2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Hipp combiotic ile başladık aptamil ar a geçtik şimdi bebelac gold kullanıyoruz
Hipp de mi kabiz yapti? Prebiyotik probiyotik vs deniyor. Ben de onu aliyorum surekli 2-3gunde bir buyuk tuvaletini yapyor. Baslarda her gun yapyordu tabimmDegistrse mydm ? Ben de ne zamn degstrmek istesem her yerde hipp iyi diye okuyunca vazgecyorm degsrrmkten😑

Kızlar kilolarınızdan ne haber benim hep kaldı hatta alıyorum. Sezaryen göbeği nasıl gider:110:
Adette olamadım normali nedir bilmiyorum ne zaman adet olunuyor? Bizim tedaviyle oldu diye korunmuyoruzda inşallah bir kaza çıkmaz. En azından şimdilik, yoksa ikinciyi istiyoruz çok ara vermeden🙈
Benim ilk bebekte 5 kilo kalmıştı canım bunda hiç kalmadı ama göbek var illaki 😊 adet kişiden kişiye değişiyor ilkinde kızım 3 aylık olduğunda olmuştum bunda henüz olmadım gerçi daha 2.5aylık oldu kızım ilki gibi olursa az bi süre sonra olurum inşallah belkide karnım ozmn daha çabuk toparlanır 🤲🏻😁 korunmuyorsanız olma ihtimali var tabiki 😊 normalde ne kadar sonra 2.bebeği düşünüyordunuz?
Bebişi diş çıkaran var mı ? Benim oğluş diş çıkarıyor 🥳 maşallah oğluşa 🧿 3-4 gündür salyası akıyordu ağzından. Diş doktoru teyzesi de onayladı. Erken ama bebeğin gelişimi iyi çıkabilir. Masaj yap diş değilse de şişlikler iner dedi
Ayy benim kızımında ağzının suyu akıyo sürekli. bende dişten şüpheleniyorum ara ara kontrol ediyorum ama henüz bişey yok.ilk bebeğim 5 aylıktı dişi çıktığında dişi çıkıncaya kadar bikaç ay ağzının suyu akmıştı.bakalım bunda ne zmn çıkacak 😊

Hipp de mi kabiz yapti? Prebiyotik probiyotik vs deniyor. Ben de onu aliyorum surekli 2-3gunde bir buyuk tuvaletini yapyor. Baslarda her gun yapyordu tabimmDegistrse mydm ? Ben de ne zamn degstrmek istesem her yerde hipp iyi diye okuyunca vazgecyorm degsrrmkten😑
Ben hipp kullanıyorum.Günlük yapıyor kakasını 🧿Bence her mama her bebeğe iyi gelmiyor.Denemek lazım.Başta aptamil kullanıyordum.Kakasını yapamıyordu.

Evet canım çok işe yaradı çabucak kesildi gaz sancısı ama bugün doktor randevumuz vardı durumu anlattım kimyon çayı ve rezeneyi sordum erkek çocuklarına kullanılmasını önermiyoruz çünkü onlar dişilik hormonunu artırıyor çocuğun hormon dengesini bozmayın dedi benim için çok büyük hayal kırıklığı oldu yavrum gaz sancısı çekmeyecek diye sevinmiştim
Benim de erkek bebeğim var ve bende her gün 1 fincan rezene çayı içiyorum. İçmemeli miyim? Sütten geçer mi? Endişelendim şimdi.

Sadece 10 kilo gitti 5 kg kaldı helede göbeğim koca teyzelerin göbeği gibi fingir figür oynuyor :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: bende daha 5 gün önce ilk adetimi oldum kanalların açık artık tehlike canları çalar çok.duyduk birincisi tedaviyle ikincisi normal olan haberin olsun dikkat edin 😂😂😂
Masallah ya inşallah bende adet olurum canım 🧿🤲 valla göbek benimde aynı dediğin gibi gitmeyecek gibi duruyor hayırlısı artık:)

Ayni durumdayim gece de duzgun uyumuyo gunduz de..bi rahatszlgi mi vardir dusunup duruyorum kbb ye faln mi gotursem nerde neyi var bilemyorm da :KK43:
Benimki en azindan geceleri iyiydi ama iki gündür gece de iyi uyumuyor. 8. hafta atagi olabilir. Huysuz olabilirmis bu zamanlarda. Insallah atlatiriz su zamanlari.
Benim de erkek bebeğim var ve bende her gün 1 fincan rezene çayı içiyorum. İçmemeli miyim? Sütten geçer mi? Endişelendim şimdi.
Ben de muhakkak iciyorum hatta bazen iki fincan. Ben de merak ettim benim bebegim de erkek.

Benim ilk bebekte 5 kilo kalmıştı canım bunda hiç kalmadı ama göbek var illaki 😊 adet kişiden kişiye değişiyor ilkinde kızım 3 aylık olduğunda olmuştum bunda henüz olmadım gerçi daha 2.5aylık oldu kızım ilki gibi olursa az bi süre sonra olurum inşallah belkide karnım ozmn daha çabuk toparlanır 🤲🏻😁 korunmuyorsanız olma ihtimali var tabiki 😊 normalde ne kadar sonra 2.bebeği düşünüyordunuz?

Ayy benim kızımında ağzının suyu akıyo sürekli. bende dişten şüpheleniyorum ara ara kontrol ediyorum ama henüz bişey yok.ilk bebeğim 5 aylıktı dişi çıktığında dişi çıkıncaya kadar bikaç ay ağzının suyu akmıştı.bakalım bunda ne zmn çıkacak 😊
Benim doğumdan sonrada çok kanamam olmadı sanki hep pis kanlar içimde kaldı gibi hissediyorum inşallah bende olurum canımm ikinci bebeğide çok geçmeden istiyorum yaşım geçiyor 31 yaşındayım 3 sene sonra olsa çok güzel olur hayırlısı olsun bakalım

Bebişi diş çıkaran var mı ? Benim oğluş diş çıkarıyor 🥳 maşallah oğluşa 🧿 3-4 gündür salyası akıyordu ağzından. Diş doktoru teyzesi de onayladı. Erken ama bebeğin gelişimi iyi çıkabilir. Masaj yap diş değilse de şişlikler iner dedi
Canım nasıl anladın dış çıkardığını? Benim oğlan da çok salyali ama diş aklıma gelmemişti hiç. İki gündür nerdeyse hiç uyumuyor sürekli huysuz kucaktayken omzumu emiyor yaliyor sürekli normalde de kendi eli ağzında hep acaba dış cikariyor olma ihtimali var mı daha çok erken ama senle aramızda bı hafta falan var sanırım

Bana da doktorum hipp önermişti ama her mama her bebeğe iyi gelmiyor. Senin bebişte de o iyi gelmiştir 🤗

Kabız da değildi bebeğim bu arada. Gayet sıvı yapıyor yaptığında hiç kabız olmadı

Canım nasıl anladın dış çıkardığını? Benim oğlan da çok salyali ama diş aklıma gelmemişti hiç. İki gündür nerdeyse hiç uyumuyor sürekli huysuz kucaktayken omzumu emiyor yaliyor sürekli normalde de kendi eli ağzında hep acaba dış cikariyor olma ihtimali var mı daha çok erken ama senle aramızda bı hafta falan var sanırım
Aynen canım salyalıydı. Ben ya da babası kucağımıza aldığımızda omuz, boyun, kıyafet ne denk gelirse emiyor yalıyordu. Bakınca bunu gördüm. Aynı kabarıklık sağ tarafında da var. Ve üstlerin alt çenede denk gelen yerlerinde de var. Üst 2, alt 2 yer kabarmış. Kardeşim diş hekimi ona sordum . Temiz bir bezi ıslat masaj yap şişlik inerse diş değildir dedi. Normalde 6.ayda çıkarmış ama çocuğun gelişimine göre de erken çıkabiliyormuş. Daha masajı yapmadım bugün yaparım günde 2-3 kez. Sen de bi bak bebişin ağzına . Belki aynı kabarıklıktan vardır 😊

Eklentiler

• C61132F5-F7E5-41F0-BA58-B5F627F452EC.jpeg
    C61132F5-F7E5-41F0-BA58-B5F627F452EC.jpeg
    64,7 KB · Görüntüleme: 49
Hipp de mi kabiz yapti? Prebiyotik probiyotik vs deniyor. Ben de onu aliyorum surekli 2-3gunde bir buyuk tuvaletini yapyor. Baslarda her gun yapyordu tabimmDegistrse mydm ? Ben de ne zamn degstrmek istesem her yerde hipp iyi diye okuyunca vazgecyorm
Biz de aptamil kullandık gaz yaptı, hipp kullandık kabızlık yaptı. Şu an sma kullanıyoruz. Memnunuz smadan. Ben de çocuğum için en iyisi olsun istedim ama her mama her çocuğa iyi gelmiyor maalesef

Son düzenleme:
Benim doğumdan sonrada çok kanamam olmadı sanki hep pis kanlar içimde kaldı gibi hissediyorum inşallah bende olurum canımm ikinci bebeğide çok geçmeden istiyorum yaşım geçiyor 31 yaşındayım 3 sene sonra olsa çok güzel olur hayırlısı olsun bakalım
Kanaman olmadıysa canım ilk adetinle birlikte çok akabilir hatta normalde adetin 4 5 gün sürüyorsa biraz daha uzun olabilir bu süre.adet olmaya başladığın zaman yavaş yavaş gider o kilonda 😊 3 sene iyi ama korunmasız devam edersen o süre kısalabilir tabi 🙈😊 hayırlısı olsun inşallah

Ben de çok bilmiyorum çocuk doktoru öyle söyledi bende şaşırdım çünkü buradaki arkadaşların bazılarına da doktorları içebilirsin bebeğe de verebilirsin demiş burda birkaç arkadaştan duymuştum ben de kimyon çayını bebeğime 2 çay kaşığı verdim 10 dk ya kalmadan kesti gazını ben maalesef mamayla beslediğim için sütten geçer mi bilmiyorum

X