EVLİLİKTE TAPU SORUNU

Şimdi para verdim diye de bir kavga çıkar ah ahhh.
Bu ise para verilmez.
Kesin o ev olmasi gereken kişiye gitti😁
Hatalar silsilesi😉
Bak benim kenarda birikmiş param var eşimle ortak ise girmiyorum 😉
Çünkü o para benim bekarken bıriktirdigim para niye ortak yapayim 😁
İlerde kimse sen önceden kattın demez 🤔
Gumletirler valla 🙃

Şimdi para verdim diye de bir kavga çıkar ah ahhh.
Bu ise para verilmez.
Kesin o ev olmasi gereken kişiye gitti😁
Hatalar silsilesi😉
Bak benim kenarda birikmiş param var eşimle ortak ise girmiyorum 😉
Çünkü o para benim bekarken bıriktirdigim para niye ortak yapayim 😁
İlerde kimse sen önceden kattın demez 🤔
Gumletirler valla 🙃
aynen öyle.ben de katmadım paramı ev alırken.bitmiş alamadı arsadan aldı.hele ki nişanlıyken asla katılmazz.ev adamın üstüne olsa bile hak iddia edemezsin boşanırken.ha konu sahibi parayı önemsemeyen mutluluğa değer veren üyeyim ben derse de inanmam.öyle olsa kayınvalidenin üstüne tapu olmasını asla dert etmezdi.planlar yapmış tutmamış hepsi buu :KK45:

aynen öyle.ben de katmadım paramı ev alırken.bitmiş alamadı arsadan aldı.hele ki nişanlıyken asla katılmazz.ev adamın üstüne olsa bile hak iddia edemezsin boşanırken.ha konu sahibi parayı önemsemeyen mutluluğa değer veren üyeyim ben derse de inanmam.öyle olsa kayınvalidenin üstüne tapu olmasını asla dert etmezdi.planlar yapmış tutmamış hepsi buu :KK45:
Benim arkadaş Nisanliyken verdi babasından kalan mirası ev aldılar ortak eşiyle.
Yeni evli inşallah başına iş gelmez 👍
Riskli ise girmem ben.
Hayatta her şey başina gelir para kazanmak hele biriktirmek bu dünyada aşırı zor.

En fazla 40 bini kızın ailesu verdiyse hissesi oranında tapuya ortak olurdu. 5 te 1 oranında gibi. Kendini garantiye almış olur ,hem de haksızlık olmazdı.

Benim arkadaş Nisanliyken verdi babasından kalan mirası ev aldılar ortak eşiyle.
Riskli ise girmem ben.
Hayatta her şey başina gelir para kazanmak hele biriktirmek bu dünyada aşırı zor.
aynen öyle kuzum.bak borsada 8000 tlm battı bu aralar stresliyim ona bile.yüzbinlerce liralık malım elimden gitse ne olacak?ne erkekler sömürülsün ne de kadınlar.hele çalışan kadınsan neden tüm tapular eş de olsun ki?sitede amannn hep para konuşuluyor yazan üyeler var sırf muhalefet olmak için.az sonra okula gideceğim çocuğu almayaçbenzinle gidiliyor.ordan çıkışta market eczane işim var parayla alınacaklar güzel kaşım gözüme vermeyecek markett :KK45: :KK53:

Riskli ise girmem ben.
Bizim okulda bi erkek hoca vardı evlenip ayrılmışlar. Sonra çocuk var falan diye tekrar denemeye karar vermişler barışmışlar. Evi de o barışma aşamasında almışlar adamın üstüne. Sonra evlenmişler ve tekrar boşandılar. Adam çatır çatır aldı evi valla evli değilken alınmış olduğu için zırnık koklatmadı kadına. Sinir olmuştuk hepimiz.

Ben b
aynen öyle kuzum.bak borsada 8000 tlm battı bu aralar stresliyim ona bile.yüzbinlerce liralık malım elimden gitse ne olacak?ne erkekler sömürülsün ne de kadınlar.hele çalışan kadınsan neden tüm tapular eş de olsun ki?sitede amannn hep para konuşuluyor yazan üyeler var sırf muhalefet olmak için.az sonra okula gideceğim çocuğu almayaçbenzinle gidiliyor.ordan çıkışta market eczane işim var parayla alınacaklar güzel kaşım gözüme vermeyecek markett :KK45: :KK53:
Ben bu hayatta güvenmem.
Çok samimi arkadaşların boşandılar ve adamlar ne rezillikler yaptılar bosanirken.
Hem de ne asiklardi birbirlerine.
Öküz ölünce ortaklik biter.
Çocuğuna nafaka vermeyen adam ev mi birakir?
Benim hiçbir halta yaramayan enistem para sozkonusu olunca gözünü dört açıyor.

Günaydın arkadaşlarım
19 haziranda düğünum olacak allahin izniyle. Son bir ay zaten zehir oldu zaten neredeyse hergun kavgamız var. Kavgalardan biride ev yüzünden oldu merkezi olmayan biryerde evleri vardı ve ev annesinin üzerindeydi ben o evde oturmak istemedim ev ulaşıma ve işimize ters diye nişanlım satıp daha merkezi daha benim işime yakın bir yerde ev aldı fakat evi aldıklarında evi tekrar annesinin üzerine yapmak istediler ve yapmak istemelerini sebebi güya zamanında nişanlım biriyle kavga etmiş o kavgadan tazminat davası devam ediyor tazminat ödemesi çıkarsa evi alabilirler diye fakat ben ve babamla evi annesinin üzerine olacağını emlakcidan öğrendik babam bunu duyunca tabiki çok kızdı kızımdan malmi kaçırıyorlar diye neyse sorun oldu diye nişanlım evi üstüne aldı hatta ev alınırken 40 binlira bende evin üstüne ekledim. Şimdi tüm bunlardan sonra gizli gizli evi tekrar annesinin üstüne aldığından şüpheleniyorum evimiz dizildi tapu ortada yok ve bana ettiği Bi cümleden bu şüphe girdi içime ben şimdi napmaliyim bilmiyorum sürekli başka sebeplerden yüzünden kavgamiz var düğünümüze 2 hafta kala ayrılma konumuna geldi yeni barıştık benim tapuyu öğrenmem lazım benden gizli annesinin üzerine aldıysa tavrım nasıl olmadı
Benim bildiğim kadarıyla nikahtan önce alınan mallardan zaten çocuğunuz yoksa hak talep edemiyorsunuz. Yanlışta olabilir ama böyle biliyorum. Yani kendi üstüne de alsa evlenmeden önce aldığı için size zaten ayrılma durumunda hak düşmüyordu.

Günaydın arkadaşlarım
19 haziranda düğünum olacak allahin izniyle. Son bir ay zaten zehir oldu zaten neredeyse hergun kavgamız var. Kavgalardan biride ev yüzünden oldu merkezi olmayan biryerde evleri vardı ve ev annesinin üzerindeydi ben o evde oturmak istemedim ev ulaşıma ve işimize ters diye nişanlım satıp daha merkezi daha benim işime yakın bir yerde ev aldı fakat evi aldıklarında evi tekrar annesinin üzerine yapmak istediler ve yapmak istemelerini sebebi güya zamanında nişanlım biriyle kavga etmiş o kavgadan tazminat davası devam ediyor tazminat ödemesi çıkarsa evi alabilirler diye fakat ben ve babamla evi annesinin üzerine olacağını emlakcidan öğrendik babam bunu duyunca tabiki çok kızdı kızımdan malmi kaçırıyorlar diye neyse sorun oldu diye nişanlım evi üstüne aldı hatta ev alınırken 40 binlira bende evin üstüne ekledim. Şimdi tüm bunlardan sonra gizli gizli evi tekrar annesinin üstüne aldığından şüpheleniyorum evimiz dizildi tapu ortada yok ve bana ettiği Bi cümleden bu şüphe girdi içime ben şimdi napmaliyim bilmiyorum sürekli başka sebeplerden yüzünden kavgamiz var düğünümüze 2 hafta kala ayrılma konumuna geldi yeni barıştık benim tapuyu öğrenmem lazım benden gizli annesinin üzerine aldıysa tavrım nasıl olmadı
Ev zaten annenin eviymiş neden şimdi başkasının üstüne olsun ki?Evlenirken kendi evinize oturma opsiyonu sağlanıyor hatta lokasyon beğenmiyorsunuz, değiştiriliyor.Siz tapu derdine düşüyorsunuz, ev kadinin eviymiş zaten

Aboo uyanık nişanlılı kıza bakın hele.cocugun anasının evini sırf uzerune almak ve bu eve ben para koydum demek için para vermiş.yani kaynanayı susturmak. Kız biz enayiymişik ben nişanlıyken kocamın malı mulku varmı hiç haberim yoktu. Evlendik araba ve ev aldık Allah'tan onları esim uzaktaydı o uzaktayken bize prasanı yolladı babamla gittik aldık falan esim olmadığı için evde arabada benim üzerime yapılmıs oldu😄 6 yıllık evligmde esim gecen dedi bireysel emekliligiimi 500 e çıkardım dedi.o ne ola ki dedm.ya hani sevgiliyken ilerde cocugumuz için OLursa onun gelelcegi için bireysel actırmadım mı dedi.ne bilm ben kac yıl olmus onu mu hatırlacim dedm skdkak bi gösterdi 180 bin TL onuda annesinin adına actırmıs😱 bundan nasıl habrim olmaz diye evde kavga cıkardım🤣🤣 bireysel emekliligi de benim üzerime yaptırım bari😜 olurda bosanırsak bireysel emekliligi de bölüştürüyormu hakimbey😜

Kazen bey konu hortlatıyorsanız vardır bir bildiğiniz… hmmm :KK53:

Bence bu konu sahibi yakın zamanda ikinci bir üyelikle gelmiş olabilir. Tabi zan altında bırakmak istemem kimseyi. Ama kazen bey durduk yere konu hortlatmaz :süslü:
İsim vermek yasak değildir umarım ama bu ısrarla boşanmak istemeyen iki gündür konu açan hanımefendi sanırım

Nasıl bir zihniyettir bu ya? Annesine ait olan bir ev, satılmış ve yeni bir ev alınmış nasıl hak iddia edebiliyosunuz? Hadi sen cahilsin, toysun diyelim baban da hiç mi hak hukuk yok "kızım bir dur" deyip sana doğruyu göstereceğine gaza getiriyo. Allah nişanlının ve ailesinin yardımcısı olsun. Ben olsam direk nişanı atardım. Şimdiden mal peşine düşen insanla ömür mü geçer?

Hayır tabiki ama ben üstüne para kattım ayrıca çocuk avutur kendi üstüne alıp sonra gizli gizli tekrar annesinin üstüne yaptıysa göstermelik bu duruma ben napmaliyim bunun için yazdım bu foruma
Nerde öyle 40.000 le eve ortak olmak ya bizde gidelim alalım :)) ortada mal kaçırma var evet ama kaçıran taraf siz ve aileniz.

X