭😭
Istemez mi bi sag bi sol artik yemek yaparken de kucak istiyor her yere dikkatlice bakıyor 😅

Bizde öyleyiz malesef yere koyduğumda bi beş on dk konuşuyoruz falan öyle oyalıyoruz ama genel olarak hep kucakta. Yüzü dışa dönük olcak etrafı izlicek başka türlü istemiyor hanımefendi. Kollarımız koptu dönüşümlü eşimle taşıyoruz 😂

Hangi bebe istemez gezdiren buldukça:) bizimkini yatarkende oyalıyorum ama asıl beni görmezse durmuyor. Helaya zor gidiyorum valla diğer işleri bir şekilde yine yapıyoruz:)

Hanımlar bebeğimin sarı kakasında hafif kılcal damar gibi küçücük kan gördüm bugün ciddi bişey midir ilk kez oldu böyle bişey. Mukus yok .

Aynıyız boyun fıtığı dan kollarım ağrıyor ama hep kucak istiyor şu günler çabucak geçse☹️

çocukla kabine girince çalışanlr baya baya bana baktı ama napayım gittiğimiz yerde bebek bakım odası yok orta yerdede emzirmekde istemedim. Evet canım 5 numaraya yeni geçtim çok iyi oldu 4 iz bırakıyordu.
Anladım canım valla bebekler için herşeyi yapıyoruz 😊
Omzumda geçmeyen bir ağrı vardı gittikçe arttı şuan bebek taşıdığım için sürekli okula gitgel çok zorluyor doktor mr istedi bakalım. Kaslarda yırtılma olabilirmiş. Gece de bebişim çok huzursuzdu sürekli mızıldana mızıldana uyudu hala öyle nesi var bilemedim. Parmağını ağzına sokup uyumak istiyor. Ben de alışır korkusuna elini tutuyorum şimdide.
Geçmiş olsun canım bende de kalça ağrısı kaldı hamilelikten, bende gidicem dr. A

Bende bu var kizlar cok kullanisli hem sallaniyor hem sabit duruyor hem yukariya cikiyor hem asagiya iniyor boyle geziyoruz😁 yemek yaparken yanima kaldiriyorum hafif oturtuyorum duruyor valla benim kiz oturmayi seviyor😂

Eklentiler

• 094B7C01-F1ED-4967-9908-D183ABFD7E4A.jpeg
    094B7C01-F1ED-4967-9908-D183ABFD7E4A.jpeg
    83,1 KB · Görüntüleme: 54
X