Hamilelik

yazibekleyenkadin

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
640
1.620
34
Gunaydin kizlar yeni konu açmak istemedim, tecrubelilere sormak istediğim bir kaç şey var. Belki cevap veren olur, yarın doktora da sorarım ama sormak mantikli mi onu da bilmiyorum da. Ben hamilelikten önce lazere gidiyordum, zamanım geldi gitmem gerek ama hamilelikte bu bir sorun olur mu, hamileyken lazere devam eden oldu mu aranızda, lazere gitmesem de muayenelere giderken mecburen bir şekilde bu kıl tüy isini halletmem gerek ne kullanmalıyım? Kisaltsam da hala gözüktüğü için doktora ayip olur diye düşünüyorum.
Bir de bu halsizlik, dusa girmeye bile halinin olmaması, kronik mod düşüklüğü hali hep devam edecek mi sizin de boyle mi oldu? Mide bulantılari kusma..
Bir de hamileliği boyunca sigarayı bırakmayan var mi aranızda. Cevap verirseniz çok sevinirim.
Durumum da hala aynı sayılır aslında çok bir ilerleme yok, aynı hissizlik. Ama kendimi yükseltmek için bir tane unisex bebek tulumu aldim ona bakıp mutlu oluyorum :)
lazer yapmıyorlar diye biliyorum ışınları zararlı oluyor demişlerdi. bende 6 haftalık hamileyim bu mide bulantısı kusma halsizlik hali bende de var ve hayat kalitem müthiş düştü bütün gün yatıyorum. arada sigara da içiyorum ama bulantılardan zaten pek mümkün olmuyo. doğurma kararı aldınız sanırım inşallah güzel olur hayatınız

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-12-2022

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 67 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 164 cm. Başlangıç Kilom :23 Kg. Şimdiki Kilom :68 Kg.

barbekusos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2018
632
1.164
28
lazer yapmıyorlar diye biliyorum ışınları zararlı oluyor demişlerdi. bende 6 haftalık hamileyim bu mide bulantısı kusma halsizlik hali bende de var ve hayat kalitem müthiş düştü bütün gün yatıyorum. arada sigara da içiyorum ama bulantılardan zaten pek mümkün olmuyo. doğurma kararı aldınız sanırım inşallah güzel olur hayatınız
Evet doğuracağım insallah :) sizin de hayirlisi olsun bu arada. Bütün gün yatma hali bende de var, gerçekten asosyal oldum. Sanki bundan sonra hep böyle kalicakmisim gibi korkuyorum, insallah bir an önce ikimiz de daha iyi hissederiz :)