Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
arkadaşlar kilo sayımıyla baya kilo verilebiliyor. ama tek yapmanız gereken iradeli ve hareketli olmak.
Aslına bakarsanız hiç hareket etmeden ve kilo verebilirsiniz ama hem iyi hem de hızlı olmaz.
olay gayet basit aslında, aldığınızdan çok harcarsanız elinizdeki şey azalır. aynı pirensip. günlük harcadığınız bazal metobolizma hızınızı internet üzerinden yaş boyunuz ve kilonuzu girerek öğrenebilirsiniz. sonra diyeli 1500 kalori günlük bazal metb. hızınız; eğer hiç hareket etmeden 1500'ün altında yerseniz, evet,kilo verirsiniz. Ama bunun yerine diyelim 2 saat yürürseniz günde yaklasık 600 kalori eder ve günlük yakılımş kaloriniz 2100 olur. daha çok yiyebilirsiniz.

prensip böyle. hepinize kolay gelsin. ben bu şekilde 10 kilo verdim ama tabi bi kaç diyet kuralına da uymustum.

Merhaba hepinize kızlar. 1.5 aydır kalori hesaplaması yapıyorum kafama göre bazen 800 bazen 1000 kalori alıyorum. İlk başlarda yürüyüşe gidiyordum akşamları ama sonra yoğun tempodan dolayı gidememeye başladım uzun lafın kısası bu kadar vakitte 58.5 kilodan 52.6 kiloya düştüm hedefim 50 kilo. Pes etmeyin kesinlikle karşılığını alıyorsunuz ve yaşam biçimi haline geliyor kaloride aşırıya kaçmamak falan. İyi şanslar herkese

Bu arada kalori sayma programı var telefonumda reklam olur sanırım özelden mesaj atarsanız adını söylerim

Arkadaslar ben bir siteden boy, kilo ve hedef kiloyu girdim. Haftalik verilecek hedef gramida. Simdi bana site bunlar dogrultusunda gunluk kalori miktarimi verdi. Ben simdi onun altinda yersem mi kilo veriyorum yoksa ona gecmeyince mi? 1400 kusur bir kalori sayisi verdi haftalik vermek istedigim rakami soyleyince...
Beni bir aydinlatin

selam canımmm. ben kalorisepeti sitesini kullanıyorum bir kaç yıldır. harika bir site. 1400 kalori anlattığına göre senin hedefine ulaşmak için günlük alman gereken miktardır.

Kalori sayma yöntemiyle 2 ayda 8 kilo verdim. Aslında daha fazla bile verebilirdim ama spor yapamadım ve özel günlerde kaçamaklarım oldu. Çok etkili bir yöntem hem de zamanla yaşam tarzı haline geliyor. Diğer diyet listelerine göre daha uygulanabilir olduğu için denemiştim.

Uzun bir süre sonra bende bu diete başladım kalori sayımı ile aslında ne kadar luzumsuz kaloriler alıyormusuz bunu gordum bence harika bir yöntem.Ben başlayalı 15 gün oldu 1200 kalori olması gerekiyor ama genelde 1000 lerde kalıyorum 3 kilo verdim ama son 3 gündür adet oldugum icin hiç veremedim inatla devam umarım adet sonrası vermeye devam ederim yolum cok uzun 15 kilo vermem gerek

Selam arkadaşlar benimde 30 kg vermem lazım bir ara kalori sayımı yapmıştım 15 günde 3 kg vermiştim. Benim sorunum süreklilik getiremem çabuk vazgeciyorum. Yarın dan tezi yok bende kalori saymaya başlayacağım bunun için desteğe ihtiyacı duyulduğu bir gerçek. Bu konuda birbirimize destek olalım.

bende geçen aylarda kalori saydım öyle ahım shım devam etmedim zaten 6 dan sonra yemeyerek gereken disiplini sağlamıstım gün icinde de az yiyerek gerekenden az kalori aldıgım icin ödem vs .gitmisti vermem gereken 6 kilo daha var kendimce kalorisi az seylere yanasiyorum:)

Kizlar denemedigim diyet kalmadi.hepsindede 2. Gunu vazgectim.ama ilk defa kslori saymaya basladim ve 2 gunum bitti.hemde hiiiccc ac kalmadan ustelik gozumde birseyde kalmadi.cunku kisitlanmadigim seyleri canimda cekmiyor.kilom 1.gun 67 idi.hedefim haftada 1,5 kilo vermek.ve 52 kiloya ulasmak.ben ne yersem yiyeyim kendime durust davranip kalorisini hesapliyorum.cunku herseyin bir bedeli var.yemissem kalorili birsey digerlerinden yiyemiyorum.cezami cekiyorum.birbirimize destek olursak basarabiliriz.

selam ben yeniden buradayım uzun bir ara oldu burada 12 kilo vermiştim kalori sayarak ve spor takviyesiyle ... şimdi yine kilo aldım 64 üm 55 olmam lazım ideal kiloma kavusmam lazım ...

hahaaa bu konuda ilk msj buldum ayy duygulandımmm

Arkadaslar merabalar 28 aralıktan beri kalori hesabiyla yaklasik 5 kilo verdim hala da devam ediyorum vermem gereken 10 kilo daha var 69.2 ile başladım şu an 64.2 yim haftada 1 kilo ve fazlasını veriyorum sporsuz bi şekilde bu birazda yaşımın küçük olmasından da kaynaklanıyor olabilir bazal metabolizma hızım 1500 müş haftada 1 kilo vermem için de almam gereken günlük kalori 1200 du galiba öyle hatırlıyorum ama ben 1000 i bile gecemiyorum 1 2 hafta yaptıktan sonra mide küçülüyor ve eskisi gibi bol bol yiyemiyosunuz ben 15 gunde 1 ödül de veriyorum kendime gerçi her şeyi yiyorum kahvaltım sabit bi tek yumurta peynir zeytin 1 dilim kepek ekmegi ya da mısır gevregi sıkıldıkça bu ikisi arasında değişiklik yapıyorum genelde çok corba içiyorum ve yogurtla acı biber yiyorum 2 2 buçuk litre su içiyorum yardimci olur belki diye yazdım umarım olur da bunu diyet olarak düşünmeyin katı kuralları yok bunu ye şunu yeme gibi her şeyi ye ölçülü ye :)))sormak istediğiniz şeyler varsa seve seve cevap veririm. Herkesin istediği kiloya ulaşması dileğiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…