Ev kredisi ,çocuk sizce ne yapmalıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Araba dediğim 15.000 tl lik yerli araba mercedes diil yani :)))

konu arabanın ederi değil ki

içinizdeki duygu

etraftakiler çocuklarına ev, araba alıyor onlar neden almıyor

eşinizin ailesinin evine giren gelir ne sizinki ne cidden merak ettim yani bize yardım etmeli denilecek gelir sınırını

geçenki konuda bir aylık kiram ile aynı ederde parfüm sıkıyorlar muhabbeti vardı mesela

ya da ben de yazmıştım annemin aylık sigara parası benim bir kiram kadardı diye

yani sigarayı bırakıp o para ile bana ev kredisi ödesin mi diyeyim, cidden bunu isteyebilir miyiz

Bıkkınlık hanımefendi eşek gibi çalışıp hiçbir şeye sahip olamamak ama bir yandan da keyif içerisinde eşimin ailesinin yaşadığını görmek
cocuk buyutmek okutmak evlendırmek ne kadar zor bılıyor musunuz ? cocuk yetıstırmek sonra da evlendırmek hıc kolay degıl ele gune karısmak hıc kolay degıl

bunca yıl cefa cekıp kendılerınden kısıp evlat buyuttuler sımdı 3 gunluk dunyalarında bırakında rahat yasasınlar

sankı sız ac acıkta surunuyorsunuz onlar turk sıneması tadında kahkakalarıyla vıskı yudumluyorlar gıbı davranıyorsunuz

konu arabanın ederi değil ki

içinizdeki duygu

etraftakiler çocuklarına ev, araba alıyor onlar neden almıyor

eşinizin ailesinin evine giren gelir ne sizinki ne cidden merak ettim yani bize yardım etmeli denilecek gelir sınırını

geçenki konuda bir aylık kiram ile aynı ederde parfüm sıkıyorlar muhabbeti vardı mesela

ya da ben de yazmıştım annemin aylık sigara parası benim bir kiram kadardı diye

yani sigarayı bırakıp o para ile bana ev kredisi ödesin mi diyeyim, cidden bunu isteyebilir miyiz
Yani size şöyle söyliyim kendi evleri hemde cok iyi bir semtte aylık 6.500 tl gelirleri var kayınbiraderim yurtdışında ev aldı

Bıkkınlık hanımefendi eşek gibi çalışıp hiçbir şeye sahip olamamak ama bir yandan da keyif içerisinde eşimin ailesinin yaşadığını görmek

bakın herkes soruyor ama yazmıyorsunuz

gelirleriniz kaç lira

kenarda kaç liranız var

yani 35 yaşında iseniz 10 yıl üzerinde çalışmanız var

kenarda 15 binlik araba dışında bir şey yok ise nereye gitti paralar

nasılsa bize ev alırlar mı dediniz

bakın çoğumuz yoğun çalışıp az kazanıyoruz hayat zaten pahalı lakin hala da varsa yer yoksa yemem diyoruz

kirada kalırım ama eş ailesine bana şunu al diyemem

Fight Club filmi repliği gibi "Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp, ihtiyacımız olmayan şeyler alıyoruz. "

hayatımız geçip gidiyor, çocuk sahibi olmak istiyorsanız çocuk sahibi olun ama çocuğu ev ile alternatif gibi önünüze koymayın

Yani size şöyle söyliyim kendi evleri hemde cok iyi bir semtte aylık 6.500 tl gelirleri var kayınbiraderim yurtdışında ev aldı
Çalışıp yapmışlar. Evlat bıle bunu sorgulama haddınde değilken sizin kendı babanız değilde başkasının gelirine yorum yapma hakkını nerden buluyorsunuz ?

Merhaba Hanımlar,

Canım çok sıkkın ,6 yıllık evliyim eşimin ailesinde para var ama vermiyorlar .6 yıldır kiralardayız maddi korkulardan çocuk yapamadık .ben artık evimiz olsun cocuk yapalım yaşım 35 oldu diyorum eşime .eşimde bu sene krediye girelim ev alalım diyor .açıkcası artık bıktım birşeyler olsun istiyorum .sizler nasıl yaptınız ev kredisine girip cocuk sahibi olanlar biraz fikir verirseniz
Kayinvalideyi cok kınadım..Size ev alip vermeliydi hatta cocugu bile dogurup vermeliydi kucaginiza..Terbiyesiz ayol senin kv.

Çalışıp yapmışlar. Evlat bıle bunu sorgulama haddınde değilken sizin kendı babanız değilde başkasının gelirine yorum yapma hakkını nerden buluyorsunuz ?
İleride çok zengin olup yurtdışında ev alırsam ilk kriterim şey olacak; "gelin ne der?" :KK53:

6500 TL toplam gelir mi kira vs mi

yani açıkçası 6500 gelirden size ne kadar birikim yapacaklar da verecekler ki

kayınbirader yurtdışındaki evi ailenin parası ile mi aldı da siz de bize de diyorsunuz tam anlayamadım

belki o zaman kırılmakta haklı olursunuz ama yine de bize de alın derseniz bile olmaz derlerse yapılacak bir şey yok

sonuçta onların 6500 geliri var siz de asgari ücretle çalışsanız dahi 5000 gelir var, belki aileden de fazladır

siz hayat pahalı birikimimiz yok diyorsunuz ailenin nasıl birikimi olacak, onlara da aynı hayat pahalılığı yok mu

Biz evimizi aldıgımızda 2 aylık hamileydim ben ev hanımıyım ilk yıl zorladı ama şuan ödemede daha rahatız kızım 2 yasında ıykı almısız cunku ev fiyatları ucuyo bızım aldıgım iz ev 3 yılda iki katını gectı durumunuz musaıtse beklemeyın.

tabıkı kendı arabanızı kendınız alacaksınız paranızla :) etrafınızda cocuklarına alanlar kendı guclerıne gore ısteklerınce alıyorlarmıs herkes almak zorunda degıl

yapacagınız cocugun kararınıda sız verebılırsınız cekecegınız kredıyı de sız bılırsınız , kıra oduyormus gıbı kredı odeyıp ev sahıbı olup cocuk olmanıza kımse engel degıl sonucta :)

kendı annesınden babasından ıstemez-ısteyemez gıder erkek aılesınden bekler bazı ınsanlarda buna sasırıyorum
Kendi annem babam yok hanımefendi

Merhaba Hanımlar,

Canım çok sıkkın ,6 yıllık evliyim eşimin ailesinde para var ama vermiyorlar .6 yıldır kiralardayız maddi korkulardan çocuk yapamadık .ben artık evimiz olsun cocuk yapalım yaşım 35 oldu diyorum eşime .eşimde bu sene krediye girelim ev alalım diyor .açıkcası artık bıktım birşeyler olsun istiyorum .sizler nasıl yaptınız ev kredisine girip cocuk sahibi olanlar biraz fikir verirseniz
Size bir Öneri çocuk yapın, yaşınız az değil. Sonra işler daha zor olur, yumurtalar azalıyor pişman olmayın ve ev için çocuğu ertelemeyin.

6500 TL toplam gelir mi kira vs mi

yani açıkçası 6500 gelirden size ne kadar birikim yapacaklar da verecekler ki

kayınbirader yurtdışındaki evi ailenin parası ile mi aldı da siz de bize de diyorsunuz tam anlayamadım

belki o zaman kırılmakta haklı olursunuz ama yine de bize de alın derseniz bile olmaz derlerse yapılacak bir şey yok

sonuçta onların 6500 geliri var siz de asgari ücretle çalışsanız dahi 5000 gelir var, belki aileden de fazladır

siz hayat pahalı birikimimiz yok diyorsunuz ailenin nasıl birikimi olacak, onlara da aynı hayat pahalılığı yok mu

Damdan 2 kişi 2 maaşla 6 yıldır ev alamamış.
Kv kp niye versin ev parası ?
Sen olsan vermezsin, bende vermem.
Burada hep kayın ailesine sallıyoruz ama ortada bir gerçek var.
Bak bende çalışıyorum ne için evimizi alabilmek için.
Burada herkesin dünya borcu var/vardır, ödenmiştir.
Ama konu sahibinin bakış açısı çok yanlış.

Ben kv yerinde olsam sorarım 6 yıldır ne yaptınız diye.

Kendi annem babam yok hanımefendi
Evet cn

cnm gelirimiz normalin biraz üstünde diyebilirim ama 2 tarafın ailesindende hiç destek yok hayırlısı bakalım
E burada 2 tarafın ailesinden de hiç destek yok yazmışsın?

Bence iki taraftanda beklentiye girme. Ortalamanın üstünde maaşınız varsa gelir gider tablosu yapın ne nereye gidiyor bakın.
Sonra gereksiz harcamaları kısıp çocuk yapın. Kızıyorsunuz ama gerçekten kimse size yardım etmek zorunda değil. 35 yaşında koca koca insanlarsınız, eşinizde hata var bu yaşına kadar neden birikim yapmamış. Hayat pahalılığı demeyin, aynı hayatı herkes yaşıyor. Herşey birşeylerden kısarak mal mülk sahibi oluyor.

Bir de size acı bir örnek vereyim.Eşim evlenmeden önce araba almıştı.Babası daha almadan sen araba için biriktirebildiğini biriktir,ben de sana 10 bin kadar yardım edeceğim demiş.Neyse almış arabayı,babası yardım da etmiş.Sonra biz evlendik.Büyük bir tartışma yaşandı.Parayla pulla Alakası yok.Eşim araba kullanıyor.Uzun yoldayız.Babası aradı.Zamanında sana verdiğim 10 bini geri yolla dedi.Eşimin eli ayağı titremeye başladı.Durdurdu arabayı.O kadar bozulmuştu ki.O gün bugündür 3 kuruşluk alacağıma 2 kuruşluk alırım ama kendim alırım kimseye el açmam der.Bu da aklınızda olsun.Beklentiden vazgeçin.

Cocuk sahibi olabilmek için eve gerek yok ev her zaman alınır ya da alınmasın cok mu önemli? Zaten cocuk olsa da olmasa da kredi ödeyecekmissiniz.. kimseden birsey beklemeyin. Bende ev yaptiricam baştan sona ama hiç umrumda değil gittim cocuk tedavisi gördüm bir de ben 29 yaşındayım ha, şükür Allah nasip etti darısı size. Simdi 8 aylik olmak üzere. Evi de kafamı toparlayinca yaptiricam. Mobilyaları da degistiricem. Bence cocuk hep olmuyor ama ev olur bir şekilde . Hatta en son yıldım git su karşıdaki evi gez beğenirsen bana gezdir dedim esime . Cocuk olunca gözünüz ev de görmez siz cocuga odaklanin kimseden bisey beklemeyin yardım etmezler kendi evlatları bile olsa. İnsanlar boyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X