Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    119
Maşallah maşallah🥰 İlerde çok güzel olacak kalabalık aile kardeş çok güzel birşey. Sen biraz zorlanirsin hepsi buyuyene kadar ama sonrası için çok iyi. Benimde hedefim 3 😂
Kızım büyük olunca oğlana mamasını felan yediriyor çok şükür okadar şuan zorlanmiyorum gerçi ilk iki evladimida peş peşe olmuştu destekcim hiç yoktu ozmanlar şimdi iki ailede yakınımda çok şükür

Hmmm biraz teferruat var sanki. Tamam canım teşekkür ederim bi ilgileniyim ben bu konuyla
Aynen farklı görüşlerde var. Benim tek ortaklı şirket kendimin yani. Ofisim var. Hani şey demek istiyor sen dogum yaptıgında ortagın para kazanmaya devam ediyor. Ama ben calısmadıgımda bişey kazanamıyorum esasında. Çünkü tek ortaklı limüted şirket benimki. Basit usullerde falan diyor ama bizim meslekte basit usul yok yani oyle calısılmıyo

Aynen farklı görüşlerde var. Benim tek ortaklı şirket kendimin yani. Ofisim var. Hani şey demek istiyor sen dogum yaptıgında ortagın para kazanmaya devam ediyor. Ama ben calısmadıgımda bişey kazanamıyorum esasında. Çünkü tek ortaklı limüted şirket benimki. Basit usullerde falan diyor ama bizim meslekte basit usul yok yani oyle calısılmıyo

Bu yıl allah nasip ederse gene arastırmalara baslarım :) ama 32 de 36 da raporları almayı unutma genede. Nerde lazım olcagı belli olmuyor
Ben de tek çalışıyorum benim üzerime ofisim. Tamamdır aklımda raporlar da 🙏🏻

Ben de tek çalışıyorum benim üzerime ofisim. Tamamdır aklımda raporlar da 🙏🏻
Genelde raporları baskası yanında calısanlara verıyorlar yani onlara lazım oluyor ben 33. Haftada cıkartmısım. 1 hafta eksik hesaplancak demişlerdi. Tam hatırlamıyorumda konuları o donem gelince sgk ile falan gorusuruz. Benim mimarlık muhendislik ofisi.

Kızlar ben bebeğime Göktürk ismini düşündüm acayip yükseldim bu isme ama herkes burun kıvırıyor. Eşim beğendi ama kime Göktürk desem başka isim mi bulamadın diyor lar. Size soruyorum objektif olarak cevap vereceğiniz için 😃😃😃size nasıl geliyor bu isim lütfen cevap verin ya
Canım bence çok çok güzel bir isim. Eşin de sen de beğendiyseniz içinize sindiyse dışarıyı boşverin 😌💃🏻

Kızlar bugün sağlık ocağında tahlil yaptırdım da

lökosit referans aralığı 0-4 benim 25
Eritrosit
referansı 0-3 benim 4
WBC
referansı 3,8 - 10 benim 12,22
HCT " 35-45
benim 34,9
NEU " 1,56-6,13 benim 9,23
çıkmış bunun gibi yüksek çıkanlar ne yaptılar 😭

.

Kızlar bugün sağlık ocağında tahlil yaptırdım da

lökosit referans aralığı 0-4 benim 25
Eritrosit
referansı 0-3 benim 4
WBC
referansı 3,8 - 10 benim 12,22
HCT " 35-45
benim 34,9
NEU " 1,56-6,13 benim 9,23
çıkmış bunun gibi yüksek çıkanlar ne yaptılar 😭

.
Eritrosit lökosit bende de öyle ne yazık ki ve idrar yolum çok berbat doktor antibiyotiğe başlayacağız mecbur dedi tek dozluk ilaç vermişti ama onlar geçirmedi benim 😞

Eritrosit lökosit bende de öyle ne yazık ki ve idrar yolum çok berbat doktor antibiyotiğe başlayacağız mecbur dedi tek dozluk ilaç vermişti ama onlar geçirmedi benim 😞
Acaba antibiyotik mi almamız lazım. Ayyy napacuğuk, tek dozluk değil de bikaç günlük anca paklar bizi bence

Acaba antibiyotik mi almamız lazım. Ayyy napacuğuk, tek dozluk değil de bikaç günlük anca paklar bizi bence
Tek dozluklardan üç gün arayla üç paket kullandım gene bana mısın demedi doktor tekrar tahlil yaptı baktı geçmemiş antibiyotik mecbur dedi cuma günü gidicem bende o zaman yazıcak ilaçları

Kızlar ya ikili tarama sonucum çıkmış giriyorum ama sonuç ektedir yazısı çıkıyor sonuç olarak ama göremiyorum acaba sadece doktorun ekranında mı çıkıyor

Kızım büyük olunca oğlana mamasını felan yediriyor çok şükür okadar şuan zorlanmiyorum gerçi ilk iki evladimida peş peşe olmuştu destekcim hiç yoktu ozmanlar şimdi iki ailede yakınımda çok şükür
Ne güzel canım. Allah bı kolaylık veriyor , büyürler hayırlısıyla sağlık olsun🥰

Kızlar ben bebeğime Göktürk ismini düşündüm acayip yükseldim bu isme ama herkes burun kıvırıyor. Eşim beğendi ama kime Göktürk desem başka isim mi bulamadın diyor lar. Size soruyorum objektif olarak cevap vereceğiniz için 😃😃😃size nasıl geliyor bu isim lütfen cevap verin
T Tali89 lütfen kimseye hatta bize bile kulak asma canım ☺️ hangi ismi beğeniyor seviyorsanız o olmalı, hiç kimsenin fikrinin bir önemi yok. Bu sadece isim konusunda da değil aslında. Geçen gün de konuşmuştuk burada. Bizde sınır bilememe, bazı fikirleri içimizde saklama konusunda ciddi sıkıntılar var. Çizgi ve mahremiyet bu değerler söz konusu olduğunda gerektiği şekilde uyarmalı ve mesafe koymalıyız. Bu konuda eminim ki hepimiz pek doluyuzdur ne yazık ki 🙁
Canım Göktürk sağlıkla gelsin anneciğin babacığın kollarına

Kızlar sizde uyku durumları ne durumda salsalar her yerde uyuycak gibiyim şuan gözlerim gidiyor resmen

Bana da diyorlar ki saçma sapan isimler seçiyorsun normal bilindik isimlerin suyu mı çıktı diyorlar bende ona sinir oluyorum Ahmet Mehmet Ayşe bunları da koyacak değilim yani hangi zaman da yaşıyoruz
sheismaya sheismaya bu mesaj çok talihsiz olmuş çok üzücü.
Hangi zamanda yaşıyoruz diye beğenmediğin isimleri burada ve genelde pek çok insan beğeniyor olabilir. Bunlardan biri de benim örneğin. Günümüz isimlerinden çok daha fazla beğeniyorum Mehmet’i, Ayşe’yi. Pek yakın zamanda kızına Ayşe ismini veren akrabam da oldu mesela. Aynı şekilde günümüz popüler isimlerine de saçma sapan, ne biçim isimler diye de yorum yapmam asla. İkinci şahsın duyacağı şekilde asla küçümsemem. Bazı fikirlerimi daima kendime saklamalıyım çünkü.
Hangi zamanda yaşıyoruz dediğimizde, popüler isimler için saçma sapan diyen insanlardan, eleştirdiklerimizden ve rahatsız olduklarımızdan farkımız kalmıyor. Rica ediyorum yorumlarken diğerlerimizin farklılıkları olabileceğini unutmayalım hiç birimiz.
Amacım polemik yaratmak, kalp kırmak değil ayrıca. Fikrimi beyan etmeliydim, sadece rahatsızlık duyduğum durumu belirttim.

X