2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Aşıdan önce birşey yapmanıza gerek yok ama aşı bazı bebeklerde ateş yapabiliyor biraz üstünü ince giydirin aşıdan sonra, eğer ateşi 38 derece olursa bir çay kaşığı calpol vermenizi söylüyor sağlık ocağında ki hemşireler ama aşıdan önce sakin ateş düsürücü vermeyin
Peki tamam teşekkür ederim ins ateşi çıkmaz

İns iyi doyuyordur cnm bazen 5 dk emiyo baxen 15 dk sagibsou belli olmuyo siziň eme sureleriniz nasil ve uyku surelerňz
Cok benzer benimki de. Epey iyi emiyordu, ta ki son 2 gune kadar, suan biraz kendini geri itip memeden uzaklaştırıyor ustune sadece uc kismini emmek istiyor. 5 dk emdikten sonra memeye emzik muamelesi yapıyor ve süt emmek istemiyor, ama memeden alinca da yaygarayi kopariyor. Göğsüm acimaya başladı bile, yara olmasından korkuyorum. Düzene girdi sanmıştım emme konusu ama girmemiş tekrar geri gitti sanki gelişimi.
Uyku deseniz guya yenidogan 16 18 saat uyurmus gunde. Gunduz max 4 saat bölük porcuk, gece 5 saat. Uyuması gereken Kalan 9 saatin hakkini kim verecek bilmiyorum. Arada ağlama noktasina gelmeye başladım. Kendimi tutamiyorum.
Bebek ac, elleirni agzina götürüyor ama emmiyor, sürekli esniyor ama uyumuyor...

Anne sütü + mama verenler, düzeniniz nasıl? Mama miktarını nasıl ayarlıyorsunuz? Bizimki emiyor, emerken süt geldigini de hissediyorum. Emme bitiyor bir süre sonra ağlama başlıyor. Gazdan mı yoksa karnı doymadığı için mi anlamıyorum. Panikle mama hazırlıyorum. Onu da çoğu zaman bitirmiyor. Gerisi çöpe gidiyor. Bazen yaptığım mama az bile geliyor. Mamayı içip uykuya dalıveriyor.
Ayrıca gece saat kuruyor musunuz iki veya üç saatte bir?

Anne sütü + mama verenler, düzeniniz nasıl? Mama miktarını nasıl ayarlıyorsunuz? Bizimki emiyor, emerken süt geldigini de hissediyorum. Emme bitiyor bir süre sonra ağlama başlıyor. Gazdan mı yoksa karnı doymadığı için mi anlamıyorum. Panikle mama hazırlıyorum. Onu da çoğu zaman bitirmiyor. Gerisi çöpe gidiyor. Bazen yaptığım mama az bile geliyor. Mamayı içip uykuya dalıveriyor.
Ayrıca gece saat kuruyor musunuz iki veya üç saatte bir?
Cnm ilk hafta 30 cc ile basladik simdi 60 veriuorum. Iki meme +60 cc
Ki memeden cok doymadigini gelmedigini biliyorum artik ne kadar gelirse 😔 bu 75 cc ye bile cikiyo eger memede delirirse

Dr um bu gundeki bir bebegin 3 saatte bir totalde 85-90 cc icmesi gerekiyor dedi. Anne sutu mama ne veriyosan iste . Yani totalde bu dedi.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığına gidiyorsun canım. Bir sey gerekmiyor. Oğlanın ve annenin tcsi sadece. Biz gittik dilekçe falan doldurmadan hemen bilgisayardan yaptı işlemi. 25 hazirandan sonra ptt den alabilirsiniz dediler
Merhabalar yorumlarda sadece doğum parası konuşulmuş merak ettim 5 yıl önce süt parası da vardı artık kalktı mı merak ettim. 110tl gibi birşeydi o da galiba?

Merhaba kızlar 5 gün oldu doğum yapalı. İlk başta dikiş agrisindan duramiyordum ama daha 2.günde gögsümde yara çıktı artik dikisi hissetmiyorum bile onun agrisindan. Bu yaralar ne zaman geçer gögüs ne zaman kendine gelir, emzirmek ne zaman acıtmayan doğal bir süreç olur tecrübelerinize ihtiyacım var. Bebegim emerken kriz geçiriyorum resmen, arada sağıp veriyorum dinleneyim diye ama oda işe yaramiyor😑

Merhaba kızlar 5 gün oldu doğum yapalı. İlk başta dikiş agrisindan duramiyordum ama daha 2.günde gögsümde yara çıktı artik dikisi hissetmiyorum bile onun agrisindan. Bu yaralar ne zaman geçer gögüs ne zaman kendine gelir, emzirmek ne zaman acıtmayan doğal bir süreç olur tecrübelerinize ihtiyacım var. Bebegim emerken kriz geçiriyorum resmen, arada sağıp veriyorum dinleneyim diye ama oda işe yaramiyor😑
Canm benim ilk bebeğim deki seyleri anlatmışsın. Acil gümüş kapak al emzirme dısında sürekli tak sabah aksam. Ben bunda o şekilde yara olmadım şükür 🤲🏻 seninki de düzelir. Birde ayva bulabiliyor isen çekirdeği ile jel ysp sür kuruyunca, üstüne kapat

Canm benim ilk bebeğim deki seyleri anlatmışsın. Acil gümüş kapak al emzirme dısında sürekli tak sabah aksam. Ben bunda o şekilde yara olmadım şükür 🤲🏻 seninki de düzelir. Birde ayva bulabiliyor isen çekirdeği ile jel ysp sür kuruyunca, üstüne kapat
Bende kararsizdim alsammi diye. Oraya vakumlanip kaliyormu. Son çare o zaten diger her seyi yaptim

Seninle aynı durumu yaşıyorum 1 ayımız bitti ama emzirmek bana da hala korkulu rüya gibi geliyor göğüs uclarim yara emerken canim acıyor uyanmasin diye baZen dua ediyorum bendr kendime hep soruyorim acaba ne zaman gececk bu yaralar diye 😭

Cok benzer benimki de. Epey iyi emiyordu, ta ki son 2 gune kadar, suan biraz kendini geri itip memeden uzaklaştırıyor ustune sadece uc kismini emmek istiyor. 5 dk emdikten sonra memeye emzik muamelesi yapıyor ve süt emmek istemiyor, ama memeden alinca da yaygarayi kopariyor. Göğsüm acimaya başladı bile, yara olmasından korkuyorum. Düzene girdi sanmıştım emme konusu ama girmemiş tekrar geri gitti sanki gelişimi.
Uyku deseniz guya yenidogan 16 18 saat uyurmus gunde. Gunduz max 4 saat bölük porcuk, gece 5 saat. Uyuması gereken Kalan 9 saatin hakkini kim verecek bilmiyorum. Arada ağlama noktasina gelmeye başladım. Kendimi tutamiyorum.
Bebek ac, elleirni agzina götürüyor ama emmiyor, sürekli esniyor ama uyumuyor...
Ah canim benim ya inan hepimizde ayni problemler ...
Annelik hüznü basladi bende resmen psikolojim hic iyi durumda degil. Aglma nobetleri yasiyorum bende ama bilmeliyizki bunlar vok dogal lohuamsaligin karanlik hic konusulmayan bir yuzu var herkesin anne olunca deneyimledigi..

Bende kararsizdim alsammi diye. Oraya vakumlanip kaliyormu. Son çare o zaten diger her seyi yaptim
Hayatımda yaptigim en iyi sey diyebilirim gumus kapak icin krem dahi surmuyirum ama 7 24 gumus kapaklayim gece bile onla yatiyorum cok cok ise yariyor kesinlikle al gogus ucun buyukse de xl olanini al ufaci kseyker tam kapamiyor

Aile ve sosyal politikalar bakanlığına gidiyorsun canım. Bir sey gerekmiyor. Oğlanın ve annenin tcsi sadece. Biz gittik dilekçe falan doldurmadan hemen bilgisayardan yaptı işlemi. 25 hazirandan sonra ptt den alabilirsiniz dediler
Ilcedeki aile ve sosyal hizmetkere gidip başvuru yaoman lazım. Eşin dd yapabilir senin gitmene gerek yok

Bende alayım o zaman boşu boşuna her seferinde islanmayayim kızımda da çok sürmüştü üstümün başımın ıslanması o zaman hiç difrize süt atma gereği duymamıştım kısa ve sık emiyordu oğlum onca emmesine rağmen mama versem onuda yiyor elimdeki mamanin süresi dolduktan sonra yenisini almak istemiyorum doktorda mamaya gerek yok demişti ilk muayenesinde, sütüm gayet yetiyor ondan yana şüphem yok zaten hiç sütüm yetmeyecek diye düşünmedim kızımda da öyle düşüncem olmamıştı 28 ay emdi ama bu oğlan da boğa burcu iştahı var sanırım eşimde küçükken çok kiloluymuş zaten babaya çekmese bari
Kilo alımı iyiyse zaten yetiyordur sütün. Doyacağı kadar emer o zaten. Sonradan mama nasıl alıyor ki😊 dediğin gibi tam Bi boğa burcu desene. Benim kız memeyi zor emiyor ya. Biberon almıyır zaten. Avent aldım inş onu alır

Bizede

Dr daha az gaz yapıyor dıe aptamil comformil verdi, normalde hipp yada humana dmeıstı ama 2 gun sarıldıktan yogun bakımda yattık o yuzden aptamil uygun gprdu dıger mamalar gore yogun bir mamaymıs kutusunda yazıyordu bende hatta biraz sulu yapıyrm
Aynen bize de gaz için bebelac nutrikonfor vermişti Dr umuz.

canim başlarda zor oluyr. bu yara olmaması olayı tamamen memeyi iyi kavraması ile alakalı. internetten videolara bak. güzelce kavradıkları zaman yara olmuyor. benim bebgim 22 günlük oldu. şimdi bile bazen çok ağladığında aceleden düzgün kavrama yaotiramadigim zaman çok açıyor. ama sakın kalıp güzel verebilirsem acimiyor.ve canını sıkma.her şey geçiyor. bak hepimiz ayni durumdayuz. cogumuzun 2.bebegi.ve biz de acemi hissediyoruz hala. daha bugün ağladım.bi dünya. sonra şükrettim. Allah hepimize güç kuvvet bebislerimize sağlık versin

X