Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar kg muhabbeti bizde de oldu 2 günde sadece 25 gr almış doktpr sınırda mama başlayalım dedi doymuyor mu anlamıyorum kızlar memeden ayrılmak istemiyor emiyor 20 dk falan sonra gaz çıkarmak için alınca ağlıyor meme arıyor verince agzında tutuyor neden böyle oluyor

Ay maşallah canım sana çok özeniyorum inşallah benim de öyle kolay geçer 🧿 normal doğum sonrası yürüyüşte bile bayılmış bir insan olarak pek umudum yok ama inanırsam olur bence 😅

Eşimi tuzlamış annesi ama teri kokuyor söylemiştim de oğlunu tuzlamışsın ama işe yaramamış diye 😄🙈 ben de tuzlattırmamıştım ilk çocukta ama düşününce bir çimdik tuz atmanın zararı olmazmış da insan pimpirikli oluyor
Bence bu sefer istemesende inancan dirayetli olmak zorunda olcan çünkü oğlun gelecek seni öyle görmemesi lazım diye biran önce toparlanmak kendine gelmek isticen. Analık acılarının önüne geçecek 💕💕

Usuyunce, mide genisleyince hava yutunca galiba hickiriyor. Ben de bizde de mide genisleyince hıçkırık tuttu denir dedim. 40i çıkartacaklar belki 45-50de yani en azından 3 haftaları var galiba. Tüm ayarlarım bozuluyor
Off daha da varmış. Annen varken ne güzel hiç böyle sorunların yoktu insanlar bi değişik ya. İnşallah şu süreci sorunsuz tartışmasız atlatırsın 🤦🏻‍♀️

Ya annene yine anlatabiliyorsun hoşuna gitmeyen bir şeyi en azından ama kv meselesi beni aşırı geriyo 😂 gelse de çok kalmaz umarım her şeye bir yorum yapıyo çünkü dayanamıyorum
Ya bir de anneme yapmak istemediğimi söylüyorum yapmıyor mesela anlayışla karsiliyor ve gelince gerçekten çok destek oldu. Ama yeterli yani 3 hafta ya öğrendim bebeğe bakmayı artık. Sonrası sıkıntılı oluyor artık

Off daha da varmış. Annen varken ne güzel hiç böyle sorunların yoktu insanlar bi değişik ya. İnşallah şu süreci sorunsuz tartışmasız atlatırsın 🤦🏻‍♀️
Ya lohusalık resmen karşındaki insanlara göre oluyormuş. Annem varken asla böyle hissetmiyordum. Bugün sinirden ağladım artık eşime yazarken. Tutamadım da içimde. Eğer insanlar destek adı altında bir sürü laf söylüyorsa insan depresyona girebilirmis onu anladım

Baktırma canım gerek yok bizimde 4. Gün 9.1 çıktı 7. Gün rengi açılmıştı bakmaya gerek yok dedi doktor boşa canı yanmasın dedi şimdide düzeldi rengi zaten 7. Günden sonra düşmeye başlıyor canım yükselirse bilirsin zaten renginden inşallah düşmeye başlar canımm
Doktorda kan almadan önce orta düzey var fototerapi ihtiyacı yok dedi sonuçtan sonra tekrar baktırmana gerek yok dedi. İnşallah iyice normale döner riskli süre 2 hafta mı canım ?

Kızlar kg muhabbeti bizde de oldu 2 günde sadece 25 gr almış doktpr sınırda mama başlayalım dedi doymuyor mu anlamıyorum kızlar memeden ayrılmak istemiyor emiyor 20 dk falan sonra gaz çıkarmak için alınca ağlıyor meme arıyor verince agzında tutuyor neden böyle oluyor
Doktor bugün bizimki içinde muayeneden sonra açlığa hiç tahammülü yok acıkınca sinirli oluyor böyle bebekler memeden ayrılmak istemez sürekli aranır sütüm yetmiyor mu doymuyor mu diye düşünme dedi. Belki sizdeki de aynı durum olabilir ama prematüre olduğu ve yakın takipte olduğu için riske atmadan mama başlamak istemiş olabilir doktor. Sen yine uy bence doktoruna ama emzirmeyi de ihmal etme tabi

Ay maşallah bebeğin kilo aldığına mı senin bukadar çabuk 9 kilo verdiğine mi sevinsem bilemedim 😂😂🧿🧿🧿🧿 ben daha hala tartılmadım en son evdeki tartının pilini yok etmiştim modumu düşürüyor diye 🤣
10. Gün kontrolünde daha net çıkar ozaman ortaya sonuç bebeğin kilosunda. Birde sarılık değeri üçüncü gün 9.5 yedinci gün yine 9.5 çıktı. Doktor yükselme yok iyi bidaha baktırmana gerek yok dedi de bilemedim baktırsam mı baktırmasam mı habire de çocuğu deliyorlar
Sarılığı kan alarak mı ölçüyorlar ya? Oğlumda temassız ateş ölçer gibi bi cihazla ölçmüşlerdi. Kıyamam ben kan aldırmaya minnacık bedenlerden 🥺

Ya lohusalık resmen karşındaki insanlara göre oluyormuş. Annem varken asla böyle hissetmiyordum. Bugün sinirden ağladım artık eşime yazarken. Tutamadım da içimde. Eğer insanlar destek adı altında bir sürü laf söylüyorsa insan depresyona girebilirmis onu anladım
İnsanı gereksiz yoruyolar ya ne var saçma sapan konuşacak sen bana destek olmaya gelmedin mi ne boş boş konuşuyorsun dimi. Şimdi tartışsan anası geldi gitti sesi çıkmadı bize böyle böyle yaptı der e eşin var arada oda üzülecek sussan apayrı bi dert. Bence tartışmadan sınırlarını koy. Doktor böyle böyle söyledi biz doktorun dediklerini uyguluyoruz o dediklerin eskide kalmış falan filan. Bi süre sonra karışmamayı öğrenecekler ama başta tolerans tanırsan sonra ipin ucu kaçar herkes bişey der

Sarılığı kan alarak mı ölçüyorlar ya? Oğlumda temassız ateş ölçer gibi bi cihazla ölçmüşlerdi. Kıyamam ben kan aldırmaya minnacık bedenlerden 🥺
Ben iki kez baktırdım ikisinide topuktan aldılar bide sağlıkocağı testleri var toplam üç kez deldiler çocuğu. Hadi başta onun iyiliği için az ağlasın ciğerleri açılır falan filan diyodum da bugünkü kan alımından sonra ağlayıp susup hala içine ağlamaya devam etmesi yani öyle görmek üzdü beni. 10.gün doğum yaptığım hastane çağırmıştı kendi doktorumuz değil zaten oyüzden gitmicem bi sağlıkocağına giderim 15.gün oda yeter

Nasıl diyeceğim ne diyeceğim bilmiyorum. Eşime de susmasını söyledim burada kalacaklar aramız bozulsun gerginlik çıksın istemem
Bozulacak bişey olmaz aslında ama karşısınızdaki de nasıl biri bilmiyorum benim fıtratımda pek susmak olmadığı için açıkçası böyle şeylerde direk suratına söylemeyi tercih ediyorum.

Ay maşallah canım sana çok özeniyorum inşallah benim de öyle kolay geçer 🧿 normal doğum sonrası yürüyüşte bile bayılmış bir insan olarak pek umudum yok ama inanırsam olur bence 😅

Eşimi tuzlamış annesi ama teri kokuyor söylemiştim de oğlunu tuzlamışsın ama işe yaramamış diye 😄🙈 ben de tuzlattırmamıştım ilk çocukta ama düşününce bir çimdik tuz atmanın zararı olmazmış da insan pimpirikli oluyor
Öyle tabi yani tutup çocuğu tuz ile boğup öylece bırakacak halleri yok öyle yapıyorlarsa müdahale edilsin zaten ama zaten az bi tuzlu suyu döküp duruluyorlar.
Bazı şeyler çok abartılıyor bence 😂
Mesela şekerli su olayı sarılığı engeller olayına da tamamen inanıyorum ama şeker zararlı olunca onu veremem mesela.

İnsanı gereksiz yoruyolar ya ne var saçma sapan konuşacak sen bana destek olmaya gelmedin mi ne boş boş konuşuyorsun dimi. Şimdi tartışsan anası geldi gitti sesi çıkmadı bize böyle böyle yaptı der e eşin var arada oda üzülecek sussan apayrı bi dert. Bence tartışmadan sınırlarını koy. Doktor böyle böyle söyledi biz doktorun dediklerini uyguluyoruz o dediklerin eskide kalmış falan filan. Bi süre sonra karışmamayı öğrenecekler ama başta tolerans tanırsan sonra ipin ucu kaçar herkes bişey der
Aay evet hadi dedim dediklerini yapmıyor gibi olmiyim ama yok yani ipin ucu kaçacak. Eşim de alındı tabii söyleyince lohusa olunca alttan almaya çalışıyor da biliyorum yani alındığını da. Dr'a soralım dedi o da öyle yapcam bundan sonra

Bozulacak bişey olmaz aslında ama karşısınızdaki de nasıl biri bilmiyorum benim fıtratımda pek susmak olmadığı için açıkçası böyle şeylerde direk suratına söylemeyi tercih ediyorum.
En güzeli gerçekten. Karşımdaki kişi alinabilir de o yüzden bir şey diyemiyorum sırf arada eşim var diye

En güzeli gerçekten. Karşımdaki kişi alinabilir de o yüzden bir şey diyemiyorum sırf arada eşim var diye
Bencede en güzeli bende senin gibi yapıyorum ama doğrusu değil bizimki bu sefer eşimle bozuluyo aram ona söylüyorum çünkü böyle böyle oldu diye kızdığım üzüldüğüm şeyi direk söyleyebilsem belki eşimin de savunmaya geçmesine arada kalmasına gerek kalmaz yıllardır çocuğum olmasını sırf bu sebeplerden öteledim ama yine kendimi cezalandırmış oldum tabiki

Ben iki kez baktırdım ikisinide topuktan aldılar bide sağlıkocağı testleri var toplam üç kez deldiler çocuğu. Hadi başta onun iyiliği için az ağlasın ciğerleri açılır falan filan diyodum da bugünkü kan alımından sonra ağlayıp susup hala içine ağlamaya devam etmesi yani öyle görmek üzdü beni. 10.gün doğum yaptığım hastane çağırmıştı kendi doktorumuz değil zaten oyüzden gitmicem bi sağlıkocağına giderim 15.gün oda yeter
Allah Allah neden öyle ölçülüyor acaba benim gideceğim hastanede nasıl ki sorayım bari 🫣

Bencede en güzeli bende senin gibi yapıyorum ama doğrusu değil bizimki bu sefer eşimle bozuluyo aram ona söylüyorum çünkü böyle böyle oldu diye kızdığım üzüldüğüm şeyi direk söyleyebilsem belki eşimin de savunmaya geçmesine arada kalmasına gerek kalmaz yıllardır çocuğum olmasını sırf bu sebeplerden öteledim ama yine kendimi cezalandırmış oldum tabiki
Tam olarak bahsettiğin durum gibi kendimi tutamayıp eşime soyleyince o da savunmaya geçiyor. Sonra lohusalik muhabbetine alttan alıyor karmaşık durumlar

Gece yaşadığımız döngüye sabahtan girdik. Öğlenden beri bölük pörçük uyudu çocuk. Emziriyorum memede 5 dkda bayılıyor resmen kafası düşecek kıvamına geliyor. Gazini alıyorum (hiç çıkmıyor bir yerinden) yerine koyuyorum 10-15 dk sonra ağlayarak uyanıyor emziresiye kadar epeyi ağlıyor. Emzirince yine çok kısa sürüyor çünkü tok oldugunu biliyorum sadece memede durmak istiyor. Bir kaç saat önce uyurum diye odama geldim emzirmekten uyuyamadım 🙄

Tam olarak bahsettiğin durum gibi kendimi tutamayıp eşime soyleyince o da savunmaya geçiyor. Sonra lohusalik muhabbetine alttan alıyor karmaşık durumlar
Hepimiz yüz yüze görüşüp birbirimize terapi verebilsek keşke😂 aynı şeyleri yaşıyoruz hepimiz 🙁 sıkma canını bebeğinle bu zamanların tadını çıkar bir daha hiç bu kadar minik olmayacaklar 🥹 sağlıkla huzurla büyüsün hepsi inşallah 🙏🏻

X