Annem ve ablamın hakkımda ki eleştirileri

Çoğu kadın hep aynı yollardan geçiyoruz.Anneligin en zor zamanlarını yaşıyorsunuz.Bunlar geçecek siz anneliğe alisacaksiniz.Bebeginizi daha da çok seveceksiniz.Ayni şeyleri daha fazlasını ben de hissettim.Coook zor anne olmak.Hic dışardan göründüğü gibi değil.Biraz sabredin sadece.Ara ara kendimi oldurmeyi bile düşündüm ben.

Ablaniz anne değilse sussun otursun.Yasamayan bilmez.Anneniz de unutmuş sanırım.

Son olarak niye sagiyorsunuz sütünüzü ?

Çoğu kadın hep aynı yollardan geçiyoruz.Anneligin en zor zamanlarını yaşıyorsunuz.Bunlar geçecek siz anneliğe alisacaksiniz.Bebeginizi daha da çok seveceksiniz.Ayni şeyleri daha fazlasını ben de hissettim.Coook zor anne olmak.Hic dışardan göründüğü gibi değil.Biraz sabredin sadece.Ara ara kendimi oldurmeyi bile düşündüm ben.

Ablaniz anne değilse sussun otursun.Yasamayan bilmez.Anneniz de unutmuş sanırım.

Son olarak niye sagiyorsunuz sütünüzü ?
Çocuğum 1 dk emiyorsa sonra uyuyor bende sütüm hiç gelmez diye korkuyorum ondan sağıyorum

İşte bunla kendiniz bakmaya cesaret edemediğinizden bize annenizi şikayet edip yine aynı tas aynı hamam
3 kişi bir bebeğe bakmak? 3 kadın aynı evde illaki sorun olur
Cesaret edememesi çok normal bence. O kadar zor ve hassas bir dönem ki. Bu dönemi anne dışındaki insanlar kolaylaştıracak hassasiyette olsa keşke.

İlk doğumda aynen bende böyleydim hiç üzülme normal bişi bu yaşadıkların ben herkesi gönderdim yanımdan yoksa bebeğime bakamiycam dedim ve herkes gidince herşey yoluna girdi bı duş al kendine bı bakım yap herkesi gönder eminim çok güzel bı anne olacaksın ve bugünlerin geçecegine inan hepsi geride kalacak ve lütfen bebeğini emzirmek için uğraş vazgeçme sutun emzirdikce ve sen mutlu olunca çok güzel gelicek

Lohusalık için duygularınızı çok normal buluyorum. Üç aşağı beş yukarı her anne benzer durumlarla karşılaşıyor.
İlk doğumumda eşimle yalnızdık. ben dinleneyim, gece kalkmayayım diye gece bebek uyanmadan kalkıp mama yapar verirdi, lohusa kafası ile bu benim için kıyametle eşdeğerdi. Çok kavga çıkartırdım emzirecektim falan diye. Şimdi ikinciye hamileyim direkt bu taktiği uygulamayı düşünüyorum. (Valla 7/24 emzirene falan saygım sonsuz, ben o değildim. İki çocukla hiç olamam.)

Çok zorlanıyorsanız, yatın uyuyun mama versinler demeye geldim.
İlk çocukta hayır kesinlikle mama yemeyecek diyen eşim üçüncü cocukta aynı taktigi uygulamaya çalıştı. Basalım mamayı uyanmadan diyordu 🤣😃

Bende tam olarak bilmiyorum ben ve kardeşim de emmemişiz bu arada. Bende takmıyorum süt olayını çok ve bunun için ayıplanıyorum ayıplanınca da vicdan azabı çekiyorum kötü anneymişim gibi ne bileyim işte değişik hisler
Emzirebildikçe lütfen emzirin. Hem rahatlıģınız için hem bebeğinizin sağlığı için.

Çocuğum 1 dk emiyorsa sonra uyuyor bende sütüm hiç gelmez diye korkuyorum ondan sağıyorum
Bir emzirme danışmanına soramaz misiniz? Mesela benim gittiğim hastanede vardı bir tane.Ben gidince ona sorardım.Ya da netten araştırsaniz.Cunku ilk zamanlar emzirmekte çok zor.Memeler yara içinde,şiş şiş,sert,taşar doldukça.Sonra geçiyor ama işte insana hiç gecmeyecek gibi geliyor.Hem emzirme hem sağma da sizi yipratmistir.Cokmzorbyaptiginiz iş.

Bir de benim yaptığım hatayi yapmayın. Bebek bir ay kadar büyüyünce , akşamüstü daha çok emip uzun uykulara dalacak.Benim gibi saat kurup uyanmadan emzirmeyin.Cocuk doktorum yapma öyle uykuyu öğreniyor demişti.Acikinca uyanir o ilk zamanlar dedi.Sadece anne sütüyle 2 ay olmadan kesintisiz 6 saat uyuduğunu bilirim

Bende tam olarak bilmiyorum ben ve kardeşim de emmemişiz bu arada. Bende takmıyorum süt olayını çok ve bunun için ayıplanıyorum ayıplanınca da vicdan azabı çekiyorum kötü anneymişim gibi ne bileyim işte değişik hisler
Anneniz emzirmediyse neden süt için sizi azarlıyor. Bu arada sütü en çok artıran şey emzirmek, bol bol emzirin. Sağmak zor geliyorsa yeni sağma makineleri var. Yerlestiriyorsunuz kendisi sagiyor, tutmanıza gerek kalmıyor. Yaşadıklarınızi lohusalıkta çoğu anne yaşıyor,hiç şımarıklik falan değil.

Cesaret edememesi çok normal bence. O kadar zor ve hassas bir dönem ki. Bu dönemi anne dışındaki insanlar kolaylaştıracak hassasiyette olsa keşke.
25 gün yazmış çocuğa alışması açısından yeterli süreç farklı bir durum yoksa

Aynısını yaşadım 😥 hala gelmiyorlar evime üstüne en son giderken neden ıstar etmedim diye beni evden kovdun bile dedi annem… peki umrumda mı aslaaa esim yanımda yetiyor

X