2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Burda detaylı gösterıyor iğne giren tarafı kesıyor um pompayı cıkarıp diğer uca takıyorum normalde elimizin tuttuğumuz yerınde göğüs ucunu yerleştiriyor ki kestıgımız yer acıtmasın dıye tersten takıyoruz
Sagım yapmadan önce elimle biraz ucunu uyarıyorum masaj yapıyorum sonra yavas yavas cekıyor um süper süt getırıyor
Hmm peki teşekkür ederim 10 güne işe başlayacağım inşallah böyle sütüm gelir

Ben de ikisi arasında kalmıştım antilop ne mağazada ne de İnternet sitesinde vardı. Ben de joie aldım 1 ay falan oluyor mutfakta iş yaparken oturtuyorum ona ilk zamanlar yatar pozisyonda koyuyordum artık dik pozisyona getirdim kemerini bağlıyorum. Oturmak da hoşuna gidiyor önüne oyuncak koyuyorum bi süre oyalanıyor.

Benim de pompayls gelmiyor mochiyle geliyordu. Uzun zamandır onu da denemedim. Eskiden bekleyince göğsüm dolu dolu taş gibi olurdu artık olmuyor ama kızım doyuyor herhalde onda huzursuzluk yok. Öyle şiş olunca mochi bayağı süt çıkarıyordu şimdi o his de kaybolunca acaba mochi de mi çıkarmaz diye düşünmeye başladım
Benim ilk ay sadece şiş oldu sonra göğüsüm erken terbiye oldu yani. Hiç öyle ıslatan bir sütüm olmadı tişörtümü😀 terbiyeli memeler bendekiler haha. Bakalım mochiden umutluyum inşallah sağar

Kızlar bir de denediniz mi bilmiyorum ama hastanede emzirme odasında sütünüzün artması için yulaf tüketin yazıyordu. Dün ilk kez öğle öğünü olarak 2 yemek kaşığı yulaf içine istediğim bir kaç malzemeyi ( çok az kuru dut bir muz 5-6 fındık ve üstüne çok az tarçın ekleyip) koyup süt dökerek yedim. Bu gece cidden göğsüm acıdı sanırım süt arttı. Ya da ben psikolojik olarak etkilendim 😀 ama isterseniz deneyin

Canım sende babybjörn vardı değil mi? Memnun musun? Sence bu aydan sonra almak mantıklı mı ?
Evet, bir umut mışıl mışıl uyur diye almıştım, bir kez bile uyumadı 🤣🤣🤣 almanı önermem çünkü bebişin 6. Aya giriyor. Bu dönemden sonra çok aktif kullanmayabilir. Biz aldigimizda yaklasik 1.5 aylık kadardı, buna rağmen uyumaya alışmadi. Sanırım yenidogandan itibaren koymak gerekiyor. Oyun dersen ancak keyfi yerinde olunca oturuyor, o da yani en fazla 20 dk😀 ağlarken falan koymak istesem daha beter agliyo😀 ben çok sihirli bir etki bekliyordum, asla öyle olmadı maalesef. Uygun fiyatlı bir urun olsa al derim de şuan iyice uçmuş 2000 kusurlerde. Onu alacağına güzel salıncak tarzı bişey almani öneririm🥰

Ben de ikisi arasında kalmıştım antilop ne mağazada ne de İnternet sitesinde vardı. Ben de joie aldım 1 ay falan oluyor mutfakta iş yaparken oturtuyorum ona ilk zamanlar yatar pozisyonda koyuyordum artık dik pozisyona getirdim kemerini bağlıyorum. Oturmak da hoşuna gidiyor önüne oyuncak koyuyorum bi süre oyalanıyor.

Benim de pompayls gelmiyor mochiyle geliyordu. Uzun zamandır onu da denemedim. Eskiden bekleyince göğsüm dolu dolu taş gibi olurdu artık olmuyor ama kızım doyuyor herhalde onda huzursuzluk yok. Öyle şiş olunca mochi bayağı süt çıkarıyordu şimdi o his de kaybolunca acaba mochi de mi çıkarmaz diye düşünmeye başladım
Evet ben de öyle düşünüyorum, yani gün içinde otursun biraz oyalansin diye.bi yandan da hantal olmasın portatif olsun da istiyorum. Evimiz çok büyük değil. Ikeanin antilopu ben de baktım yoktu internet sitesinde🥺 başka bintane var o da 1000 küsur. Onu alacagima gider Chicco polly alırım.

Benim ilk ay sadece şiş oldu sonra göğüsüm erken terbiye oldu yani. Hiç öyle ıslatan bir sütüm olmadı tişörtümü😀 terbiyeli memeler bendekiler haha. Bakalım mochiden umutluyum inşallah sağar
Benim de öyle dolu dolu olmasına rağmen tişörtüm falan ıslanmazdı. Sağılmamasından da belli tuttuğunu bırakmıyor benim meme 😂

Bu ikisi güzel gibi görünüyor

Eklentiler

• Screenshot_20211011-181900_Trendyol.jpg
    Screenshot_20211011-181900_Trendyol.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_20211011-181814_Trendyol.jpg
    Screenshot_20211011-181814_Trendyol.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 49
Evet birçok anne onu tercih etmiş. Acaba rahat yiyebilir mi? Minderi de ayrı satılıyor sanırım ama yatış kademesi vs yok ya, ben şöyle üstüne koyayım ben mutfajtayken vs oyalansin da istiyorum. Bı yandan da çok hantal olmasın istiyorum. Joie ve ikea arasında kaldım🥺
Yatış kademesi yok evet ama ben arada koyuyorum üstüne oyalanıyor.

Ben iki gündür oğlandan bakamadım kızlar. Ilk 3 ay gaz derdi bir şekilde ağlamadan hallediyorduk azalıp gitmişti şu 1 haftadır gazdan ölüyoruz dün gece çok kötüydü. Sabahı sabah ettik ağla ağla. 3 gün önce maflor aldım maflor sanki bizdeki mukusu kesti daha 3 gündür kullanıyorum ilk defa mukussuz kakamiz oluyor ama 3 gündür de gazi kötü oluyordu maflordan şüphelendim ama maflor gazi keser dediler. Benim eczacim çok bilgili seminerlere falan katılır sağlıklı beslenme gunceltip falan takip eder. Samsimpleks verdi gaz için
Mafloru kesme kullan dedi. Samsimpleksten sonra ogleden sonra iyi gibiydi bakalım gece nasıl olacak. Her gün karnına düzenli günde 10 defa 10 sefer karnına saat yönünde masaj yap dedi. Sen corapsiz gezme dedi o da çocuğa gaz yapar dedi. Şekerli ünlü mamuller fazla tüketme dedi onlarda gaz yapar çocuğa dedi. Bulgur süt yapar diye yeme dedi gaz yapar dedi. O kadar yorgunum ki berbat bir haftaydı.

Kızlar burda tatil konusu geçmişti biz tatile çıktık uyumadığı için yorgunuz ama açık havayı, kalabalık ortamı seviyor.
Havuz çok soğuktu biraz ayaklarını sokabildik çok ürperdi.
Otelde ki en küçük bebek bizimki.
Bebeğim var diye kendimi kısıtlamak, durmuyor diye evde oturmak istemiyorum o yüzden şartları zorlayarak sosyal hayata devam etmeye çalışıyorum.

Kızlar burda tatil konusu geçmişti biz tatile çıktık uyumadığı için yorgunuz ama açık havayı, kalabalık ortamı seviyor.
Havuz çok soğuktu biraz ayaklarını sokabildik çok ürperdi.
Otelde ki en küçük bebek bizimki.
Bebeğim var diye kendimi kısıtlamak, durmuyor diye evde oturmak istemiyorum o yüzden şartları zorlayarak sosyal hayata devam etmeye çalışıyorum.
Ben de öyle düşünüyorum. Biz de 2 hafta önce gittik. Otelde çok fazla minik bebek vardı. Bebek arabasında uyuttuk daha çok, odada tıkılıp kalmayalım diye zaten normalde de uzun uyumaz gene kısa kısa uyudu ama şükür öyle çok huysuzluk yapmadı. Biz havuza sokmadık İlk gün denize çok güzel girdi ha dedik sevdi ama sonraki günler öyleyse olmadı önce ağladı ama alışınca durdu biraz. Tüm tuzlu suyu yaladı ağzını buruştura buruştura 😆
Bu zamana kadar arkadaş ortamımızla hep açık havada buluştuk zaten sosyal anlamda eve tıkılı kaldığımızı düşünmüyorum ancak havalar artık soğudu bundan sonra ne olur hiç bilmiyorum sanırım günlerimizi evde geçireceğimiz bir kış olacak maalesef

Ben de öyle düşünüyorum. Biz de 2 hafta önce gittik. Otelde çok fazla minik bebek vardı. Bebek arabasında uyuttuk daha çok, odada tıkılıp kalmayalım diye zaten normalde de uzun uyumaz gene kısa kısa uyudu ama şükür öyle çok huysuzluk yapmadı. Biz havuza sokmadık İlk gün denize çok güzel girdi ha dedik sevdi ama sonraki günler öyleyse olmadı önce ağladı ama alışınca durdu biraz. Tüm tuzlu suyu yaladı ağzını buruştura buruştura 😆
Bu zamana kadar arkadaş ortamımızla hep açık havada buluştuk zaten sosyal anlamda eve tıkılı kaldığımızı düşünmüyorum ancak havalar artık soğudu bundan sonra ne olur hiç bilmiyorum sanırım günlerimizi evde geçireceğimiz bir kış olacak maalesef
Ek gıdaya geçiyorlar ya artık, kışın öğlen sıcak saatlerde yoğurdunu veya meyve püresini vs yanınıza alırsınız parkta çocukları izleyerek yiyebilir bebişler.
Soğuk bile olsa güzelce giydirip arabasında gezdirerek uyku saati de yapabilirsiniz dışarda.
Biz Yozgat’ın ilçesindeyiz, eksi derecelerde bile çıkarırdım nazlış bebekken

X