2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar sezaryen göbeğine çare bulabilen var mı? Hamilelikten önceki pantolonlarımı denedim biraz önce. Düğmeleri ve fermuarları kapanmıyor 😭 çoğunu hamilelikten önce yeni almıştım, doğru düzgün giyemedim bile. Ben zayıflamak ve sıkılaşmak istiyorum 😢 Dışarı çıkıp yürüme şansım yok, tekim evde, eşim sabah 8 akşam 5 çalışıyor 😞 Leslie 1-2-3 mile ile daha önce zayıflamış ve sıkılaşmıştım. Ona başlasam mı acaba, dikişlerim zarar görür mü? Spora başlayan var mı aranızda?

Kızlar sezaryen göbeğine çare bulabilen var mı? Hamilelikten önceki pantolonlarımı denedim biraz önce. Düğmeleri ve fermuarları kapanmıyor 😭 çoğunu hamilelikten önce yeni almıştım, doğru düzgün giyemedim bile. Ben zayıflamak ve sıkılaşmak istiyorum 😢 Dışarı çıkıp yürüme şansım yok, tekim evde, eşim sabah 8 akşam 5 çalışıyor 😞 Leslie 1-2-3 mile ile daha önce zayıflamış ve sıkılaşmıştım. Ona başlasam mı acaba, dikişlerim zarar görür mü? Spora başlayan var mı aranızda?
Bilmiyorum ki doktorla gorussen daha iyi olur bence. Ilk aydan sonra hafif yürüyüş öneriyorlar genelde. 6 ay ağır spor yapmak zaten yasak.

Neden boyle bi dusunce yaylms ki o zamn her yere..ilginc..Biberonun ucuyla ilgili belki de..uygun biberon veryolardr.
Aynen uçları benim kullandığım uç gibiydi yoğun bakımda normal biberon vermişler diye doktor kızmıştı sonrasında ben kaşık biberonla vermeye başladım ama mama miktarı arttıkça zor olmaya başladı özellikle geceleri ben de normal biberona başladım şuan meme emmede bir sıkıntı yok şükür

Kızlar gercekten bitik durumdayım siz siz olun koronaya cok cok dikkat edin maskesiz adım atmayın en yakınınıza bile mesafeli durun. Eşimden sonra bende pozitif cıktım bebeği çift maskeyle emziriyorum öksüresim geldiğinde mecbhr emerken tutuyorum nefesim kesiliyor o emerken gece uyutmuyır zaten uyumadıkca dinlenemiyorum atesim düşmüyor. Üstüne bebegede bulastı mı strwsi saat bası onunda atesine bakma cabası. Yani Allah daha büyük dert vermesin ama mahvoldum
çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

Aynen bende öyle yapıyorum, hava zaten sıcak bide klimalı ortam tam mis oluyor 💙
Ya ben klima konusunda cok dertliyim. Acsam bebekler usuyecek diye korkuyorum acmasam terliyorlar çarptiracaklar diye korkuyorum. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Kendimi zaten geçtim ben buharlasiyorum bildiğin 🤣

Sutunuzun yettigini nasil anliyorsunuz, gun icinde hic cekipte gelmedigi ve huzursuzlandigi oluyir mu yoksa hep emip uyuyor mu
Bazen sağıp içiriyorum ne kadar geldiğini biliyorum o yüzden canım. Bi de sol göğüsümde daha az süt var mesela, orayı emip azaltınca huysuzlanmaya başlıyor, memeyle kavga ediyor emmek istemiyor. Sağa geçiyorum. Doymadığında ağlıyor

Biraktrmk da kolay oluyo dyolar. Keyfni ckarn valla
Insallah canim 😊
Bi de emzik bazen alip bazen almazsa vazgecmeden vermek lazmmis almiyor diye vazgecmeyin. Benim ikizlerde hayatimi kurtardi gercekten karınlari acsa tutuyorlar. Bazen ikisi ayni anda uyaniyor veya birini emzirirken diğeri de ağlıyor. Emziği verip yarim saat kadar oyalayabiliyorum
Benimki hala ilk verdigimde istemiyor midesi bulaniyor zorla veriyorum aliyor sonra. Senin icin gercekten büyük kolaylik olmus canim 🙂

Kızlar gercekten bitik durumdayım siz siz olun koronaya cok cok dikkat edin maskesiz adım atmayın en yakınınıza bile mesafeli durun. Eşimden sonra bende pozitif cıktım bebeği çift maskeyle emziriyorum öksüresim geldiğinde mecbhr emerken tutuyorum nefesim kesiliyor o emerken gece uyutmuyır zaten uyumadıkca dinlenemiyorum atesim düşmüyor. Üstüne bebegede bulastı mı strwsi saat bası onunda atesine bakma cabası. Yani Allah daha büyük dert vermesin ama mahvoldum
Geçmiş olsun canım Rabbim acil şifalar versin

Doktorum Bana 3 ay yürüyüş yapabilirsib
3 ay sonra spor yapabilirsin demişti
Bendr dertliyim sezeryan göbeğinden :KK43:

Doktorum Bana 3 ay yürüyüş yapabilirsib
3 ay sonra spor yapabilirsin demişti
Bendr dertliyim sezeryan göbeğinden :KK43:
El kadar bebeyle nasıl yürüyelim canım 😟 birkaç ay sonra başlarım artık. Korse giymeye başlayacağım akşam serinliği düşünce . O biraz etki eder herhalde

X