İşi bırakırsam geçim sıkıntısı yaşar mıyız?

Mutsuzsanız işinizde daha fazla harcama demek bu. Daha fazla alışveriş, kafa dağıtma arayışı masrafları katlıyor. Çalışmazsanız çalışmadığınıza göre harcarsınız.

kesinlikle az değil
o insanlara da saygım sonsuz
araba ertelenebilir olması şart değil tabiki
zaten bu konudan sonra iyice iptal araba işi

6 Ay kadar sonra bende işten ayrılacağım ve kendime uğraş ek gelir olsun diye internet uzerinden butiklerin urunlerini satiyorum..komisyon alıyorum.
Sosyal medyayi bu anlamda kullanabilirsiniz.

6 Ay kadar sonra bende işten ayrılacağım ve kendime uğraş ek gelir olsun diye internet uzerinden butiklerin urunlerini satiyorum..komisyon alıyorum.
Sosyal medyayi bu anlamda kullanabilirsiniz.

daha detaylı bilgi vermeniz mümkün mü özelden belki yol olur bana da çok isterim minnettar olurum :KK68:

Tabi ki İstanbul gibi bir sehirde geçim sıkıntısı yasarsınız. Bence yeni bir iş bulmadan işi bırakıp bütün maddi yükü kocaya yüklemek huzurunuzu bozar.
Ayrıca çoluk çocuk yok evde ne yapacaksınız çok yaratıcı bir şey yapmadıktan sonra evden para kazanamazsınız. Bizim eve de benzer bir para giriyor, birikimimizde var ama cesaret edip arabamızı yenileyemiyoruz önümüzdeki günlerde kriz tam gaz devam ederken birikimsiz kalmayalım diye.

Merhaba KK,

Danışmak istediğim bi konu var size, eski konular bi yana onlar plan aşamasında.

Şuan eşim ve ben çalışıyoruz. eve giren para 10 bin civarında. düğün borçlarımız olduğu için şuan borç ödeme kira derken köşeye para atamıyoruz. ev kiramız 2000 tl . araba alcak kadar da banka da paramız var.

durum şu. şubat gibi borçlarımız bitecek ve ben borçlar bitince işi bırakmayı düşünüyorum. asla tahammülüm kalmadı çünkü. sevmediğim işi yapmak istemiyorum daha fazla.

Ben işi bırakırsam eve 6 bin civarı para girecek. 2 bin kirayı düşersek 4 bin kalacak. çok yüksek harcamaları olan insanlar değiliz ama bu devirde kafayı dışarı çıkarsan para buhar oluyor.
ve şubatta borçlar bitince bankadaki birikmiş parayla da araba almayı düşünüyoruz.
istanbulda yaşıyoruz bu arada.

sorum şu. 4 bin nasıl bir rakam ? geçinebiliriz diye düşünüyorum ama sanırım kenara para atamayız birikim olmaz.
sizler birikim yapmadan mı yaşıyorsunuz yoksa birikim olmazsa olmaz mı ?

eşime destek olmak istiyorum evden iş yapim biraz katkı sağlayim diyorum ama ne yapacağımı henüz bulmuş değilim.
bu şartlarda sizce geçim nasıl olur?
4 binle geçinilir ama 6 bin geliri olan bir ailenin 2 bin kiralı bir evde kalması bence mantıksız.

Tabi ki İstanbul gibi bir sehirde geçim sıkıntısı yasarsınız. Bence yeni bir iş bulmadan işi bırakıp bütün maddi yükü kocaya yüklemek huzurunuzu bozar.
Ayrıca çoluk çocuk yok evde ne yapacaksınız çok yaratıcı bir şey yapmadıktan sonra evden para kazanamazsınız. Bizim eve de benzer bir para giriyor, birikimimizde var ama cesaret edip arabamızı yenileyemiyoruz önümüzdeki günlerde kriz tam gaz devam ederken birikimsiz kalmayalım diye.

eşime kesinlikle kıyamıyorum o da özel sektörde nihayetinde başını kaldırmadan çalışıyor
ve kesinlikle destek olmak istiyorum
ama benim bu mutsuzluğumu gördükçe o da bana kıyamıyor durumda
ikimizde çıkamadık işin içinden
hani ne yapacağımı karar versem iş bulur öyle çıkarım ama bu meslek haricinde ne yaparım onu bilemiyorum

4 binle geçinilir ama 6 bin geliri olan bir ailenin 2 bin kiralı bir evde kalması bence mantıksız.

biz istanbula taşınalı 5 ay kadar oldu
hiç bilmediğimiz bir şehir ve 1 hafta içerisinde taşınmamız gerçekleşti böyle gerekiyodu çünkü
eşimin kuzeni bu civarda oturuyo en bilindik yer bura diye bulduğumuz ilk yeri tuttuk açıkçası bakcak fırsatımız olmadığı için
hoş şuan oturduğumuz semtte en uygun fiyatlı kirada kalıyoruz ama bizde çok pahalı olduğunu düşünüyoruz
daha uygun bir yere geçmeyi düşündük ama nereye bakalım işe uzak mı olur vs konularından 5 aydır aksiyon alamadık

ev almayı herkes gibi bizde istiyoruz
dediğinize de katılıyorum sık biraz dişini gir bi eve diyorum kendime gençken ve çocuk yokken
ama bu mutsuzluk beni bitirecek :KK43:

İş değiştirme şansınız yok mu?

Ya da şöyle düşünün hedef belirleyin kendinize ödeme planına göre o tarihe kadar sıkın dişinizi.

Yani şuan işten çıkmak evet size rahatlık sağlayacak ama uzun vadede sıkıntı getirecek.İnanın ev olsaydı gayet geçinirdiniz.Tek maaşla ev almak zaten nerdeyse imkansız.

Çocuk olunca eğer bakan bir aile büyüğü yoksa sizin maaşınızın büyük bölümü zaten bakıcı vs.gidecek.İnşallah en doğru kararı verirsiniz.

eşime kesinlikle kıyamıyorum o da özel sektörde nihayetinde başını kaldırmadan çalışıyor
ve kesinlikle destek olmak istiyorum
ama benim bu mutsuzluğumu gördükçe o da bana kıyamıyor durumda
ikimizde çıkamadık işin içinden
hani ne yapacağımı karar versem iş bulur öyle çıkarım ama bu meslek haricinde ne yaparım onu bilemiyorum
Mesleğiniz nedir sakıncası yoksa sorayım? Bir de diyelim ki 2 seneye çocuk işine girdiniz özel doktoru hastanesi derken hep para lazım. İyi hizmet veren arastırma hastanelerinde ki doktorlardan randevu alabilmeniz mucize olur maalesef artık sağlık da eğitim de özelleşti.

İş değiştirme şansınız yok mu?

Ya da şöyle düşünün hedef belirleyin kendinize ödeme planına göre o tarihe kadar sıkın dişinizi.

Yani şuan işten çıkmak evet size rahatlık sağlayacak ama uzun vadede sıkıntı getirecek.İnanın ev olsaydı gayet geçinirdiniz.Tek maaşla ev almak zaten nerdeyse imkansız.

Çocuk olunca eğer bakan bir aile büyüğü yoksa sizin maaşınızın büyük bölümü zaten bakıcı vs.gidecek.İnşallah en doğru kararı verirsiniz.[/QUOTE]

Merhaba KK,

Danışmak istediğim bi konu var size, eski konular bi yana onlar plan aşamasında.

Şuan eşim ve ben çalışıyoruz. eve giren para 10 bin civarında. düğün borçlarımız olduğu için şuan borç ödeme kira derken köşeye para atamıyoruz. ev kiramız 2000 tl . araba alcak kadar da banka da paramız var.

durum şu. şubat gibi borçlarımız bitecek ve ben borçlar bitince işi bırakmayı düşünüyorum. asla tahammülüm kalmadı çünkü. sevmediğim işi yapmak istemiyorum daha fazla.

Ben işi bırakırsam eve 6 bin civarı para girecek. 2 bin kirayı düşersek 4 bin kalacak. çok yüksek harcamaları olan insanlar değiliz ama bu devirde kafayı dışarı çıkarsan para buhar oluyor.
ve şubatta borçlar bitince bankadaki birikmiş parayla da araba almayı düşünüyoruz.
istanbulda yaşıyoruz bu arada.

sorum şu. 4 bin nasıl bir rakam ? geçinebiliriz diye düşünüyorum ama sanırım kenara para atamayız birikim olmaz.
sizler birikim yapmadan mı yaşıyorsunuz yoksa birikim olmazsa olmaz mı ?

eşime destek olmak istiyorum evden iş yapim biraz katkı sağlayim diyorum ama ne yapacağımı henüz bulmuş değilim.
bu şartlarda sizce geçim nasıl olur?

Herkesin derdi kendine büyüktür tabi. Eğer sizi çok sıkan, hayattan soğutan bir işse bırakın tabi.

Ne olabilir ki? en fazla baktınız olmadı benze bir iş bulur başlarsınız. Elinize kira hariç 4000 kalacak ve bununla idare etmek tamamen sizin harcama alışkanlığınıza bağlı.

Aramızda asgari ücret il evini döndüren de var 10.000 maaş alıp evinde ekonomik sıkıntı çeken de var...

Bence siz işi bırakın, şöyle bir kafanız rahatlasın sonra bakarsınız gerisine :KK66:

daha detaylı bilgi vermeniz mümkün mü özelden belki yol olur bana da çok isterim minnettar olurum :KK68:

Bi çok butik ya da toptancı ürünlerini watsapp grupları üzerinden baskalarida satsın satış çok olsun hesabyla paylaşır.
Yüzdelik oran ya da ürün başı üzerinden fiyat verirler.
İnstagramda satış yapıyorum bende..ben siparis alirim ürünü firma kargoya verir :)

biz istanbula taşınalı 5 ay kadar oldu
hiç bilmediğimiz bir şehir ve 1 hafta içerisinde taşınmamız gerçekleşti böyle gerekiyodu çünkü
eşimin kuzeni bu civarda oturuyo en bilindik yer bura diye bulduğumuz ilk yeri tuttuk açıkçası bakcak fırsatımız olmadığı için
hoş şuan oturduğumuz semtte en uygun fiyatlı kirada kalıyoruz ama bizde çok pahalı olduğunu düşünüyoruz
daha uygun bir yere geçmeyi düşündük ama nereye bakalım işe uzak mı olur vs konularından 5 aydır aksiyon alamadık
Bu kez de taşınma parası dünya kadar. Bence siz asgari de olsa bir şeyler kazanabildiğiniz sevdiğiniz bir iş bulmaya çalışın. Sevmediğiniz bir işte çalışmak zulüm zaten orası net, ama hiç çalışmamak anlamsız bence.

Ben hemsirelik okudum ve esim asker . 3 yildir evliyiz ve esim istemedi calismami. Ben de tamam dedim. Ve inanin hayatta en kötü sey bos bos evde oturmak. Ben ureten calisan biri olmayi seviyorum mesela. O kadar mutsuz oluyorsunuz evde. Asosyallik başlıyor ve artik takmadığınız şeyleri takmaya başlıyorsunuz. Pisikoloji gidiyor.
Sorunuza gelirsek 4000 lira yetermis. Ben dr yetmez zannederdim. Bebegim oldu özel hastanede dogum vs mobilyalar oda derken borca girdik. Ocakta son taksit ondan sonra bitrcek. Ama inanirmisiniz benim gibi alışveriş delisi bir insan ve esim de aynıdır 1 ayda 600 lira harcadik. Gunde 20 lira diye ayarladık ve oldu. Bu arada ayri ayri degil. Ikimizin harcadığı. Tabi aylik alisverisi yapmıştık. Faturalar ödendi. Geriye 600 lira ayirdik. 2 aydır başarıli olduk. 4000 le hayli hayli yeterr.

O parayla tabi ki gecinebilirsiniz ama nasil yasadiginiza bagli bu ? Bi evde tek kişi calışan varsa o evde üçün beşin hesabı yapıliyor şu devirde.Yani işten çıkınca,kendi paranizi kazanmayinca,evde oturunca bdn kesinlikle pişman olacaginizi,bir süre rahatın iyi gelecegini sonra cok sıkılacağınızı tahmin ediyorum.Iş degistirseniz olmaz mi? Başka yere de gecebilirsiniz.Hayirlisini dilerim hakkinizda

yazmislar zaten arabanin masraflarini.bir de sunu dusunun basiniza bir kaza hastalik vs geldi.kenarda kosede bi miktar para olmasi her zaman gereklidir.kiradasiniz.aniden cikmaniz gerekse yeni ev bul tasinma masraflari derke hayatta basiniza hersey gelebilir.isinize devam ederken bos vakitlerinizde diger sektorleri arastirip kurslara egitimlere gidip ne yapip yapamayacaginizi az cok kestirebilirsiniz.benim de geceleri kabus olarak ruyama giriyor zaman zaman bagirarak uyaniyordum calistigim zaman(su an bebegimden dolayi ucretsiz izindeyim) .ama memurum ve bu zamanda memuriyeti birakmak akil kari degil.o yuzden ne kadar zor da gelse calisicam.disarda yemek yerken para hesabi yapmamak istedigim kiyafeti alabilmek yilda birkac kez tatile gidebilmek market alisverisi yaparken etikete bakmama lukslerimden vazgecemem.siz de boyleyseniz istanbul gibi bir yerde isinizden asla cikmayin.

Akil ve ruh sagliginiz icin calismaniz daha iyi. Calismiyorken simdili halinizden daha iyi olmayacaksiniz. Ben sizin yerinizde olsam baska bir is bulurdum oyle devam ederdim. İstanbul metropolunde 4bin liraya insan sefil olur

X