Ev alma hayallerim ve abimin pişkinliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım Allah senden de razı olsun ya ne güzel dualar bunlar Aminnn inşallah bundan sonra herşey yüreginden gectigi gibi güzel olur

Abinin bu işten kesin bir çıkarı var..İnsan kardeşine Nasıl yapar bunu..Bence evden vazgeçmeyin, zaten krediyi çekip faize girmişsiniz bi kere, sabredip ödeyin evinizi, abinizi de hayatınız dan çıkarırmısınız bilmiyorum ama en azından hiç bir işinize karıştırmayın, para ne emeklerle kazanılıyor bu devirde..İyi günler de oturmak nasip olsun..

Bana böyle kazık atan biriyle kesin konusmazdim. Bu abim bile olsa. Allah bilir abin komisyonunu cebine bile atmıştır.

Düşmanı uzakta arama annen doğurmuş işte. Abin cok tehlikeli uzak dur ondan. Arsız adam ya cok sinir oluyorm kardeşlik mi bu yazık.

Abinizle dün tanışmadınız heralde. Üç aşağı beş yukarı ne yapabileceğini biliyorsunuzdur. O yüzden kusura bakmayın ama ben sizden çok eşinize üzüldüm. Adamın zaten hevesi yokmuş çok zor şartlarda kazandığı parayla azıcık keyif yapayım demiş ona izin vermediğiniz gibi bir de ille de şimdi olsun deyip kazıklanmışsınız. Adam maaşını harcayamasın bağlayayım derken kendiniz savurmuşsunuz parayı. Kendiniz halledemeyeceksiniz eşinizi bekleseydiniz. Yazık olmuş. Şimdi caysanız bile sağa sola verdiğiniz paraların hepsini toparlayamazsınız. Olan olmuş deyip oturacaksınız yapacak bir şey yok.

Canım Allah senden de razı olsun ya ne güzel dualar bunlar Aminnn inşallah bundan sonra herşey yüreginden gectigi gibi güzel olur
Çok kalp
Ne güzel çatır çatır konuşuyorsunuz. Nasıl da haklısınız . Teşekkürler.

Ay nasıl bir insan ya. Sen de bundan sonra ona göre davranırsın abin de olsa canından kanından da olsa herkese hak ettiği değeri vermek şart

Ufak bir araştırma yaptım da durum benim gönderdiğim görsellerdeki gibi mi? Ve abin 3 yaşında yeğeni olduğu halde allem edip kallem edip 50 liranı aldı di mi? Gece gece feci sinir oldum ben ama.

Keşke acele etmeseydiniz. Çok üzüldüm gerçekten. Başka evleri gezseydiniz. Şu an artık vazgeçseniz yaptığınız masraflar boşa gidecek.

Nette yazanlar da en yüksek maaştan hesaplıyor. Sanki yeni atananin bilmem kaç çocuğu varmış. Eşi varmış çalışmıyormuş vs gibi. Doğru da olabilir tabii ben kendi mesleğimde gördüğümü söylüyorum. Bir de ilk ay maaşı olabilir bunlar sonra tabii vergi dilimine girdikçe dusuyordur sanırım.

Konuyu tam okuyamadım ama bu kadar uygun fiyatlı ev hangi şehirde onu merak ettim

Ab
Üzgünüm ama abin o evin satışından komisyon almasa bu kadar uğraşmazdı aldırmak için...Belliki almışta...ev hangi muhitte hangi ilde bilmiyorum( belliki istanbul değil )diğer iller içinde 250 kredi 250 de faiz 500 e gelmiş size ..bu oldukça yüksek bir meblağ geldi bana..araştırın vazgeçin diyeceğim ama buda biraz zor gibi..
Abinize gelince çıkartın hayatınızdan öyle kardeşlik olmaz olsun

Kusura bakmayın da sizde konudaki herkes kadar suçlusunuz. Kapısı camı olmayan evi almaya kredi çekip hiç Birkaç dakika bile düşünmeden imza atmışsınız. Madem abinizin ne mal olduğu belli. Niye böyle acele ettiniz

Hiiçç kafanı takma bu devirde aldığın gün kardasın. Eşine de hiç anlatma. Abinin kazığını yaz kenara sen unutma. Evinde de güle güle hayırla otur inş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…