2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İlk çocuk mu doğacak canım?
Sorun çıkaracak bir tipsr eşine ver bu görevi istersen

Kızzzz korkmayasın ben izleyemiyorum titreme tutuyor tabi bebi tarafı güzel ama sezeryana hiç bakamam heralde yılbaşında gittiğim hastanede bir doktor canlı yayında sezeryan yaptı kadın hocam açıyor,baskı hissediyorum ay of dedikçe sancım tuttu benim de ama kendimi hazırlamaya da çalışıyorum baskı olacak hissedeceğim çekiştirecekler kaburgamın oraya bastıracaklar vs dersime çalıştım ama inşallah unutmam sınav anında

M Meraklihatunnn kayınvalideler baş rolde oynamasa olmaz sanki ne yapacaksın kendi kızının doğumunda oyna rolünü yaa benim de kayınpeder gelir ziyarete gitmek de bilmez diye korkuyorum ondan Tentene temas yapıyorum diye soyunup oturacağım, girmesin odaya bebeğe sigaralı nefesini vermesin diye planım bu yönde

Canim bence telas etmeden bir doktora daha git
Grupda birinin başına daha gelmişti böyle sonra bi daha gittiginde cihazin yanlis ölçtüğü ortaya çıkmıştı. Beni bir donem 3 farkli doktor muayene etti mesela biri suyun fazla dedi digerleri cok iyi dedi.
Bence kesinlikle cihaz farkı, birden değişmez boyle

Şu güzel duygusal videolar var ya doktorlar profesörler paylaşıyor sosyal medya hesaplarından onları izliyorum detaylı görünmüyor onlarda (sadece toplasan 3 kez gördüm detaylı video başka yerlerde... ) işte doğum anını anneler nasıl yaşıyor ona bakmak çok duygulandiriyor bebeği üzerine koyduklarında o anları bakmak için izliyorum sadece normal doğum yapanlar bazen çok acı çektiklerini görüyorum sancılar olurken o korkutuyor bu tür videolarda

Canım doğumdan sonra da farkeder kilosu cihaz farklılığından dolayı oluyor. Ya da ölçümü çok iyi yapamamıştır doktor. Telaş yapma bence

Senin de eşin devreye girsin bence. Ben kendi aileme baştan dedim sigaradan sonra bebeği sevemezler. Hatta canım anam sigarayı bıraktı bir müddet bizimle kalacak diye

Baya kocaman kan dustu doktor nisan dedi

Haklisin canim. Yani başka doktora gitsem de yine bugünkü doktor a yaptırıcam doğumu. Yoğun bakım ünitesi nedeniyle bu hastaneyi tercih edicem. O yüzden bilemedim ne yapacagimi.

Haklisin canim. Yani başka doktora gitsem de yine bugünkü doktor a yaptırıcam doğumu. Yoğun bakım ünitesi nedeniyle bu hastaneyi tercih edicem. O yüzden bilemedim ne yapacagimi.
Bence de hemen canını sıkma aynı hastanede bile cihazdan cihaza değişebiliyor.takibine devam et her hafta gelişimi farklı olabiliyor .bana da bi hafta suyu fazla dedi haftaya normal dedi.

Bence ayni doktor yine olcse düzgün cikar canim.oncekini yanlis olmuştur endise etme.
Bir sonrako kontrol ne zmn bizede hber ver

Hikayem geliyor
Sabah 8 de doğurdum şükür. Sezaryen. İkimiz de iyiyiz. Belden iğne yaptılar. Okuduğum ve duyduklarımdan etkilendim. Uyuşmadım ki diyip durdum. O yüzden çok heyecanlandım. Doğurmaktan vazgeçtim diyorum, bi şekilde ordan çıkacak diyor. Aslında hiç acı hissetmedim. Dokunduklarını, bastırdıklarını biliyorum ama ağrı yoktu. Ardından tansiyon düştü, nefessiz kaldığımı hissettim hafif bir baygınlık, miniğim ağladı açtım gözlerimi bebek giyinme odasına küvezde gitti, üşümesin diye ameliyathanede giydirmemişler. Sonra odaya getirmişler, ben de dikiş sonrası odaya geçtim.
İlk kalkış çok zormuş, sonrası da zor ama ilk gibi değilmiş. Benim ağrı eşiğim düşük, hep öyleydi. Yine de sürekli yürümeye çalıştım ki bir an önce düzelmek, ona daha iyi bakabilmek istiyorum. 4. Kalkışta çiş ve pırt yapabildim. Kahve ve hoşaf bağırsağı çalıştırdı. Kuzum 38+3 te 3900 doğdu, sıvı boğazına kaçmış, hortumla çekmişler. , emiyor ama süt gelmiyor 2 saatte bir önce emdi sonra şırınga ile mama verdik. Emzirme sonrasında lansinohun kremini sürüyorum, her bir emmede tutunca canım acıyor, 1 dk sonra düzeliyor , Gündüz rahat geçti, yedi uyudu 2 kere kaka yaptı, gece durmuyor cok ağlıyor, gaz zor çıkıyor, Yarın ayağa düzgün kalkabilir miyim bilmiyorum. Nasıl olsa herkes gibi düzelecek ha 2 gün, ha 5 gün sonra. Ama anne olmak çok güzel. Rabbim ne güzel yaratıyor. Baktıkça sanki şifa buluyorum. Bekleyen herkese Allahtan sağlıkla bebeklerine kavuşmasını diliyorum

Hurmaları aldım ben, günde kaç tane yemek gerekir ki? sen özel birşey yapıyormusun ? Birde bu hafta ananas yedim, bir tane daha alırım gelecek hafta Normal doğum için iyiymiş bak
:)) Canim ben 36+6 yim ve henuz hicbir sey yapmiyorum ozel olarak. Sanki azicik erken benim icin. Serviksi yumusatan seyler sanirim ananas hurma vs. Ben arada hurma yiyorum cunku cok seviyorum tok da tutuyor ama dogumu hizlandirsin diye dusunup yemedim hic. Muntemelen bolca tuketmek gerekebilir ayni sekilde ananasi da. Sen kacinci haftadasin?

Ne guzel anlatmissin Allahim ikinize de saglik versin, minik de anali babali buyusun insallah Darisi bizlerin basina

Bende kalan kişiler, anne, eş, kv. Eşim bana kalkarken ya da dışarıdan bişe alınması gerek ise yardımcı oluyor. Bebeği de tutuyor gezdiriyor ama kısa bir süre Evrak işlerini vs hallediyor. Anneler de sırasıyla bebeği eline alıyor. Emzirirken ikisi de yardımcı oluyor. Ben de önce sadece anne ve eş kalsın istedim ama iyi ki ikisi de kalmış. Birbirlerine yardımcı oluyorlar. Tüm yük annedemde kalsa üzülürdüm, kolay değilmiş

Bence ayni doktor yine olcse düzgün cikar canim.oncekini yanlis olmuştur endise etme.
Bir sonrako kontrol ne zmn bizede hber ver
2 Hafta sonrası 18 ocağa verdi canım. Doğum için gün verecek. Tabi bu perşembe kan ve idrar tahlili sonuçları için çağırdı asistanı. Tansiyon ve diyabetten korkuyorlar 37 dolar dolmaz alacaklar sanirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…