Borcumuz yüzünden eşimin ailesi ile yaşama kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte ya aradığım yorum bu saatlerdir. Ben hala istemiyorum ama çok zorunda kalırsam evet mecbur giderim napiyim. Eşim icra gelince eşek gibi ödicekler falan demişti bana siz böyle yazınca aklıma geldi. Allah'ım neyin içine düştüm inşallah böyle değildir
İşin kötüsü eşşek gibi ödedikleri yok, sizin yuvanız kapanıyor, kayın aile evinde sığıntı olmanıza neden oldu.

Ya abla şimdi faizi idi avukat parası dosya masrafı derken girecek epey, tabi şimdi kredi notu falan düşer, maaşına haciz gelir, işyeri bunu sıkıntı yapabilir. Bu kadar manyamış olabilir mi bu adam, bendeki deli bu kadar cesur değil, bilemiyorum.
Canım benim baba evine kapağı atınca işyeri sıkıntı yapsa neee yapmasa neee, işten çıkarsalar banka borcu tahsil için uğraşsa da üstüme mal mülk yok, gelirim de yok canımı mı alacaksınız der, olmadı babası öder ki zaten icra gelince eşek gibi ödeyecekler demiş incig’e.

Canım benim baba evine kapağı atınca işyeri sıkıntı yapsa neee yapmasa neee, işten çıkarsalar banka borcu tahsil için uğraşsa da üstüme mal mülk yok, gelirim de yok canımı mı alacaksınız der, olmadı babası öder ki zaten icra gelince eşek gibi ödeyecekler demiş incig’e.
Konu sahibi düşünsün artık, kimleri kimleri güç bela baba yaptığını, kimlere kimlere sırtını dayadığını. Koca konuda bir kere eşim şöyle böyle dediğini görmedik, koklaya koklaya buluyoruz.

İşin kötüsü eşşek gibi ödedikleri yok, sizin yuvanız kapanıyor, kayın aile evinde sığıntı olmanıza neden oldu.
Yalnız kabul edelim adam için sağlam bir plan, ona göre değişen hiçbir şey olmayacak, işten de çıksa dört dönüm bostan, muhtemelen bana bakacaklar başka yolu yok diye düşünen erkek çocuklarından, kendisini boncuklu sanan erkek çocuğu.

Olan incig’e olacak, planlı veya plansız bebek de geliyor, böyle adamları eş ve baba yapan kadınlara ne desem bilemiyorum, neyse haklarında hayırlısı olsun.

Ağzım açık okudum konuyu.
Üstüne bir de çocuk.
Benim de kafam allak bullak
20.000 TL'ye borcun içinde alınmış televizyon, mutfak masrafları demişsiniz :)
Ne yaptınız eve 3 tane koç kestirip 50 litre yağ mı aldınız ?
mutfak eşyası demek istemiş sanırım
çünkü bir yerde de çeyiz demiş
çeyiz benim bildğim danteldir oyadır ama anladığım kadarıyla çeyiz deyince yeni nesil artık yemek takımı tava tencere vs vs kast ediyor...ve tabii ki bunlar yokmuş ve alınmış.

benim evde ne TV var ne yemek takımı (evde takım olan bi türk kahvesi fincanı takımı var onu da çok kahve içtiği için erkek arkdaşım aldı D)...istesem alırım ama yeterince tabak çanak var bunları atmam lazım o zaman, ne gerek var. (hoş benimki ekstra bir durum 1den fazla evde devam ettirmem gereken bir düzenim var, ama, hiç bir zaman TV olmadı mesela evimde.)

borçla evlensem 2 tabak 2 de bardak alırım a101den. borcum bitene kadar yıkar yıkar kullanırım. ya da gider annemden evi hınca hınç dolu yurdum teyzelerinden birinden isterim verirler yani 2 tava 1 tencere :KK70:

çok ilginç ya aile baskı yapmışmış..yaptıkları baskı da "söz yapın beklemeyin" demişler "nişanlı kız beklemez" demişler
demek gerçekten bir baskı görseler elleri ayaklarına dolaşacak...çok merak ediyorum beraber nasıl yaşayacaklarını.

ben de katibe daha yakınım
1.5 senedir evliler, o sürede bebek de yok ama borç 100 bin olmuş
e bu kadın daha 2 sene çalışamayacak

şimdiye kadar borcu ödeyemeyen adam bundan sonra hiç ödeyemez.
bilerek ödemediğini düşünmüyorum ama "şimdiye kadar ödeyemedim, şimdiden sonra hiç ödeyemem"i düşünmüş olabilir. babadan da para alamamış şimdiye kadar "eşşek gibi" ödemediler ama "eşşek gibi bakacaklar" deme şekli bu olabilir.

Çocuğa bakıp büyütürken halasına, teyzesine güveniyorsunuz. Siz ve eşiniz de mutfağa faturaya yardım etmeyecekmişsiniz yani cebinizden bir kuruş çıkmayacağına göre size de kayınvalide kayınpeder bakacak. Kocaman insansınız evlenecek çocuk yapacak kadar büyümüşsünüz ama size ve +1 çocuğunuza başkaları bakacak öyle mi? Ev ev üstüne olmaz evet ama başka çareniz yok. Bu arada kimse kendi evladı bile olsa evinde oturup elini cebine atmayan birine öyle yıllarca tahammül etmez. Ben size olacağı söyleyeyim göze batmamak için o evin bütün iş yükünü siz üstleneceksiniz. En küçük bir memnuniyetsizliğini bile dile getirme hakkınız olmayacak.

Çocuğa bakıp büyütürken halasına, teyzesine güveniyorsunuz. Siz ve eşiniz de mutfağa faturaya yardım etmeyecekmişsiniz yani cebinizden bir kuruş çıkmayacağına göre size de kayınvalide kayınpeder bakacak. Kocaman insansınız evlenecek çocuk yapacak kadar büyümüşsünüz ama size ve +1 çocuğunuza başkaları bakacak öyle mi? Ev ev üstüne olmaz evet ama başka çareniz yok. Bu arada kimse kendi evladı bile olsa evinde oturup elini cebine atmayan birine öyle yıllarca tahammül etmez. Ben size olacağı söyleyeyim göze batmamak için o evin bütün iş yükünü siz üstleneceksiniz. En küçük bir memnuniyetsizliğini bile dile getirme hakkınız olmayacak.
Allah razı olsun gelirken birşeyler getiriyolar, biri teyze biri hala bişeyler yapmak istiyorlar. Buraya herşeyi yazsam anlayacağınızı umuyorum ama çoook uzun hikaye :KK43:

incig incig ister bile isteye ister kazara, sonuçta şu an hamilesiniz sağlıklı bir gebelik dilerim, yalnız kayınvalide evine bir kere gittiniz mi sandığınız gibi 3-4 yılda çıkamazsınız, sıfırdan eşya almak, uygun fiyatlı kiralık ev bulmak, bebek masrafları mutfak masrafları faturalar ve diğer giderler derken tek maaşla mümkün değil, 3-4 yıl içinde zaten sizin 2. bebeğinizde olur, planı temelli yaşamaya göre yapın bence.

Katip senaryom fazla film izlemekten abartılı gelirse durdurun🤣
Konu sahibesinin eşi zaten doğum sonrası ailesinin evine gitmek istiyordu, adamın kafada aileyle yaşama planı vardı bence, kirayı ödeyip mutfak masrafını karşılayabilen borçları da bir şekilde halledebilirdi, bir yerlerde bir eksik var gibi geliyor bana, ki konu sahibesinin annesi bu aileye gelin gitmesini istememiş, damadı kayınvalidesini istemiyor bunu bahane edip aileme gidelim demiş, konu sahibesi de gitmek istemiyordu eşini ikna etmeye çalışıyordu, ben biraz kötü fikirli bir kadınım, eş ödemeleri bilinçli aksatmış olabilir, çıkmazdayız eve icra da geldi ailemle yaşamaya mecburuz diyor olabilir🙄

Aynisi benim aklimdan da gecti vallaha. Esi hic güven vermedi bana

Sabret, dişi sık. Sayılı gün diyerek düşünebileceksen bu işe giriş. Boş hayallerle o eve yerleşme. İyi geçiniriz, sorun olmaz diye düşünüyorsan imkansız. Ben borçlar bitene kadar duymam, görmem, susarım diyorsan git taşın. Ben senin yerinde olsam sabrederdim. Önemli olan borçların bitmesi. O borçlar bitmeyecek, hep peşinizde olacaklar. Bitirin kurtulun, hayatınızı yeniden kurun. Bir sürü insan var bunları yaşayan, sonra borçsuz hayata devam eden.

Aynisi benim aklimdan da gecti vallaha. Esi hic güven vermedi bana
Pamukaanesi83 incig ne demiş bak👇
Yok vallahi annem böyle diyor. Diyo ki ben senin kocanın ne olduğunu çok iyi biliyorum oda bunun farkında o yüzden beni sevmiyor 😂
Ahhh ahhh annelerin bazı önsezileri, hayat tecrübeleri dikkate alınsa keşke, anneeee seviyooom ama denmese de böyle sorunların içinde yaşamak zorunda kalınmasa.

Sabret, dişi sık. Sayılı gün diyerek düşünebileceksen bu işe giriş. Boş hayallerle o eve yerleşme. İyi geçiniriz, sorun olmaz diye düşünüyorsan imkansız. Ben borçlar bitene kadar duymam, görmem, susarım diyorsan git taşın. Ben senin yerinde olsam sabrederdim. Önemli olan borçların bitmesi. O borçlar bitmeyecek, hep peşinizde olacaklar. Bitirin kurtulun, hayatınızı yeniden kurun. Bir sürü insan var bunları yaşayan, sonra borçsuz hayata devam eden.
Çok güzel anlatmışsınız, teşekkür ederim. Biraz bekleyeceğim karara varmak için. Buradaki yorumlar çok sinirlenmeme sebep oldu. Midemin acı suyu ağzıma geliyor saatlerdir. Şuan hiç düşünmek istemiyorum

Pamukaanesi83 incig ne demiş bak👇

Ahhh ahhh annelerin bazı önsezileri, hayat tecrübeleri dikkate alınsa keşke, anneeee seviyooom ama denmese de böyle sorunların içinde yaşamak zorunda kalınmasa.
Annelik gerçekten zor.

İşte ya aradığım yorum bu saatlerdir. Ben hala istemiyorum ama çok zorunda kalırsam evet mecbur giderim napiyim. Eşim icra gelince eşek gibi ödicekler falan demişti bana siz böyle yazınca aklıma geldi. Allah'ım neyin içine düştüm inşallah böyle değildir
Kim eşek gibi ödeyecekmiş sizin borcunuzu? Eşek gibi ödeyecekler dediği kim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X