2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Valla kardeşiminde aynı şekilde gazlı bebesi var aşırı gazlı , doktora bile gitmedi aldı şurubu içiriyo sakinledi çocuk dedi.doktor bana 2bck cc sabah akşam dedi ben sabah 1cc akşam 2 cc verdim o bile rahatlattı çocugumu şükür.ben zaten doktor bilmez demiyorum tabiki, en doğrusu doğal yöntemler ama olmuyosada zorlamanın anlmı yokki çaresi olan bişeyse.bu gaz damlası değil bağırsak düzenleyici şurup.vermeye başladığmdan beri günlük düzenli kaka yapmaya başladı.zaten bisüre kullanıosun sonra kesiosun.
Kızımdada kullanmıştık bu şurubu.
Şükür 4bck yaşına sorunsuz geldi.
Doktoruna danışarak alabilirsin sende ama olmaz dicek gibi senin doktor :)
Benim doktorumda dediki , bu çocuk gaz dolu onada yazık rahatlasın biraz dedi öle verdi.
Gaz sancısı büyükler bile dayanamaz çocuk nasıl dayansın dedi öle verdi.
İlk çocugumunda doktoru.
Sorarsak siz bilirsiniz der kullanabilirsiniz falan der büyük ihtimalle. Alalım biz de faydası olur belki. Her emzirme sonrası kıvranıyor çocuk. Sakin anı o kadar az ki. Uyanıkken hep gaz derdi. Hala uyumadı gazdan. Çıkarsa bile bitmiyor hiç

Merhaba kizlar napiyorsunuz uzun süredir giremiyorum hep bir koşuşturma çok şey yaşadık üzüntü ve stresten sütüm yok gibi bişey artık 😓 10 CC zor çıkıyor sagdigim da humana çay iciyorum su mümkün olduğu kadar içmeye çalışıyorum su yemek konusu bı oturtturamadim sadece öğlen yemeği hala yiyemiyorum (acikmadigim için kaynıyor hergun ) süt arttırıcı tavsiyelere açığım varsa bildiğiniz işe yarayan biseyler 🙏
Mama kullanıyorum kilo alımı çok iyi şükür ama ben mama aslında kullanmak istemiyorum emzirmeye geçmek istiyorum savaş ederek memeye tutturuyirum emiyor tabi süt gelmedigi için az olduğu için olabildiğince tutmaya çalışıyorum sağma makinesi deseniz bence boşaltmiyor elimle üstüne masaj yaptığımda süt çıkıyor (belkide sağma makinesine gelmiyor desem 180 CC olduğu olmustu ama tabi şimdi yok🙄)

Mrb canim bugun goturduk bebegimi doktora..enfeksiyon kapmis dedi ve gunde 3 kere olmak uzere 5 gun kullanimlik antibiyotikli damla verdi..bide kaynamis ilik suyla gozunu pamukla silin gunluk dedi..kendiligindende gecer ama damlayi kullanin dedi..bebeklerde olabiliyor bu durum dedi
Aynn canım bizde kullandk damla.zamanla geçecek.geçmiş olsun çok ❤️

Sorarsak siz bilirsiniz der kullanabilirsiniz falan der büyük ihtimalle. Alalım biz de faydası olur belki. Her emzirme sonrası kıvranıyor çocuk. Sakin anı o kadar az ki. Uyanıkken hep gaz derdi. Hala uyumadı gazdan. Çıkarsa bile bitmiyor hiç
Deneyin sabah 2,5cc akşam 2,5cc verebiliosunz.
Relactaz da veriorum ben her beslenme öncesi 6 damla.

Kızlar ben biogaia kullanıyorum ama doktor bir de Nurse havey de vermişti gün içinde kullan dedi ama ne zamanlar kullanacağımı bilemedim. Biogai yı akşam veriyorum nurse havay eş zamanlı kullanılıyor mu acaba kullandınız mı siz hiç aynı zamanda

Kızlar ben biogaia kullanıyorum ama doktor bir de Nurse havey de vermişti gün içinde kullan dedi ama ne zamanlar kullanacağımı bilemedim. Biogai yı akşam veriyorum nurse havay eş zamanlı kullanılıyor mu acaba kullandınız mı siz hiç aynı zamanda
Bende damla olarak biogiayi kullanıyorum normalde her gün saat 3 gibi veriyorum 5 damla nurse hurveys sürüp var bende onu da akşam ya da gece günde bir kere veriyirum yani bir kere damla bir kere şurup birini gündüz birini gece veriyorum

Herkese merhabalar uzun bir aradan sonra başımın epey sıkıştığı bir donemde sizlere danışmak istedim 💞 1 aylik kızım var. Meme +mama şeklinde besliyorum gaz sorunumuz var malesef kolik bir bebek. Mama olarak SMA kullanıyoruz bu mamayı kullanan arkadaşlar var mı ,memnunlar mi . Kızım iki gündür günde bir kez çok zor kaka yapıyor normalde günde 4-5 kez yapardı mamadan mi acaba diye şüphelenmeye başladım. Mama kullanan arkadaşlardan mama tecrübelerini paylasorlarsa çok memnun olurum hangi mamayı kullanıyorsunuz memnun musunuz .
Bizim de sma idi 10 gun evvel aptamile gectik. Zaten gazliyiz sma cok gaz yapti bize. He simdi yokmu var gazi ama cocuk katiliyordu bi de esim netten sma arastrdi hem gaz hem kabizlii sikayeti cokmus 😔 deneye deneye bulucaz artik

Kolik bebekler icin emzik sakinlestirir diyolar ama benimkisi oguruyo
Soyle sip diye tutturanlar ilk hng emzik verdiniz
Chicco 0 2 ay olanindan mi alsam
Bibs var bi de karar veremedim

Eş zamanlı kullanılır canım.

Bizim de sma idi 10 gun evvel aptamile gectik. Zaten gazliyiz sma cok gaz yapti bize. He simdi yokmu var gazi ama cocuk katiliyordu bi de esim netten sma arastrdi hem gaz hem kabizlii sikayeti cokmus 😔 deneye deneye bulucaz artik
Benim de okuduğum çoğu yazıda Aptamil gaz yapıyor yazıyordu .belkide bunyeden bünyeye değişiyordu iyice kafam karıştı

Cnm eğer aşırı gaz varsa bunun sebebi süt alerjisde olabilir dedi doktorum.bana diyet verdi birde aptamil progomin as diye mama verdi bir kutu ,bunu dene eğer gaz azalırsa sana rapor çıkarıcam dedi,gazda azalma var yani eskiye göre bir tık vardı , doktor rapor çıkardı mamayı bedava alıyoruz.özel mamalar normal mamalara göre daha katıksız ve anne sütüne daha yakın.bilgin olsun belki sende doktorına danışabilirsin hem mama parasından kurtulmş olursnz

Bende biogaiga ve flatuben damla kullanıyorum ikisini aynı zamanda kullanıyorum ben bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar

X