Eşimin Ailesi Bebeğimi Görmeye Gelmeli mi?

yazdıklarınızı okuyunca kendim yazmışım gibi hissettim. ve yorumları okuyunca benim daha çok içim rahatladı.

Şuan 5.yılımızdayız halen çocuğum yok. çocuğum olur da zorla görmek isterler diye korkuyordum. biz de çok kötü şeyler yaşadık, bir yıl psikiyatristlerden çıkamadım 1.5 sene ilaç kullandım. Hayata yeni yeni olumlu bakıyorken düzenimi kurmuş mutluyken onları hayatıma sokup hayatımı mahvedemem

sizde bebeği göstermek zorunda değilsiniz. sizi çok iyi anlıyorum. Bebek onun torunuysa kocanızda onun evladı, insan evladının yuvasına karanlık çöksün ister mi? neler çekmişsiniz. Hiç bir çocuk babannesizlikten ölmez. hele ki babasıyla tek hiç göndermeyin. Anne nerede çocuk orada olmalı.

Okudum okudummm daha fazlası olamazdı dedikçe daha daha dahaaa fazlasını okudum
Nasıl bi kadınmış Allah ıslah etsin. Çok haklısınız böyle düşünmekle ben olsam ben de görmesini asla istemezdim kesinlikle hak etmiyo.

Ama sevdiğim adam için müsade ederdim sanırım evime almadan evine gitmeden dışarıda bi yerde olabilir. Çünkü bir kere gidip gelinirse devamı olacaktır.
Çok sabırlı, saygılı davranmışsınız gerçekten.

Bir arkadaş yazmış: “40’ı çıktığında alıp götürsün annesine. Siz de arabada bekleyin.” Demiş. Bence çok mantıklı Yarım saat göstersin gelsin. Ya da sizin eve geldiğinde siz odanızdan çıkmayın. Bi çay içsin çıksın ama ben nedense evinize almamanız taraftarıyım ya :/

Torununu görsün tabii, kimsenin cezası bu olmamalı. Yukarıda işaretlediğim paragraf yani düğün hariç, çok tolere edilemeyecek bir durum göremedim. Düğün mevzusu da evden çıkış dışında hep -miş -muş başkalarından duyduklarınızdan ibaret.
Evet kayınvalide cahil ve gelenekçi bir kadın ama idare edilebilirdi. En azından selamı sabahı kesmeyecek bir ilişki korunabilirdi. Siz baştan ev dizerken bir anlamda ya ben ya annen demişsiniz. Kayınvalide ağlayıp dövününce " üzülecek ne var anne oğlun sadece taşınıyor, istediğin zaman görürsün" diyebilirdiniz. Yüzüğü eline vermek falan çok keskin hareketler bence. Eşinizin eşyaları gittiğinde evde olmanız da gereksiz geldi bana.

Valla helal olsun ne diyeyim çok doğru şekilde yapmışsınız herşeyi yüzüğü çıkarıp vermeye kadar belki siz konusunu açmasanız eşiniz bunu talep bile etmeyecek sanırım en güzeli vicdanınıza en doğru gelen şeyi yapmanız olur.Eşimin ailesiyle görüşmüyorum aylardır ama o gelip hala onları bana anlatır ben onları sormam bile bu yönden de şanslısınız maşallah laflarının geçmemesi bile mükemmel gerçekten.

Yollayıp yollaöamak size kalmış fakat gençler şunu bir idrak edemedi , edemiyor .
Kardeşim kimse size evlenirlen bir yardımda bulunmak zorunda değil
Evladıda olsa değil .
Ha eder etmez anne babayım der içi rahat etmez eder
Ama etmiyorsada vır vır yapamazsın
Millete güvenerek yuva kurmayın .

Bayagi yorum yapılmış. Ben derim ki bu saate kadar Hayatınıza sokmadiniz artık hiç sokmayin bu kadını. Bir açık kapı bulursa tekrar sızacak Hayatınıza ve yine aynı telaslar. Böyle insanlar degismezler. En son ne zaman gördüyseniz hala aynıdır. Eşiniz, 2 aylık falan olunca alır bir haftasonu götürür gösterir. Arada bir yine babasıyla gider gelir. Zamanında alttan alıp taviz vermissiniz de ne olmuş kıymet mi bilmisler? Hayır. Hiç ugrasmayin bu insanlarla artık. Hadlerini bilsinler. Torununa çok değer verecek olan insan torununun annesi olacak kişiye böyle davranmaz. Hadi gelin, elin kızı dedi diyelim oğlunun düğününü mutlu günlerini böyle harcar mi ya. Resmen hasta bir kadın sosyopat belliki

Kesinlikle görüşöezdim. Gelip özür dilese dahi mesafemi mutlaka olurdu. Sende evine alma. Çocuk 6 aykık olumca doyurur 1-2 saat görüştürürsün. Hakeden bi insan değil belli.

Ama o da babannesicilerden degilim kv gelecegine yatirim yapsaymis madem hic mi dusunemedi torunu olacagini ben olsam krndim gitmedigim yere esimle de yollamam sevdiginiz o gorumcenizin ya da herhangi bi akrabanin eve gider kendim gorebilecegim sekilde cocugu gosterrm kimse kusura bakmasin guvenemem yani

Oğlu eksik hissetse nolur Allah aşkına..doğumdan sonra gelip size bir de bebeğinizle travma yaşatsa çok mu iyi olacak???
Yapmayın, başka birinin iyiliğini,onun adına düşünmeyin. Çok sevdiğiniz eşiniz bile olsa bu. Sonra iyilikten marazın alası doğar.
Kendinize ve bebeğinize yapmayın gerçekten.
Ha bebeğiniz büyür,aklı yeter,kendi gitmek isterse gönderin. Yoksa böyle insan zararlısı bi tiple ben yavrumu karşılaştırmak dahi istemezdim

Siz cok iyi bir insansiniz, elinizden geleni yapmissiniz. En azindan icinizde acaba haksizlik yaptim mi diye bi sey kalmamis. Bence esinizi alin karsiniza me dushndugunuzu sorun, siz esiniz dusuncesini soyleyene kadar da asla yorum yapmayin. Bence en iyisi hastaneye gelsin, odaniza girmeden disarda gorsun, siz muhatap olmayin.

Sakin sakin sakin diyorum ben. O lohusa hormonlar bile basa bela, eger ona kaynana faktörü eklenilirse bas edilmez. Yani normal, iyi bir kaynana ile bile cok cok zor, kalmis ki senin kaynanan ile imkansiz. Ömür boyu travma yasarsin. Asla unutmazsin ve hep icinde kalir. Esin ile huzurun tamamen bozulur.

Esin ilede yollama cocugu. Yeri geliyor diger torunlara kötü davraniyormus. Kadinin psikolojisi bozuk. Elbette cocugun yakinina bile gelmemesi lazim. O kadinin agir bir tedaviye ihtiyaci var.

okurken nekadar olgun ahlaklı biri oldugunuzu belli ettiniz.
siz görüşmeme hakkına sahipsiniz ama
olsun bunca kötü şeye sabreden olgun insanın evladına babanne sevgisine engel olacagına inanmıyorum ben.
validenizin yaptıgı herşey ona yakışmış bırakın o taşısın bunca edepsiz halleri siz degil.
bu yaştan sonra valideniz degişmez beklentinizde yok belirtmişsiniz.
eşiniz bebeginiz başta kendiniz için aldıgınız insanlıga yakışır şekilde bırakın görsün sevsin daha ne yapacak size yapmadıgı kalmamışken

Duruşunu asla bozma ve çocuğunu sen yokken hiçbiryere gönderme!kendi kararlarını kendisi verebileceği zaman daha doğrusu kendini tam olarak ifade edebileceği! Zaman çocuğun gönderirsin.tabi bu da seneler alır ama doğru olan bence bu.sağlıkla kucağına al bebeğini inşallah ve bunları çok da düşünme şuan.

Umarım gelmez hastaneye. Lohusayken bir de üzmez kırmaz seni. Neyseki eşin durumun farkında ve en önemlisi senin yanında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…