2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Hanımlar bebislerinizin kilo takibi sağlık ocağı ve hastanede aynı mı çıkıyo hep? Bizde biraz farklılık oluyo ikisine de ayrı not tutuyoruz 😬 cihaz farkından herhalde

Hanımlar bebislerinizin kilo takibi sağlık ocağı ve hastanede aynı mı çıkıyo hep? Bizde biraz farklılık oluyo ikisine de ayrı not tutuyoruz 😬 cihaz farkından herhalde
Bizim farklı çıkıyor çünkü sağlık ocağı kıyafetiyle tartiyor, çocuk doktoru kiyafeti çıkartıp tartiyor. Bu hafta ikinci ay doldu bizim, sağlık ocağında 5800 geldi baya kaĺın giydirmiştim, hastanede 5500 çıktı kıyafetsiz

Cnm hastane takiyormus bu ara once adet olcan hastaneye git siprel alcam de kan tahlili yapip takiyormus
Canm benm doktor kirkin cikinca gel takalim dedi ama takma parasi olarak 300 tl istedi daha once saglik ocaklarinda takildigini duymustum da simdi takiliyo mu bilemiyorum
Günaydın arkadaşlar yedi gun sonra kirkimiz cikicak uc gundur kanamam artti kip kırmızı bugün parcada geldi ilk sezaryanim tecrübeli degilim korkuyorum azalmasi gerekmezmi adetteymis gibi agrim oluyo boyle birsey yasayan varmi
Canm bende iki uc gundur oyleyim kanamam bitmisti sari akintim vardi baya ama tekrar basladi iste bide adet sancisida var yaninda

Biz de 1 aylık kontrolüne gittiğimizde çok kustugunu söyledim, çok gazi var dedi. Maflor vermişti daha önce şimdi de nurse hurveys verdi. Bakalım ise yarayacak mı? 3 gündür pek fark göremedim ama 1 hafta şans vereceğim, ise yaramazsa vermem zaten.

Canm benm doktor kirkin cikinca gel takalim dedi ama takma parasi olarak 300 tl istedi daha once saglik ocaklarinda takildigini duymustum da simdi takiliyo mu bilemiyorum

Canm bende iki uc gundur oyleyim kanamam bitmisti sari akintim vardi baya ama tekrar basladi iste bide adet sancisida var yaninda
Benim bu 2. sezaryanimdi. İlk doğumdan sonra daha çok kanamam olmuştu diye hatırlıyorum.Bu sefer doğumdan 1 hafta sonra kesildi. Doktora sordum, kesilir tekrar başlar normal dedi. 1 -2 hafta sonra çamur gibi 2 günde falan parçalı seklinde tekrar başladı. Bugün 33. günüm.

Senin kirkin ciktimi cnm ozelde takmadim hic dogrusu saglik ocaginda taktaktim adet olup takiyorlar yada kan tahlili yapip gidiceksin sipreli sezaryandan sonra nasil bilmiyorum gorumceme uc ay sonra taktilar

Günaydın arkadaşlar yedi gun sonra kirkimiz cikicak uc gundur kanamam artti kip kırmızı bugün parcada geldi ilk sezaryanim tecrübeli degilim korkuyorum azalmasi gerekmezmi adetteymis gibi agrim oluyo boyle birsey yasayan varmi
Bizimde 10 gün var kirkimizin çıkmasına benimde aynı canım kanamam başladı bugün ve dediğin gibi adet olacakmışım gibi kasık bel ağrısı var. Normal doğum benim.

Bizimde 10 gün var kirkimizin çıkmasına benimde aynı canım kanamam başladı bugün ve dediğin gibi adet olacakmışım gibi kasık bel ağrısı var. Normal doğum benim.
Aksine azalmasi lazım ya adet olunmuyormus kirkliyken sezaryan oldugum icin korktum normalde birsey olmaz bence en saglikli dogum

Senin kirkin ciktimi cnm ozelde takmadim hic dogrusu saglik ocaginda taktaktim adet olup takiyorlar yada kan tahlili yapip gidiceksin sipreli sezaryandan sonra nasil bilmiyorum gorumceme uc ay sonra taktilar
Bugun 33. Gunumdu canm aşıya gittim unuttum ya sormayi saglik ocaginda bi ara arar konusurum artk belkim ozeldeki doktora sormustum canm ya kirkin ciktiktan sonra yada adetli iken gelmen gerek dedi e kirktan sonra kim bilir ne zaman adet oluruz

Her bebek farkli demekki cnm biz hic gaz ilaci almamistik iyi geldi yel cevizi diye birsey varmis eczanede esim iyi diyordu eczaci arkadaşı var sor eczaneden istersen
Ben de sab simplex kullaniyorum cnm gunde 4 kez ve her sütüne de laktazm ekliyorum. Rezene cayı da veriyorum. Oğlum kolik o nedenle biraz yatıştırıyor sadece. En azından ağır ağlama krizlerini önlüyoruz..

X