Boşanamıyorum yardım edin

Bulundugu yer kucuk bir sehirse, 1 tane aile mahkemesi vardir. Dolayisiyla davaya bakacak hakim bellidir. Eger arkadas gidip durumu ona anlattiysa o da haline uzulup avukat konusunda yardimci olmustur (bu zor bir ihtimal)

2. İhtimal de orda anlatirken 1 avukat duymus ve yardim teklif etmistir
Bu şekilde bi yorumu var. Dava açılmadan davaya bakıcak hakim nasıl belli olur ben bunu anlayamadım. Hakimin belli olduğu yetmemiş bi de kendisine avukat bulmuş. Ben bu olayı uydurma buluyorum.

Anladım o kadar detay bilemiyorum belki kişiler tanıdık yardımcı olmak istediler mesela hakimi tanıyor avukatı ayarladı o hakim davana ben bakıcam dedi bilemiyorum varsayım yapıyorum

Bulundugu yer kucuk bir sehirse, 1 tane aile mahkemesi vardir. Dolayisiyla davaya bakacak hakim bellidir. Eger arkadas gidip durumu ona anlattiysa o da haline uzulup avukat konusunda yardimci olmustur (bu zor bir ihtimal)

2. İhtimal de orda anlatirken 1 avukat duymus ve yardim teklif etmistir
tmm peki böyle oldu diyelim, siteden bi arkadaş avukatım yardımcı olurum dedi ses yok soluk yok. Ayrıca arkadaş memurum demişti nasıl bu kadar kolay şehir değiştirdi sırra kadem bastı falan? Bilmiyorum yaa ilk konu gerçek olabilir ama boşanma konusunda konuda çok baskı olunca bence böyle söyleme ihtiyacı hissetti arkadaş -ki biz de aman boşver seni öldürmesindense barış tekrar falan diyelim.. Bana böyle geliyo açıkçası.

tmm peki böyle oldu diyelim, siteden bi arkadaş avukatım yardımcı olurum dedi ses yok soluk yok. Ayrıca arkadaş memurum demişti nasıl bu kadar kolay şehir değiştirdi sırra kadem bastı falan? Bilmiyorum yaa ilk konu gerçek olabilir ama boşanma konusunda konuda çok baskı olunca bence böyle söyleme ihtiyacı hissetti arkadaş -ki biz de aman boşver seni öldürmesindense barış tekrar falan diyelim.. Bana böyle geliyo açıkçası.
Onu diyen avukat da benim :KK53: yazmadi henuz bekliyorum

Ucretsiz izne ayrilmis olabilir, can guvenligi sebebiyle su an calismiyordur yani. Ay ben mi cok iyi niyetli dusunuyorum bilmiyorum ama bana konu gercek geliyor maalesef

Allah yardımcınız olsun çok zor şeyler yaşamışsınız. İnşallah her şey yoluna girer, o aileden tamamen kurtulur ve çocuğunuzla mutlu bir şekilde hayatınıza bakarsınız.

Ucretsiz izne ayrilmis olabilir, can guvenligi sebebiyle su an calismiyordur yani. Ay ben mi cok iyi niyetli dusunuyorum bilmiyorum ama bana konu gercek geliyor maalesef
:halay: Neyse bekleyelim bakalım dönecek mi size o zaman .. Ama ben de gibigibiysem bakın görün konu birdenbire çözüme kavuşacak size hiç gerek kalmadan :KK53: İlk konuya inanmıştım ben de ama o konunun güncellemesi ve bu konu bana çok tutarsız gözüktü.. Ücretsiz izine bi tane çocukla ayrıldı diyelim, ailesinin de yanına gitmedi çünkü oralarda bulunabilir malum, ne yiyecek ne içecek bu insanlar, hadi birikmişi var diyelim ne kadar idare edecek? Çekişmeli davalar bildiğim kadarıyla 1-3 yıl arası sürüyo öyle bi izin süresi var mı gerçekten? madem bu kadar nerede olduğunun bilinmemesi gerekiyo can güvenliği açısından, bu insan önünde sonunda tekrar işe dönmeyecek mi o nasıl olacak? ay daha ne sorular sorarım da neyse.. Neresinden tutsam elimde kaldı bu konu benim. Saçma yani.

Bilgim yok. Baroyla görüş demekten başka fikrim yok.
Boşanamıyorum diye bir şey yok er geç boşanırsın. Bir an önce kurtulmak için acele edip hata yapma..

ALLAH senin ve çocuğunun yardımcısı olsun. Evladınla seni birbirinize bağışlasın. Yolunuzu aydınlatsın.
O pislikler ne planlıyorlarsa ayaklarına dolandırsın inşallah..
İnşallah çok iyi ve vicdanlı bir avukata denk gelirsin..

:halay: Neyse bekleyelim bakalım dönecek mi size o zaman .. Ama ben de gibigibiysem bakın görün konu birdenbire çözüme kavuşacak size hiç gerek kalmadan :KK53: İlk konuya inanmıştım ben de ama o konunun güncellemesi ve bu konu bana çok tutarsız gözüktü.. Ücretsiz izine bi tane çocukla ayrıldı diyelim, ailesinin de yanına gitmedi çünkü oralarda bulunabilir malum, ne yiyecek ne içecek bu insanlar, hadi birikmişi var diyelim ne kadar idare edecek? Çekişmeli davalar bildiğim kadarıyla 1-3 yıl arası sürüyo öyle bi izin süresi var mı gerçekten? madem bu kadar nerede olduğunun bilinmemesi gerekiyo can güvenliği açısından, bu insan önünde sonunda tekrar işe dönmeyecek mi o nasıl olacak? ay daha ne sorular sorarım da neyse.. Neresinden tutsam elimde kaldı bu konu benim. Saçma yani.

İnşallah gerçek değildir. Çünkü okudukça çok bunalıyorum bu konuyu..
"Sığınma evine gidemiyorum deşifre olmamak için" yazmış. Benim bildiğim en güvenli ve gizli yerlerden biri orası..

İnsan bu can korkusuyla ülke bile değiştirir. İntikam diye diretmez ki. Ortada bir çocuk var..

Ücretsiz izindeyim demişti zaten. Bide sürekli girip cevap vermiyor önceden de öyleydi gelince yazar bakalım neler yapmış sağolun yardımcı olmaya çalışıyorsunuz

Kocasınin şehrinde avukat ayarlamış ve başka şehire kaçmış şimdide o şehirde avukat tutmak istemiyor çünkü sonuçta zarf gidince hangi şehirden gittiği üzerinde yazıcak ha doğrudur değildir bilemem kk da ne saçma konulara kendini heder eden kadınlar gördü bu gözler ondan bu konuya tepkisiz kalınması beni şaşırttı.
Ayrıca ilk konusunda çok kızmıştım konu sahibine bi insan 7 yıl kendini o durumda bırakır mı herkes kendine yakıştırdığını yaşar diye düşünmüştüm

Bu şekilde bi yorumu var. Dava açılmadan davaya bakıcak hakim nasıl belli olur ben bunu anlayamadım. Hakimin belli olduğu yetmemiş bi de kendisine avukat bulmuş. Ben bu olayı uydurma buluyorum.

Anladım o kadar detay bilemiyorum belki kişiler tanıdık yardımcı olmak istediler mesela hakimi tanıyor avukatı ayarladı o hakim davana ben bakıcam dedi bilemiyorum varsayım yapıyorum

Çünkü davanın görulecegi adliyede memurum ve davaya bakacak hakimim bana yol gösterdi. Ben korkuyordum o beni cesaretlendirdi ve rota cizdi ancak avukat sonradan taraf degistirdi cunku esimin de cevresi genis. Hakimim de daha fazla mudahil olamiyor sonucta davaya bakacak. Adliye kucuk oldugu icin davayi kendisine dusurtebiliyor. Fake degilim. Bu kadar şeyi uydurmam icin yatılı olarak psikolojik tedavi gormem gerekir. Allah kimseye vermesin. Belki cok buyuk konustum. Başa gelince hele de kucuk bebegi olunca insan cok pasif kalabiliyor.

Çünkü davanın görulecegi adliyede memurum ve davaya bakacak hakimim bana yol gösterdi. Ben korkuyordum o beni cesaretlendirdi ve rota cizdi ancak avukat sonradan taraf degistirdi cunku esimin de cevresi genis. Hakimim de daha fazla mudahil olamiyor sonucta davaya bakacak. Adliye kucuk oldugu icin davayi kendisine dusurtebiliyor. Fake degilim. Bu kadar şeyi uydurmam icin yatılı olarak psikolojik tedavi gormem gerekir. Allah kimseye vermesin. Belki cok buyuk konustum. Başa gelince hele de kucuk bebegi olunca insan cok pasif kalabiliyor.
İşte böyle bir adamdan o çocuk ısrarını hiç anlamadım zaten ne olursa olsun ömür boyu bu kişilerle bağın olucak seni geçtim çocuğuna da iyi davranıcağını düşünüyormusun o çocuğunda başına bela olmasalar

Merhaba arkadaşlar. Eski konumun linkini nasıl ekleyeceğimi bilmedığım icin alıntıladım.
Ben evden polis esliginde cıktım. Eşimden şıkayetci oldum. Şimdi bebegimle gizleniyorum. Sorunum şu ki. Gitmeden önce dilekcemi ve vekaletimi verdigim avukatım yan cizdi. Resmen karşı tarafı tutuyor. Beni de eşimi de tanıyan bir avukat ve anlam veremedigim sekilde dolaylı yoldan davama bakmak istemiyor. Kaldım ortada. Dava açamıyorum. Hukukçu arkadaslar yardımcı olabilirler mi. Davayı ben açmazsam karşı taraf önce acarsa aleyhime olur mu. Karşı taraf anlasmali dava acmak istiyor ama bana ulasamadigi icin protokolu isleme koyamiyor ancak ben yaptiklari yanına kar kalmasın istiyorum cunku bosanmak kurtulus olmayacak. Cocugu gorme bahanesi ile yine iskencelere devam edecek. Bulundugum yerden dava acmamamin sebebi desifre olmak istememem. Ne kendim acabiliyorim ne de bu sekilde uzaktan avukat ayarlayabiliyorum. Lüften akıl verin.

Öncelikle vekalet verdiğin avukatı notere gidip azletmen lazım. Daha sonra bulduğun avukata vekalet vereceksin davayı o açacak.

Cok uzuldum, boyle ılıskıler var mı ya bana o kadar uzak ki bunlar. Esin seni aramıyordur ınsallah,

Avukati noterden azlet.
Baska bir avukat bulmalisin ya da kadin dernekleri ile gorus onlarin avukatlari vardir yardim ederler doye dusunuyorum hukuki olarak

Yazdıklarının hepsini okudum, inan ki çok üzüldüm :KK43:

Allah yâr ve yardımcın olsun..

İnşAllah huzura kavuşursun.. Allah seni ve bebeğini tüm kötülüklerden korusun:dua:

Bende memurum yıllık izin zaten 15 ila 20 gün arasında değişiyor yıla göre.. bildirimsiz 3 gün üst üste işe gidemez anca mazeret belirtir ücretsiz izin aldıysa bulunduğu ilden ayrılabilir.

Sinirden kudurdum resmen okurken!
Evladınıza yazık, ailenize yazık...

Prosedür nasıl işliyor bilemiyorum ama yurtdışına kaçma yoluna bakın. Memursunuz pasaport almanız kolay. Basın gidin. Sığınma falan talep edin. Alabiliyorsanız ailenizi de alın. Bilen varsa daha iyi yönlendirir. Böyle bıçak sırtı yaşanmaz.

Son durumunuz nedir ? anlattiklariniz karşısında kanım dondu. Bu adamdan ve aileden kurtuldunuz. Sadece Belalı tipler olması kötü olmuş :KK43: ama korkmayın allahın izniyle size hiç birşey yapamazlar yukarıda yazıldığı gibi noterden azledip, baroya ulaşarak yeni bir avukat talep edebilirsiniz durumunuz yoksa. Eğer varsa güçlü bir boşanma ve savunma avukatı tutmanızı öneriyorum. Acilen ailenizi haberdar edin. Başında gizleyerek çok büyük hata yapmışsınız. Bildiğim kadın hakları savunucusu iyi bir avukat var isterseniz ismini verebilirim. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah sizi yavrunuzu korusun.

Of Allahı'm ne dertler var.Çok üzüldüm gerçekten bir şekilde kurtulmanız lazım ama Nasıl olabilir pek bilgim yok yokmu burda bir polis yada avukat arkadaş size yardımcı olsun yemin ederim çok üzüldüm.Keşke size yardım edebilsem.:KK43:

X