Ev kredisi ,çocuk sizce ne yapmalıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Acıkcası biraz destek olmalarını istiyoruz evet etrafımızda insanlar oğullarına hep ev araba alıyor düğün yapıyorlar arabayı ben aldım mesela kendi paramla
Ablacım 18 yaşından büyük insanlarsınız, reşitsiniz. Bir zahmet arabanızı kendinizi alın. Onlar sizden ev araba parası istese burada sayfalarca yazı yazarsınız. Siz neden onlardan para bekliyorsunuz? Sizin bütçeniz ayrı, onlarınki ayrı. Siz artık ayrı bir ailesiniz.

Yas 35 diyorsunuz evi, es ailesini falan bilmem de biyolojik saati cok geciktirmeyin cocuk icin...
Arabami evimi kendim aldim, bazen zorlandim ama odedim, bir gun de bana almadin demedim. Esimin ya da kendimin ailesinde para var ise acil ve yuklu bir ihtiyac halinde borc alirim, cabucak da oderim, gerekirse ben borc veririm, aile arasi olur oyle seyler ama hibe neden bekleyeyim ki?? gonlunden kopar bu da benden olsun der, o halde aganin eli tutulmaz..

Olması gerekeni yapmışsınız. Kendi paraları ister yaparlar ister yapmazlar. Yapmıyorlar dıyede laf etmek absürttür. Evlenirken aileler ev araba alır dıye mı evleniyorsunuz? Sonra kv benım evım ıstediğim an gelirim aylarca kalırım sanane der.
Eşinizin ailesi neden size para versin ya?
Bu beklentileri de anlamıyorum. Aile doğursun, iyi eğitim aldırsın. Bitti mi? Yoo. Bol altınlısından güzel bir düğün yapsın, yetmedi evlenince de destek olsun. Üstüne çocuk olunca çocuğa da baksın. Yine yetmedi kapımızda köle olsun, bütün hayatları biz olalım, bize çalışsınlar. Olduu.
Peşinatınız olmaması eşinizin problemi, zira 22 yaşında insanlar değilsiniz. 35 yaşına kadar gelip birikim yapamayan eşiniz düşünsün bence bunu
Eşinizin ailesi neden size para versin ya?
Bu beklentileri de anlamıyorum. Aile doğursun, iyi eğitim aldırsın. Bitti mi? Yoo. Bol altınlısından güzel bir düğün yapsın, yetmedi evlenince de destek olsun. Üstüne çocuk olunca çocuğa da baksın. Yine yetmedi kapımızda köle olsun, bütün hayatları biz olalım, bize çalışsınlar. Olduu.
Peşinatınız olmaması eşinizin problemi, zira 22 yaşında insanlar değilsiniz. 35 yaşına kadar gelip birikim yapamayan eşiniz düşünsün bence bunu.
Maaşlarımız yetmediğinden ve hayat pahalılığından olabilirmi sizce hanımefendi birikim sıkıntımız ??????

Durumları standart bir aileye göre iyi geçim dertleri yok en azından 3 5 bişi versinler bizde ferahlıyalım artık istiyoruz
Bu hayatta kimseden bir şey beklemeyerek yaşarsanız mutlu olursunuz. Kimse kimseyede yardım etmek zorunda değil. Gücünüz ev almaya yetmiyorsa kirada oturmaya devam ederseniz. Herkesin evi olacak diye bir şey yok.

Acıkcası biraz destek olmalarını istiyoruz evet etrafımızda insanlar oğullarına hep ev araba alıyor düğün yapıyorlar arabayı ben aldım mesela kendi paramla
tabıkı kendı arabanızı kendınız alacaksınız paranızla :) etrafınızda cocuklarına alanlar kendı guclerıne gore ısteklerınce alıyorlarmıs herkes almak zorunda degıl

yapacagınız cocugun kararınıda sız verebılırsınız cekecegınız kredıyı de sız bılırsınız , kıra oduyormus gıbı kredı odeyıp ev sahıbı olup cocuk olmanıza kımse engel degıl sonucta :)

kendı annesınden babasından ıstemez-ısteyemez gıder erkek aılesınden bekler bazı ınsanlarda buna sasırıyorum

Maaşlarımız yetmediğinden ve hayat pahalılığından olabilirmi sizce hanımefendi birikim sıkıntımız ??????
Sizin sıkıntınız hayat pahalılığı ya da maaş yetmesi değil.
Bakın araba almışsınız. Araba almak yerine ev peşinatı yapabilirdiniz?
Sizin amacınız insanların size birşeyler alması, ev peşinatı vermesi.
Onlar sizden istese ortalık karışır ama siz isteyince birşey yok dimi? Siz ayrı bir ailesiniz neden size peşinat versinler? Siz ayrı bir bütçesiniz.

Sizin sıkıntınız hayat pahalılığı ya da maaş yetmesi değil.
Bakın araba almışsınız. Araba almak yerine ev peşinatı yapabilirdiniz?
Sizin amacınız insanların size birşeyler alması, ev peşinatı vermesi.
Onlar sizden istese ortalık karışır ama siz isteyince birşey yok dimi? Siz ayrı bir ailesiniz neden size peşinat versinler? Siz ayrı bir bütçesiniz.
Hayırdır avukat mi kesildiniz başıma

Durumları varsa,bu da bizden olsun diye verebilirler.Ama vermezlerse de niye diye sorulmaz.Biz ev alırken benim annem benim de tuzum olsun diye peşinat için belli bir miktar vermişti.Eşimin ailesinden hiç gelmedi.3 sene sonra ilk defa ev görmeye geldiler.Onda da ev hediyesi kek kalıbı aldılar.Ama hiç takmadım.Onlara muhtaç değilim.Mecbur da değiller.
Belli bir miktar para biriktirmiştik.Üstüne kredi çektik.Çok şükür ödüyoruz.Çocuğumuz da olacak.Gelir gider dengenizi iyi hesaplayın.İlk bir iki yıl zorlanırsınız.Sonrasında kredi sabit olduğu için çok zorlamıyor.Beklentilere de girmeyin.Kendi yaptığınız şey her zaman daha kıymetli olur.

Merhaba Hanımlar,

Canım çok sıkkın ,6 yıllık evliyim eşimin ailesinde para var ama vermiyorlar .6 yıldır kiralardayız maddi korkulardan çocuk yapamadık .ben artık evimiz olsun cocuk yapalım yaşım 35 oldu diyorum eşime .eşimde bu sene krediye girelim ev alalım diyor .açıkcası artık bıktım birşeyler olsun istiyorum .sizler nasıl yaptınız ev kredisine girip cocuk sahibi olanlar biraz fikir verirseniz
Öncelik bence çocuk olmalı yaş gidiyor 😔 ev her zaman olur

Şimdi 35 yaş biz kadınlar için biyolojik bir risk taşıyor. Yaşa bağlı hamile kalamama sorunları olabilir. ( hepimiz için geçerli bu risk ama korkmayın çoğu kişi için bu sorun olmuyor ) o yüzden kadın doğum doktoru ile görüşün . Yumurtalıklarınız durumuna falan baksın. Belki doktor sizi acele etmenizle ilgili uyarabilir.
ikincisi aile bütçesi ayarlamaya çalışın. Yani birikim yapmaya çalışın. Bu hayatınızın rutini olsun. Hastalık var yaşlılık var. Birikim , ev hepsi için plan kurmaya çalışın.
umarım hem ev alırsınız. Hem sağlıkla çocuğunuzu kucağınıza alırsınız.

Eee sorarlar madem öyle niye evleniyorsun? Ya da niye eş aılesı hep kendı aılenızden nıye istemiyorsunuz? Hayat pahalı ama arabada alabılıyorsunuz. Ev bu kadar önemliyse arabaya değil o parayı eve peşinat yapardınız

Hayırdır avukat mi kesildiniz başıma
Egomu tatmin edeceğim en son konu bu olabilir sevgili D Daphne87 hanımcım :) neden avukat kesileyim doğruları söylüyorum ben.
Beklenti içinde olmak doğru değil. Onların durumunun iyi olması, size ev araba alabilecekleri anlamına gelmiyor. Herkes kendi evliliğinden, evinin içinden, hayatından sorumludur. Benim annem 26 yıldır kirada, baba tarafımın durumu iyi ama parasız kaldığında bile gidip 1 lira bile istediğini görmedim. Aynı şekilde kuzenim. Evini arabasını kayınpederi aldı hatta şuan 30binlik kyk borcunu da o ödüyor. Adamın içinden geliyor, onların 2 çocuğu var sadece eşi çalışıyor. Onunda bir talebi olmadı, bana verin bana verin demedi. Doğrusu da budur. Acil bir durum olur tabiki yardım edilir ama kimse kalkıp geline oğluna ev araba almak zorunda değil. Yapar yapar yapmayana birşey diyemezsin. Beklenti içinde olmak doğru değil.

Durumları standart bir aileye göre iyi geçim dertleri yok en azından 3 5 bişi versinler bizde ferahlıyalım artık istiyoruz

cidden sizi bu düşünceye iten miktarlar ne

yani 6 yıldır evlisiniz sizin kaç lira birikmişiniz var

eşinin ailesinde kaç lira var

geçen bir konuya daha yazdım benim evim yokken annemin bankada parası gayet de rahat bir harcamalı yaşantısı vardı ama hiç bana versin diye düşünmek aklıma gelmedi

hani eşimin ailesi vermeyi teklif etti alsak mı diye sorsanız bir yorum yaparız da bize para vermiyorlar nasıl bir his

hadi onlar vermedi çocuk mu ev kredisi mi ikilemi nasıl oldu

yani genelde insanlar ya evlenip krediye girip biraz kolaylayınca çocuk yapıyor ya evlenip çocuk yapıyor sonra ev alıyorlar

geçtiğimiz 6 yılda bu ikisinden biri için harekete geçmeyip de sizi şimdi "ikisi de olsun" a iten güç nedir

Eee sorarlar madem öyle niye evleniyorsun? Ya da niye eş aılesı hep kendı aılenızden nıye istemiyorsunuz? Hayat pahalı ama arabada alabılıyorsunuz. Ev bu kadar önemliyse arabaya değil o parayı eve peşinat yapardınız
Araba dediğim 15.000 tl lik yerli araba mercedes diil yani :)))

cidden sizi bu düşünceye iten miktarlar ne

yani 6 yıldır evlisiniz sizin kaç lira birikmişiniz var

eşinin ailesinde kaç lira var

geçen bir konuya daha yazdım benim evim yokken annemin bankada parası gayet de rahat bir harcamalı yaşantısı vardı ama hiç bana versin diye düşünmek aklıma gelmedi

hani eşimin ailesi vermeyi teklif etti alsak mı diye sorsanız bir yorum yaparız da bize para vermiyorlar nasıl bir his

hadi onlar vermedi çocuk mu ev kredisi mi ikilemi nasıl oldu

yani genelde insanlar ya evlenip krediye girip biraz kolaylayınca çocuk yapıyor ya evlenip çocuk yapıyor sonra ev alıyorlar

geçtiğimiz 6 yılda bu ikisinden biri için harekete geçmeyip de sizi şimdi "ikisi de olsun" a iten güç nedir
Bıkkınlık hanımefendi eşek gibi çalışıp hiçbir şeye sahip olamamak ama bir yandan da keyif içerisinde eşimin ailesinin yaşadığını görmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X