2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Kızlar selam, bugün moralim çok bozuk. 1,5 yaşında british bicolor kedim var, 2 gündür nefes darlığı yaşıyordu. Dün akşam veterinere gittik, akciğeri ödem toplamış, yüzde 50 kapasite ile çalışıyormuş. Akciğerindeki ödeme bağlı olarak da kalbinde büyüme ve böbreklerinde de sorun gelişmiş. Oksijen verip iğne yaptı veteriner ama bugün de iştahı yok. Kalp destekleyici hap da verdiler ancak asla iciremiyorum bir umut maması ile içer dedim ama yemek yemeyi reddediyor. Sürekli uyukluyor, yanıma gelirken yorulup dinleniyor. Topicten bağımsız olarak içimi dökmek istedim, onu da evladım gibi görüyorum 😔 dünden beri kafamda türlü türlü senaryolar kurup duruyorum ağlamaktan perişan oldum kızım da sanırım stresimi anlıyor o da huysuz dünden beri

Not: yazdıktan sonra farkettim kızlar, ne yazmışım ama kusura bakmayın, çok doluyum

Kızlar bakamadım kaç gündür, cevaplar birikmiş, yazan herkese tek tek teşekkür ederim. Alıntı yapmıştım ama sayfa silmiş onları, tek tek bakamıyorum da, yanlış anlamayın, bikaç yorumu okurken içim acıdı, ağladım. Samimi olduğum için yazmak istedim bunu kusura bakmayın. Tekrar geçmişe bakarsam yeniden okuyup üzülürüm diye bakmıyorum. Belki de cevap yazarken üzüleceğimi bildiğim için bikaç gündür siteye girmeye cesaret edemedim. Yorumlar belki bu yğzden silindi. Bilemiyorum. Üzülmem sizlik değil, bazı şeyleri sizden de okumak üzdü beni. Eşim yardım eder, bebeği pışpışlayarak
oyalar, yemek yerim o arada. Oynar bebeğimizle. Bebekle ilgilenirken bişey istersem yapar. Beşiği sallar. Ama çok uzun süreli değil, kısa süreli yarım saat falan. Olsun ben ona da razıyım. Bazı geceler o da baktı, hakkını yiyemem. Eve bişey alınacaksa alır. Ama eşimle bu günlerde aramız kötü. Düşündüm, lohusalığımda kaç gündüz kaç gece tek başıma kaldım ben. Annemi kovdu evden. Tek kaldım. Kendi annesi hastayım diye gelmedi( yalan, ortalık karıltırma peşinde, iftira attı bana). O gecelerde su içmek için bile fırsatım olmadı. Bebeğim ağlardı, ben ameliyatlıyım, acemiyim, bebeğimle bende ağlardım. Hala çok ağrılarım oluyor, belki de o günlerde dinlenemediğim için. Eşim bazen yanımda yatardı bazen yatmazdı. Güçlü olacam ayağına, yanımda yatmadığı zaman yardım da istemedim. Ama çok zoruma gitti. Bakıyorum da, hayatımın en zor günleriydi, yardıma en muhtaç olduğum zamanlardı, tuvalete bile gitmek zordu ve tek başımaydım. Kahvaltıyı 3 te yaptığım oldu, ve neredeyse aç yattığım oldu. Geçti mi geçti ama nasıl geçti bana sorun. Günlerdir doğru düzgün konuşmuyoruz artık eşimle. birikti bişeyler ve patladım artık. Kendini haklı görmesinden, her gün azar işitmekten, tartışmaktan yoruldum, sürekli olarak yine neyi şikayet edecek diye gerilmekten yoruldum. Annemi ailemi şikayet edecek diye strese girmekten sıkıldım. Annen niye böyle yapıyor ne demek istiyor demesinden sıkıldım. Sürekli olarak beni dinlemiyorsun, kasıtlı yapıyorsun, ben yalancı mıyım demesinden sıkıldım. Sürekli savunma durumundayım. son kavgada, başım ağrıyor detayları anlamıyorum dedi, bende o sırada boş bulundum gün içinde yaptığımı anlattım. Kendi de anlatmıştı öncesinde. Ne bileyim çıktı ağzımdan, bağırdı bana, sen beni dinlemiyor musun diye. En sonunda patladım. Boşanaşım dedim, eşyalarımı toplamaya başladım. Boşanmayı koz olarak mı kullanıyorsun diye ona da kızdı. Boşanamk istiyor musun diyorum, hayır ama sen istiyorsun diyor. Bende istemiyorum diyorum. Hamileyken eski sevgilisi olduğunu tahmin ettiğim kadına mesajlarını görmüştüm. Kadın evli, çocuklu. Hamileyim diye ses etmedim o zaman, bebwğime bişey olur diye korktum. O gün o bana kızınca bende ona söyledim o mesajları gördüğümü. İlk başta sana kızgındım dedi. Ama o mesajlar farklı yıllarda da varmış, bende dedim kaç kere farklı zamanlarda mesaj atmışsın ne umuyordun da mesaj attın dedim, devamı gelse ne yapacaktın dedim. Bana kızgınlığı bahane etme dedim. Haksız mıyım ama, hadi diyelim o gün kızgındın ondan öncede mesaj atmış. Her sinirlendiğinde o kadına mesaj atması normal mi ? İnanın yeni birisi olsa, internette veya başka bir yerde ilk kez tanıştığı biri olsa koymazdı bu kadar. Yıllar evvelden kalmış, evli bsrklı biri ile yazıştığını görünce delirtti beni. Üstelik( kendisi demedi anası dedi, anası da hamile gelinine niye anlatırsa bunu o da muamma), benden önce ilişkileri varken bile kadın evliymiş ama eşim bunu sonradan öğrenmiş. Düşünün yani kadın evliyken benimki ile yazışıyor, aradan yıllar geçiyor benimki yine bu kadına mesaj atıyor. Savunulacak nesi var bunun. Eşyalarımı topladım gidecektim ama bir süre daha kalmaya karar verdim. Aklımda bşşeyler var. Günler geçti eşim kişisi hala konuşmuyor çok fazla, soğuk davranıyor bana. Kendini mi hala haklı görüyor( masum olduğunu düşünüyor ve ona güvenmediğim için mi kızgın) yoksa kendini suçlu mu gördüğü için konuşmuyor bilmiyorum. Onun bana kızma sebebi de ben onu dinlemiyormuşum, itiraz ediyormuşum. Herhangi bir konuda bu böyleymiş. Ama ben o kadından bahsedince, or..u diye o kadından bahsedince hiç birşey demiyor. Durup durup başka şeyler söylüyor. Bide o günlerde ilaç alınacaktı. İlk gün ilacı aldı geldi ama katkılı, içime sinmedi. Dedim bunu bebeğe kullanmayalım. Ocean d3 var ya onu kullanalım dedim, internetten resmini gönderdim ama yanlış göndermişim. Buldu geldi ay dedim yanlış olmuş, doğrusu bu . Kasıtlı mı yaoıyorsun diye ona da kızmıştı. Dedim çocukla ikgşkenmekten kafa mı kaldı. Bide dediğim gibi sürekli azar, gerginliği falan şnanın çok yoruldum ben artık. Dikkatim dağılıyor hata yapıyorum. Dedim bu sebeple hatam var kasıt yok. Kasıtlıymış yaptıklarım. O gün kavaga edince böyle diyor bana. Ama o kadına attığı mesajlar için bişey demiyor. Ben ne diyorum sen ne diyorsun aynı şey mi diye bağırdım. Şimdi siz söyleyin hangisi daha önemli daha büyük suç.
Yazıklarını okudum aşırı üzüldüm. Kendine bir iyilik yap ve kurtul bu insandan. Sen me yaparsan yap değişmeyecek. Çünkü egoist ve narsist bir kişiliğe sahip. Seni mutlu etmiyor oluşu bile yeter. Anneni evden kovmak nedir. Başkasıyla mesajlaşmak bi de. Ne hakla sana kızar. Sen bunun eline ipleri fazla vermişsin ömrünü çürütüyor bu senin. En çok nazlanmam gereken zamanda seninle annenle saçma sapan işlerle uğraşmış. Uzaklaş bu insandan en azından kafanı toplayıp sağlıklı karar alabilmen için bir süre ailenin ya da sevdiğin bir arkadaşının yanına git

Görüyor 😁 kaynanam da ifrit diye kayıtlı. İlk evlendiğimiz zamanlar kocam diye kaydetmiştim kaynanayı😁 beni istemedi zorla evlenince de kocam gibi davranmıştı. Eve yerleşmişti geceleri odadan çağırıyotfu falan 😁 odamı bastığı da oldu bahsetmiştim burda. Kıyafetiöe karışıyortu. Hani gayet normal giyinen bir insandım. Crop da giriyordum yazın. Şort falan giymiyordum kaldı ki tekirdağ da sahil kenarındaydık gayet de giyebilirfim. Beni paspal göstermek için milletten kıyafeti yok diye kıyafet istiyordu bana. Ve bana xs bile büyük gelirken l m istiyordu. Zorla bana giydirmeye çalışıyortu. İşin kötüsü eşimi de bikaç kere kandırmıştı. Sahil kenarındayız ama cropla bana bakarlarmış😁😁 eşim 183 onın kıyafetlerini giymemi istiyordu 😁😁vs vs kuklandığı peçeteleri çöpleri falan yere atıp almayınca eşime şikayet edıyordu😁 kolunu bileğinin orayı kaşımamı istiyordu sırt da değil amaç beni kullanmak.psikolojisi normal değil. İlk başlarda yaptım da salak gibi. Büyül dedim sevdiğim adamın annesi dedim baktım ben yaptıköa coştu. Yatak odamıza falan karışmaya başladı. Eşimle yatıyoruz falan diye 😁 kısacası o dönem kocam diye kaydettim sonrasında da ifrite çevirdim evimde kocama başka kadın bulacağonı söyleyince karışmadı eşim de karışamadı 😁

Yuh imkansız🤣🤣🤣🤣 o kadar üretsek zaten 1 uaşa kadar emecek süt sağarız😁
Bu kaynana terörü her yerde Allah alsın elinden bacım yoksa zor bunlarla

Kızlar acil yardım. Oğlum 2 aylık oldu. Son 1 haftadır gündüz uykusu az. Geceleri daha iyi. Anne sütü mama birlikte veriyorum. Sarılık olunca mamaya başladık kilosu iyi geçen ay doktor keselim mamayı dedi ama sütüm sağınca 30-40 anca oluyor yetmiyor diye mama da veriyorum 4 saatte bi 60 cc veriyorum 2 saatte bi emziriyorum ama yetmiyo mu acaba. Çok huysuz gündüzleri. Kendi kendine 20 dakika durmuyor. Ne yapacağımı şaşırdım :KK43: doktor kontrolümüze daha var gidince soracağım ama benzer durumda olan var mo nasıl çözdünüz merak ettim,
Birkaç gündür aynı durumdayız. Çok gerginim. Çok sakin bir bebekti. Ana kucaginda uzun süre kalırdı. Öyle beni izlerdi. Ne oldu anlamadım. Gaz ilacını bırakmıştım. Ondan mı acaba diyorum. Ama bakıyorum öyle gazlı durmuyor. Çıkarıyor. Çok da kaka yapıyor. Ben daha çözüm bulamadım canım. Geçici bir durum olduğunu umut ediyorum. Gaz ilacına bugün tekrardan başladım.

Aç değilse ya gazı ya da uykusu vardır. Bebekler gündüz maksimum 1.5 saat uyanık durabilirlermiş. Uyku sinyalleri alıp uyutmazsak daha huysuz olur ve uykuya zor geçerlermiş.
Canım uyutuyorum beş dakika sonra gözlerini açıyor. Bazı arkadaşlar kucağında uyutuyor ya hadi dedim bari kucagimda uyutayim biraz sakinlessin. Yok orada da uyumadı. 😬😬

Serla Serla ve P pembeumutyildizi bizimkiler de çok ahım şahım değiller de idare ediyoruz işte. Türk toplumunda babaligin hakkını veren bir elin beş parmağını geçmez. Hele kaynana terörü bitmedikce... Tabi işin içine psikolojik ve fiziksel şiddet girince iş değişir. Kendinizi ezdirmeyin. Ezdirmeyelim. Bir de bir zahmet insanlar hakli ya da haksız burada içini döküyor. Kimse kimsenin gerçeğini bilemez. Ne olursa olsun hepimiz zor zamanlardan geçtik. Herkes aynı güce sahip değil. Yakınlarımızın bizi bu süreçte anlayışla karşılaması lazım. Lütfen eleştiren, yargılayan yorumlar yapmayalım.🙏

Kızlar selam, bugün moralim çok bozuk. 1,5 yaşında british bicolor kedim var, 2 gündür nefes darlığı yaşıyordu. Dün akşam veterinere gittik, akciğeri ödem toplamış, yüzde 50 kapasite ile çalışıyormuş. Akciğerindeki ödeme bağlı olarak da kalbinde büyüme ve böbreklerinde de sorun gelişmiş. Oksijen verip iğne yaptı veteriner ama bugün de iştahı yok. Kalp destekleyici hap da verdiler ancak asla iciremiyorum bir umut maması ile içer dedim ama yemek yemeyi reddediyor. Sürekli uyukluyor, yanıma gelirken yorulup dinleniyor. Topicten bağımsız olarak içimi dökmek istedim, onu da evladım gibi görüyorum 😔 dünden beri kafamda türlü türlü senaryolar kurup duruyorum ağlamaktan perişan oldum kızım da sanırım stresimi anlıyor o da huysuz dünden beri
Kedicigine çok geçmiş olsun canım. Tez zamanda iyileşir inşallah 🙏

Birkaç gündür aynı durumdayız. Çok gerginim. Çok sakin bir bebekti. Ana kucaginda uzun süre kalırdı. Öyle beni izlerdi. Ne oldu anlamadım. Gaz ilacını bırakmıştım. Ondan mı acaba diyorum. Ama bakıyorum öyle gazlı durmuyor. Çıkarıyor. Çok da kaka yapıyor. Ben daha çözüm bulamadım canım. Geçici bir durum olduğunu umut ediyorum. Gaz ilacına bugün tekrardan başladım.
Benimki hiç bi yerde durmuyo anlamıyorum problem ne :KK43: çok yorucu oluyo devamlı bi kucak yürüyüş pış pış halindeyim

Benimki hiç bi yerde durmuyo anlamıyorum problem ne :KK43: çok yorucu oluyo devamlı bi kucak yürüyüş pış pış halindeyim
Gaz damlası kullanıyor musun? Gazdan olabilir. Atak haftası falan olabilir. Bebeği iyice takip et. Bedenini gözlemle. Uyku saatini kaçırmamaya çalış. Ne bileyim kelin ilacı olsa kendi başına surermis🤣🤣 Biz iyi gidiyorduk ya son birkaç gün böyle 😔

Günaydın kızlar. Bugun içim çok buruk hüngür ağlayacağım zor tutuyorum kendimi. Annem kardeşim bebeğim doğduğu günden beri benimle yarın gidiyorlar çok üzgünüm ertesi gün kv. Kp.Görümce geliyor nasıl gececek onlarla 20 gün şimdiden stresi sardı eşim işte olacak çok buruğumm. Annem baktı bebeğime bütün ev işi yemek falan rahatımız çok iyiydi. Onlarla nasıl yapacağım hiç bilmiyorum. 🥺🥺Rabbim annelerimize uzun ömür versin
Ya sabır Çek bol bol benimkilerde geliyor

Gaz damlası kullanıyor musun? Gazdan olabilir. Atak haftası falan olabilir. Bebeği iyice takip et. Bedenini gözlemle. Uyku saatini kaçırmamaya çalış. Ne bileyim kelin ilacı olsa kendi başına surermis🤣🤣 Biz iyi gidiyorduk ya son birkaç gün böyle 😔
Biogaia kullanıyoruz. Evet atak haftasıymış ama bitmedi gitti. 2 aylık bebek neden uyumaz anlamıyorum ☹️

Ben uyuyamam o öyleyken🙈

Ben direk yanımda uyutuyorum kendimi tanıdığım için🤣

Hayatta iken şeytanı tanıdım. Görmezse ben yokum zaten farkında. Ne nafaka ne tazminatına ihtiyacım var bavulunu alır gider.
Eşime de kendime de güvenemiyorum uykumuz ağır. Geceleri cesaret geliyor göğsüme alıyorum.

Canım uyutuyorum beş dakika sonra gözlerini açıyor. Bazı arkadaşlar kucağında uyutuyor ya hadi dedim bari kucagimda uyutayim biraz sakinlessin. Yok orada da uyumadı. 😬😬
Aslında ne zaman uyutacağını anlamak kolay da nasıl uyutacağın zor. Ben uyku saatini kolluyorum hep ama bebiş çok zor dalıyor uykuya.

Bcg aşısı kalmamıştı, bugün olduk. Gün içinde huzurluydu, 8'e doğru ağlama krizlerine girdi. Katıla katıla ağladı. Elim ayağım birbirine dolaştı. Ne yapsak kar etmedi. Bir yandan bebiş bir yandan ben ve annem ağladık. Calpol verdim mecburen. Doktorum verme aşının etkisi azalıyor demişti. 20 dakika sonra sakinleşip uyudu. Şimdi de vicdan yaptım acaba ağrısı yoktu da uykusu mu vardı, Calpol vermesemiydim diye.

Kızlar bizde bugün tam 11 haftalık olduk. 11-12 arası bu kahrolası ataklar geri mi geliyor ya biz hala gaz sancılarıyla bogusuyoruz vallahi bı de atak kaldiramicam. Zaten bi manyak koca da bende var , çocuk ağlayınca adama bise oluyor. Bu niye agliyo. Herşeyin tam yapiyo muyuz, damlalarini verdik mi, emdi mi bilmem ne. Ağlayınca alıp susturacagina çocuğun ağlamasına ben mi neden oluyorum biseyleri eksik yaparak bunun peşinde, valla uykusunda boğacam en son. Eve gelen misafirlerden, akşam uemegi derdinden usandım. Bide evden çalışma da olsa ise de başladım bugün. Cildiriyorum. Help meee

Kızlar selam nasılsınız?

Ya oğlum hep sırt üstü yatıyor daha önce yan yatırmayı denemiştim ama yine sırt üstü dönüyor bir yolunu bulup. Kafasının arkasında biraz düzleşme olmuş. Dün gece yan yatırmaya çalıştım, bütün gece ikimiz de sürekli uyandık. Sabah da uğraştım kabul etmedi kesinlikle. Kundak yapıp düz kafa yastığı ile düz yatırdım yine. Henüz 2 ayı doldurmadı. Bu şekilde uğraşarak sonuç alabilir miyim sizce ya 😣 çok üzüldüm benden dolayı böyle olmasına ama yatıramadım bir türlü yan şekilde 😔 yaşayan var mı bu durumu?
Benimki de hep yan çeviriyor sadece kafayı. Boynu acır diye düz kafa yastığı koymuştum bikaç gün daha önce bahsetmiştim bi ablam var kadın doğumcu görüntülü konuşurken gördü. Daha erken değil mi doktor neden önerdi dedi bende önermediğini söyledim o söyledi doktor kontrolünde kullanılıyormuş bunlar. Çünkü bazen kafatası bozuklukları bazı beyin gelişim aksaklarının işaretçisi olabiliyormuş. 30 unda doktora gidince sorcam kullan derse kullancam bende.
Serla Serla ve P pembeumutyildizi bizimkiler de çok ahım şahım değiller de idare ediyoruz işte. Türk toplumunda babaligin hakkını veren bir elin beş parmağını geçmez. Hele kaynana terörü bitmedikce... Tabi işin içine psikolojik ve fiziksel şiddet girince iş değişir. Kendinizi ezdirmeyin. Ezdirmeyelim. Bir de bir zahmet insanlar hakli ya da haksız burada içini döküyor. Kimse kimsenin gerçeğini bilemez. Ne olursa olsun hepimiz zor zamanlardan geçtik. Herkes aynı güce sahip değil. Yakınlarımızın bizi bu süreçte anlayışla karşılaması lazım. Lütfen eleştiren, yargılayan yorumlar yapmayalım.🙏
Ben şu durumu anlamıyorum evet evladını çoğu anne önemser. Bazıları kıskanır tamam da düşman görmek başka boyut. Zaten benim tavrım da düşman görüldüğüm için muhattap olmamak oldu. Başıma iş açmaktan ve hayatımı mahvetmekten başka bişey yapmadı hiç.
Eşime de kendime de güvenemiyorum uykumuz ağır. Geceleri cesaret geliyor göğsüme alıyorum.

Aslında ne zaman uyutacağını anlamak kolay da nasıl uyutacağın zor. Ben uyku saatini kolluyorum hep ama bebiş çok zor dalıyor uykuya.
Eşim salonda🤭ağız ucuyla gel falan dedim korkudan gelmedi bende oğlumu bırakmam dedim 😄

İnstagram dan takipleşmişsiniz🥺 bende istiyorum🥺🥺🥺 ama insta yok bende 🤭 telegram grubu falan kursak yasak mı acaba?

X