Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    79
Ay kızlar bende bugün ikili test yaptırdım ama şansıma başka doktor baktı ve hiç ilgilenmedi resmen burun kemiğine bile bakmadı kan verdim iki dk ultrason la baktı ve foto bile vermedi çok sinir oldum ama olsun bebeğim iyi çok şükür cinsiyet için soramadım bile 😂ya bide ben artik devlet te devam edecem çünkü serklaj ameliyatı na 25 bin fiyat çıkardılar çok büyük paralar yani doğum paketi bile daha uygundu aslında 28 bindi yani devlet ve şehir hastanesi olarak ilerlicem 😕
Bende aynı durumu yaşadım 2 li taramada cok daha ayrıntılı görürüm uzun uzun bakar diye tahmin etmiştim çünkü internette öyle yazıyor ama benimki de 2 dakıka sürmüştü moralim çok bozuldu çok şükür sağlıklı benimkide ama sanırım 2 li taramadan beklentimi yükselmişim 🥰

Kızlar, burada bir aile olduğumuzu ve beni kirmayacağinizi düşünerek bir şey yazmak istiyorum. Zaten neyin ne kadar zararli ya da yararlı olduğunu herkes gibi bende biliyorum:KK43: Ben hamileliğimden önce sigara kullanıyordum, 2 günde bir paket içiyordum. Hamile olduğumu öğrendiğim ilk hafta hemen günde 4’e düşürdüm. Şu an 13+2’deyim. 6. haftadan itibaren de günde 2 veya 1 tane içmeye başladım. Benim gibi olan var mı, bazen çok zorluyor ama asla 2’nin üstüne çikmiyorum 😔

Kızlar, burada bir aile olduğumuzu ve beni kirmayacağinizi düşünerek bir şey yazmak istiyorum. Zaten neyin ne kadar zararli ya da yararlı olduğunu herkes gibi bende biliyorum:KK43: Ben hamileliğimden önce sigara kullanıyordum, 2 günde bir paket içiyordum. Hamile olduğumu öğrendiğim ilk hafta hemen günde 4’e düşürdüm. Şu an 13+2’deyim. 6. haftadan itibaren de günde 2 veya 1 tane içmeye başladım. Benim gibi olan var mı, bazen çok zorluyor ama asla 2’nin üstüne çikmiyorum 😔
Ben varım canım hamileliğimden önce nerdeyse 1.5 paket içiyordum şimdi çok çok canım isteyince yemekten sonra 1 2 tane içiyorum. Hedefim doğuma kadar tamamen kesmek bu kadarı bile başarı bence, kötü hissettiriyor biliyorum ama sen de çok üzme kendini 🙏🏼

Ben varım canım hamileliğimden önce nerdeyse 1.5 paket içiyordum şimdi çok çok canım isteyince yemekten sonra 1 2 tane içiyorum. Hedefim doğuma kadar tamamen kesmek bu kadarı bile başarı bence, kötü hissettiriyor biliyorum ama sen de çok üzme kendini 🙏🏼

Evet gerçekten sürekli içerken birden 1’e 2’ye düşürmek kolay değil. Allah bebişlerimizi sağlikla hayirla kucaklamamizi nasip etsin 🙏🏻💘

Biz doktordan çıktık, 2 li tarama verdik bu sabah da osmangazi üniversitesinde fetal yaptırdık. Cinsiyetini göremiyorum dedi doktor, her şey yolunda ama burun kemiğini falan ölçmedi. Ya da bize söylemedi. Kendi doktorum şu an hastanede değil o yüzden başka bir doktora gitmek zorunda kaldık. Cinsiyet tahmini olan var mıı 🥰🥰

Eklentiler

• IMG_0411.jpeg
    IMG_0411.jpeg
    93,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Ben 1.5sene once biraktim, sayesinde birakinca 18 kilo aldim ve bu kiloyla da hamile kaldim 🤦🏻‍♀️ Su anda da ustune para versen icemem cunku tiksindigim seyler arasinda sigara kokusu da var. Ablam icmisti hamileliginde tek tuk, gecen sene dogum yapan bi arkadasim gunde 1 tane iciyodu onda tiksinme vs olmamisti. Bi sey olmadi cocuklara cok sukur. Bu tabii ki iyi bi sey demek degil, ama elinden geleni yapip da olduramadigin sey icin bi de strese girersen daha kotu. Insallah kendi sagligin icin bi gun tiksinip kolayca birakabilirsin 🌸 stres yapma, unutma sen cok degerlisin 🤍

Hamile olduğumu öğrendiğimde ben de içmeye devam ettim hemen bırakamadım, azalttım ama içtim, keseyi görünce birden kestim hiç içmedim o günden beri. İlk iki gün çok zorladı eşime falan küstüm hatta o rahat rahat hala içebiliyor diye 😂 yataktan çıkamadım uyudum hep. Çok zor oldu, sonra yavaş yavaş içme isteğim azaldı. Hep o iki gün çektiğim acıyı düşündüm. Bir tane yakarsam o nikotin tekrar vücuduma girecek ve yine bırakmak için aynı acıyı yaşayacağım diye diye bu günlere geldim 😔😔

Ben ben.
Bana yürüyen baca derlerdi canım 16 senedir günde en az 1 paket içiyorum.
İsim stresli. (Şuan gerçi umurumda değil yapıyorum geçiyorum olmayınca olmadi diyorum 12 senedir aynı fabrikadayim 1 sene idare edecekler normal performans calismami 🤣 bebegime stres yasatamam is icin ) is yerinde aşırı tuketiyordum.

Hamile olduğumu öğrendim kendimi tuttum içmemek için ağladım hüngür hüngür
Eşim yaktı sigara verdi elime bu sefer de bebeğimi zehirliyorum diye hüngür hüngür ağladım. Bende is yerinde günde 3 veya 4 kere içiyorum yarı da çoğunu bırakıyorum veya elimde bitmesini bekliyorum 4 5 en fazla çekiyorum. Akşamları da kendim yakmıyorum eşim yakınca 2 fırt çekiyorum.

Rabbım bebeklerimizi korusun biz de istemezdik sigara içmek ama gerçekten ağlayacak gibi oluyorum.

Pazartesi 1 paketten bir iki içilmiş sigara paketi vardı yanımda o paketten bugün cuma 1 tane kaldı içinde.

Midesi bulanan tiksiniyormus sanırım ama maalesef bende mide bulantısı hiç olmadi

Kizlar ben gebelikten önce epilasyona gidiyordum artık gitme zamanım geldi hamilelikte lazer epilasyon gidilirmi bilgisi olan varmi
Bebege zarari var mi bilemem amam hormonlarindan dolayi canin yanar, ayrica faydasini goremezsin, bosu bosuna aci cektiginle kalirsin. Dondur bence, dogumdan sonra git daha iyi olur. Nasil ki regl olunca aciya dayanilmiyor, ayni oyle olur.

Ben ben.
Bana yürüyen baca derlerdi canım 16 senedir günde en az 1 paket içiyorum.
İsim stresli. (Şuan gerçi umurumda değil yapıyorum geçiyorum olmayınca olmadi diyorum 12 senedir aynı fabrikadayim 1 sene idare edecekler normal performans calismami 🤣 bebegime stres yasatamam is icin ) is yerinde aşırı tuketiyordum.

Hamile olduğumu öğrendim kendimi tuttum içmemek için ağladım hüngür hüngür
Eşim yaktı sigara verdi elime bu sefer de bebeğimi zehirliyorum diye hüngür hüngür ağladım. Bende is yerinde günde 3 veya 4 kere içiyorum yarı da çoğunu bırakıyorum veya elimde bitmesini bekliyorum 4 5 en fazla çekiyorum. Akşamları da kendim yakmıyorum eşim yakınca 2 fırt çekiyorum.

Rabbım bebeklerimizi korusun biz de istemezdik sigara içmek ama gerçekten ağlayacak gibi oluyorum.

Pazartesi 1 paketten bir iki içilmiş sigara paketi vardı yanımda o paketten bugün cuma 1 tane kaldı içinde.

Midesi bulanan tiksiniyormus sanırım ama maalesef bende mide bulantısı hiç olmadi
Eşiniz içerken bırakmak çok zor :KK43: ben evlenince bırakabildim, eşim içmiyor ve onun desteği sayesinde mümkün oldu. çevremdeki herkes bırakamayacağımı düşünürdü. 3 yıl oldu, hala inanamıyorlar ama bıraktım çok şükür.

X