2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Aynen benimkide öyleydi. Ultrasonda bile baya fark var oglum solucan gibi kipir kipirdi ac karnina bile gittigimde. Bu hic kimildanmiyo öksürüyom doktor salliyo göbegimi😆 öyle zorla bi elini kaldirmisti
kızlar bende de durum aynı oldu ilk oğlumda 14. haftada pıt pıtları duymaya başlamıştım. bunda ise 17den sonra başladım hissetmeye. çok ilginç hep ikinici bebekler daha erken hissedilir derlerdi çok endişe ettim başlarda. sonra baktım çok kadın aynı şeye şaşırıyor :) bunun sebebi ilk gebeliğimde daha zayıf olmam olabilir diye düşündüm bir de daha da önemlisi ilk doğumumda sezaryen olmak zorunda kaldığım için göbek deliğimden aşağısında az da olsa his kaybı var, o haftalarda da bebek zaten iyice aşağıda ve güçsüz. bunlar sebep olabilir diye düşünerek içimi ferahlattım o zaman. şimdi bir sorun yok çok şükür kıpır kıpır:)

Belki gaz da olabilir biliyor musun bugun temizlikci abla geldi ya sen hamilesin dimi hala hic karnin da yok filan dedi 😁 bugun bir kuculdu karnim anlamadim bende bazen gaz oluyor sisiyoruz 😁 esim tarti aliyor suan bir de diyetisyen gorusmesi ayarlicakmis ikimiz icinde ucretsizmis online gorusmeler bakalim😁
Ay valla ben aldım ya gaz da olsa başka bişe de olsa kilo aldım çünkü yiyorum boğazlar meselesi bitmiyor 😂😂😂😂😂

Belki gaz da olabilir biliyor musun bugun temizlikci abla geldi ya sen hamilesin dimi hala hic karnin da yok filan dedi 😁 bugun bir kuculdu karnim anlamadim bende bazen gaz oluyor sisiyoruz 😁 esim tarti aliyor suan bir de diyetisyen gorusmesi ayarlicakmis ikimiz icinde ucretsizmis online gorusmeler bakalim😁
Rahim artık bu haftalarda göbek deliği hizasına geldiği için göbek belli oluyor. arada biraz daha küçülüyor ama çok da küçülmez bundan sonra heralde 😄 zamanla daha da yukarı çıkacak ki bu zaten olması gereken iyi bişey 🥰

Kızlar bugün kontrolüm vardı bebiş iyi ben iyiyim şükür ama kan sulandırıcı kullanıyordum oksapar o bitmişti doktorum tekrar yazdı ama maalesef eczanelerde nerdeyse yok 10 günde bir 1 kutu anca geliyormuş eczaneye kullanan varsa bilginiz olsun ben yarın biçok eczaneyi arayacağım inşallahh bulabilirim🙏🙏
Benim elimde şu an var ama rapor günümü ne zamandan itibaren alabileceğimi bilip tedarikli gitmeye çalışıyorum. Bulursam bulurum bulamazsam da çok stres yapmak istemiyorum çunku kullandığım iğne bebeğimi değil beni koruyor. Benim ciğerime bacağıma pıhtı atma ihtimaline karşı. Biraz saçma gelebilir ama bunu düşünmek beni biraz rahatlatıyor.

Benim elimde şu an var ama rapor günümü ne zamandan itibaren alabileceğimi bilip tedarikli gitmeye çalışıyorum. Bulursam bulurum bulamazsam da çok stres yapmak istemiyorum çunku kullandığım iğne bebeğimi değil beni koruyor. Benim ciğerime bacağıma pıhtı atma ihtimaline karşı. Biraz saçma gelebilir ama bunu düşünmek beni biraz rahatlatıyor.
Ben bulunamadığını bilseydim daha erken araştırmaya başlardım en azından bukadar geç kalmazdım tedarikli gitmekte fayda var tabi. Buraya da kullanan arkadaşlar varsa ona göre takip etsinler diye yazdım. Benim genetik sonuçlarımda heterozigot 2 gen çıkmıştı hangileri tam hatırlamıyorum şu anda ama benimde öyle çok sıkıntılı bir pıhtılaşma problemi değil diye biliyorum bende çok stres yapmıyorum ama elimde olsa iyi olur tabi🙈🙈

Rahim artık bu haftalarda göbek deliği hizasına geldiği için göbek belli oluyor. arada biraz daha küçülüyor ama çok da küçülmez bundan sonra heralde 😄 zamanla daha da yukarı çıkacak ki bu zaten olması gereken iyi bişey 🥰

Gunu gununu tutmuyor valla bazen cok belli oluyor bazen hic belli olmuyor degisik😁 yilbasina kadar iyice ciksin gobuslerimiz🥰

ben de küveti banyo tezgahının üstüne koyarak yıkamayı düşünüyorum, duşun içinde yerde falan bel ağrıtır her türlü.
Bende klozetin üzerine koyuyordum küveti canım duşa kalbinle çamaşır makinası arasına sıkılıyorsun. Düşmüyordu. Makinanın üzerinede kova malzemeler. Tamam 😆 ayy şimdi ev değişti normal lavabo geniş köpüklü filesini oraya koyup yıkayabilirim ☺️🤔 ya o küvetler iyi güzel hoşta kısa süre kullanılıyor ve yer açısından sıkıntı oluyor. Koyacak bir yer bulmak iş.

Yemek yedim, kocaman meyve tabagi ve bir kasik nutella yedim daha ne yiyim yok sana yemek diyerek yattim bende😁 gercekten baska care yok ne kadar cok yemege alisirsak mide buyuyup gitcek 😔
Ben yemeğimi saat 6 civarı yedim, pırasa çorba ve yoğurt, sonra yürüyüşe gittim geldim, 1 küçük muz ve yanında az bişey tuzlu fıstık yedim, acıkmam normal aslında.

Ben bulunamadığını bilseydim daha erken araştırmaya başlardım en azından bukadar geç kalmazdım tedarikli gitmekte fayda var tabi. Buraya da kullanan arkadaşlar varsa ona göre takip etsinler diye yazdım. Benim genetik sonuçlarımda heterozigot 2 gen çıkmıştı hangileri tam hatırlamıyorum şu anda ama benimde öyle çok sıkıntılı bir pıhtılaşma problemi değil diye biliyorum bende çok stres yapmıyorum ama elimde olsa iyi olur tabi🙈🙈
Korona başından beri bu kan sulandırıcılar çok aranıyor. Ama şu da var ülkemizde bu kan sulandırıcılar şeker gibi dağıtılıyor doktorların medikolegal kaygılarından dolayı birçok kez kendi aralarında da tartışma konusu oluyor, çok kongrede denk geldim. Geçenlerde bir doktor şöyle tanımlıyordu diyor ki kan sulandırıcı iğneler gebelerin eroini gibi hasta sanıyor ki bu iğneyi yaparsa gebeliği sağlıklı ilerleyecek. Oysaki alakası yok.

X